Jaroslavl – Ufa 1:3 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 4:2 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 07.12.2015, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Je hotovo! Lokomotiv tahal prakticky po celý zápas za kratší konec provazu a ačkoliv domácí necelých jedenáct minut před koncem vyrovnali z hole Apalkova, Salavat Julajev si o dvě minuty později vzal ztracený náskok zpět a o chvilku později přidal i pojišťovací branku. Z mé strany je to pro dnešek vše, příště na počtenou!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Jiří Novotný (JAR): 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:58 (19:28:39)

59:31
    Zelenobílí vyhodili kotouč až do útočného pásma a vydávají se napadat, domácí už to budou mít hodně těžké.

59:10
    Murygin zůstal na střídačce, Lokomotiv to zkouší v šesti!

59:02
    Jaroslavlští si vybírají oddechový čas!

58:47
    Hosté vyhodili kotouč z vlastního pásma tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění, a Gavrikov se tak pro něj musí vrátit až k vlastnímu gólmanovi.

58:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:07
    Salavat Julajev už hraje v plném počtu a vše nasvědčuje tomu, že zelenobílí si dnes z Jaroslavle odvezou cenné tři body.

56:42
    Domácí sice kombinují v pásmu, ale vůbec nestřílejí a do Majorovova návratu zbývá už jen pár sekund.

56:01
    Ježkovy voči, tohle měl být gól! Jiří Novotný se zničehonic ocitl tváří v tvář poloodkryté hostující svatyni, ale přesouvajícího se Svedberga překonat nedokázal!

55:07
    Maxim Majorov (UFA) je vyloučen na dvě minuty za podražení. že by poslední šance pro Lokomotiv?
    Andreas ENGQVIST - 1:3

54:47
    Ufa právě vstřelila branku!
    A už je to o dva góly! Igor Grigorenko na útočné modré ukradl kotouč laxnímu Ljubuškinovi a poté si všiml po své levici nikým nehlídaného ANDREASE ENGQVISTA. Švédský ostrostřelec se nemýlil! Asistence: Igor Grigorenko.

53:53
    I mistr tesař se někdy utne. Napřažený Sami Lepistö kotouč na vrcholu pravého kruhu komicky minul a poté radši odjel střídat.

53:01
    Hra se po vedoucím gólu zelenobílých znovu uklidnila, domácí se ne a ne dostat s pukem na holi do útočného pásma, na vyrovnání přitom mají už jen necelých sedm minut.

52:06
    Už známe i údaj o návštěvnosti, do Areny 2000 si dnes našlo cestu 9000 diváků!

51:39
    Domácí zastavil v rozletu těsný ofsajd, z tribun se ozývá hlasitý pískot.
    Igor GRIGORENKO - 1:2

50:27
    Tak to je velký šok pro domácí příznivce, vyrovnaný stav totiž vydržel sotva dvě minuty! Přesilovku využil přesnou tečí Loginovovy parádní nabídky IGOR GRIGORENKO, a Salavat opět vede! Asistence: Alexandr Loginov, Linus Omark.

50:05
    Jegor Averin (JAR) jde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.

49:22
    No a v Jaroslavli máme zaděláno na pořádné drama, domácí vstřelený gól evidentně nabudil, poněvadž hráči v červených dresech jsou nyní jednoznačně lepším týmem.
    Daniil APALKOV - 1:1

48:10
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Ojojoj, to je zvrat. Uplynulo sotva pár sekund a máme vyrovnáno! Kronwall nahodil kotouč do ohně zpoza branky a DANIIL APALKOV ho přesně usměrnil do hostující svatyně! Asistence: Stafan Kronwall, Jegor Averin.

47:52
    A Gončarov už je zpět na ledě, z tribun se začíná ozývat pískot.

47:06
    Salavat se znovu osvobozuje, Lokomotivu to ani v této přesilovce příliš nejde.

46:33
    Teemu Hartikainen se ve vlastním oslabení vydal na útočný výlet a nasbíral dobrých dvacet cenných sekund.

45:52
    Talentovaný zadák Ufy Maxim Gončarov (UFA) jde pykat na dvě minuty za podražení.

45:10
    Hra se znovu uklidnila, téměř veškerý děj se odehrává ve středním pásmu a na ledě se nic převratného neděje.

44:19
    To samé se nyní opakovalo na druhé straně po zaváhání Koledova, ani hosté ale nedokázali přetavit velkou šanci v gól!

43:55
    Tohle se dává, Jonasi! Enlund teď nebyl daleko od vyrovnání, ze závaru před brankovištěm ale nedokázal přizvednout kotouč nad Svedbergův beton!

43:19
    Novotný už je na ledě, domácí přečkali i tuto početní nevýhodu bez ztráty kytičky.

42:49
    Lokomotiv se znovu osvobozuje, Murygin ještě ve třetí třetině nemusel zasahovat.

42:15
    Svedberg s rozehrávkou dlouho váhal a širokou brankářskou holí míchal s kotoučem za vlastní svatyní, což se v hokeji zas tak často nevidí.

41:19
    No a přesilovku si zahrají hosté, Jiří Novotný (JAR) usedá na trestnou lavici za podražení.

40:40
    Makarov už je na ledě, domácí ani ve druhé části uplynulé početní výhody nic nevymysleli.

40:01

Ani druhá část žádné brankové hody nepřinesla, jeden gól jsme ale viděli. Obstaral ho sotva po třech odehraných minutách prostřední periody přesnou střelou z mezikruží ufský útočník Loginov. Na domácí následně spadla přetěžká deka a hráči Lokomotivu byli v posledních minutách naprosto bezradní. Změní na tom něco třetí část? To postupně začneme odkrývat v 18:42.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:25
    Domácím to ale v početní výhodě vůbec nejde, bílozelení s přehledem a železnou pravidelností vyhazují puky z pásma.

38:40
    Český sudí Antonín Jeřábek opět vylučuje, za hákování poslal na lavici hříčníků Makarova (UFA).

37:50
    Sergej Koňkov orazítkoval z pravého kruhu pouze zadní mantinel, to už do konce druhé třetiny zbývá jen něco přes dvě minuty.

36:54
    Téměř veškerý děj se sice odehrává v obranném pásmu Salavatu, Niklas Svedberg se však v posledních minutách nudí více než fanoušek Manchesteru United v posledních týdnech.

35:58
    Domácí příznivci se hlasitě dožadují gólu, ale hráči v červených dresech už jim více než šestatřicet minut toto přání splnit.

35:16
    To se podařilo až nyní Poluninovi, jeho pokus však spadá spíše do kategorie nahození. Hráči Lokomotivu jsou dnes v útoku bezzubí.

34:31
    Před Svedbergem se to znovu pořádně mlelo, žádnou střelu z tohoto náporu ale domácí nevytěžili.

33:42
    Pokus Galimova nebyl pro strážce svatyně Salavatu reálnou překážkou, Svedberg bez mrknutí oka přerušil hru.

32:59
    Svedberg měl nějaké potíže s helmou a s její opravou strávil švédský gólman u střídačky dobré dvě minuty, což se domácímu publiku samozřejmě příliš nepozdává.

32:05
    Ufští se paradoxně probudili až po vypršení Kronwallova trestu, nicméně Nestěrov v pádu nedokázal usměrnit Lazarevovo nahození mezi tři tyče a Murygin v poklidu zasáhl.

31:36
    Lokomotiv hraje v plném počtu, hosté nevymysleli v početní výhodě vůbec nic.

30:57
    Domácí se svědomitě brání a skvěle napadají, zelenobílým se nyní nedaří ani přechod přes střední pásmo.

30:14
    Andreas Engqvist to zkusil skrytou střelou zápěstím z pravého kruhu, ale Murygin secvakl své betony včas a přerušil hru.

29:36
    Salavat si zahraje v početní převaze, domácí kapitán Staffan Kronwall (JAR) jde pykat na dvě minuty za podražení.

28:33
    Momentálně sledujeme festival lehkých ztrát a nepřesností na obou stranách, ani jednomu celku se nedaří ani rozehrát, natožpak něco smysluplného vymyslet.

27:32
    Staffan Kronwall se vydal na útočný výlet, z prakticky nulového úhlu ale na svého krajana Svedberga nevyzrál.

26:50
    Nyní si už defenzíva Salavatu dala větší pozor, domácí se tak zmohli pouze na odevzdání puku soupeři.

26:23
    Michail Vorovjov neuvěřitelně zaváhal v rozehrávce a doslova namazal kotouč Kraskovskému, ten ale tváří v tvář Svedbergovi přestřelil!

25:42
    Svedberg měl zakrytý výhled, ale nakonec mu to mohlo být úplně jedno, protože nahození Koledova z ostrého úhlu k němu nedoletělo.

24:55
    Tentokrát už Ufským přechod do útočné třetiny nevyšel, čárový sudí odpískal ofsajd.

23:58
    Hráčů v bílozelených dresech je rázem doslova plný led, Majorov však nyní nedokázal dorazit Hartikainenovo nahození do poloodkryté domácí svatyně!
    Alexandr LOGINOV - 0:1

23:09
    Asi jsem to zakřikl, protože Salavat Julajev jde z ojedinělé šance do vedení! Nestěrov za Muryginovou klecí vybojoval kotouč a předložil ho napřaženému ALEXANDRU LOGINOVOVI, jenž se z mezikruží nemýlil. Asistence: Alexandr Nestěrov, Anton Lazarev.

22:38
    Zaplněná Arena 2000 pomalu utichla, na ledové ploše se totiž po změně stran nic kloudného neděje.

21:43
    To platí i nyní, rozehrávka Salavatu totiž skončila až na zakázaném uvolnění.

21:05
    Ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát, kotouč se pohybuje ze strany na stranu bez žádného efektu.

20:01

A ta nyní skutečně přišla. V úvodní dvacetiminutovce jsme gól neviděli, bezbrankový stav je zatím vzhledem k průběhu spravedlivý. Především Lokomotiv si sice vytvořil pár náznaků šancí, ale o žádné tutovky se nejednalo. Bude taktická bitva pokračovat i po změně stran? Moudřejší budeme v 17:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Hosté drží kotouč na svých hokejkách a nikam se neženou, už se jen čeká na sirénu...

18:57
    Alexandr Polunin při napadání zaškobrtl, velezkušený finský reprezentant Lepistö tak bude mít spoustu času na rozehrávku.

18:14
    Lokomotiv hraje k obrovské radosti domácích příznivců v plném počtu!

17:45
    Bodrovův projektil ještě zkoušel tečovat Makarov, to se mu ale nepodařilo a Murygin s přehledem přerušil hru.

16:59
    Omark se z pravého kruhu neodvážil vystřelit. To Sami Lepistö sice o pár sekund později ano, jeho nahození ale stálo za starou bačkoru.

16:21
    Hostům to v početní výhodě vyloženě nejde a více než polovina Ljubuškinova trestu už je minulostí.

15:23
    Petri Kontiola nasbíral cenné vteřinky v útočném pásmu a jeho krajan na druhé straně barikády Hartikainen se poté ocitl v ofsajdu.

14:40
    Domácí začali znamenitě, vyhodili totiž kotouč až ke Svedbergovi. Zelenobílým se zatím nedaří založit kloudnou akci.

14:14
    Ilja Ljubuškin (JAR) si v souboji s Majorovem počínal nedovoleně a jde si odpykat dvě plus dvě minuty za vysokou hůl!

13:33
    Linus Omark přenechal kotouč Grigorenkovi, ten ale nemířil zrovna přesně a Murygin byl bez práce.

12:49
    Z tribun se po hraničním zákroku jednoho z hostujících forvardů ozval pískot, tempo hry znovu uvadlo.

11:48
    Lokomotiv je jednoznačně aktivnější, teď to však hráči v červených dresech se svou snahou poněkud přehnali – za postavení útočícího hráče v brankovišti jsou vykázáni z útočného pásma.

10:57
    Střela Petriho Kontioly změnila směr a Niklas Svedberg měl co dělat, aby na poslední chvíli vytrčil svůj levý beton!

10:15
    Hosté ale před Muryginem dlouho nepobyli a do rychlého protiútoku se spolu se svými kumpány vydal Staffan Kronwall, bratr slavnějšího Niklase ale pálil jen do svého krajan Svedberga.

09:41
    Strážce domácí svatyně před dotírajícím Enverem Lisinem pro jistotu ukryl kotouč v lapačce, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Salavatu.

08:30
    Domácím se to nyní podařilo, bylo z toho však jen nepovedené nahození Gorochova od modré, s nímž neměl Svedberg byť jen sebemenší problém.

07:42
    Po komerčním brejku se hra zpomalila a uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří proniknout do útočného pásma.

06:58
    Murygin si po delší době sáhl na puk, ale nahození z hole Teemu Hartikainena pro něj bylo lahůdkou. Na řadě je komerční přestávka.

06:20
    Bývalý brankář Bostonu Niklas Svedberg nerozehrál dvakrát přesvědčivě, ale domácí toho nedokázali využít.

05:41
    Gavrikovovo nahození z ostrého úhlu se neujalo, tlak Jaroslavlských však stále pokračuje.

04:35
    Ufa hraje v plném počtu, Omark už je na ledě.

04:22
    Před Niklasem Svedbergem vznikl neskutečný závar, ale Jiří Novotný nedokázal propasírovat kotouč pod betonem strážce hostující svatyně!

03:41
    A do třetice, kotouč je opět u Murygina.

03:16
    Salavat se podruhé v krátkém časovém sledu osvobodil, hráčům v červených dresech se nedaří usadit se v útočném pásmu.

02:35
    Lokomotiv si zahraje přesilovku, na trestnou usedl na dvě minuty za hákování Linus Omark (UFA).

01:59
    Tísněný Lazarev nemířil přesně a jeho nahození ze středního pásma doletělo až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:28
    Hráči v červených dresech se usadili v útočném pásmu a jali se obstřelovat Svedbergovu svatyni, ani jedna střela hráčů Lokomotivu však mezi tři tyče nezamířila.

00:33
    Úvodní buly ovládli hosté, ale jejich následná rozehrávka skončila pouze na holi Patrika Hersleyho.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Krasotkin) – Hersley, Kronwall, Gavrikov, Ljubuškin, Grigorjev, Gorochov, Koledov – Averin, Apalkov, Kontiola – Novotný, Mosaljov, Lokťonov – Koňkov, Galimov, Kartajev – Enlund, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Bončarov, Bodrov, Arzamazcev, Děrljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko, Omark – Majorov, Hartikainen, Prochorkin – Vorobjov, Nestěrov, Lazarev – Lisin, Makarov, Černov.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin.

Krásný pondělní podvečer, vítám vás u sledování podrobného textového přenosu z dalšího utkání Kontinentální hokejové ligy. Nadnárodní soutěž si dnes přichystala opravdovou lahůdku v podobě souboje dvou těžkých vah, v němž Lokomotiv Jaroslavl ve své aréně přivítá Salavat Julajev Ufa. To si nesmíte nechat ujít!

Lokomotivu momentálně patří třetí příčka v Západní konferenci, avšak na svém kontě má o devět bodů více než druhý Jokerit (na prvních dvou příčkách jsou vždy průběžní lídři obou divizí – na počtu bodů nezáleží). Také Ufa se může směle zařadit mezi elitní celky své konference, na Východě je totiž čtvrtá.

Domácí Jaroslavl momentálně drží sérii dvou výher v řadě, když si po prodloužení poradila se Spartakem Moskva a v základní hrací době s Čerepovcem. To Salavat Julajev se z posledních pěti duelů radoval z výhry hned čtyřikrát, vítězná šňůra Ufy skončila až v posledním představení na ledě Soči, kde Svedberg a spol. v přestřelce podlehli tamním leopardům 5:7.

Jiří Novotný (JAR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 49. Apalkov (Kronwall, Averin) – 24. Loginov (Nestěrov, Lazarev), 51. Grigorenko (Loginov, Omark), 55. Engqvist (Grigorenko)

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin