CSKA Moskva – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Novokuzněck 1:3 (kon.) | Minsk – Vladivostok 5:3 (kon.)
Jaroslavl – Petrohrad 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.) | Soči – Spartak Moskva 2:1 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 28.11.2015, 15:00 • CSKA Ice Palace, Moskva (kapacita 5600 míst) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Kontinentální hokejová liga je již od konce srpna v plném proudu, sobotní program nabídne šest utkání. V podrobném online přenosu budeme sledovat klání mezi CSKA Moskva a HK Sibir Novosibirsk.

CSKA MOSKVA

Moskevské CSKA je v letošní sezoně zřejmě největším favoritem na vítězství Gagarinova poháru. Armádní klub zatím předpoklady naplňuje, když je po Jaroslavli druhým nejlepším týmem v celé soutěži. V nabité Tarasovově divizi ztrácí na Lokomotiv jediný bod, třetí Nižnij Novgorod má devítibodové manko.

HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibir už v minulé sezoně naplno ukázal svůj potenciál, když postoupil až do semifinále. I letos si Novosibirsk zatím vede znamenitě, když opanuje Východní konferenci se ziskem 64 bodů. Tým, jehož brankoviště hájí český brankář Alexander Salák, má o sedm bodů méně než jeho dnešní soupeř.

Československá stopa v dnešním utkání:

ALEXANDER SALÁK (NOV) – 31 zápasů, 17 výher, úspěšnost zásahů 94,2/, průměr obdržených gólů na zápas 1,8, 4 čistá konta
    TOMÁŠ VINCOUR (NOV) – 26 zápasů, 19 bodů (8+11)
    ANDREJ MESZÁROŠ (NOV) – 7 zápasů, 1 bod (0+1)

Pokud byste měli k dnešnímu online přenosu jakékoliv otázky, připomínky nebo dotazy, nebojte se mě kontaktovat na mém Twitteru!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Sorokin (Galimov) – Zajcev, Kiselevič, Děnisov, Ožiganov, Kutuzov, Panin, Sergejev – Kugryšev, Muršak, Radulov – Andronov, Platt, Mamin – Tělegin, Korotkov, Žarkov – Ljubimov, Stoljarov, Kvartalnov – Světlakov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Gimajev, Menšikov, Meszároš, Ignatovič, Vereščagin, Mišarin, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Gubin, Kopejkin, Vorošilo – Okulov, Žafjarov, Šalunov. Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sazonov, Ivanov.

Oba týmy už jsou na ledové ploše, arénou právě zní hymna ruské federace.

00:01

00:39
    Alexander Salák si připisuje první úspěšný zákrok proti nahození ze středního pásma.

01:04
    Na druhé straně vypálil z levé strany Calle Ridderwall, jeho střela skončila nad brankou.

01:33
    Ivan Vereščagin se tlačil do zakončení, proti dvěma protihráčům neuspěl.

02:19
    Po zakázaném uvolnění CSKA se bude vhazovat před brankou Ilji Sorokina.

02:45
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hodně zajímavá situace při úvodní brance dnešního utkání! Salák sice vyrazil tvrdou ránu od modré čáry, puk se ovšem odrazil od hlavního rozhodčího přesně před ALEXANDERA RADULOVA, který jej uklidil do odkryté části branky! Bez asistence.
    Alexander RADULOV - 1:0

via GIPHY

03:11
    Viktor Bobrov se také v útočném pásmu neprosadil a míří střídat.

03:35
    Alexander Salák musel zasahovat proti střele Igora Ožiganova od modré čáry.

04:02
    Nikita Kvartalnov si sice dobře najel na útočné modré čáře, puk ovšem nezpracoval.

04:43
    Elitní formace CSKA se usadila s pukem v útočném pásmu, k ohrožení Salákovy branky ale nedošlo.

05:17
    Damir Žafjarov střílel po efektní otočce, puk skončil mimo tři tyče.

05:39
    Hostující hráči se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:53
    Domácí přidávají další branku! Vladimir Žarkov nahodil puk před Salákovu branku, kde na brankovišti bojoval Ivan Tělegin, puk se nakonec odrazil k JEVGENIJI KOROTKOVI, který podruhé v zápase prostřelil Saláka! Asistence: Ivan Tělegin a Vladimir Žarkov.
    Jevgenij KOROTKOV - 2:0

via GIPHY

06:10
    CSKA si navíc zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici za nedovolené bránění míří Vitalij Menšikov.

06:42
    Puk se odrazil do ochranné sítě za Salákovou brankou, vhazovat se bude v obranném pásmu Sibiru.

07:07
    Hostům se zatím v oslabení daří bránit velmi dobře, už dvakrát se Sibiru povedlo vyhodit.

07:28
    Denis Děnisov vypálil velmi tvrdě, Salák dokázal zakročit svým betonem.

08:10
    Vitalij Menšikov je zpátky na ledové ploše, Novosibirsk hraje v plném počtu.

08:33
    Ivan Tělegin se tlačil před Saláka, zakončit nakonec nedokázal, jelikož byl zezadu faulován Vereščaginem. Tělegin pak ve velké rychlosti narazil do Saláka, vylučovat se ale nebude ani na jedné straně.

09:08
    Čtvrtá formace domácích se sice na krátkou chvíli usadila v útočném pásmu, Kvartalnov se svými kumpány si ale nevytvořili žádnou šanci.

09:16
    Bogdan Kiselevič dostává osobní trest za zákrok proti Tomáši Vincourovi v přerušené hře.

10:15
    Po zakázaném uvolnění domácího týmu se bude vhazovat před brankou Ilji Sorokina.

10:39
    Damir Žafjarov si nedokázal v situaci jeden na jednoho prohodit Kutuzova a o puk tak přišel.

11:05
    Alexander Salák si v absolutním klidu poradil se střelou Ivana Tělegina od levého mantinelu.

11:44
    Tomáš Vincour nabil na modrou čáru Ignatovičovi, jehož ránu od modré čáry musel likvidovat Sorokin.

12:09
    Na druhé straně se do šance tlačil Andrej Světlakov, ke střele se nedostal, protože byl zezadu atakován Vincourem, vylučovat se opět nebude.

12:36
    Viktor Bobrov vystřelil z vrcholu pravého kruhu, Sorokin v klidu zasáhl vyrážečkou.

13:26
    Přesilová hra pro Novosibirsk! Za sekání je vyloučen Arťom Sergejev.

13:49
    Ránu Ignatoviče od modré čáry zablokoval jeden z domácích obránců do rohu.

14:10
    Domácí hokejisté se dokázali osvobodit přes všechny čáry a mohou tak vystřídat.

14:51
    Tomáš Vincour už mohl střílet, ještě ale předal puk na Meszároše, jehož střelu vyráží Sorokin.

15:26
    Arťom Sergejev se vrací na ledovou plochu, CSKA hraje v plném počtu.

15:57
    Obránce Sergej Gimajev vyrazil na útočný výpad, který dokázal i zakončit, Sorokin si ovšem poradil.

15:57
    Vzájemné vyloučení na obou stranách, za menší potyčku jsou potrestáni Stěpan Sannikov a Arťom Sergejev.

16:53
    Salák neměl problémy s ránou jednoho z domácích hráčů.

17:17
    Sergej Gimajev se dostal k další střele, z levé strany tvrdě vypálil, Sorokin byl připraven.

17:43
    Maxim Šalunov neměl, komu rozehrát, a tak jen poslal kotouč na hole protihráčů.

17:57
    Oba týmy už hrají v plném počtu

18:21
    Viktor Bobrov nemůže pokračovat dál do útočného pásma, jelikož hosté hráli v šesti. Trest za hráčskou lavici míří odpykat Sergej Šumakov.

18:54
    Jan Muršak našel v mezikruží zcela volného Děnisova, který ovšem nastřelil jen Saláka!

19:17
    Další Salákův zákrok proti dalšímu střeleckému pokusu Denise Děnisova.

19:38
    Jan Muršak tentokrát vypálil sám, Salák puk vyrazil jen před sebe, kde jej ale spoluhráči českého brankáře odehráli do bezpečí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka nabídla velmi svižný hokej. Domácím hráčům se výrazně povedl vstup do utkání, když se rychle dostali do dvoubrankového vedení. Skóre zápasu otevřel ve 3. minutě Alexander Radulov, kterému pomohl nevídaný odraz od rozhodčího.

Další puk ze své branky musel Salák lovit hned o chvíli později. V 6. minutě se dorážkou z předbrankového prostoru prosadil Jevgenij Korotkov. V závěru pak Salák ještě zlikvidoval obrovskou šanci Děnisova. CSKA tak po první třetině vede nad Novosibirskem 2:0.

Československá stopa po první třetině:

ALEXANDER SALÁK (NOV) – 13 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 86,7%
    TOMÁŠ VINCOUR (NOV) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:02
    ANDREJ MESZÁROŠ (NOV) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:29

Druhá třetina začne přibližně v 15:55.

20:01

20:21
    Sergej Šumakov je zpátky na ledě, Novosibirsk hraje v plném počtu.

20:57
    Zajcev si neporadil s aktivním napadáním soupeřů a byl nucen odevzdat kotouč.

21:22
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu CSKA.

21:55
    Kvartalnov se neprosadil v souboji s Ignatovičem, dopředu tak může Sibir.

22:42
    Damir Žafjarov se natlačil až do zakončení, jeho bekhendový pokus skončil na boční konstrukci branky.

23:10
    Jan Muršak tvrdě vypálil z pravého kruhu, Salák puk vyrazil do bezpečí.

23:43
    Postavení mimo hru v podání CSKA, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:20
    Hosté ve druhé části hry výrazně zvýšili pohyb, z pravé strany nebezpečně střílel Arťom Vorošilo.

24:47
    Sibir si zahraje přesilovou hru, za nedovolené bránění je vyloučen Alexander Kutuzov.

25:06
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté rychle využívají přesilovou hru po parádní individuální akci MAXIMA ŠALUNOVA! Na modré čáře se Šalunov stahovačkou zbavil Tělegina a pak parádní střelou našel místo mezi rukou a tělem Sorokina! Asistence: Konstantin Alexejev.
    Maxim ŠALUNOV - 2:1

via GIPHY

25:35
    Sibiru vstřelená branka evidentně vlila novou krev do žil a hosté se hned snaží o další ohrožení Sorokinovy branky.

26:19
    Kapitán domácích Denis Děnisov se vrhl sám proti všem hráčům Novosibirsku, pochopitelně neuspěl.

26:44
    Sergej Šumakov vystřelil z velké dálky, Sorokin zasahuje svou vyrážečkou.

27:23
    Další nebezpečí před domácí brankou, do šance se tlačili Okulov se Šalunovem.

27:45
    Na druhé straně Alexander Salák likviduje střelecký pokus Andreje Světlakova.

28:09
    Sergej Andronov zkusil štěstí střelou z obrovského úhlu, Salák ani nemusel zasahovat, kotouč skončil mimo branku.

28:56
    Zajcevovu střelu chytře tečoval Muršak, Salák měl co dělat, aby puk zastavil.

29:32
    Žarkov s Těleginem se v útočném pásmu neprosadili a míří střídat.

29:59
    Gennady Stoljarov měl před sebou hodně prostoru, který využil ke střele, jenž Salák ovšem v klidu pokryl.

30:36
    Radulov parádně uvolnil Dmitrije Kugryševa, který ani nadvakrát nedokázal Saláka překonat!

31:19
    Kromě předchozí velké šanci Kugryševa v posledních minutách není k vidění moc střeleckých příležitostí.

31:55
    Čtvrtá formace CSKA se usadila v útočném pásmu, Světlakova střela po otočce se nesetkala s úspěchem.

32:37
    Rychlý brejk Sibiru, Žafjarov ale nenašel v dobré pozici Vorošila.

33:06
    Už to vypadalo,že si hosté dokáží vytvořit tlak v útočné třetině, Mišarin se ale musí vrátit pro kotouč do středního pásma.

33:35
    Obránce Vitalij Menšikov se dostal ke střele z levé strany, Ilja Sorokin jeho pokus zlikvidoval.

34:08
    Puk vypadl mimo hrací plochu, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

34:46
    Aktivní hra čtvrté formace domácích teď nadělala problémy obraně Sibiru, hosté nakonec situaci zvládli.

35:11
    Alexander Salák pomohl svým spoluhráčům při rozehrávce, následně ale hostující hokejisté opět přišli o kotouč.

35:46
    Alexander Radulov tradičně přetahuje své střídání. Není se čemu divit, že nejproduktivnější hráč CSKA má největší ice-time.

36:15
    Domácí si zahrají přesilovou hru, za podražení míří na trestnou lavici David Ullström.

36:46
    Domácí hráči trpělivě kombinovali, tlak CSKA ovšem ukončil ofsajd. Ožiganovovi totiž o malý kousek utekl kotouč do středního pásma.

37:02
    Nikita Zajcev se individuálně dostal až ke střele, kterou v klidu pokryl Alexander Salák.

37:30
    Radulov hledal před brankou Platta, který puk dokázal jen tečovat, Salák zasahovat nemusel.

37:49
    Alexander Salák si připisuje další úspěšný zákrok proti ráně Nikity Zajceva.

37:49
    Síly na ledě se na malou chvíli srovnají, za sekání je vyloučen Geoff Platt.

38:15
    David Ullström je zpátky na ledové ploše, začíná přesilová hra Novosibirsku.

38:43
    Domácím se podařilo vyhodit a z přesilové hry Sibiru už zbývá jen minuta.

39:25
    Hostům se v početní výhodě vůbec nedaří, hráči Novosibirsku se ještě nedokázali ani usadit v útočné třetině.

39:49
    Geoff Platt je zpátky na ledě, CSKA hraje v plném počtu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se Novosibirsku podařilo snížit a zápas tak dostal novou zápletku. O snížení se postaral v 26. minutě Maxim Šalunov, který předvedl parádní individuální akci v přesilové hře. Po 40 minutách hry tak CSKA vede nad Novosibirskem už jen 2:1.

40:42
    První formace CSKA se hned v úvodu třetího dějství usadila s kotoučem v útočném pásmu, k ohrožení Saláka ovšem nedošlo.

41:23
    Jinak třetí třetina začala hodně opatrně, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.

41:56
    Hosté sice nahodili kotouč za Sorokinovu branku, kde ho ovšem získali hráči CSKA.

42:11
    Puk sražen mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu moskevského týmu.

42:43
    Bude se vylučovat, domácím je zatím poskytnuta výhoda.

43:02
    Vylučovat se nakonec nebude, protože CSKA výhodu využívá! Alexander Radulov dlouho držel kotouč na pravém kruhu, poté v mezikruží našel BOGDANA KISELEVIČE, který nadvakrát dokázal překonat Saláka! Asistence: Alexander Radulov.
    Bogdan KISELEVIČ - 3:1

via GIPHY

43:45
    Alexejev nahodil puk na zadní mantinel, kde jej opět sbírají domácí hráči, kteří do třetí třetiny vstoupili výborně.

44:26
    Sergej Gimajev se pokusil prostřelit hradbu těl před brankou, puk si ovšem cestu k brance nenašel.

44:51
    Po zakázaném uvolnění Novosibirsku se bude vhazovat po pravé ruce Alexandera Saláka.

45:21
    Damir Žafjarov dobře střílel z ostrého úhlu, kotouč se po mantinelu odrazil přímo do jízdy Plattovi, jehož střelu na druhé straně zlikvidoval Alexander Salák.

45:55
    Šumakov se elegantně prodral do útočného pásma, do zakončení se už ale nedostal.

46:29
    Žafjarov teď inkasoval velmi tvrdý hit od Vladimira Žarkova ve středním pásmu, vylučovat se nebude.

47:03
    Maxim Mamin sice zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale o něj přišel v souboji s Kopejkinem.

47:34
    Nikita Zajcev nahodil puk do útočného pásma, kde jej ovšem sebral obránce hostů Georgij Mišarin.

48:03
    Ožiganov se neodhodlal ke střele, a tak jen posunul kotouč do rohu kluziště, kde o něj domácí přicházejí.

48:31
    Hráči Novosibirsku se teď sami vyhnali z útočného pásma.

49:20
    Domácí hokejisté opět v útočném pásmu, kombinace podél mantinelu ale nepřinesla žádnou gólovou šanci.

50:00
    Geoff Platt se snažil najít před brankou Radulova, hvězdný hráč CSKA se ke kotouči nedostal.

50:33
    Jan Muršak se zkusil prosadit individuálně, až ke střele se neprobojoval.

51:02
    Hráči CSKA hrají výborně, svým soupeřům prakticky nepůjčí puk na delší dobu a hlídají si tak dvoubrankový náskok.

51:37
    Konstantin Okulov dostal dobrou přihrávku do jízdy, zakončit se mu z pravé strany nepodařilo.

51:59
    Šance pro Sibir, který si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen Andrej Světlakov.

52:30
    Ilja Sorokin si vychutnal zákrok lapačkou proti střele Tomáše Vincoura z levého kruhu.

53:04
    Sibir přišel o útočné pásmo a hostům teď dělá velké problémy vrátit se s pukem zpátky před Sorokinovu branku.

53:36
    Sorokin svou hokejkou zlikvidoval střelu Maxima Šalunova z ostrého úhlu.

53:59
    Andrej Světlakov je zpátky na ledové ploše, CSKA hraje v plném počtu.

54:35
    Ve třetí třetině jsou v dresu Sibiru nejaktivnějšími hráči bývalí hokejisté pražského Lva – David Ullström a Calle Ridderwall, zatím ani oni ale nedokázali najít recept na výborného Sorokina.

55:26
    Oleg Gubin místo střely ještě volil složitou přihrávku a domácí hráči se tak opět dokázali ubránit.

55:56
    Zakázané uvolnění CSKA vrátí hru zpátky před branku Ilji Sorokina.

56:19
    Další icing na straně CSKA, hostům už moc času na stažení dvoubrankového manka nezbývá.

56:43
    Radulovovi uskočil puk od hokejky v útočném pásmu a dopředu tak opět mohou hráči Sibiru.

57:06
    Alexander Salák lapačkou kryje střelecký pokus Nikity Kvartalnova, syna domácího trenéra.

57:33
    Jevgenij Korotkov se málem dostal ke střele po přihrávce od Kugryševa, kotouč končí v rohu.

57:50
    Salák si připisuje další úspěšný zákrok proti střele slovinského útočníka Jana Muršaka.

57:50
    Alexander Salák za nějaké řeči vůči rozhodčím inkasuje desetiminutový osobní trest.

58:26
    Hostům se nepodařilo usadit v útočném pásmu, a tak Salák ještě musí zůstat v brance.

58:42
    Alexander Radulov se dostal ke střele z předbrankového prostoru, Salák jeho pokus ovšem likviduje.

59:02
    Po boji o kotouč ve středním pásmu nahodil Stoljarov puk do útočného pásma a rychle společně se svými spoluhráči zamířil na střídačku.

59:30
    Zřejmě je rozhodnuto, domácí hokejisté totiž drží kotouč v útočném pásmu na svých hokejkách a nic nenasvědčuje tlaku Sibiru, natož případnému vyrovnání.

59:49
    Ještě jedno přerušení poté, co se kotouč dostal na střídačku CSKA. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

59:59
    V úplném závěru utkání je za faul vysokou holí ještě potrestán Dmitrij Kugryšev.

Dnešní utkání dvou velikánů letošního ročníku KHL skončilo lépe pro CSKA, které opět potvrdilo své skvělé výkony v domácím prostředí. Skóre dnešního utkání otevřel v 3. minutě Alexander Radulov, kterému výrazně pomohl odraz puku od hlavního rozhodčího.

O pár minut později se navíc z dorážky prosadil Jevgenij Korotkov, jehož branka se nakonec ukázala jako vítězná. Sibiru se podařilo snížit až v průběhu druhé třetiny, když se v přesilové hře trefil Maxim Šalunov.

Konečnou podobu výsledku pak dal v 44. minutě v poskytnuté výhodě obránce domácích Bogdan Kiselevič, který využil výborné přihrávky od Radulova. CSKA tak porazilo Novosibirsk 3:1 a díky porážce Jaroslavle se vyhouplo do čela celé ligy!

Největší čas na ledě: Radulov 22:30 – Meszároš 21:04

Branky a nahrávky: 3. Radulov, 6. Korotkov (Tělegin, Žarkov), 44. Kiselevič (Radulov) – 26. Šalunov (Alexejev). Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sazonov, Ivanov. Diváci: 5476.

Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ VINCOUR (NOV) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:56
    ANDREJ MESZÁROŠ (NOV) – 0+0, 6 střel, čas na ledě 21:04

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:38:40)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 3. Radulov, 6. Korotkov (Tělegin, Žarkov), 44. Kiselevič (Radulov) – 26. Šalunov (Alexejev)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Gimajev, Menšikov, Meszároš, Ignatovič, Vereščagin, Mišarin, Naumov – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Gubin, Kopejkin, Vorošilo – Okulov, Žafjarov, Šalunov. Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Sazonov, Ivanov