Trenčín – Košice 2:3 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Piešťany 4:1 (kon.)
Skalica – Nitra 1:4 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 2:6 (kon.)
MsHK Žilina
2:6 (1:3, 1:0, 0:3)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 29.11.2015, 17:00 • DOXXbet Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa zápase medzi Žilinou a Banskou Bystricou. Hostia zvíťazili 2:6. To je odo mňa spod Dubňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok nedele a úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania. (19:19:29)

59:36
    Zápas sa už na oboch stranách len dohráva.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:59
    Domáci v plnom počte.

58:28
    Fredrik Sandgren pálil od modrej čiary a trafil tyč Tomekovej bránky!

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

56:59
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Aleš Ježek za sekanie. Nuž a domácemu útočníkovi sa toto rozhodnutie vôbec nepozdáva.
    56:58 MAJDAN - 2:6

56:58
    Banská Bystrica dala gól!
    Chyba v obrane Žiliny, Michal Handzuš získal puk, posunul ho JURAJOVI MAJDANOVI, ktorý trafil výborne a nedal Tomekovi šancu. Asistencie: Michal Handzuš, Ondrej Mikula.

56:26
    Vylučovať sa nebude a domáce obecenstvo sa veľmi hnevá na hlavného arbitra.

56:26
    Hostia už skúsene držia puk na svojich hokejkách a pozor. Za bránkou Žiliny končí na ľade jeden z domácich hráčov, ktorý inkasoval tvrdý hit od Coltona Gilliesa.

55:37
    Hostia v plnom počte.

55:25
    Náznak šarvátky za bránkou hostí vyústil do priateľského objatia Aleša Ježka a Michala Handzuša.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

54:36
    Žilinčania sa ešte veľmi snažia a vrhajú posledné zbytky síl do útoku.

53:37
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva znovu Colton Gillies, tentoraz za napadnutie.

52:49
    Milan Kytnár v dobrej pozícii, strelou švihom trafil ľavé rameno Tomáša Tomeka.

52:19
    Črtala sa rýchla kontra domáceho tímu, prihrávka Zaťko na Leblanca však bol príliš dlhá a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 9. Novotný (Homer, Stupka), 35. Leblanc (Novotný) – 5. Gillies (Róth, Gašpar), 11. Ďatelinka, 18. Lamper (Zigo, Gillies), 42. Gillies (Ďatelinka), 47. Handzuš (Handlovský, Majdan), 57. Majdan (Handzuš, Mikula)

MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Brejčák, Zaťko, Homer, Novotný, Leško, Kurali, Schroner, Makovský – Huna Ri., Huna Ró., Leblanc – Stupka, Kolena, Konečný – Valášek, Ježek, Drevenák (K) – Rogoň, Rehák, Švec
    HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Petran, Jaborník, Gründling – Mikula, Handzuš, Majdan – Gillies, Zigo, Lamper – Handlovský, Kytnár, Hudec (K) – Ambroz, Gašpar, Róth

Rozhodčí: Müllner – Junek, Šefčík