New Jersey – Colorado 1:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:1 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 5:4 (1:0 po s.n.) | Nashville – Arizona 5:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
St. Louis – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Dallas 4:3 (3:1 po s.n.) | Los Angeles – Vancouver 2:1 (po pr.)

Trestné minuty: 17:11

Pro Detroit nakonec vše dopadá dobře a získává 2 body. Cestu za vítězstvím si ale opět zkomplikoval. A to hostil oblíbeného soupeře. Proti Buffalu se mu dlouhodobě daří. Rudá křídla se dostávají na páté místo Východní konference. Buffalo zůstává ve stejné konferenci třinácté.

Brad RICHARDS - 5:4sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Jediný úspěšný nájezd si připisuje BRAD RICHARDS.
    Vítězná radost Petra Mrázka po neproměněném nájezdu Jacka Eichela!

3. série
    1:0
    Jack Eichel přestřeluje.

3. série
    1:0
    Richards se rozjel velmi rychle, nevymýšlel a trefuje se nad vyrážečku Ullmarka.

2. série
    0:0
    Moulson chtěl střílet mezi beton a vyrážečku, Mrázek chytá.

2. série
    0:0
    Ani Dacjuk nenachytává brankáře. I Ullmark skvěle vyráží.

1. série
    0:0
    Dobrý nápad útočníka Buffala. Mrázek chytře chytá.

1. série
    0:0
    Nyquistovi se nepodařilo provést kličku.

Samostatné nájezdy začínají.

Několik šancí jsme v prodloužení viděli. Zejména Buffalo bylo nebezpečné. Nevyužilo ovšem přesilovku. Kdo získá druhý bod nám řeknou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Dacjuk a Tatar v šanci na závěr oslabení. Uvidíme nájezdy.

63:22
    Na závěr přesilovky opět Mrázek vytahuje velký zákrok. Hala jásá.

63:01
    Kane jedovatě vystřelil, Mrázek vyráží.

62:12
    Mrázek teď neměl puk pod kontrolou a nevěděl kde je. Přesto Buffulo přes houští hokejek nedostává puk do branky.

61:21
    Nyquist podráží Kana. Možná přísné vyloučení, ale správné. Buffalo si zahraje přesilovku a ta mu dneska jde.

60:35
    Útočníci Detroitu se dostali do přečíslení, ale sami pak celou akci zkazili špatným zpracováním.

60:01

Detroit šel sice do závěrečně třetiny s vedením, o to ale celkem rychle přišel. Buffalo otočilo výsledek. S Detroitem to pak nevypadalo dobře. Nastartovala ho až přesilovka, kdy v 54. minutě vyrovnal. Víc už však nestihl a uvidíme prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Eichel se nám ukazuje. Bere volný puk u mantinelu a posílá z levého kruhu tvrdou střelu. Mrázek vyráží do ochranné sítě.

59:13
    Kane už se dostával ke střele, ale nakonec byl zastaven obranou.

58:34
    Dacjuk nepřekonává Ullmarka. Ten si připisuje důležitý zákrok ramenem.

57:25
    Detroit při následném útoku špatně překračuje modrou čáru. Ofsajd.

57:15
    Buffalo vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:28
    Pulkkinen to zkoušel z pravého kruhu. Ullmark chytá.

55:30
    Po vyrovnání je rázem lepší Detroit.

55:07
    Chyba hostující obrany. K puku se dostal Miller, který mohl střelit druhý gól večera. Ullmark proti němu dobře vyjel a zmenšil mu střelecký úhel.

54:00
    A Nyquist mohl nyní svůj tým poslat do vedení. Zpoza branky dostává puk. Střílí nad.
    53:31 Justin ABDELKADER - 4:4

53:31
    Detroit právě vstřelil branku!
    I Red Wings proměňují přesilovku důležitou. Nyquist předal puk na JUSTINA ABDELKADERA, který s ním sjel na střed, kde se trefuje mezi betony Ullmarka.
    Asistence: Gustav Nyquist, Niklas Kronwall

52:51
    Detroit si zahraje přesilovku, byť Gointa s vyloučením nesouhlasí. Rozhodčí ho vylučují za nedovolené bránění.

52:23
    Ofsajd Detroitu.

51:35
    Do útočného pásma se Detroit dokáže dostat, ale už tam nedokáže vydržet delší dobu.

51:05
    Zetterberg ukazuje dobrý backhand. Ullmark vyráží.

49:30
    Detroit ale není v útoku tak nebezpečný, aby si vytvořil nebezpečné šance.

48:20
    Ullmark si nechává v lapačce puk po střele od modré.

47:35
    Ale hráči Buffala se vcelku snadno dostanou útoku ubránit a oplatit ho.

46:25
    Detroit se už trochu oklepal z průběhu třetí třetiny a začíná opět útočit.

45:31
    Nyquist ujel obraně. Backhandem se snaží vyzrát na brankáře. Ullmark nepředvádí jistý zákrok, ale chytá.

44:00
    V hale je ticho. Nebylo by to poprvé, co by Detroit ztratil dobře rozehraný zápas. V posledních týdnech jich je až příliš.
    43:22 Zach BOGOSIAN - 3:4

43:22
    Sabres právě vstřelili branku!
    ZACH BOGOSIAN dostal přihrávku do levého kruhu, lehkou žabičkou se pak trefuje mezi betony Mrázka. Hosté otáčí skóre a jdou poprvé do vedení.
    Asistence: Zemgus Girgensons, Rasmus Ristolainen

42:25
    A začíná se zase od nuly. Buffalo vypadá teď živěji.
    40:53 Evander KANE - 3:3

40:53
    Buffalo využívá další přesilovku. EVANDER KANE na podruhé dostává kup do branky. S tím Mrázek nemohl nic dělat.

Trestné minuty: 15:9

Ve druhé třetině už byl Detroit podstatně lepší, což také stvrdil gólem ve 25. minutě Miller. A Rudá křídla dlouho vedla o 2 branky. Buffalo dokázalo snížit až v závěru třetiny bleskurychle využitou přesilovkou. Girgensons tečoval střelu Ristolainena. Na konci třetiny jsme viděli také dost emocí a faulů. Díky tomu začne Buffalo třetí třetinu v početní výhodě. Detroit byl ve druhé třetině střelecky aktivnější a to výrazně. Hráči si připsali 20 střel. Vedou však pouze o jednu branku, třetí třetina je otevřená.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:32.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:05
    Oba dostávají 5 minut za rvačku. Abdelkader navíc 2 minuty za náraz na hrazení. Buffalo si zahraje přesilovku.

39:05
    Teď se do sebe pouští Abdelkader a Groges. Oba se nešetří, padají jim helmy. Rozhodčí je nakonec zastavuje. Následuje výměna názorů.

38:24
    Ullmark lapačkou vytahuje skvělý zákrok. Detroit by chtěl vést zpět o 2 branky.
    37:09 Zemgus GIRGENSONS - 3:2

37:09
    Střelu Ristolainena tečuje ZEMGUS GIRGENSONS tak, že jde mezi betony Mrázka. Bleskurychle využitá přesilovka.
    Asistence: Rasmus Sheahan, Matt Moulson

37:04
    Vše odstartoval svým zákrokem na Kana Zetterberg. Kane si to samozřejmě nenechal líbit a oplácel kapitánovi domácích. Oba jdou zaslouženě na trestnou. Navíc jde na trestnou i Smith za velkou aktivitu ve strkanici. Buffalo si tedy zahraje přesilovku.

37:04
    Do sebe se pouští Kane a Zetterberg. Přidávají se další hráči obou týmů. Bude se vylučovat.

36:12
    Tatar nahrává Nyquistovi do pěkné pozice, ten se netrefuje.

35:18
    Hodně prostoru na pravé straně dostal Helm, který toho využil a vystřelil. Švédský brankář vyráží.

34:35
    Sheahan střílel ihned po vhazování. Ullmark situaci zvládá.

34:28
    Zakázané uvolnění Buffala.

34:05
    U mantinelu je tvrdě bráněn Richard a o puk přichází.

33:33
    Nahození Larkina končí v lapačce Ullmarka.

32:56
    Ullmark opět nechává puk v lapačce. U mantinelu je zalehnut Green.

32:26
    Sheahan vychytán Ullmarkem.

31:45
    Poslední minutu se nic zajímavého neodehrává.

30:56
    Ullmark skvěle vyráží střelu Richardse.

30:28
    Puk v ochranné síti.

29:30
    Střela Marčenka sražena. Následný odraz od mantinelu chytá Ullmark.

28:35
    Green hledal volného spoluhráče na druhé straně. Foligno tento pas zastavil, jinak by Ullmarka čekal těžký zákrok.

27:59

27:40
    Gionta se napřáhl, jeho střela je zablokována obráncem.

26:53
    A domácí hráč při bránění zlomil hokejku. Detroit ale tuto náročnou situaci zvládá.

26:34
    Ristolainen pálí od modré. Mrázek vyráží.

25:59
    DeKeyser ale při bránění podrazil soupeře. Buffalo si zahraje přesilovku.

25:45
    Detroitu se může hrát zase pohodlněji, vede o 2 branky.
    24:21 Drew MILLER - 3:1

24:21
    Abdelkader zpoza branky nahrál do levého kruhu. Tam stál připravený DREW MILLER, který zavěsil do pravého horního rohu branky. Povedená akce a střela.
    Asistence: Justin Abdelkader, Luke Glendening

23:51
    Až teď střela Marčenka od modré. Ullmark chytá do lapačky.

23:41
    Oba týmy v plném počtu. Nic zajímavého jsme neviděli.

22:50
    Na ledě je teď sice více místa, ale nic zajímavého nevidíme.

21:41
    Přesilovka neměla dlouhé trvání. Kane hákoval Helma. Počet hráčů na ledě se vyrovná.

21:30
    Domácí hráč jde na trestnou lavici, konkrétně Pulkkinen. Za příliš mnoho hráčů na ledě. Rozhodčí teď byli hodně přísní.

Trestné minuty: 0:0

V první minutě jsme viděli hned několik zakázaných uvolnění. Tím ale nuda skončila. Následně povedeným backhandem otevřel skóre Tatar, v polovině třetiny pak šťastně tečoval Abdelkader. Detroit byl lepší, byť Buffalo bylo střelecky aktivnější. Za svou aktivitu bylo také odměněno. V 18. minutě krásnou střelou snížil Kane. Můžeme se těšit na další třetinu.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:30.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Gionta udržel pásmo, Buffalo může pokračovat v závěru v útoku.

18:40
    Obrovská chyba Buffala, to nechalo puk před svým brankářem, kde stál Miller. Ten byl ale asi tak překvapený, že Ullmarka nepřekonává.

18:24
    V závěru komerční přestávka. Mrázek si v závěru ještě zachytá. Buffalo po vstřeleném gólu ožilo.
    17:30 Evander KANE - 2:1

17:30
    Buffalo se v poslední minutě hlavně bránilo. Na polovině se ale s pukem vydal na Mrázka EVARDER KANE. Krásnou forhandovou střelou nad lapačku dává první branku Buffala.
    Asistence: Rasmus Ristolainen

16:05
    Nakonec se dostal i k dobrému zakončení. Sabres jen vyhazují.

15:40
    Detroit se dostává do útoku.

14:42
    Mrázek jen vyrazil střelu, Buffalo samozřejmě doráželo. Nyní měl český brankář štěstí.

13:40
    Přesto, že nebezpečnější je Detroit, tak na střely je to vyrovnané 11:22.

12:31
    Richards nahazuje z modré čáry. Ullmark chytá do lapačky.

11:40
    Ofsajd Buffala. To asi ještě rozdýchává druhý obdržený gól. Byl hodně smolný.
    10:32 Justin ABDELKADER - 2:0

10:32
    Opravdu šťastný gól dává Detroit. Ericsson pálí od modré, trefuje JUSTINA ABDELKADERA, který stojí před brankou. Od jeho hrudi a ruky se puk dostává do branky.
    Asistence: Jonathan Ericsson, Danny DeKeyser

10:28
    Miller se snažil najít skulinku mezi betony Ullmarka. Ten je dal včas k sobě.

10:18
    Legwand střílí. Mrázek si nechává puk v lapačce.

09:50
    U puku nyní domácí tým,ale nedaří se mu proniknout do útočného pásma.

08:58
    Larkin v úvodu opravdu aktivní. Ullmark vyráží.

08:16
    Green střílí od modré, jeho střelu zastavuje obránce.

07:22
    Ristolainen se snaží překonat Mrázka od modré. Český brankář vyráží.

07:00
    Petr Mrázek raději podržel nahození soupeře. Pokračovat se bude vhazováním po jeho levé ruce.

06:30
    Útok Buffala pokračoval nadále, Mrázek předvedl hned několik zákroků. Nyní už se Detroit osvobozuje.

05:50
    A Buffalo se nám poprvé dostává do útoku. Od modré střílí Bogosian, Mrázek vyráží.

04:40
    Tatar dostává puk na levé straně hřiště, Ullmark za ním vyjíždí, takže branka je prázdná. Slovenský útočník už ale z takového úhlu nepřekonává Ullmarka.

04:04
    A Ullmark opět zasahuje, tentokrát soupeř objel branku a snažil se překvapit brankáře.

03:25
    Útočníci Detroitu se dostávali do přečíslení. Larkin nahrával na Zetterberga. Ullmark zasahuje.

02:45
    A Detroit pokračuje v útoku.
    01:34 Tomáš TATAR - 1:0

01:34
    Dárek přichází velmi rychle. TOMÁŠ TATAR si sjel na přihrávku do středu útočného pásma a povedeným backhandem překonává Ullmarka.
    Asistence: Mike Green, Gustav Nyquist

01:15
    Konečně jsme se dočkali šance. Tatar střílí, jeho spoluhráč neúspěšně doráží.

00:54
    Pro změnu zakázané uvolnění Detroitu. A to jsme stále v první minutě zápasu.

00:32
    A po chvilce další zakázané uvolnění hostů.

00:23
    Icing Buffala.

00:17
    Larkin se napřahuje, jeho střela po odrazu končí na mantinelu.

00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall (A), Green, DeKeyser, Ericsson, Smith, Marčenko – Larkin, Zetterberg (C), Abdelkader – Richards, Dacjuk (A), Helm – Tatar, Sheahan, Nyquist – Miller, Glendening, Pulkkinen

Buffalo Sabres: Ullmark (Johnson) – Gorges (A), Ristolainen, Colaiacovo, Bogosian, McCabe, Franson – Kane, O´Reilly (A), Reinhart – Moulson, Eichel, Gionta (C) – Deslauriers, Girgensons, McGinn – Larsson, Legwand, Foligno

Rozhodčí: Walsh, Luxmore – Devorski, Brisebois.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tomáš Tatar (DET) – 24 zápasů, 8+9, +/-1
    Jakub Kindl (DET) – 18 zápasů, 2+3, +3
    Tomáš Jurčo (DET) – 5 zápasů, 0+1, -1
    Petr Mrázek (DET) – 14 zápasů, 2,17 g/záp., 93,18 %

Vypadá to, že dnes uvidíme v akci všechny zástupce Česka a Slovenska. Petr Mrázek by měl dnes být gólmanem číslo jedna.

2. Jimmy Howard – 11 zápasy, 2,39 g/záp., 91,36 %

Dobrý dne, dnes se utkají dva týmy Atlantické divize. Do Joe Luis Areny přijede Buffalo Sabres. Tomu se v posledních dvou zápasech dařilo. Dnes je ale čeká Detroit Red Wings, který v posledních 10 zápasech pouze jednou nebral plný počet bodů. Rudá křídla to na svého dnešního soupeře umí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 2. Tatar (Green, Nyquist), 11. Abdelkader (Ericsson, DeKeyser), 25. Miller (Abdelkader, Glendening), 54. Abdelkader (Nyquist, Kronwall), rozh. náj. Richards – 18. Kane (Ristolainen), 38. Girgensons (Ristolainen, Moulson), 41. Kane (Gionta, Ristolainen), 44. Bogosian (Girgensons, Ristolainen)