Bournemouth – Everton 3:3 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 5:1 (kon.) | Manchester City – Southampton 3:1 (kon.)
Sunderland – Stoke 2:0 (kon.) | Aston Villa – Watford 2:3 (kon.) | Leicester – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
AFC Bournemouth
3:3 (0:2)
Everton FC
Sobota 28.11.2015, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 14. kolo

90+8
    Žlutou kartu dostává Charlie Daniels (AFC Bournemouth).
    90+8. Junior STANISLAS - 3:3

via GIPHY

90+8
    Bournemouth právě vstřelilo branku!
    Tak pokud předchozí branka byla neuvěřitelná, pro tuto již nemám slov!!!! Famózní závěr utkání! Bournemouth vyrovnává v osmé minutě nastavení druhého poločasu na 3:3! JUNIOR STANISLAS se nyní ve vápně dostal k odraženému balonu a napálil ho za záda bezmocného Tima Howarda! Dámy a pánové, to je reklama na fotbal!!!

90+7
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Arouna Koné, přichází Darron Gibson.
    90+5. Ross BARKLEY - 2:3

via GIPHY

90+5
    Everton právě vstřelil branku!
    Tak to je naprosto neuvěřitelné!!!! Everton v poslední minutě dokázal na vyrovnání soupeře zareagovat tím nejlepším způsobem – gólem! ROSS BARKLEY se v pokutovém území v klubku několika těl dostal ke střele z otočky a po zemi prostřelil Ryana Allsopa, neskutečné! S hostujícími hráči na trávníku okamžitě slavili i fanoušci.

90+2
    A obrat mohl být dokonán! Charlie Daniels se dostal k hlavičce ve vápně a posadil jí, i když nechtěně, přímo na Murrayho! Od něj se ovšem míč odrazil nad bránu Howarda.
    87. Junior STANISLAS - 2:2

via GIPHY

87
    A je vyrovnáno, tak to je paráda pro ligového nováčka! Za svou aktivitu ve druhé půli si to zasloužil. Glenn Murray rychle rozehrál standardní situaci na Joshuu Kinga, který ve vápně našel volného JUNIORA STANISLASE, jenž po pěti letech skóruje v Premier League a srovnává tak stav utkání na 2:2!

86
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Aaron Lennon.

82
    Dan Gosling protestoval tak moc, až si vysloužil žlutou kartu. Domácí jsou s rozhodčím opravdu nespokojení. Podle opakovaných záběrů se penalta pískat dala, ale s rozhodnutím už nikdo nic nezmění.
    80. Adam SMITH - 1:2

via GIPHY

80
    Naprosto nádherná trefa ADAMA SMITHE! Ten se za pokutovým územím dostal k odraženému balonu a nekompromisní ranou ho napálil o tyčku do Howardovy brány! Dočkal se tedy své první trefy v Premier League. Je sníženo a tohle bude ještě hodně zajímavé.

76
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Glenn Murray.

69
    Ve vápně se ke střele z voleje propracoval Matt Ritchie, který ale v dobré šanci zamířil jen do míst, kde stál Tim Howard! Pozorný zákrok brankáře Evertonu.

68
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází Tom Cleverley.

46
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Adam Smith.
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Adam Federici, přichází Ryan Allsop.

39
    A po něm přišla velice dobrá šance, kdy ve vápně ovšem John Stones z brankové čáry odhlavičkoval po pokusu Francise balon do bezpečí!
    36. Romelu LUKAKU - 0:2

via GIPHY

36
    A už je to o dva góly, hostující tým si vytvořil vedení 2:0! ROMELU LUKAKU obdržel od Gerarda Deulofeua nadýchaný centr do pokutového území, kde si zpracoval míč a následnou střelou na bližší tyč propálil Adama Federiciho v brance "třešniček"!
    25. Ramiro Funes Mori - 0:1

via GIPHY

25
    Svůj obrovský tlak v posledních minutách přetavil Everton v úvodní branku utkání! RAMIRO FUNES MORI si vyskočil v pokutovém území nejvýše ze všech hráčů na centr Rosse Barkleyho a poslal tak hostující tým do vedení 1:0!

23
    A další obrovská šance Evertonu! Po centru Barkleyho hlavičkoval před bránou Romelu Lukaku, nicméně brankář Bournemouthu opět vytěsnil míč nad svou branku!

22
    Výborný zákrok Adama Federiciho! James McCarthy přenesl povedeným centrem balon až na Koného, který ovšem nechal vyniknout domácího gólmana! Ten balon vyrazil na rohový kop.

3
    A hned z toho byla velmi dobrá šance pro domácí celek! Junior Stanislas zleva poslal balon do pokutového území na Dana Goslinga, který střelou z voleje ovšem branku těsně minul.

Michal Belšán

Branky: 80. Smith, 87. Stanislas (King), 90+8. Stanislas (Daniels) – 25. Ra. Funes Mori (Barkley), 36. R. Lukaku (Deulofeu), 90+5. Barkley (Coleman)

Karty:   82. Gosling (BTH), 90+8. Daniels (BTH)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:1. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:6.
    AFC Bournemouth: Federici (46. Allsop) – Francis (C), Cook (46. Smith), Distin, Daniels – Ritchie, Gosling, Surman, Stanislas – Arter (76. Murray) – King.
    Náhradníci: Allsop – Smith, MacDonald, Kermorgant, Murray, O'Kane, Cargill.

Everton FC: Howard – Coleman, Ra. Funes Mori, Stones, Galloway – McCarthy (68. Cleverley), Barry (C) – Deulofeu (86. Lennon), Barkley, Koné (90+7. D. Gibson) – R. Lukaku.
    Náhradníci: Robles – D. Gibson, Mirallas, Lennon, Naismith, Cleverley, L. Osman.

Rozhodčí: Friend – McDonough, Hatzidakis