NY Islanders – Colorado 5:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 4:3 (kon.) | Toronto – Edmonton 3:0 (kon.)
Anaheim – Vancouver 4:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Edmonton Oilers
Úterý 01.12.2015, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2. Cam Talbot – 13 zápasů, 3,15 g/záp., 88,86 %

Toronto je poslední v Západní konferenci, přesto má o bod více, než jeho dnešní soupeř z Východní konference. A Edmonton má i o zápas více. Maple Leafs měli uprostřed listopadu slušnou formu. Až nezvykle často vyhrávali. Konec měsíce už tak slavný nebyl, přišli 2 porážky s Bruins a jedna s Capitals.

Edmonton může být spokojen s posledním zápasem. V Consol Energy Center obral Tučňáky po nájezdech o body. Jinak jsou výkony obou dnešních soupeřů podobné. Většinou podprůměrné, někdy se zápas povede.
    Reimera trápí zranění, Bernier tuto sezonu předvádí mizerné výkony. Proto se dnes dočkáme debutu Garreta Sparkse. Na farmě se mu daří chytat s vysokou úspěšností 94 %. Dnes na něj ale budou pálit jména jako Hall, Eberle, Draisaitl či Nugeng-Hopkins.

V brance Edmontonu se představí Anders Nilsson. Budou se takhle radovat hráči Oliers i po zápase. Tajenka se začne luštit už za 40 minut.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (TOR) – 21 zápasů, 0+3, +1
    Martin Marinčin (TOR) – 13 zápasů, 0+0, -3
    Andrej Sekera (EDM) – 23 zápasů, 2+8, -4
    Oba týmy jsou už na rozbruslení.

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Hunwick (A), Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Kadri, Komarov – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Holland, Froese, Boyes – Grabner, Spaling, Winnik

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Nurse, Sekera, Klefborm, Schultz, Fayne, Davidson – Hall (A), Draisaitl, Eberle (A) – Korpikoski, Nugent-Hopkins (A), Purcell – Pouliot, Letestu, Hendricks – Gazdic, Lander, Pakarinen

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Rody, Amell.

00:01

01:00
    Úvodní vhazování vyhrálo Toronto, které je v první minutě i na puku.

01:48
    Polákova přihrávka z obrany byla nepřesná a k puku se dostává Edmonton.

02:17
    A Olejáři se také dostali k prvnímu útoku. Sparks si připisuje první větší zákrok v NHL.

03:05
    Draisaitl nepřekonal obránce a přichází o puk.

03:46
    Před brankou Edmontonu bylo nezvykle hodně prostoru, stál tam osamocený Kadri. Komarov mu nepřesně adresoval puk.

04:49
    A opět Sparks, tentokrát Hall zlobil.

05:15
    Signalizované vyloučení. Toronto si zahraje přesilovku.

05:33
    Draisaitl hákoval, jde na trestnou lavici.

06:45
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Výborně sehraná přesilovka. Van Riemsdyk přihrává z pravého kruhu před branku na LEA KOMAROVA. Ten měl poměrně snadný úkol a zhostil se ho na výbornou. Přesilovka využita, Toronto vede 1:0.
    Asistence: James van Riemsdyk, Dion Phaneuf
    06:45 Leo KOMAROV - 1:0

07:40
    Edmonton by chtěl samozřejmě rychle odpovědět. Dostává se do útočného pásma.

09:00
    Icing Edmontonu, hra se přesune před Nilssona.

09:25
    Marinčin nakonec vyslal dobrou střelu na Nilssona, ten i přes špatný výhled vyráží.

10:20
    Toronto nějakou minutu už tlačí Toronto. Zvládlo i vystřídat.

11:00
    Edmonton se nakonec vymanil z tlaku.

11:50
    Olejáři tlačí. Hall a Draisaitl dělají obraně Toronta vrásky na čele nejvíce.

12:13
    Morgan Rielly bez cizího zavinění vyhazuje puk do hlediště. Zdržování hry, přesilovka pro Edmonton.

12:45
    Edmonton nám zatím nepředvádí dobrou přesilovku, nemůže se usadit v útočném pásmu. A to teď Sparks chyboval při rozehrávce za brankou.

13:30
    Vypadá to, že Toronto tohle oslabení ubrání bez nějakých potíží.

14:13
    A je tomu tak. Hráči Maple Leafs v plném počtu.

15:05
    Davidson se dostal hladce do útočného pásma, spoluhráči ho nenásledovali. Edmonton tak opět snadno ztrácí puk.

16:32
    Dva pěkné zákroky si připisuje Sparks. První střelu vyráží, následně ránu Sekery od modré chytá.

17:30
    Toronto se zase brání. Teď to vypadá jako by Edmonton hrál přesilovku.

17:55
    Jedna slušná střela tam byla, ale Toronto už se z tlaku vymanilo.

18:55
    Eberle střílí z velkého úhlu, ale dobře. Sparks připraven.

19:30
    V poslední minutě už Toronto nejspíš ubrání vedení.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Domácí tým využil přesilovou hru a vede po první třetině 1:0. Toronto využilo svou jedinou větší šanci. Další jsme viděli od hráčů Edmontonu. Ten se ale branky nedočkal. Debutanta Sparkse ale zaměstnal v první třetině dostatečně. 22-letý Američan zatím odolává a se svým výkonem může být spokojen. Do druhé třetiny by to chtělo ale zlepšení i od hráčů v poli, jinak Toronto může brzo inkasovat.

20:29
    V úvodu třetiny Edmonton vyslal hned několik střel. Ta nejnebezpečnější byla z hole Draisaitla. Sparks připraven.

21:15
    Toronto se v prvních minutách trápí.

22:12
    Hendricks si jde sednout za hákování. Ideální okamžik, aby se Toronto vzchopilo.

23:03
    Nilsson vyráží střelu van Riemsdyka do ochranné sítě. Výborný začátek přesilovky.

24:12
    Zbytek přesilovky už se Torontu nepovedl. Edmonton v plném počtu.

24:27
    Hall tvrdě střílí, Sparks vyráží.

25:05
    Winnik střílí backhandem z otočky. Nilsson vyráží, byť trochu nejistě.

25:49
    Puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude v obraném pásmu Toronta.

26:43
    Toronto už se probralo. Van Riemsdyk opět střílí. Nilsson ho lae opět vychytává.

27:09
    Schultz trefuje tyč z pravého kruhu. Teď při Torontu stáli všichni svatí.

29:00
    Puk končí opět v hledišti, hra se přerušuje. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

30:10
    Kadri ve výborné pozici mezi kruhy. Nilsson jeho tvrdou střelu vyráží.

30:22
    Prohřešku se dopouští Pouliot. Sekání. Toronto si zahraje třetí přesilovku v zápase.

30:44
    Opět povedený vstup do přesilovky nám ukazuje Toronto. Vydrží mu to celé 2 minuty?

31:42
    Gardiner pálí od modré. Nilsson vyráží a Edmonton vyhazuje.

31:56
    Zbytečný ofsajd Toronta při rychlém útoku.

32:22

33:39
    Nilsson si nechává puk po výpadu van Riemsdyka.

34:05
    Nugent-Hopkins v nádherné pozici. Forhandem střílí nad.

34:32
    Parenteau pálí od modré, Nilsson vyráží do rohu.

35:12
    Nurse ztratil při bránění hokejku, půjčuje mu ji Korpikoski. Edmonton se tak brání ve čtyřech hráčích s holí.

35:54
    Korpikoski už si dojel pro hůl, Toronto ale dál útočí.

36:12
    Vše ukončuje zákrok Nilssona. Ten si nechává puk a přerušuje tlak soupeře.

36:32
    Nyní po protiútoku chytá puk Sparks. Hráči se následně pošťuchují.

37:42
    Spolupráce Draisaitl&Purcell končí nepřesnou střelou.

39:00
    Draisaitl ve skvělé šanci. Ujížděl obránci, Sparks ho skvěle vychytal. Německý útočník byl faulován.

39:02
    Hunwick se snažil Draisaitla zastavit hákováním. Jde si odsedět svůj trest.

39:39
    Toronto neúspěšně vyhazuje, Edmonton dál útočí.

39:53
    Schultz tvrdě střílí od modré. Bohužel nepřesně.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Začátek druhé třetiny se domácím nepovedl. Edmonton zdobila aktivita, podobně jako v první třetině. Maple Leafs se nakonec i díky přesilovým hrám zvedli. Pak už jsme sledovali šance na obou stranách. I několik velkých. Edmonton trefil i brankovou konstrukci. Ve druhé třetině branka nepadla, do té třetí tak jde s nejtěsnějším vedením Toronto.

40:46
    Toronto se dostává do útočné akci v oslabení. Olejářům se přesilová hra na úvod třetí třetiny nedaří.

41:02

41:50
    A domácí se po oslabení dostávají do útoku.

42:04
    A Gardiner si připisuje povedenou střelu. Nilsson ale také povedený zákrok.

43:20
    Poslední minutu se Toronto nemohlo dostat do útočného pásma.

43:39
    Roman Polák chtěl zahrát puk z nebezpečného prostoru k mantinelu. Nešťastně ho ale vyhazuje do obličeje Klefborm. Ten míří do šatny, bude tam krvavé zranění.

45:08
    Parenteau poslal nebezpečný puk před branku. Ten naštěstí pro Nilssona nikoho nenašel.

46:03
    Sparks opět vychytává Halla. Pokračovat se bude vhazováním po jeho pravé ruce.

46:27
    Hall přihrával Purcellovi. Sparks se musel ještě natahovat po puku, který mu vypadl.

46:51
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

47:33
    NAZEM KADRI tečuje střelu od modré. Jestli to ale nebylo vysokou holí. To teď bude zkoumat videorozhodčí. Od modré střílel Jake Gardiner.
    Asistence: Jake Gardiner, James van Riemsdyk
    47:33 Nazem KADRI - 2:0

47:33
    Gól platí. Radost v Air Canada Centre může propuknout naplno! Kadri ale nebyl daleko od hry vysokou holí. Každopádně pro Toronto je druhá branka důležitá.

49:00
    Druhý gól domácí tým uklidnil, nemusí bránit jen jednobrankový náskok.

50:23
    Edmonton se nevzdává. Jeho útoky jsou ale nyní bez potřebné šťávy.

50:50

51:41
    Toronto v útoku, Edmonton tento tlak přerušuje zakázaným uvolněním.

52:10
    A další zakázané uvolnění Edmontonu.

53:05
    Klefborm střílí od modré, Sparks vyráží do bezpečí.

53:28
    Nyní pro změnu icing Toronta.

54:35
    Sparks dál odolává. Nyní zneškodňuje střelu od modré.

55:08
    A Edmonton si v závěru zahraje přesilovku. Gardiner jde ven za podražení.

55:30
    Spaling ujíždí v oslabení. Recept na Nilssona nenachází.

56:27
    Letestu se napřahuje ke střele od modré, ale je při střele zastaven obráncem.

57:08

57:52
    Bozak získává puk a vyráží do útoku.

58:05
    Tam ale o puk rychle přichází. Z protiútoku pálí Purcell. Sparks chytá.

58:05
    A Edmonton má prázdnou branku. Jde to zkusit se šesti hráči v poli.

58:14
    A hráči Toronta to zkoušeli do prázdné přes celé hřiště. Je z toho zakázané uvolnění.

58:35
    A Nilsson se bude muset do branky vrátit. Zakázané uvolnění předvádí i Edmonton.

58:59
    Nilsson zase z branky rychle odjel. Jenže jeho tým se nechal na polovině obrat o puk. James van Riemsdyk pak jen nahrál na volného LEA KOMAROVA, který trefil prázdnou branku.
    Asistence: James van Riemsdyk
    58:59 Leo KOMAROV - 3:0

59:40
    Hala může oslavovat výhru, tenhle zápas Toronto zvládne, navíc se skvělým debutem Sparkse.

Toronto Maple Leafs dává ve 48. minutě druhý gól, který týmů vlévá do žil potřebný klid. Edmonton Oliers s tímto stavem nic neudělalo. V závěru ještě výhru potvrzuje druhým gólem večera do prázdné branky Leo Komarov. Toronto se odlepuje od dna Východní konference, přeskakuje Carolinu a Columbus. Skvělým výkonem se pod výhru podepisuje gólman Sparks. Ten zažil debut snů, při své premiéře vychytává nulu.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 7. Komarov (Riemsdyk, Phaneuf), 48. Kadri (Gardiner, Riemsdyk), 59. Komarov (Riemsdyk)

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Rody, Amell