Jaroslavl – Ufa 1:3 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 4:2 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
HK Soči
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 07.12.2015, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci pondělního programu KHL se utkají celky HK Soči a Metallurg Magnitogorsk. Hokejisté Soči chytili v poslední době velice dobrou formu a v tabulce Západní konference se protlačili už na páté místo. Ještě lépe hraje hostující Magnitka, která je aktuálně u druhým nejlepším týmem Východu. Těšit se tak můžeme na hodně zajímavý duel.

Metallurg Magnitogorsk:
    Hokejisté Magnitogorsku nerozjeli sezónu úplně nejlépe. V jejím úvodu podávali nevyrovnané výkony a to dokonce stálo místo slavného trenéra Mika Keenana. Nyní se ale jeden z favoritů soutěže již dostal do solidní ráže a z posledních jedenácti zápasů prohrál jen dva. Výborná aktuální forma Metallurg vynesla až na druhé místo tabulky Východní konference. Magnitka má nyní 64 bodů, vedoucí Novosibirsk pak ještě o šest více.

HK Soči:
    Hokejisté Soči se v úvodu sezóny pohybovali mimo elitní osmičku tabulky Západní konference. Postupně ale zlepšili své výkony a aktuálně vystoupali už na pátou pozici. V posledních osmi zápasech celek z dějiště poslední zimní olympiády vždy bodoval, když pětkrát zvítězil a třikrát uhrál remízu po šedesáti minutách. Naposledy Soči zdolalo 7:5 Ufu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Šikin (Artěmjev) – Semenov (C), Bernatskij, Paigin, Jalasvaara, Kuzněcov, Mamašev, Malevič – Krikunov, Ignatuškin (A), Kosticin – Petersson, Maxwell (A), Skačkov – Warn, Sčastlivij, Anisin – Sčegolkov, Denis Kazjonov, Dmitrij Kazjonov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee (A), Antipin, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov, Osipov – Wolski, Kovář, Mozjakin (C) – Zaripov, Filippi, Osala – Platonov (A), Kaletnik. Potěchin – Kosov, Železkov, Timkin – Arsenjuk.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Sivov, Šeljanin.

00:01

01:11
    Hosté začali zápas aktivněji a nyní jsou nastěhováni v útočném pásmu.

02:06
    Chabarov na modré posunul kotouč na Těreščenka, jehož střelu vyrazil do rohu Šikin.

02:55
    Velkou šanci měl Denis Kazjonov, jenž se ocitl před již ležícím Košečkinem. Puk do hostující branky ale nedostal.

04:18
    Utkání se hraje před poloprázdnými tribunami Ledového paláce Bolšoj.

05:31
    Sčegolkov nahodil ze středního pásma puk za branku a ten se od zadního hrazení odrazil do brankoviště tak, že málem překvapil brankáře Košečkina. Ten měl co dělat, aby si kotouč nesrazil do branky.

06:25
    Po přihrávce Kováře se řítil na domácí branku Wolski. Polský forvard volil střelu mezi nohy, kterou Šikin vyrazil.

07:10
    Je tu reklamní přestávka.

08:44
    Čtvrtá formace domácích soupeře zatlačila do jeho obranného pásma.

09:11
    Zakázané uvolnění Metallurgu.

09:24
    A následuje další hostující icing.

09:48
    Pěkná kombinace domácích vedla až ke gólové šanci! Ignatuškin našel od zadního mantinelu před brankou volného Krikunova, jenž bekhendem Košečkina nepřekonal!

10:37
    Po střele Peterssona našel Košečkin puk ve své výstroji.

11:03
    Nyní měl velkou šanci hostující Mozjakin, který zblízka minul domácí branku.

11:18
    Wolski nahrál před branku Kovářovi, jenž zamířil jen do betonů Šikina.

12:30
    Také druhá lajna Metallurgu odehrála dobré střídání, ale stále se hraje bez branek.

14:15
    Puk byl nyní sražen na střídačku hostí, následuje reklamní přestávka.

15:07
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Ignatuškin vybojoval za brankou puk pro Krikunova, který ho hned poslal na ANDREJE KOSTICINA a ten z bezprostřední blízkosti zamířil do odkryté části klece Magnitky. Asistence: Ilja Krikunov a Igor Ignatuškin.
    15:07 Andrej KOSTICIN - 1:0

16:38
    Lehké nahození Sčastlivije z ostrého úhlu zachytil Košečkin, který tak přerušil hru.

17:14
    Vyloučení v týmu HK Soči (Igor Ignatuškin).

17:35
    Semjonov udělal obrovskou chybu, když kotouč doslova namazal na hůl rozjetého Wolského! Ten se tak řítil sám na Šikina, ale zamířilm jen do výstroje domácího gólmana.

18:10
    Domácím se podařilo vyhodit.

18:58
    Hosté až příliš kombinují, jejich snaze schází střelba.

19:15
    Mužstvo Soči je kompletní.

19:53
    V první třetině se už asi nic nestasne, domácí mají puk za svou brankou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina vyšla výsledkově o něco lépe domácím, kteří vedou nad Magnitogorskem 1:0. Celek Soči se ujal vedení v 16. minutě, kdy se zblízka prosadil Andrej Kosticin. Jinak sledujeme vyrovnaný zápas, který je stále otevřen na obě strany.

Střely na branku v 1. třetině – 12:13.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Hokejisté jsou již zpět na hrací ploše. Za chvilku se bude pokračovat.

20:01

20:31
    Málem velká šance pro Soči! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Kosticin nahrávkou na Ignatuškina, jenž se ale s kotoučem dostal až za branku.

21:23
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Osala našel z rohu kluziště mezi kruhy zcela osamoceného TOMÁŠE FILIPPIHO, který tváří v tvář Šikinovi vystřelil mimo dosah vyrážečky domácího gólmana. Asistence: Oskar Osala.
    21:23 Tomáš FILIPPI - 1:1

23:02
    Domácí několikrát ohrozili brankáře Košečkina. Ten ale za svá záda nepustil kotouč.

23:34
    Domácí Sergej Bernackij je vyloučen za hákování.

24:38
    Domácí vyhazují.

25:21
    Soči hraje dobré oslabení, hosté se prakticky nedostali ke střele.

25:35

26:01
    Sergej Mozjakin jel z levé strany na domácí branku, ale trefil se přesně do připravené lapačky brankáře Šikina!

26:58
    Krikunov se pokusil zakončit po obkroužení hostující branky. Poté se ještě po puku natahocval Kosticin, skóre se však nemění.

27:30
    Rafael Batyršin sekl přes ruce Anisina a domácí si tak také vyzkoušejí přesilovou hru.

27:46
    Platonov jel v oslabení sám na Šikina, úspěšnější byl ovšem brankář HK Soči!

28:11
    Také Košečkin si připsal dobrý zákrok, když máchl lapačkou proti střele Paigina.

28:54
    Kosticin si dělal prostor na pravém kruhu, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.

29:31

30:01
    Začala druhá polovina tohoto zápasu, zatím sledujeme vyrovnaný souboj.

31:00
    Mozjakin nabil Chabarovovi, jehož volej stačil Šikin zlikvidovat. Domácí gólman předvádí dobrý výkon.

31:59
    Zaripov hledal před brankou Osalu, před ním však dobře zapracoval obránce Soči.

33:01
    Skačkov zkoušel překvapit hostujícího gólmana střelou příklepem z levé strany. Košečkin na místě. Následuje reklamní brejk.

33:08
    Košečkin po střele jednoho z domácích hráčů netušil, kde je puk! Nakonec si lehl na záda a hrací předmět zůstal někde pod ním.

33:46
    Kovářovu ránu vyrazil Šikin až do ochranné sítě.

33:56
    Domácí kapitán Semjonov je vyloučen na dvě minuty za sekání.

35:03
    Hraje se v obranném pásmu Soči, hosté by ale měli více střílet.

35:15
    Střílenou nabídku Filippiho tečoval Mozjakin. Puk ale neskončil v brance.

35:41
    Domácí mohli udeřit ve vlastním oslabení! Košečkin se ale rychle složil na zem a u tyčky skvělým zákrokem zabránil gólu!

36:36
    Denis Kazjonov byl tvrdě dohrán u mantinelu Potěchinem a vůbec se mu nechce vstávat z ledu! Domácí fanoušci žádají vyloučení na straně Metallurgu.

36:36
    A dočkali se! Bogdan Potěchin je vyloučen na 5 minut + do konce utkání!

37:56
    Skačkov a Anisin se snažili protlačit puk za Košečkina. Brankář Metallurgu byl proti.

38:22
    Hosté vyhazují a mohou vyměnit bránící čtveřici.

38:57
    Jalasvaara pálil tvrdě od modré, Košečkin vykopl betonem.

39:30
    Košečkin vykryl střelu Paigina i následnou dorážku!

39:49
    Domácí nakonec dlouhou přesilovku využívají a 11 sekund před koncem třetiny se ujímají vedení! Paiginovu střelu od modré tečoval mimo dosah Košečkina JEVGENIJ SKAČKOV – 2:1. Asistence: Zijat Paigin a Andre Petersson.
    39:49 Jevgenij SKAČKOV - 2:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také po druhé třetině vede Soči o jediný gól. Hosté hned v jejím úvodu vyrovnali, když se dokázal prosadit český útočník Tomáš Filippi. Poté se hrál vyrovnaný hokej, ale v závěru periody přišel zkrat Potěchina, který u mantinelu sestřelil Denise Kazjonova a domácí dostali možnost hrát pět minut přesilovou hru. Tuto výhodu využil pouhých 11 sekund před přestávkou Jevgenij Skačkov, jenž šikovně tečoval střelu Paigina.

Střely na branku ve 2. třetině – 17:12, celkem – 29:25.

Další třetina začne přibližně v 19:08.

40:01

40:03
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru.

41:27
    Košečkin zatím odolává náporu Soči. Zdá se, že domácí už z dlouhé přesilovky další branku nevytěží.

41:37
    Magnitogorsk v plném počtu.

43:31
    Hra je po skončení domácí přesilovky taková rozháraná. Jako by se oba celky srovnávaly s hrou 5 na 5.

44:02
    Dobrou šanci měl Petersson. Švédský útočník dostal puk na osu hřiště, ale z první vypálil jen do dobře postaveného Košečkina.

45:03
    Na ledě se objevuje i Denis Kazjonov, na kterém se v závěru druhé třetiny vyfauloval Potěchin. To je pro domácí fanoušky dobrá zpráva.

45:15
    Prudkou střelu Filippiho našel ve své výstroji Šikin.

46:24
    První lajna Metallurgu kombinuje v rohu za brankou Soči.

46:55
    Domácí se teď soustředí především na bránění středního pásma a čekají na brejky.

47:09
    Nahození Fillipiho končí v lapačce Šikina. Důležité bylo, že domácí gólman puk nevyrazil, protože před brankovištěm číhal Danis Zaripov.

47:14
    Tvrdá střela od modré skončila jen těsně vedle domácí svatyně!

48:14
    Sčastlivij naservíroval puk Warnovi, jehož střelu vyrazil Košečkin.

49:17
    Pas Mozjakina zachytila domácí obrana. Soči dobře pokrývá střední pásmo.

50:28
    Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. To Skačkov zakončil jen střelou do obránce.

52:09
    Wolski dostal přihrávku na pravý kruh, ale střela z voleje mu vůbec nesedla!

52:20
    Šikin ukázal, že dobře kontroluje prostor kolem svého brankoviště. Přihrávku, která mířila na Wolského, totiž zachytil holí a stáhl si puk pod sebe.

52:59
    Tlak hostí začíná sílit. Zaripov nedokázal u tyčky zasunout puk za brankovou čáru.

53:17
    Nyní pálil od modré Těreščenko, Šikin na místě.

53:53
    Maxwell to dobře udělal, když prošel až do střelecké pozice. Košečkin puk vyrazil lapačkou.

54:32
    Domácí zahráli pouze na icing.

54:48
    Domácí opět vyhodili přes všechny čáry, ale tentokrát se zakázané uvolnění nepíská.

55:59
    Košečkin už ležel roztažený na ledě, ale domácí nedokázali dostat puk za jeho záda!

56:42
    Wolski se na pravém kruhu uvolnil, leč Šikinovu klec netrefil.

57:20
    Do střely Jana Kováře zase padl jeden z obránců Soči.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:31
    Košečkin je na střídačce, hosté to zkoušejí s šesti hráči v poli!

58:41
    Zakázané uvolnění domácích, Metallurg si bere time-out.

59:01
    Poslední minuta, puk je ve středním pásmu...

59:17
    Hosté v postavení mimo hru.

59:22
    Domácí si nekomplikovali situaci a hned zahráli na icing.

59:39
    Ofsajd Magnitky, hostům se už velmi krátí čas.

Hokejisté Soči přetlačili Metallurg Magnitogorsk 2:1 a mohou se tak radovat z cenných třech bodů. Ve třetí třetině už branka nepadla. Domácí velice dobře bránili a co prošlo, pochytal dnes výborný brankář Šikin.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:6, celkem – 36:31.

Československá stopa

Jan Kovář (MET) 0+0
    Tomáš Filippi (MET) 1+0 (19:46:22)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Kosticin (Krikunov, Ignatuškin), 40. Skačkov (Paigin, Petersson) – 22. Filippi (Osala)

HK Soči: Šikin (Artěmjev) – Semjonov (C), Bernackij, Paigin, Jalasvaara, Kuzněcov, Mamašev, Malevič – Krikunov, Ignatuškin (A), Kosticin – Petersson, Maxwell (A), Skačkov – Warn, Sčastlivij, Anisin – Sčegolkov, Denis Kazjonov, Dmitrij Kazjonov.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Sivov, Šeljanin

Diváci: 4.428