Winnipeg – Toronto 6:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Boston 3:2 (1:0 po s.n.)

2. Mark Scheifele (WPG) 1+2
    3. Connor Hellebuyck (WPG) 33 zák., 1 gól, 97,0% (04:21:55)

Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:45

Asi jsme spíše očekávali vyrovnanou třetinu. Očekávali jsme, že v závěru uvidíme třeba powerplay. Nic takového se nekoná. Winnipeg v poslední dvacetiminutovce doslova dominuje. Třetí třetinu vyhrává 4:0, celkově pak Toronto poráží 6:1. Winnipeg začíná prosinec vítězně, navíc před domácím publikem. Fanoušky jistě namlsali na utkání s Washingtonem, který přivítají doma na Mikuláše. Toronto nenavazuje na dobrý výkon v Edmontonu a s Winnipegem prohrává i druhé vzájemné utkání.

59:40
    Hala oslavuje vítězství.

58:30
    Winnipeg na tuto třetinu bude vzpomínat ještě dlouho.Takových dvacet minut moc často nezažívají.
    Antonhy PELUSO - 6:1

57:53
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    ANTONHY PELUSO si bere puk od Coppa a stahovačkou pěkně přehazuje Sparkse.
    Asistence: Andrew Copp, Jacob Trouba

57:20
    Ladd mohl střílet, byl s pukem celkem dlouho mezi kruhy. Komarov mu nakonec puk sebral.

56:17
    Holland střílí, Hallebuyck bez potíží chytá.

54:35
    Byfuglien pálí od modré, ale klubko hráčů neprostřelil.

53:30
    Na puku hlavně Winnipeg, ale spíše kontroluje hru.

52:00
    O vítězi je rozhodnuto, ale snad ještě nějaké povedené útoky uvidíme.
    Bryan LITTLE - 5:1

50:53
    V závěru přesilovky přeci jen začal Winnipeg tlačit a je z toho gól. Už ne ale přesilovkový. BRYAN LITTLE doráží puk podobně jako Stafford v první třetině.
    Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien

50:25
    Toronto opět vyhazuje a ukrajuje vteřiny z oslabení.

50:02
    Toronto oslabení zatím zvládá dobře a aktivně.

48:47
    Winnipeg je aktivní. Vysloužil si přesilovku. Phaneuf podráží soupeře. Jde na trestnou lavici.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 9. Stafford (Scheifele, Perreault), 18. Stafford (Ehlers, Scheifele), 42. Scheifele (Perreault, Chiarot), 43. Ladd (Myers), 51. Little (Wheeler, Byfuglien), 58. Peluso (Copp, Trouba) – 3. Grabner (Winnik, Spaling)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart (A), Trouba – Ladd (C), Little, Wheeler (A) – Perreailt, Scheifele, Stafford – Thorburn, Burmistrov, Ehlers – Lowry, Copp, Peluso
    Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Hunwick (A), Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Kadri, Komarov – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Holland, Froese, Boyes – Grabner, Spaling, Winnik

Rozhodčí: Pochmara, Martnell – Miller, Kovachik