Muži HS100, Lillehammer Vítěz: K. Gangnes (NOR) (kon.)
SP - muži HS100, Lillehammer

Vítěz: K. Gangnes (NOR)

Neděle 06.12.2015, 14:45 • Birkebeineren Skistadion, Lillehammer (NOR) • Skoky na lyžích

I z českého pohledu byl závod velice úspěšná. Roman Koudelka skončil na leč smutném, ale skvělém čtvrtém místě, Jakub Janda skončil na parádním devátém místě. Bodoval i Lukáš Hlava, který skončil na 25. místě.
    Roman Koudelka (CZE)

6
    Skvělé! Roman Koudelka (CZE) skočil famózně! 102,5 metrů, to je parádní délka. A nakonec je na prvním místě před Freundem o šest desetin bodů! Bude z toho bedna pro českého skokana?
    Jakub Janda (CZE)

9
    Jakub Janda (CZE) předvedl i ve druhém kole skvělý výkon! Pod můstkem byl velice spokojený. I když Freunda neporazil, se ziskem 260,6 bodů se dostal na druhé místo.
    Lukáš Hlava (CZE)

26
    Hezký a slušný skok pro Lukáše Hlavu (CZE). A nakonec mu jeho výkon stačil na posun na první příčku. 240,2 bodů, to je jeho výkon. Čech může být s dnešním výkonem spokojený.

Skvělou zprávou je, že do druhé kola postoupil jak průběžně šestý Roman Koudelka (CZE), tak devátý Jakub Janda (CZE) i Lukáš Hlava (CZE), jenž se nachází na 26. místě.

38
    Roman Koudelka (CZE) může být spokojený, dostal se na druhou příčku! 131,2 bodů, to je jeho výkon. Za vedoucím Hauerem nezaostal o tolik.

30
    Skvěle! Po Hlavovi postupuje do druhého kola i Jakub Janda (CZE), jenž se dostal na druhou pozici! 129,4 bodů, 97 metrů, to je naprosto skvělý výkon!

4
    Lukáš Hlava (CZE) skočil výborně! A dostává se do suverénního vedení. Získal na své konto velmi slušných 120,9 bodů.

Lukáš Hlava, Jakub Janda i Roman Koudelka se kvalifikovali do hlavního závodu. Bohužel neuvidíme Jana Maturu, který skončil pátý pod čarou.

O postup se budou prát také čtyři čeští závodníci, z nichž se největší naděje vkládají do Romana Koudelky. Dále jsou v kvalifikaci Lukáš Hlava, Jan Matutra a Jakub Janda.