Nizozemsko – Francie 28:25 (kon.) | Polsko – Rusko 21:20 (kon.) | Norsko – Č. Hora 26:25 (kon.)
Dánsko – Rumunsko 30:31 (po 2.pr.)
Polsko
21:20 (11:9)
Rusko
Středa 16.12.2015, 18:00 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

Branky: Kobyliňská 6, Kudlaczová-Glocová 5, Kocelová 2, Zalewská 2, Kulwiňská 2, Achruková 2, Niedžwiedžová, Stasiaková – Vjacherevová 5, Akopjanová 4, Kuzněcovová 4, Ilinová 3, Dmitrijevová, Makejevová, Marenniková, Bliznovová. Vyloučení: 3:5. 7m hody: 2/3:7/9. (19:42:56)

Z mé strany je to dnes vše. Gratulujeme Polkám, Ruskám přejeme hodně štěstí v boji o olympijskou kvalifikaci. Děkuji vám za pozornost a někdy u házené opět na shledanou.

Polky již mají čtvrtfinále za sebou! V semifinále se utkání z Nizozemskem, se kterým ve skupině prohrály o 11 gólů 20:31. Jak ale dnes ukázaly, každý zápas začíná za stavu 0:0 a v této fázi už nejsou favorité.

Dánové mohou slavit. Jednoho člověka už mají v semifinále, je jim trenér Kim Rasmussen. Dánky se ve večerním čase utkají o semifinále s Rumunskem.

Nejlepší hráčkou utkání je polská náhradní brankářka Weronika Gawliková!

NESKUTEČNÉ!!! Polky po druhé v řadě postupují po dramatickém závěru. Polsko postupuje do semifinále, málokdo v Polsku tomu věřil, že hráčky našeho severního souseda porazí dosud neporažené Rusky!

Konec zápasu. (21:20)

60
    Vjacherevova nedává a Polsko blízko semifinále!!! (21:20)

60
    30 sekund do konce! Rusky pod tlakem! (21:20)
    60
    Kobyliňská posílá 40 sekund před koncem druhého poločasu Polky do vedení!!! (21:20)

59
    Ilinová míjí! Polští fanoušci šílí! (20:20)

59
    Kocelová z levé strany zaútočila, ale míjí ruskou bránu. (20:20)

58
    Kudlaczová trefila tyč, ale Polky se dostaly k odraženému míči. (20:20)

57
    Bobrovniková se snažila protlačit přes polskou obranu, ale byla zastavena. Vzápětí Polsko se ubránilo proti střele Vjacherevové! (20:20)

57
    Polsko v plném počtu, ale Niedžwiedžová z druhé vlny trefuje tyčku! (20:20)

57
    Dnes to budou nervy až do poslední minuty. (20:20)

56
    Dmitrijevová faulovala v útočné akci a Polsko u míče! (20:20)

55
    Marennikovová byla sama před polskou gólmankou a míjí! (20:20)

55
    Kobyliňská faulovala Akopjanovou a jde si na dvě minuty odpočinout. Těžké chvíle pro polský celek. (20:20)

Igor Mainka

Polsko: Wysokiňská, Gawliková – Kobyliňská, Stachowská, Niedžwiedžová, Gadzinová, Kocelová, Kudlaczová-Glocová, Pieleszová, Zychová, Labudová, Zalewská, Sadejová, Stasiaková, Kulwiňská, Achruková
    Trenér: Kim Rasmussen

Rusko: Sedojkinová, Jerochinová, Kalininová – Kuzněcová, Dmitrijevová, Senová, Akopjanová, Vjacherevová, Bobrovniková, Makejevová, Marennikovová, Bliznovová, Černoivaněnková, Vedechinovová, Ilinová, Chmyrová
    Trenér: Jevgenij Trefilov

Rozhodčí: Arntsenová – Roenová (obě Norsko)