Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 3:2 (po pr.) | HC Plzeň – K. Vary 6:3 (kon.)
Kladno – Sparta 1:2 (kon.) | Vsetín – Opava 5:4 (3:2 po s.n.) | Letňany – Liberec 1:3 (kon.)
Poruba – Třinec 3:5 (kon.) | Chomutov – Slavia 5:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.)
Havířov – Zlín 1:7 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 11.12.2015, 17:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga staršího dorostu • 27. kolo

Skvělý hokej a pro diváka pohledné utkání končí vítězstvím Třineckých Ocelářů, kteří tak ukončují svou jízdu základní části, protože si ve čtvrtek předehráli sobotní zápas se Vsetínem.

Domácí odehráli zápas bojovně s nasazením a snahou udržet po dvou třetinách nerozhodný stav a se svým výkonem nemusí být vůbec smutní, přestože dnes na body nedosáhli. Byť byli blízko.

Děkujeme za pozornost, přejeme pohodový zbytek večera a někdy opět na počtenou. (19:13:01)

59:56
    Vhazuje se ve středním pásmu.

59:56
    Střela Bijoty končí na síti.

59:17
    V útočné třetině se domácí tým moc dlouho nezdržel. Hosté vyhazují až k Bayerovi.

59:08
    Plitko dostává za krosček dvě minuty.

58:40
    Snaha útoku Poruby končí za hranicí modré čáry, kde si puk berou hosté a otáčí hru zpět k soupeřově bráně.

57:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    Vyhrané buly a okamžitá střela na bránu. Bayer nestačil rychlost puku zachytit a Třinec tak po druhé v utkání vede o dvě branky. Autorem branky je DOMINIK MOLIN. Asistence: Vochozka a Krzak.

56:52
    Porubský gólman přikrývá puk po nahození Radzienciaka. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

56:28
    Přibývá střetů u mantinelu. Prozatím v mezích povolených zákroků.

55:29
    Mach se pohyboval okolo druhé tyče. Puk se k němu však nedostal. Bayer jej včas schoval pod lapačku.

54:30
    Hraje se převážně před Bayerem, který opět střádá jeden zásah za druhým.

53:32

53:25
    Porubští jsou na puku a šetří čas. Irgl zajíždí až do vlastní třetiny a Timura pak nahazuje puk až k Ochmanovi.

52:47
    Domácím hra ve čtyřech svědčí. Ochman zasahuje proti střele Vospálka a přes záda mu přepadává spoluhráč.

51:32
    I RT TORAX špatně střídal a bude hrát oslabení. Trest odpykává Žídek.

50:40
    Po krátké návštěvě Poruby v útočné třetině se Třinec opět dostal do pásma a LUKÁŠ KAUKIČ prostřelil vše, co stálo puku v cestě. Asistence: Hrachovský.

50:19
    Poruba se brání. Třinec se nehodlá vzdát pásma a tlačí na porubské hráče, kteří by potřebovali již vystřídat.

48:59
    Na brankovišti Poruby je pěkně rušno. Rozhodčí přerušuje hru a uklidňuje emoce. Bayer před tím chytil puk z hole Kaluse.

48:30
    Pískán ofsaj i pro Třinecké.

48:19
    Ofsajd Poruby. Irgl byl rychlejší než Žídek s pukem.

47:56
    Bayer si našel střelu nad ledem a puk chytá do lapačky. Na modré vystřelil Adámek.

46:50
    Vochozka ujíždí kolem trestné a na středu plochy najíždí na nahrávku Najsar. Vochozka volí střelu přes obránce, respektive Irgla a s tím si lehce poradil Bayer. Vhazovat se bude po levici porubského gólmana.

45:39

44:30
    Třinečtí toto oslabení zvládají ubránit. Domácí se v útočné třetině nemohou prosadit.

43:39
    Třinecký Vochozka je vyloučen za podražení.

43:38
    Teď si domácí sami zkomplikovali za vlastní bránou situaci, když otálel s nahrávkou Vondál a posléze se zamotal Irgl.

42:40
    Před Ochmanem tečoval Klíma. Puk vyskočil nad horní tyč brány a v ochozech to jen zahučelo.

41:59
    Dobrý forčeking předvádí domácí hráči. Ve třech napadají rozehrávku Třince již v jejich pásmu a získávají tak menší převahu.

41:09
    Oba týmy jsou v plném počtu.

40:55
    Do středního pásma posunul puk na dlouhou hůl Krupa a domácí tak mohou pohodlně vystřídat.

40:18
    Střela Stuchlíka končí v ochranné síti.

40:01

Diváci v mrazivé malé hale RT TORAX ARENY sledují skvělý hokej v podání dorostenců. Třinec šel opět do vedení, dokonce dvoubrankového, Porubu dlouho tvrdě přehrával, ale ta má dnes v bráně čaroděje, který vytahuje z rukávu své gólmanské čáry a útočníky s drakem na drese drží zkrátka.
    I proto se hráči v poli opět probudili a v rozmezí dvaceti osmi vteřin zápas dvěma trefami vyrovnali. Nejdříve v přesilovce a posléze krásnou hokejovou akcí startující ve středním pásmu.

Jak se bude utkání vyvíjet dál sledujte s námi od 18:35

40:00

39:03
    Současně vyloučeni za sekání jsou – Najsar (TRI) a Dobeš (POR)

36:55
    Porubský gólman opět zazářil, když vychytal z bezprostřední blízkosti Molinu. Puk se mu zachytil někde ve výstroji a pro jistotu si vyjel z brankoviště, aby náhodou vypadnutý kotouč neskončil za brankovou čarou.

36:29
    Poruba právě vstřelila branku! Vyrovnání se zrodilo již ve středním pásmu, kde si obhodil obránce Stach a pokračoval k Ochmanovi. Těsně před brankovištěm nahrál po levém křídle najíždějícímu LUKÁŠI IRGLOVI a ten nemohl neminout odkrytou část třinecké branky. Asistence: Stach.

36:01
    Poruba právě vstřelila branku! Využitá přesilovka, kdy namířil puk ke druhé tyči MICHAL DANG. Asistence: Malát a Vospálek.

35:05
    První vyloučení na straně třinecké střídačky, která špatně vyměnila hráče na ledě.

34:40
    Irgl si vybojoval kotouč za vlastní brankou a ujížděl do útočné třetiny, kde si střelu i dorážel. Ochman si pravou tyč dobře ohlídal.

33:57
    Střela Plachého končí v ochranné síti.

33:25
    Poruba chytila druhý dech a je opět rovnocenným soupeřem mistrovského týmu.

31:23
    Bayer v bráně skoro čaruje. Vychytal již pátého střelce, když se hbitě přesouval po brankovišti. Jen díky jeho umění má RT TORAX jen dvoubrankové manko.

29:55
    Poruba po dlouhé době zahrozila, ale tentokrát z toho vyrovnání nepadlo.

29:07
    Buly po levici porubského gólmana vyhrál třinecký centr a ležícího Bayera, který natahoval lapačku k pravé tyči proti střele TOMÁŠE VOCHOZKY, ale marně. Asistence: Kalus.

28:59
    Domácí jsou v útlumu. Možná dochází síly nebo jsou ochromeni lacinou brankou, kterou dostali, ale využívá toho Třinec. Tlačí se do brány z každé pozice.

27:38
    MATĚJ MACH se protlačil před bránu a překonal ležícího Bayera když sám padal na led.

26:30
    Oceláři domácí tým přehrávají, jenže TORAX se srdnatě brání. Hráči lehají do střel a blokují střelce.

25:55
    Bayer si teď našel puk po střele Krzaka.

25:07
    Třinečtí musí vyklidit pásmo, jinak by byl ofsajd.

24:35
    Bayerovi přibývají zásahy. Třinečtí jej rozchytávají z každé pozice.

23:30
    Domácím nevyšla útočná akce a ke slovu se dostává Třinec. Bayer si moc dobře hlídal vyjíždějícího Kaluse zpoza brány a puk zachytil ve výstroji. Vhazuje se po jeho pravici.

22:45
    RT TORAX se s pukem daleko nedostal a tak musí čelit dalšímu tlaku ve svém pásmu.

21:00
    Domácí kupí chyby ve vlastní třetině. Špatnou rozehrávku zachytává Kalus a okamžitě tak dává šanci svým spoluhráčům srovnat se v pásmu a pokusit se překonat Bayera podruhé. Ten se ovšem hodně koncentruje a puk po střele vyráží na zadní mantinel.

20:22
    Icing Poruby

20:01

Domácí tým nemá co ztratit a tak se do utkání vrhl bez zábran. Ostatně s Třince hrála Poruba vždy vyrovnané zápasy a ne jinak tomu bylo v úvodní třetině 27. kola NOEN Extraligy.

Lídr tabulky se sice dostal v sedmé minutě do vedení, ale ve své přesilovce si jej nechal vzít, když se Porubským podařilo využít zaváhání na modré čáře.

Na více kotoučů si sáhl domácí gólman, ale prozatím drží soupeře v mezích a svými zákroky jej přivádí k zoufalství.

Druhé dějství utkání starších dorostenců začne cca v 17:46

20:00

19:47
    Ochman přerušuje hru při dorážce Holuba. Bude se vhazovat po jeho pravici.

19:04
    Hra je vyrovnaná. Týmy si nedarují centimetr ledu zadarmo.

18:20
    Domácí ledabyle rozehráli a tak se k šanci dostal Molin.

18:07
    Zakázané uvolnění Poruby.

16:55
    Trochu rušno je nyní u porubské brány. Rozhodčí Trombík vše řeší domluvou.

16:20
    Za Bayerem zazněla tyč. Střelcem gólu mohl být Plitko.

15:50
    Ochman vytěsňuje jedovatou střelu schovanou za obránce.

14:54
    Domácí v plném počtu a jsou u puku.

14:02
    Poruba právě vstřelila branku! V oslabení ujel po křídle Holub a před branku mu najížděl kapitán DAVID MALÁT, který bekhendem dostal kotouč za Ochmanova záda. Asistence: Holub.

13:50
    Nyní si porubský gólman našel puk při křižné přihrávce Vochozky přes brankoviště.

13:06
    Bayer chytá střelu Stuchlíka.

12:54
    Třinec má druhou početní výhodu. Dobeš odchází na trestnou lavici za podražení.

12:45
    Poruba se drží na puku a zkouší dostat puk za vysokého Ochmana.

11:35

11:15
    Až teď postavili formaci a Bayer zachraňuje před Plitkem. Natáhl se k pravé tyči a zabránil zasunutí puku za brankovou čáru.

10:42
    Druhé vyhození v podání porubského týmu. Třinci se přesilovka nedaří!

10:19
    Půl minuty domácí pošetřili, když drželi hru před Ochmanem.

09:35
    První vyloučení je na straně RT TORAX. Za sekání odchází ze hry Žídek.

08:37
    Domácí se dostali šikovně do útočné třetiny, kde mohl do odkryté poloviny brány skórovat po odrazu zpoza brány Holub, jenže mu scházel krok.

08:13
    Porubští se provinili ofsajdem.

06:44
    Hosté se přeci jen prosadili. Z rychlého útoku a nahrávkách na jeden dotek zamířil nad Bayerovo rameno DOMINIK MOLIN. Asistence: Vochozka.

06:06
    Domácí nechávají Ocelářům moc prostoru. Kaukič nahrál zpoza brány na střelu z první Machovi, který v rychlosti mířil nad bránu.

05:10
    Třinečtí jsou pořád v pásmu a Bayer si neustále hledá kotouč. Nakonec jej vyváží Holub a hraje se okolo Ochmanovy brány.

04:40
    Mach opět v akci. Jeho střelu zápěstím vykryl Dobeš.

04:00
    Bayer raději přerušuje hru. Mach se k dorážce již nedostal.

03:33
    Tentokrát se chtěl přes obranu protáhnout Vospálek. Také neuspěl.

02:40
    Třinečtí si pro puk dojeli jako první a okamžitě přesunuli hru před Bayera.

02:23
    Klíma se dotkl vyhozeného puku a tak se zakázané uvolnění nepíská.

01:36
    Oceláři se usadili na delší dobu v útočné třetině. Ke střele je však domácí nepustili, protože je vytlačovali k mantinelu.

00:55
    Mezi obránce se hodlal protáhnou třinecký Vochozka, jenže puk mu z hole sebral po přejetí útočné modré Vondál a odpálil puk zpět do středního pásma.

00:28
    Gólman Třince si jako první sáhl na kotouč. Střílel Malát.

00:01

Hezký páteční večer všem příznivcům mládežnického hokeje!

Vítáme Vás při sledování onlajn přenosu z utkání NOEN Extraligy staršího dorostu mezi Porubou a Třincem.

Týmy nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Remiáš) – Bijota, Dobeš, Vondál, Timura – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Stach, Žídek – Holub, Krupa, Plachý – Klíma, Dlouhý, Voznička

HC Oceláři Třinec: Ochman (Kučera) – Hrachovský, Krzak, Valíček, Radzienciak, Brabec, Adámek – Stuchlík, Kaukič, Plitko, Vochozka, Mach, Kvasnica, Kalus, Najsar, Molin

Rozhodčí: Trombík – Ševčík, Tkáč.

Základní část NOEN Extraligy staršího dorostu má na programu poslední dvě kola.
    V pátek 11.12. přivítá aktuálně předposlední tým tabulky HC RT TORAX Poruba lídra skupiny Východ HC Oceláři Třinec, pro které to bude vlastně poslední utkání, protože 28. kolo si se Vsetínem předehrávali dnes, tedy ve čtvrtek 10.12. a vyhráli 10:2.

Ale zpět k zítřejšímu klání!

Ve třech předešlých vzájemných zápasech byl vždy vítězem Třinec. Poruba dostala do Ocelářské brány pouze dva puky, za to gólmani RT TORAX lovili touš třináctkrát. Nejvyrovnanější bylo hned první střetnutí v 6. kole ve Werk Aréně, kdy domácí vyhráli těsně 3:2.

Hráčské statistiky Poruby:
    Vojtěch Střondalavede s 27 body kanadské bodování a je zároveň s 15 asistencemi i nejlepší nahrávač.
    O bod méně má na kontě Milan Vospálek, ale s 15 góly je top střelcem.
    Z řad obránců nejčastěji nahrával na góly Přemysl Bijota – 9 asistencí.

Hráčské statistiky Třince:
    Kanadské bodování vede Jan Hladoník s 31 body.
    Nejvíc nahrávek nasbíral Tomáš Vochozka – 23 a k tomu přidal 7 gólů. Ale dle zápasových startů má nejlepší čísla Patrik Hrehorčák, který v 10 utkáních nastřílel 15 gólů a u 12-ti asistoval.

Potvrdí lídr tabulky v pátečním duelu suverenitu? Nebo že by Porubští na ledě druhé haly RT TORAX ARENY zažili zázrak a v posledním vzájemném utkání bodovali?

Když nechcete dobrovolně mrznout v druhé hale, sledujte naše textové komentování z pohodlí domova! Začínáme v 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 15. Malát (Holub), 37. Dang (Malát, Vospálek), 37. Irgl (Stach) – 7. Molin (Vochozka), 28. Mach, 30. Vochozka (Kalus), 51. Kaukič (Hrachovský), 57. Molin (Vochozka, Krzak)

Rozhodčí: Trombík – Ševčík, Tkáč