Montreal – Boston 1:3 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 2:4 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
4:3 (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
San Jose Sharks
Čtvrtek 10.12.2015, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Dnešní zápas končí, zvítězit dokázali domácí, kteří zásluhou Halla berou z prodloužení bod na víc. Já se s Vámi loučím a přeji hezký den! (06:20:09)

Taylor HALL - 4:3

63:59
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec berou dva body. Thornton v útočném pásmu trestuhodně přišel o puk, kterého se ujal Nugent-Hopkins. Ten dokázal v přečíslení přihrát na TAYLORA HALLA, jehož pokus končí v hostující bráně.

63:30
    Hosté nemohou střídat, protože poslali puk na zakázané uvolnění.

63:18
    Nugent-Hopkins na druhé straně také netrefil branku.

62:58
    Marleau mířil pouze do zadního mantinelu.

62:45
    Hallův pokus byl také sražen do ochranné sítě.

62:22
    Pakarinenova střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

62:18
    Žraloci se v prodloužení nikam neženou, čekají na nájezdy?

60:28
    Draisaitl zkoušel obejít Pavelského, jenže hostující kapitán se nenechal přechytračit.

60:01

Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali nějakých gólů. Nejprve za hosty vyrovnal Justin Braun, ale domácí poslal zpět do vedení Jordan Eberle. Hosté dokázali vyrovanat díky Patricku Marleauovi, dokonce šli i do vedení zásluhou Joea Pavelského. Konečný stav třetí třetiny pečetil Iiro Pakarinen, jehož rána vyrovnala stav zápasu na 3:3.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Eberle se nenatlačil přímo před Jonese, a tak jen píchl puk směrem na bránu. Hostující gólman ale dával pozor a kotouč přikryl.

59:18
    Druhá hostující lajna urputně bojuje za bránou soupeře o puk.

58:07

57:55
    Dillonova nebezpečná střela mířila jen těsně mimo pravé tyče.

57:20
    Hned několik střel nyní letělo kolem domácí branky, avšak žádná Nilssona neohrozila, následně Hendricks vyhazuje až k Jonesovi.

56:07
    Hall (EDM) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.
    Irro PAKARINEN - 3:3

55:23
    Domácí se dostali na chvíli do útočného pásma a zařídili srovnání. Vedení hostům nevydrželo příliš dlouho. IIRO PAKARINEN si vyjel z rohu kluziště na vrchol pravého kruhu, odkud se trefil přesně pod břevno. Asistence: Jordan Eberle, Ryan Nugent-Hopkins.

54:45
    Domácí jsou zatlačeni ve svém pásmu. To je to, co domácí v tuto chvíli vůbec nepotřebují.

53:45
    Wingelsova střela z kraje pásma byla přizvednuta do ochranné sítě.
    Joe PAVELSKI - 2:3

52:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Žraloci během necelých dvou minut otáčejí vývoj zápasu. Burns přihrál po mantinelu do rohu hřiště, odkud Donskoi našel v brankovišti osamoceného JOEA PAVELSKÉHO. Hostující kapitán stíhl zvednout pravou nohu, kterou dopravil puk za brankovou čáru. Edmonton si také vyžádal video, ale stejně jako hosté neuspěl. Asistence: Joonas Donskoi, Brent Burns.
    Patrick MARLEAU - 2:2

51:07
    Na krásnou branku Eberleho odpovídají hosté také přenádhernou brankou. Braun v přečíslení našel v druhé vlně Tomáše Hertla, který celou akci přehrál na druhou stranu, kde zakončoval do prázdné brány PATRICK MARLEAU. Asistence: Tomáš Hertl, Justin Braun.

50:30
    Střela Martina od levého hrazení Nilsoona zaskočila, nakonec však puk jistě zachytil.

49:55
    Rozjetého Thorntona zastavuje odpískaný ofsajd.
    Jordan EBERLE - 2:1

48:21
    Domácí si krásným gólem berou své vedení zpět. Po přihrávce Khairy se na levé kruhu obtočil kolem obránce Martina JORDAN EBERLE, který následně z otočky zavěsil bekhendem přímo pod víko. Hosté se ještě zkoušeli odvolat na video, ale neuspěli, přestože jeden z domácích hráčů stál při vstřelené brance v brankovišti. Asistence: Jujhar Khaira, Ryan Nugent-Hopkins.

48:02
    Burns nyní dorážel v brankovišti, ale ihned po kontaktu s Nilssonem byl sražen domácí obranou k ledu.

47:30
    Mike Brown dostal puk do mezikruží, ale nedokázal ho zpracovat.

47:15
    Hosté se opět dlouho drželi v pásmu soupeře, branku soupeře, ovšem nedokázali ohrozit.

Ward si vtáhl puk za sebe do pásmo, což znamená další ofsajd odpískaný hostujícímu celku.

45:58
    Donskoi chvilku ztratil orientaci, a tak se dostal do ofsajdu.

45:08
    Wingelsů pokus z pravého křídla tentokrát zastavuje Nilsson.
    Justin BRAUN - 1:1

43:56
    Hosté zaslouženě vyrovnávají. V rohu vybojoval kotouč Ward, předal ho Marleauovi, který si sjel na pravý kruh, odkud vybídl ke skórování v mezikruží volného JUSTINA BRAUNA. Ten nezaváhal a bekhendem poslal puk na branku, proti tomu Nilsson nic nesvedl, protože střela trefila přesně skulinku mezi betony. Asistence: Patrick Marleau, Joel Ward.

43:44
    Lander z pravé strany prověřil Martina Jonese.

43:24
    Žraloci se sice velmi často drží v pásmu soupeře, ale jen velmi těžko nacházejí prostor k ohrožení domácí brány.

41:50
    Ihned po buly se na modré čáře napřáhl Davidson a svou dělovkou trefil břevno hostující klece!

41:02
    Marleau zkoušel obejt branku a zasunout kotouč, jenže Nilsson utěsnil prostor u své pravé tyče a vyrazil puk.

40:45
    První minuta třetí třetiny byla velmi rozháraná. Doufejme, že se dočkáme lepší podívané.

40:01

Troufám si říci, že San Jose v této třetině bylo opět lepším týmem, jenže na gólovém ukazateli svítí opačný stav. O jedinou branku se zatím postaral Leon Draisaitl, který prostřelil Jonese přesně mezi betony. Otočí Žraloci stav zápasu?

Další třetina začne přibližně v 5:26.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Deset sekund před koncem druhé třetiny se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před Nilssonem.

39:34
    Dillon zkoušel překvapit domácího brankáře z nulového úhlu, ten si ale jednoduchý zákrok pohlídal.

38:26
    Čtvrtou lajnu hostí nyní velmi oživil Hertl, jenže ke gólu tato snaha nevedla.

37:15
    Donskoi si nádherně navedl puk na střed kluziště, poté ale nedokázal vystřelit. To je velká škoda pro hosty.

36:51
    Wingels se dostal ke střele u levé tyče, avšak ani nadvakrát nedokázal Nilssona překonat!

35:52
    Klefbomova střela od modré hodně zahrozila hosům, jenže nakonec nikdo z hráčů Emontonu nedokázal dotlačit puk za brankovou čáru.

35:42
    Jones si připisuje úspěšný zákrok, a tak mohou unavení Žraloci v klidu vystřídat.

35:38
    Žraloci vyhazují na druhé zakázané uvolnění v řadě. To by mohl být pro hosty hodně velký problém.

34:56
    Draisaitl si skvělou kličkou obešel hostujícího obránce, jenže následně proti Jonesovi nedokázal uspět – přestřelil branku San Jose!

33:23
    V dalším útoku hledal skvělě křižnou přihrávkou Ward Marleaua, ten ale nedokázal puk trefit.

32:52
    Letestu pálil z druhé vlny, avšak zamířil přímo do hrudníku hostujícího brankáře.

31:29
    Nursovo nahození od modré bylo příliš slabé, navíc mířilo mimo hostující klec.

31:13
    Velmi dlouhý tlak hostující druhé formace končí jen velmi snadným zákrokem Nilssona.

30:43
    Ward byl velmi nevybíravě poslán v rohu hřiště k ledu, rozhodčí ale vylučovat nebude.

30:12

29:11
    Thorntonova nebozepečná střela mířila jen do připravených betonů Nilssona.

28:12
    Nurse (EDM) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

28:05
    Gazdic (EDM) a Brown (SJS) se pustili do další rvačky, která končí vítězství domácího borce. Brown ovšem prohrál i díky tomu, že podklouzl!
    DRAISAITL - 1:0

26:22
    První lajna Žraloků dlouho točila domácí ve svém pásmu, nakonec však skórovali domácí. Purcell uvolnil LEONA DRAISAITLA, který uháněl sám na Jonese, jehož prostřelil mezi betony. Asistence: Teddy Purcell, Taylor Hall.

24:42
    Hertl zkoušel zpoza branky zasunout puk za brankovou čáru, čemuž ještě velmi důrazně pomáhal Wingels. Nilsson ovšem utěsnil prostor u své levé tyče a puk za svá záda nepustil.

23:57
    Hra se po zakázaném uvolnění hostí přesouvá před Martina Jonese.

23:42
    Ward dostal puk do křídla, ale nedokázal vyzrát na hostujícího brankáře – trefil jen jeho beton.

23:17
    Hertlova formace si v útočném pásmu vytvořila tlak, který končí zakázaným uvolněním Oilers.

22:06
    Hendrick vyjel z trestné lavice a mohl mířit do úniku, jenže nedokázal zpracovat prudký kotouč.

22:00
    Oba týmy jsou v plném počtu.

21:49
    Pavelski nahrál na Thorntona, jehož rána byla zablokována.

21:35
    Ale ani domácí neuspěli, následně se navíc provinili zakázaným uvolněním.

20:40
    První akce hostí byla nepřesná, u puku jsou domácí.

20:01
    Hendricks (EDM) a Burns (SJS) jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

20:01

První třetina j za námi a nutno podoknout, že sledujeme velmi bojovný, ovšem zatím nepohledný hokej. Oba brankáři měli zatím snadnou práci, protože ve většíně šancí střelci selhali. Lepším týmem bylo rozhodně San Jose, jenže ke konci třetiny Edmonton přidal a vyrovanl se svému soupeři.

Další třetina začne přibližně v 4:30.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46
    Domácí ještě vyhazují na zakázané uvolnění.

19:40
    Po střele Burnse se puk dlouho válel v domácím brankoviště, jenže po chvíli si ho Nilsson všiml a ukryl ho ve své rukavici.

19:33
    Nováček Khaira se bez bázně pustil do hostujícího Dillona a ostudu si rozhodně neudělal. Svého soupeře se v pěstním souboji držel, nakonec museli bitku ukončit rozhodčí!

19:01
    Taylor Hall zkoušel Jonese překvapit z téměř nulového úhlu, ten si ovšem připsal úspěšný zákrok.

18:30
    Domácí se snaží držet puk na svých holích a rozvážně kombinovat.

16:50
    Marleau nabízel puk z křídla před branku, jeho přihrávka ovšem byla sražena domácím zadákem.

15:45
    Domácí spěchali do rychlého protiútoku, avšak Hall nedokázal přesně přihrát na Leona Draisaitla.

13:55
    Hertl vybojoval puk u mantinelu, ale nedokázal propasírovat svoji následnou střelu přes blok obránce.

13:16
    Eberle se z levého křídla netrefil mezi tři tyče.

12:23
    Draisaitl zakládal další akci svého týmu, jenže Purcellovi byl odpískán ofsajd.

12:11

11:49
    Po závaru v hostujícím brankovišti šli málem do vedení hosté, jenže Jones se vyznamenal a připsal si několik dobrých zákroků.

11:34
    Sekera od modré jen orazítkoval zadní mantinel.

10:57
    Schultzovi puk na modré přeskočil hůl, další akce Edmontonu končí ofsajdem.

10:19
    Hosté vyhazují puk pomocí odrazu o mantinel.

10:11
    Thornton (SJS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

08:55

08:51
    Muellerovu střelu od modré vyráží Nilsson do rohu kluziště.

07:48
    Marleau pálil z pravého křídla z první, avšak svoji střelu nenasměroval přesně mezi tři tyče.

07:21
    Opět letí kotouč až za hostujícího Jonese.

07:00
    Edmontonu se ihned po buly daří vyhodit puk.

06:55
    Khaira (EDM) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

06:37
    Coutureho schovaná rána sice přes obránce prošla, ale nemířila mezi tři tyče.

06:23
    Postavení mimo hru si na druhé straně připisují také domácí.

05:55
    Další akci Brenta Burnse zastavuje ofsajd.

05:27
    Braun z levého křídla jen prověřil pozornost Nilssona, který byl připravený.

04:55
    Mueller od modré minul domácí branku.

04:06
    Do dobré šance se dostal také Khaira, ale jeho bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti Jones vytěsnil!

02:48
    Thornton našel v mezikruží zcela volného Karlssona, který ovšem nemohl pokračovat na bránu soupeře, protože něměl rychlost. Hostující útočník sám před gólmanem vystřelil, ale minul!

02:03
    Hra se po zakázaném uvolnění přestěhuje před Jonese.

01:23
    Donskoi se velmi šikovně uvolnil na modré čáře a postupoval s Wingelsem do přečíslení 2 na 1. Bohužel pro hosty akci zakončil jen střelou do hrudníku domácího brankáře!

01:09
    Hosté jsou od začátku zápasu převážně u puku, ale nedokáží přejít přes obranu soupeře.

00:19
    První střelu si připsal od modré Burns, avšak jeho nahození neohrozilo Nilssona.

00:01

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Sekera, Nurse, Schultz, Klefbom, Gryba, Davidson – Pucell, Draisaitl, Hall (A) – Eberle (A), Nugent-Hopkins (A), Khaira – Korpikoski, Letestu, Hendricks – Pakarinen, Lander, Gazdic

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Burns, Martin, Braun, Dillon, Tennyson, Mueller – Pavelski (C), Thornton (A), Karlsson – Ward, Couture (A), Marleau – Wingels, Hertl, Nieto – Donskoi, Tierney, Zubrus.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zdálo se, že se hosté chytí po nadmíru vydařeném tripu, pravdou je ale opak. Sharks nevyhráli už čtyři utkání za sebou a opět se propadají tabulkou. Jediným pozitivem pro Žraloky je návrat opory Logana Coutureho, který poprvé po zranění nastoupil v minulém utkání a hned si připsal jeden kanadský bod za druhou asistenci na přesilovkový gól Thorntona.

Joel Ward – 27 zápasů (10+11)

Domácí našli lídra v Tayloru Hallovi, který se zatím osvědčuje jako velmi dobrý lídr. V posledních zápasech se dařilo i samotnému Edmontonu. Ten si od výprasku 0:3 od Toronta připsal ze tří zápasů do tabulky šest bodů, s čímž musí být vedení klubu jednoznačně spokojeno.

Ryan Nugent-Hopkins – 27 zápasů (6+12)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 27. Draisaitl (Purcell, Hall), 49. Eberle (Khaira, Nugent-Hopkins), 56. Pakarinen (Eberle, Nugent-Hopkins), 64. Hall – 44. Braun (Marleau, Ward), 52. Marleau (Hertl, Braun), 53. Pavelski (Donskoi, Burns)

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Sekera, Nurse, Schultz, Klefbom, Gryba, Davidson – Purcell, Draisaitl, Hall (A) – Eberle (A), Nugent-Hopkins (A), Khaira – Korpikoski, Letestu, Hendricks – Pakarinen, Lander, Gazdic
    San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Burns, Martin, Braun, Dillon, Tennyson, Mueller – Pavelski (C), Thornton (A), Karlsson – Ward, Couture (A), Marleau – Wingels, Hertl, Tierney – Brown, Donskoi, Zubrus