Trnava – Pov. Bystrica 1:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Topoľčany 2:3 (kon.) | Humenné – Senica 4:2 (kon.)
Bardejov – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.) | Prešov – Michalovce 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Detva 4:0 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
HC Topoľčany
sk Středa 16.12.2015, 17:001. liga (SR)

Koniec zápasu. (19:06:08)

59:50
    Halo skryl radšej puk do lapačky, znova prerušenie.

59:46
    A znova Halo podržal svoje mužstvo pred vyrovnávajúcim gólom.

59:36
    Koky tlačil puk do bránky, ale nepretlačil.

59:26
    Spišská odvolala brankára.

59:26
    Tak teraz v presilovke mali Spišiaci množstvo šancí na vyrovnanie, ale hostia so šťastím odvrátili tretí gól.

59:26
    Topoľčany si zobrali oddychový čas.

59:26
    Čo chýbalo, aby Hrubý opäť v dobrej pozícii vyrovnal.

58:55
    Tak teraz Halo čaroval, ani na štyrikrát ho domáci neprekonali.

58:28
    Znova delovka od Hrubého a znova do brankára Hála.

58:04
    Nešetrný zákrok Mihalika na domáceho Cvengroša pri narazení na mantinel.

58:04
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Mihalik).

54:44
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Podsedlý).

54:17
    Hrubý mal na hokejke druhý gól, puk z lapačky brankárovi hostí vypadol, ale do brány sa neskotúľal.

50:53
    Topoľčany dali gól!
    Koky vyskočil z trestnej lavice, ale Miloš BYSTRIČAN strelil tretí gól hostí. Asistencia: Šedivý, Nemček.

50:26
    Delovka Bystričana od modrej, ale pohotový Borároš.

48:49
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Koky).

45:17
    A je vyrovnané zásluhou Libor KÁČERA. Asistencia: Perniš.

42:00
    Lesňák dvakrát dobiedzal pred Halom, ale gól z toho nevyťažil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:16
    Šedivý v gólovej príležitostí, ale napálil do Borároša.

37:04
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Perniš).

35:14
    Spišská Nová Ves dala gól!
    A domáci znova vo vedení. K odrazenému puku sa dostal Jozef HRUBÝ a nekompromisne zavesil. Asistencie: Giľák, Lesňák.

32:14
    Znova jedovatý puk, a znova pohotový zákrok domáceho gólmana.

32:05
    Teraz náznak gólovej šance hostí, ale Borároš si puk postrážil.

31:40
    Séria nepresných prihrávok na oboch stranách, chýba viac ucelený hokej s vtipom a nápadom.

29:42
    Smotrilovi dnes nie je súdené. V obrovskej šanci pálil len do brankára.

29:01
    Obrovská šanca domácich, ale samostatný únik Halo parádne chytil.

27:27
    Tak teraz sa konečne hosťom prekonať domáceho gólmana. Autorom vyrovnávajúceho gólu je Michal KLUKA.

25:25
    Po dlhšom čase ohrozenie topoľčianskej brány, ale Halo taktiež chytá spoľahlivo.

23:57
    Tak ako od začiatku zápas, aj v druhej tretine výborný fanklub stále povzbudzuje a ženie svojich dopredu.

23:49
    Druhú tretinu začali útočnejšia hostia. Krútia sa pred domácou bránou, ale bez vážnejšieho ohrozenia Borároša.

21:30
    Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, aký scenár nás čaká v druhej časti hry?

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:38
    Borároš v ťažkej pozícii chytil nebezpečný puk.

17:43
    Početnú prevahu Spišiaci nevyužili, hostia už na modrej pozorne bránili a nedovolili domácim vypracovať si gólovú šancu.

14:36
    Šanca domácich zvýšiť skóre, hrajú presilovku piatich proti trom.

14:32
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Bystričan).

13:44
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Majerčík).

12:40
    Šikovná akcia Jakuba Lapšanského na konci ktorej bol Michal FINDURA a strelil prvý gól domácich. Asistencie: Lapšanský, Koky.

11:04
    Prvá obrovská šanca na skórovanie v podaní hostí, ale ani na dvakrát neprekonali Borároša.

10:08
    Šikovne sa pred bránou preštrikoval Smotrila, ale v koncovke mu puk ušiel a hráč reklamoval faul.

08:40
    Šikovný teč Hamráčeka pred brankárom hostí, ale domáci hráč mal zle postavenie pred bránou.

07:52
    Strelecky pokus Smotrila Halo chytil do lapačky a následne poslal puk do stredného pásma.

06:42
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Šálka).

06:36
    Presilovka hostí netrvala, počet hráčov na ľade vyrovnaný.

06:30
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kluka).

06:18
    Topoľčany pritlačili domácich a usadili a v útočnom pásme.

05:52
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Osuský).

04:00
    Zatiaľ to vyzerá na vyrovnaný súboj. Topoľčany ešte nemali vážnejšiu príležitosť. Domáci sa snažia, ale hostia veľmi pozorne bránia.

00:50
    Prvý strelecky pokus domácich z hokejky Smotrilu, ale strelu zastavil obranca hostí.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Ako prvých máme na ľade v červenobielych dresoch hráčov z Topoľčian.

Obom mužstvám skončila rozcvička a o desať minút začne dôležitý zápas v boji o ôsmu priečku.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Borároš – Bdžoch, Cvengroš, Hrubý, Janči, Janovčík, Osuský, P. Findura, M. Findura, Giľák, Hamráček, Ištocy, Koky, Lapšanský, Lesňák, Môcik, Podsedlý, Smotrila, Zwick.

HC Topoľčany: Halo – Niník, Káčer, Kluka, Lipovský, Paleček, Toman, Bystričan, Kudlej, Majerčík, Pavlíček, Perniš, Jarab, Mihalik, Nemček, Šalka, Šedivý, Záborský.

Rozhodca: Mihaľov – Janiga, Bogdan.

Po tesnej prehre sa Spišiaci znova predstavia na domácom ľade. Stačí pohľad na tabuľku a každému je jasné, že v tomto súboji ide o veľa. Spišiaci opustili ôsmu priečku v tabuľke, kde sa nachádzajú momentálne Topoľčany.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Patrik Petruška

Branky a nahrávky: 13. Findura (Lapšanský, Koky), 36. Hrubý (Giľák, Lesňák) – 28. Kluka, 46. Káčer (Perniš), 51. Bystričan (Šedivý, Nemček)

Rozhodčí: Mihaľov – Janiga, Bogdan