Slalom žen, 1. kolo, Aspen | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Sjezd mužů, Lake Louise | Vítěz: A. L. Svindal (NOR) (kon.) |
Slalom žen, 2. kolo, Aspen | Vītěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
Muži HS142, Kuusamo | (zruš.) | | | Muži HS142, Kuusamo | (zruš.) |
Ženy 5 km volně, Kuusamo | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Muži 10 km volně, Kuusamo | Vítěz: M. J. Sundby (NOR) (kon.) |
Skoky HS142, Kuusamo | (zruš.) | | | Běh 10 km, Kuusamo | (zruš.) |
Tomáš Lysý
Startovní listina:
1. Rune VELTA (NOR)
2. Vladislav BOJARINCEV (RUS)
3. Anže SEMENIČ (SLO)
4. Killian PEIER (SUI)
5. Hyun-Ki KIM (KOR)
6. Harri OLLI (FIN)
7. Andreas WANK (GER)
8. Kevin BICKNER (USA)
9. Martti NOMME (EST)
10. Manuel FETTNER (AUT)
11. Robert KRANJEC (SLO)
12. Kento SAKUJAMA (JPN)
13. Florian ALTENBURGER (AUT)
14. Maciej KOT (POL)
15. Nejc DEŽMAN (SLO)
16. Šohei TOČIMOTO (JPN)
17. Michale GLASDER (USA)
18. Ville LARINTO (FIN)
19. Stefan HULA (POL)
20. Lukáš HLAVA (CZE)
21. Gregor DESCHWANDEN (SUI)
22. Marinus KRAUS (GER)
23. Luca EGLOFF (SUI)
24. Jaka HVALA (SLO)
25. Junširo KOBAJAŠI (JPN)
26. Seou CHOI (KOR)
27. Jan ŽIOBRO (POL)
28. Radik ŽAPAROV (KAZ)
29. Denis KORNILOV (RUS)
30. Vincent DESCOMBES-SEVOIE (FRA)
31. Jevgenij KLIMOV (RUS)
32. Dawid KUBACKI (POL)
33. Janne AHONEN (FIN)
34. Piotr ŽYLA (POL)
35. Marat ŽAPAROV (KAZ)
36. Klemens MURANKA (POL)
37. Andreas KOFLER (AUT)
38. Mackenzie BOYD-CLOWES (CAN)
39. Ronan LAMY-CHAPPUIS (FRA)
40. Lauri ASIKAINEN (FIN)
41. Jan MATURA (CZE)
42. Anders FANNEMEL (NOR)
43. Manuel POPPINGER (AUT)
44. Roman KOUDELKA (CZE)
45. Ilmir HAZETDINOV (RUS)
46. Tom HILDE (NOR)
47. Stephan LEYHE (GER)
48. Jakub JANDA (CZE)
49. Michael HAYBÖCK (AUT)
50. Taku TAKEUČI (JPN)
51. Andreas STJERNEN (NOR)
52. Simon AMMANN (SUI)
53. Kamil STOCH (POL)
54. Daiki ITO (JPN)
55. Kenneth GANGNES (NOR)
Předkvalifikovaná desítka:
56. Kenneth GANGNES (NOR)
57. Jurij TEPEŠ (SLO)
58. Johann Andre FORFANG (NOR)
59. Andreas WELLINGER (GER)
60. Stefan KRAFT (AUT)
61. Noriaki KASAI (JPN)
62. Richard FREITAG (GER)
63. Severin FREUND (GER)
64. Peter PREVC (SLO)
65. Daniel Andre TANDE (NOR)
Pořadí světového poháru po jednom závodu:
1. Daniel Andre TANDE (NOR) 100 bodů
2. Peter PREVC (SLO) 80 b.
3. Severin FREUND (GER) 60 b.
4. Richard FREITAG (GER) 50 b.
5. Noriaki KASAI (JPN) 45 b.
...
19. Jakub JANDA (CZE) 12 b.
23. Roman KOUDELKA (CZE) 8 b.
26. Jan MATURA (CZE) 5 b.
1. Rune VELTA (NOR)
2. Vladislav BOJARINCEV (RUS)
3. Anže SEMENIČ (SLO)
4. Killian PEIER (SUI)
5. Hyun-Ki KIM (KOR)
6. Harri OLLI (FIN)
7. Andreas WANK (GER)
8. Kevin BICKNER (USA)
9. Martti NOMME (EST)
10. Manuel FETTNER (AUT)
11. Robert KRANJEC (SLO)
12. Kento SAKUJAMA (JPN)
13. Florian ALTENBURGER (AUT)
14. Maciej KOT (POL)
15. Nejc DEŽMAN (SLO)
16. Šohei TOČIMOTO (JPN)
17. Michale GLASDER (USA)
18. Ville LARINTO (FIN)
19. Stefan HULA (POL)
20. Lukáš HLAVA (CZE)
21. Gregor DESCHWANDEN (SUI)
22. Marinus KRAUS (GER)
23. Luca EGLOFF (SUI)
24. Jaka HVALA (SLO)
25. Junširo KOBAJAŠI (JPN)
26. Seou CHOI (KOR)
27. Jan ŽIOBRO (POL)
28. Radik ŽAPAROV (KAZ)
29. Denis KORNILOV (RUS)
30. Vincent DESCOMBES-SEVOIE (FRA)
31. Jevgenij KLIMOV (RUS)
32. Dawid KUBACKI (POL)
33. Janne AHONEN (FIN)
34. Piotr ŽYLA (POL)
35. Marat ŽAPAROV (KAZ)
36. Klemens MURANKA (POL)
37. Andreas KOFLER (AUT)
38. Mackenzie BOYD-CLOWES (CAN)
39. Ronan LAMY-CHAPPUIS (FRA)
40. Lauri ASIKAINEN (FIN)
41. Jan MATURA (CZE)
42. Anders FANNEMEL (NOR)
43. Manuel POPPINGER (AUT)
44. Roman KOUDELKA (CZE)
45. Ilmir HAZETDINOV (RUS)
46. Tom HILDE (NOR)
47. Stephan LEYHE (GER)
48. Jakub JANDA (CZE)
49. Michael HAYBÖCK (AUT)
50. Taku TAKEUČI (JPN)
51. Andreas STJERNEN (NOR)
52. Simon AMMANN (SUI)
53. Kamil STOCH (POL)
54. Daiki ITO (JPN)
55. Kenneth GANGNES (NOR)
Předkvalifikovaná desítka:
56. Kenneth GANGNES (NOR)
57. Jurij TEPEŠ (SLO)
58. Johann Andre FORFANG (NOR)
59. Andreas WELLINGER (GER)
60. Stefan KRAFT (AUT)
61. Noriaki KASAI (JPN)
62. Richard FREITAG (GER)
63. Severin FREUND (GER)
64. Peter PREVC (SLO)
65. Daniel Andre TANDE (NOR)
Pořadí světového poháru po jednom závodu:
1. Daniel Andre TANDE (NOR) 100 bodů
2. Peter PREVC (SLO) 80 b.
3. Severin FREUND (GER) 60 b.
4. Richard FREITAG (GER) 50 b.
5. Noriaki KASAI (JPN) 45 b.
...
19. Jakub JANDA (CZE) 12 b.
23. Roman KOUDELKA (CZE) 8 b.
26. Jan MATURA (CZE) 5 b.
Nor by jistě ve finské Ruce přidal o víkendu další vítězství, otázka však je, zda se vůbec bude skákat. Čtvrteční kvalifikace totiž byla odložena na pátek před hlavní závod, jenže nakonec se neuskutečnila ani kvalifikace a ani hlavní závod. Na vině je silný vítr, pohybující se rychlostí až 10 km/h. V takovémto počasí by se z můstku spustil pouze sebevrah a nevypadá to, že by na víkend mělo dojít ke změně.
1. Daniel Andre TANDE (NOR) 100 bodů
2. Peter PREVC (SLO) 80 b.
3. Severin FREUND (GER) 60 b.
4. Richard FREITAG (GER) 50 b.
5. Noriaki KASAI (JPN) 45 b.
...
19. Jakub JANDA (CZE) 12 b.
23. Roman KOUDELKA (CZE) 8 b.
26. Jan MATURA (CZE) 5 b.
13:00: Oficiální trénink
14:30: JEDNOKOLOVÝ závod (přeložen z pátku)
16:00: Závod (dle původního plánu, ale bez kvalifikace)
Sobotní druhý závod v Kuusamu, původně naplánovaný na 16:00 se ruší.
Místo něj se bude skákat také od 16 hodin, ovšem bude se jednat o původní první závod, jenž měl být nejprve v pátek navečer a poté v sobotu od 14:30 pouze jednokolový. Budou se skákat dvě kola i s finskou národní skupinou.