Benátky n/J – Ústí n/L 4:6 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
4:6 (1:1, 2:3, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 19.12.2015, 17:00 • Zimní stadion města Benátky nad Jizerou • Chance liga • 35. kolo

Z tohoto utkání je to už vše. Z Benátek nad Jizerou se loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera včetně poklidného prožití vánočních svátků. (19:17:47)

Předehrávka 35. kola WSM ligy je u svého konce. Benátečtí šli sice jako první do vedení, jenže hosté se postupem času zlepšili a dokázali otočit průběh utkání. Do poslední chvíle mohli sice Středočeši vyrovnat. Slovan si však závěr ohlídal a nedopustil drama. Domácí tedy zůstají i nadále přikováni na dvanácté, poslední nesestupové příčce, přičemž na třináctý Šumperk nemají náskok ani bod. Třinácté místo je už sestupové.

59:58
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Puk do prázdné branky dopravil JAN KLOZ. Asistence: Jaroslav Roubík, Petr Tenkrát.

59:20
    Benátečtí vůbec nemohou ohrozit branku hostí.

58:59
    Jonákova střela od modré byla zblokována a domácí se vracejí do středního pásma.

58:57
    Domácí mají posledních 63 sekund na to, aby vyrovnali, v opačném případě si odveze favorit toho utkání Ústí nad Labem tři body.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

58:57
    Kotouč skončil v ochranné síti za ústeckou brankou.

58:35
    Brankář domácích Jan Lukáš zůstává na střídačce!

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:35
    Až nyní ohrozili Benátečtí hostující branku, Soukup přerušuje.

58:22
    Před dorážejícím Janem Daleckým ukrývá Jan Lukáš puk a přerušuje hru.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Sledujeme velký tlak hostů v útočném pásmu.

57:45

57:41
    Lukáš už chtěl opustit branku, jenže trenéři ho nepustili.

57:07
    Závěr je spíše vyrovnaný, Benátky však potřebují nutně vyrovnat, aby dosáhly na body. Zatím si k tomu ale nemohou vytvořit potřebný tlak.

55:45
    Dvě minuty za podražení dostal Ondřej Vitásek (BEN). Benátky jdou do tří!

55:29
    Domácí se drží v útočné třetině. Severočechům se zase přesilovka nedaří.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 2. Jonák (Špaček, Říha), 23. Pletka (Plodek, Stránský), 28. Plodek (Stránský, Říha), 46. Ulrych (Pletka, Stránský) – 16. Merta (Křivohlávek, Gengel), 24. Křivohlávek (Merta, Bernad), 24. Roubík (Tenkrát, Kloz), 38. Kloz (Pohl, Sobotka), 47. Tenkrát (Sobotka), 60. Kloz (Roubík, Tenkrát)

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Hosnedl) – Říha, Hubáček, Kalina, Vitásek, Kajínek, Ulrych, Pabiška – Stránský, Plodek, Pletka – Jonák, Havlas, Špaček – Havel, Kuťák, Dlouhý – Ďurač, Svoboda
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Sobotka, Pohl, Hes, Brož, Holomek, Bernad, Smetana – Kloz, Roubík, Tenkrát – Kuchler, Melka, Rys – Merta, Andres, Dalecký – Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír