FK Krasnodar – Rostov 2:1 (kon.) | Dynamo – Lok. Moskva 2:2 (kon.) | Kazaň – Spartak 2:2 (kon.)
FK Krasnodar
2:1 (0:0)
FK Rostov
Pondělí 30.11.2015, 17:00 • Stadion Kubaň, Krasnodar. Kapacita: 32,000 diváků. • Ruská Premier Liga • 17. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:15. (18:59:59)

Máme za sebou skutečně interesantní závěr zápasu, kdy během posledních minut padly hned tři branky a domácí slaví vcelku zasloužené vítězství, jelikož téměř celý zápas měli balón na kopačkách a snažili se něco na hrací ploše vymyslet. Hosté měli zároveň pořádnou porci smůly, kdy se během pár chvil nechal vyloučit důležitý stoper Terentěv, byla proti nim odpískána penalta a v úplném závěru zápasu dostali gól, na nějž už nešlo reagovat. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90+4

90+4
    Rozhodčí nastavuje dále a hosté ještě zkouší útočit.

90+3
    Kangu ještě nahrazuje Igor Kirejev.
    90+3. Francisco WÁNDERSON - 2:1

90+3
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Tak to je závěr zápasu! V poslední minutě nastavení se perfektní ranou, která se odrazula od břevna, trefuje FRANCISCO WÁNDERSON.

90+2
    Kanga teď polehává a šetří čas.

90+1
    Centr na Labordeho v pohodě sebral Džanajev.

90
    Útočným faulem se prezentoval Ricardo Laborde. Domácí teď neví, co dělat. Nastavovat se budou tři minuty.
    89. Sardar AZMOUN - 1:1

89
    Rostov právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Rohový kop sice nebyl úspěšný, ale poté se ještě hosté dostali k centru ze strany, na nějž si naskočil střídající SERDAR AZMOUN a hlavou se nemýlil.

88
    Hosté útočí a vyzkouší si rohový kop.

87
    Velice nešťastné minuty pro Rostov. Nejprve vyloučení a následně možná trochu sporná penalta, kterou domácí proměnili. Ztráta se bude hostům jen těžko dohánět, ale pokusí se o to.
    86. Pavel MAMAJEV - 1:0

86
    K exekuci pokutového kopu se postavil PAVEL MAMAJEV a nedal Džanajevovi nejmenší šanci. Ten navíc netrefil ani stranu a skočil doleva, zatímco Mamajev zamířil na druhou stranu.

85
    Byla nařízena penalta pro domácí Krasnodar.

84
    Z následného volného přímého kopu nebezpečí nevzešlo.
    83. Červená karta pro Terentěva po druhé žluté

83
    Na hranici pokutového území fauloval Denis Terentěv Ricarda Labordeho. Byl to zákrok na žlutou kartu, kterou rozhodčí udělil, leč pro Terentěva byla dnes již žlutá, a proto musí předčasně do kabin.

82
    Hra je teď trochu rozkouskovaná.

81
    I hosté se odhodlali ke střídání a místo Dmitrije Poloze naskočil Pavel Mogilevec.

80
    Po srážce Kalačeva s Kalešinem zůstává domácí fotbalista ležet na zemi a je pískán faul hostujícího středopolaře.

79
    Za faul obdržel žlutou kartu Denis Terentěv.

78
    Domácí mají vystřídáno. Na hřiště dorazila čerstvá síla v podobě Francisca Wándersona, který nahradil Mauricia Pereyru.

77
    Nákop kapitána domácích Andrease Granqvista se hodně nepovedl a proletěl nikým netečován až do autu, takže vykopává Džanajev.

76
    Velice nepřesnou přihrávku teď předvedl Charles Kaboré.

75
    Domácí se vrací ke své hře a v držení míče svého soupeře jasně přehrávají.

74
    Nebezpečí hasil vyběhnutím mimo pokutové území gólman Dikan.

74
    Ze hřiště míří Odil Achmedov, kterému se pryč moc nechce a střídá velmi pomalu. Nahrazuje ho Joaozinho.

73
    Hosté se dostali i k centru, který ale s jistotou sebral Andrej Dikan.

72
    Ke střele se dostal Fjodor Smolov, ale branku minul, přičemž už se nacházel ve velice zajímavém prostoru.

71
    Hosté po delší době na chvíli na útočné polovině, ale opět nic nevymysleli a míč mají v držení domácí.

70
    Achmedov napálil míč z velké vzdálenosti a Džanajev raději jistil trajektorii balónu skokem k tyči, což se ale nakonec ukázalo jako zbytečné.

69
    Hosté se nyní vůbec nedostávají k nějaké delší kombinaci a spoléhají jen na rychlé protiútoky.
    68. Kaborého hlavička do tyče

68
    Rohový kop zahráli hosté a po pěkném centru zakončoval hříšník z před malé chvíle Kaboré, jenž orazítkoval tyč Džanajevovy branky!

67
    Hosté nic nevymysleli a velice brzy míč odevzdali soupeři.

66
    Tvrdá srážka uprostřed hřiště, za níž žlutou kartu inkasuje Charles Kaboré, který diskutuje s rozhodčím, přičemž jeho faul byl naprosto jasný.

65
    Po krátkém intermezzu opět v kombinaci pokračují domácí fotbalisté.

64
    V rychlém protiútoku zklamal Dmitrij Poloz, který byl nakonec jednoduše odstaven od balónu.

64
    Do šance se propracoval Mamajev, ale jeho střela byla zblokována.

62
    Ze hřiště je stažen ve druhé půli naprosto nevýrazný Ari a nahradil ho Ricardo Laborde.

61
    Kanga teď zůstal stát a Kalešin přes něj přepadl. Pískán je faul Kangy, i když ten se hodně diví.

60
    Odpískán útočný faul nově příchozího Íránce Serdara Azmouna.

59
    Další roh zahrávali tentokrát domácí, avšak ani jejich centr nebyl dobrý. Míč se poté ještě dostal do pokutového území, nicméně Sigurdsson na něj nedosáhl.

58
    Centr z rohu nebyl vůbec nebezpečný a obrana Krasnodaru si poradila.

57
    Teď byli trošku v problémech domácí a ve skluzu zasahoval Sigurdsson. Míč nakonec dohopsal za čáru a hosté si zahrají rohový kop.

56
    Centr nakonec skončil v autu a brankář Džanajev bude vykopávat.

55
    Pískán faul Timofeje Margasova kousek od rohového praporku. Tomu se samozřejmě nezdá, že by Fjodora Smolova fauloval.

54
    Rychlý útok domácích končí velice nepřesnou přihrávkou.

53
    Střídání v celku hostů. Aleksandr Bucharov není v pořádku a nahrazuje ho tedy Serdar Azmoun.

52
    Pád Pereyry v pokutovém území rozhodčí nepískal, protože se o žádný faul nejednalo.

51
    Krasnodarští se snaží s utkáním něco udělat a kombinují na útočné polovině.

50
    Domácí se prokombinovali až do pokutového území, kde zakončoval Ari, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci, takže Džanajev si v pohodě poradil.

48
    Bucharov zůstal na zemi a musel být ošetřen.

47
    Hosté vstřelili branku, která ovšem nemohla být uznána, jelikož střelec Bucharov se nacházel v ofsajdu.

46
    Pěkně zostra začali hosté a jejich první centr musela odvracet obrana domácích.

46

V první půli jsme nejprve mohli sledovat převahu domácích, která se ale postupem času vytrácela a hosté se stále více osmělovali. K vidění bylo i několik zajímavých šancí, nicméně branku jsme bohužel zatím neviděli. Snad se nějaké přeci jen dočkáme v průběhu druhé půle, která by měla začít přibližně v 18 hodin.

45

45
    Po centru Pereyry z volného kopu zakončoval Granqvist, ale jeho pokus byl zblokován, takže se ještě zahraje rohový kop. Ten se domácím vůbec nepovedl.

44
    V další slušné šanci se na začátku 44. minuty ocitl Ari, ale jeho technický pokus mířil mimo branku.

42
    Domácí začali rychlý útok, který ale hodně pozdržel Fjodor Smolov a nakonec vyslal střelu, s níž si bez sebemenších problémů poradil gólman Džanajev.

41
    Ofsajd odmáván Bucharovovi, takže se nemohl řítit do další zajímavé pozice.

40
    V držení míče jsou v posledních minutách celkem často hosté a domácí jsou vyvedeni z tempa.

39
    Nádhernou zakroucenou ránu vyslal Timofej Kalačev a brankář Dikan měl co dělat, aby jí vůbec vytáhl na tyč. Poté už bylón do bezpečí odpravili obránci.

38
    Pěknou utaženou ránu vyslal zpoza šestnáctky Christian Noboa, ale Dikan byl připravený a zasáhl.

38
    Hra se v posledních minutách celkem vyrovnává a už nejsme svědky obrázku jako z první čtvrthodiny, kdy na trávníku téměř neexistoval jiný tým než domácí.

37
    Teď se naopak rozčiloval Kanga, že byl faulován, ale rozhodčí nepíská.

35
    Kanga nyní na polovině hřiště zbytečně fauloval Sergeje Petrova.

34
    Nepřipravená a slabá rána Achmedova z hranice vápna skončila mimo tři tyče svatyně Soslana Džanajeva.

33
    Hodně nepovedený centr teď předvedli domácí, kdy při pokusu o přenesení hry míč skončil v autu na pravé straně.

32
    Charles Kaboré napřáhl ke střele, která však letěla hodně vysoko.

31
    Kapitán hostujícího Rostova Aleksandr Gatcan si teď hodně předkopl balón a nakonec po pokusu o centr skončil v reklamním panelu.

30
    Dvojnásobné ofsajdové postavení zhatilo snahu hostů o rychlý únik.

29
    V půli hřiště se po tvrdém zákroku Ragnara Sigurdssona zlobil Bucharov, ale rozhodčí tento souboj pustil jako čistý.

27
    Na poslední chvíli strčil některý z domácích obránců hlavu do přihrávky vzduchem, protože jinak by se hosté hnali do zajímavé pozice.

26
    Po ruce hostů si přímý volný kop vyzkoušel Pereyra a jeho centr nakonec doputoval až k Arimu, jenž však nic kloudného nevymyslel.

25
    Na polovině hřiště se teď hodně rozčiloval Timofej Kalačev, že na jeho osobu nebyl odpískán faul.

24
    Rostov se opět nemůže dostat na polovinu soupeře, natož aby se na ní jeho hráči usadili.
    23. Nádherná kombinace Krasnodaru

23
    Krásná kombinační akce domácích, po níž se do skvostné příležitosti propracoval Ari, ale Džanajev natáhl ruku a vytěsnil střelu na roh, avšak rozhodčí k nevoli domácích odpískal místo rohového kopu aut.

21
    Mamajev si naběhl na dlouhý centr do pokutového území a ze strany se pokusil z první odcentrovat, nicméně pokus se mu hrubě nepodařil a míč skončil mimo hrací plochu.

20
    Uzbek Odil Achmedov zkusil odcentrovat do pokutového území z levé strany, ale jeho míč byl zblokován prvním bránícím hráčem.

19
    Centr Mauricia Pereyry pouze proskákal pokutovým územím Rostova a skončil v autu, takže mohl vykopnout brankář Džanajev.

18
    Kalačevův centr odpravil pryč stoper Sigurdsson a hosté zakládají další útok.

17
    Faul na Kangu uprostřed hřiště předvedl Charles Kaboré.

16
    Krasnodar si opět přihrává a uspává svého soupeře, ale pohybuje se spíše na polovině hřiště, kde nebezpečí pro Rostov nehrozí.

15
    Kombinace domácích však byla přerušena a ke střele se dostali hosté. Andrej Dikan se dokonce musel pořádně natáhnout, aby vytěsnil jejich střelu mimo branku.

14
    Domácí jsou prozatím lepším týmem a dobře kombinují. Nyní zakládají další útok na vlastní polovině.

13
    Na konci třinácté minuty ke střele napřáhl Vitalij Kalešin, ale mířil příliš vysoko, takže jeho pokus Džanajeva neohrozil.
    12. Velká šance Aleksandra Bucharova

12
    Velká šance Aleksandra Bucharova, který se silou zbavil stopera Sigurdssona, ale míč poslal křížnou střelou těsně vedle.

11
    Na polovině hřiště ztratil míč Kaboré, jemuž ho sebral Guelor Kanga. Ten se rozhodl vystřelit ze střední vzdálenosti, nicméně jeho pokus mířil mimo tři tyče a Dikan mohl být v klidu.

10
    Pěkná šance Ariho, který ale vyslal na Džanajeva velice slabou střelu. To bylo první větší ohrožení na jedné i druhé straně.

9
    Po delší době se ke kombinaci dostával Rostov, ale hosté rychle získali míč zpátky.

8
    O zajímavý průnik se na levé straně pokoušel Fjodor Smolov, ale nepodařilo se mu dobře zakombinovat se Sergejem Petrovem.

7
    Ani nadvakrát nedokázal Sergej Petrov přihrát svému spoluhráči a po druhém pokusu vhazoval Timofej Kalačev na polovině hřiště.

6
    V prvních minutách mají míč mnohem častěji v držení domácí fotbalisté, zatímco hosté se soustředí spíše na obranu.

5
    Pískán útočný faul Ariho, i když ten se rozčiluje a diskutuje s rozhodčím. Nutno říci, že si rukou proti obránci hostů skutečně pomáhal.

4
    Mamajevův centr dolétl k Achmedovovi, který dále rozehrával, nicméně míč byl odražen pryč z nebezpečné pozice a Rostov se ubránil.

3
    Pavel Mamajev napálil obránce hostů a domácí reklamují ruku, leč rozhodčí rozpažuje na znamení, že penaltu pískat nehodlá.

2
    Uprostřed hrací plochy byl soupeřem zasažen Ari, ale už se opět hraje.

1
    V úvodní minutě se ke kombinaci dostaly oba týmy, nicméně hra je prozatím celkem opatrná.

1

Uprostřed hrací plochy jsou kapitáni a rozhodčí, zápas brzy začne.

FK Krasnodar: Dikan – V. Kalešin, R. Sigurðsson, Granqvist (C), Petrov – Pereyra, Kaboré, Achmedov – Mamajev, Ari, Smolov.
    Náhradníci: Kočenkov – Jędrzejczyk, Markov, S. Strandberg, Bystrov, Joãozinho, Laborde, Baťutin, Komličenko, Wánderson.

FK Rostov: Džanajev – Novoselcev, Terentěv, Navas, Margasov – Gaţcan (C), Noboa – Kalačev, Kanga, Poloz – Bucharov.
    Náhradníci: Gošev, Suslov – Trošečkin, Mogilevec, Achmajev, Byung-Soo, Brown Forbes, Azmoun, Kirejev.

Rozhodčí: Karasjov – Kalugin, Turbin.

Krasnodarský FK byl před startem kola na 6. příčce se ziskem 24 bodů s bilancí 6 výher, 6 remíz a 4 prohry. Co se domácích zápasů týká, v těch má Krasnodar 7 odehraných utkání, z nichž vytěžil tři výhry, tři remízy a jednou odešli jeho hráči poraženi.

FK Rostov

Rostov je poměrně velkým překvapením ruské prvoligové soutěže, když se nachází na prozatímní 2. pozici se ziskem 31 bodů. V současné době má na kontě 9 výher, 4 remízy a jen 3 prohry, což není vůbec špatná bilance. Ve venkovních zápasech to není tak dobré, jako to je v případě zápasů domácích. Rostov ze sedmi utkání čtyři vyhrál a tři prohrál.

V rámci 17. kola se spolu utkají týmy FK Krasnodar a FK Rostov. Jedná se o dva týmy z horní poloviny tabulky, takže bychom se měli dočkat zajímavého fotbalu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.