Havířov – Opava 3:2 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Liberec 2:0 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.)
Chomutov – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Pardubice – Letňany 4:2 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 4:2 (kon.)
HC Plzeň – Kladno 3:2 (2:1 po s.n.) | Slavia – Sparta 4:5 (po pr.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.)
po s.n. (1:0)
AZ Havířov
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
HK Opava
Pátek 27.11.2015, 14:30 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Extraliga staršího dorostu • 23. kolo

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (16:58:36)

Havířov sice ztratil dvoubrankové vedení, chuť si tak alespoň spravil v samostatných nájezdech, po kterých bere bod navíc.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Havířov.
    Autorem vítězné branky je PAVEL LENOMAR.

64:42
    Fedor nadvakrát dorážel volný kotouč před brankou, v obou případech byl však úspěšnější havířovský brankář.

63:24
    Domácí sice drží po většinu prodloužení kotouč, ale nemohou se dopracovat do šance.

60:51
    Matoušek si připisuje efektivní zákrok lapačkou.

Opava právě vstřelila branku!
    Dnešní zápas nejspíš dospěje do prodloužení, protože dvoubrankové manko se hostům z Opavy daří v poslední minutě smazat! Zásluhou RADKA ŘEČINSKÉHO je stav nerozhodný – 2:2. Útočník Slezanu se prosadil díky velkému tlaku do branky.
    Asistence: Alex Hladoník, Radim Štěpánek.

58:01

56:01
    Martin Cibulka (OPA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

55:43
    Koncovka dnešního zápasu může být ještě hodně dramatická. O korigující branku se postaral JAKUB BITOMSKÝ, který nyní svou střelou trochu nachytal brankáře Matouška. Lapačka maskovaného muže AZetu tento kotouč mohla chytit.
    Bez asistence.

51:15
    Radim Štěpánek (OPA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

51:08
    Raček napřáhl ke střele, tu ale zblokoval obránce hostí.

49:13
    Mrowiec pálil z první, ale bránu Opavy netrefil.

48:03
    Cihlářova rána od modré končí až v ochranné síťi.

44:20
    Domácí drží puk na svých holích a snaží se kontrolovat průběh zápasu, ve kterém vedou 2:0. Zatím se jim to daří.

41:29
    Pělucha se dostal k odraženému kotouči přímo před brankou, ale ani střelou z první brankáře Matouška nepřekonal. Ten si proti jeho ráně vyjel a vykryl jí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:02

Druhá třetina opět přinesla pouze jednu branku a to do stejné sítě, jako v té první. Domácí Havířov tedy vede již o dvě branky a kráčí v tomto zápase za třemi body. Nebo se Opava vzepře? Sledujte třetí třetinu!

40:00

38:59
    Raček dobruslil volný kotouč, ale při své kličce na střed byl puk od něj odebrán obráncem Opavy.

38:21

36:21
    Tadeáš Aulehla (HAV) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

33:50
    Štěpánek sice kličku do bekhendu provedl naprosto v pořádku, Matoušek ale jeho záměr vystihl a kotouč vyrazil efektivní roznožkou.

33:50
    Po faulu Jaroslava Mrowiece pojede trestné střílení Radim Štěpánek!

31:20
    Havířov právě vstřelil branku!
    Přesilovku domácí bleskurychle využívají. Ke kotouči se dostal DOMINIK PAWLICZEK, který si s pukem vybruslil mezi kruhy a střelou do protipohybu brankáře Lamly zvyšuje vedení Azetu na dvoubrankové!
    Asistence: Tadeáš Aulehla.

30:50

30:02
    Štěpánkův tvrdý projektil od modré čáry vyráží brankář Matoušek před sebe a posléze kryje.

28:13
    Frojda s kotoučem projel kolem dvou protihráčů, ale při své kličce na modré čáře se postavil do ofsajdu, což mu znemožnilo hrozit branku Slezanu.

24:10

22:19
    Hosté již hrají ve čtyřech.

22:10
    Marcel Fedor (OPA) vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

20:34

20:19
    Martin Cibulka (OPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:14.

První třetina přinesla také úvodní branku zápasu, o kterou se hned z jejího kraje postaral skórující Kristian. Více branek však domácí nestihli, a tak o osudu zápasu ještě zdaleka není rozhodnuto. Počkejme si, co přinese druhá perioda.

20:00

19:31
    Pawliczek trefil z vrcholu kruhu prudkou střelou tyč! Brankář Lamla se pouze ohlížel.

18:34
    Tadeáš Aulehla (HAV) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Ve stejném čase vyloučen také Emil Adamczyk (OPA) na dvě minuty za hrubost.

16:58
    Hra se nyní odehrává výhradně ve středním pásmu a žádné velké šance z toho nepramení.

15:53
    Vypálený kotouč od modré čáry změnil ve své dráze letu směr, nakonec jej ale brankář Lamla nachází ve své výstroji.

13:54

12:46
    Hladoník si připisuje dobrou střelu z mezikruží, ale Matoušek chytá do výstroje.

12:01

11:54
    Jaroslav Mrowiec (HAV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

10:01
    Daniel Kupka (OPA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

08:12
    Brankář Lamla inkasoval na hranici brankoviště ránu loktem, ačkoliv vypadal lehce otřesen, už je opět v pořádku a chytá dále.

06:39
    Bitomský se dostal s kotoučem až před branku, ale na vysokého Matouška svou střelou do růžku branky neuspěl.

05:54
    Domácí jsou i nadále aktivnější a více tvoří hru. Právě proto jsou častěji na puku a hra se převážně odehrává v jejich útočném pásmu.

04:03
    PETER KRISTIAN rychle otevírá skóre dnešního zápasu, když střelou z vrcholu kruhu propálil u levé tyčky brankáře Lamlu!
    Asistence: Dominik Cihlář.

01:35
    Pecka dostal před branku přihrávku ale moment osamocení propásl a v jeho následní střele už se lépe angažovala obrana Slezanu v čele s brankářem Lamlou.

00:01

AZ Havířov: Sonnek (Matoušek) – Mrowiec "C", Chujac, Frojda, Pavelek, Srníček, Szturc, Adámek, Aulehla – Janeček, Pecka, Peterka "A", Pawliczek, Strakoš, Piš, Lenomar, Raček, Kristian, Cihlář "A"

HC Slezan Opava: Lamla (Mocher) – Kupka, Lelek, Štěpánek, Cibulka "A" – Fedor "A", Pělucha, Bitomský, Langer, Hladoník, Döhner, Skalka, Řečinský, Konečný, Adamczyk, Blecha

Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Ševčík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

David Motloch

Branky a nahrávky: 5. Kristian (Cihlář), 32. Pawliczek (Aulehla), rozh. náj. Lenomar – 56. Bitomský, 60. Řečinský (Hladoník, Štěpánek)