Benátky n/J – Ústí n/L 4:6 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
4:6 (1:1, 2:3, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 19.12.2015, 17:00 • Zimní stadion města Benátky nad Jizerou • Chance liga • 35. kolo

59:58
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Puk do prázdné branky dopravil JAN KLOZ. Asistence: Jaroslav Roubík, Petr Tenkrát.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    Brankář domácích Jan Lukáš zůstává na střídačce!

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

55:45
    Dvě minuty za podražení dostal Ondřej Vitásek (BEN). Benátky jdou do tří!

52:55
    Vít Jonák (BEN) si chtěl vyřídit nějaké účty s Jiřím Kuchlerem (UNL). Rozhodčí však stačili oba kohouti včas roztrhnout od sebe. Na obou stranách zní však trest následovně: dvě minuty za hrubost.

48:30
    Benátky hrály v šesti, což jim významně komplikuje cestu za případným vyrovnáním. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Václav Pletka (BEN).

46:29
    Domácí obrana znovu selhala a vůbec si nepohlídala volného PETRA TENKRÁTA, který zůstal sám v bezprostřední blízkosti brankoviště a propálil Jana Lukáše i popáté v tomto zápase. Asistence: Daniel Sobotka.

45:07
    Benátky právě vstřelily branku!
    Benátecký zimní stadion jásá. Domácí totiž dokázali vyrovnat. Na modré se dostal ke kotouči PETR ULRYCH a propálil vše, co mu stálo v cestě, když zamířil mezi levou tyč a brankáře. Asistence: Václav Pletka, Jan Stránský.

43:45
    Obrovský závar v benáteckém brankovišti, jenže žádný z hostujících hráčů nedokázal dostat puk za Lukášova záda.

40:52
    Hosté se budou bránit. Dvě minuty za napadení dostal Ondřej Holomek (UNL).

37:14
    Ústečtí přeci jen dlouhou přesilovou hru využívají. K dorážce se v předbrankovém prostoru dostal JAN KLOZ, který přelévá vedení opět na stranu Severočechů. Asistence: Jan Pohl, Daniel Sobotka.

35:16
    Benátky jdou do tří! Další dvě minuty za krosček dostal i přes protesty Daniel Špaček (BEN).

34:53
    Dlouhý závar u hrazení přerušuje až hvizd hlavního sudího, který posílá na dvě minuty za krosček Petra Kalinu (BEN) na trestnou lavici.

30:10
    Ústečtí jdou znovu do čtyř. Dvě minuty za držení protihráče dostal David Merta (UNL).

27:37
    Využitá přesilovka. Na časmoíře svítí opět remízový stav. Při velkém závaru u ústecké branky, si hosté vůbec neohlídali puk. K němu se u levé tyče dostal neobsazený JAN PLODEK, který se z blízka nemohl mýlit. Brankář byl totiž mimo brankoviště. Asistence: Jan Stránský, Jiří Říha.

26:21
    Dvě minuty za hákování dostal Jiří Kuchler (UNL). Budou diváci na benáteckém zimním stadionu svědky další branky?

23:22
    Tak to je neskutečná gólová smršť, která se odehrává v úvodu druhého dějství. Po střele JAROSLAVA ROUBÍKA z pravého kruhu dokázalo Ústí otočit stav utkání. Asistence: Petr Tenkrát, Jan Kloz.

23:03
    Slovan se však záhy raduje z vyrovnávací branky. Severočeši se dostali do úniku a přesnou střelou mezi brankáře a pravou tyč se prosazuje JAN KŘIVOHLÁVEK. Asistence: David Merta, David Bernad.

22:25
    Takový inkasovaný gól si hosté za rámeček rozhodně nedají. Puk sklepl do sítě nešťastně Jiří Rys, a jedná se tak o vlastní. Gól je připsán VÁCLAVU PLETKOVI. Asistence: Jan Plodek, Jan Stránský.

17:12
    Hosté jdou do čtyř. Ondřej Holomek (UNL) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

17:00
    Výhoda domácích!

15:27
    Ústečtí hokejisté proměňují svůj tlak ve vyrovnávací gól. Puk se po několika neúspěšných pokusech hostí dostal na volného DAVIDA MERTU, jenž se z mezikruží nemohl mýlit a bezprostředně rozvlnil síť za Janem Lukášem. Asistence: Jan Křivohlávek, Ladislav Gengel.

11:22
    Vojtěch Havlas byl hodně důrazný v brankovišti a usilovně chtěl propasovat kotouč mezi tři tyče. Světlo za ústeckou brankou se však nezměnilo.

07:33
    Ondřej Vitásek (BEN) se snažil svou chybu napravit. Učinil tak ale pouze za cenu nedovoleného bránění, za které dostal dvě minuty.

05:56
    Vyloučen byl Ladislav Gengel (UNL), který byl potrestán dvěma minutami za napadeníl

05:35
    Domácí mají výhodu!

01:11
    Tomu se říká povedený vstup do zápasu! Ústečtí hokejisté si nerozuměli v obraně, a umožnili tak VÍTU JONÁKOVI, aby dokonal svou individuální akci. Benátecký útočník nedal svou parádně provedenou kličkou brankáři šanci. Asistence: Daniel Špaček, Jiří Říha.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 2. Jonák (Špaček, Říha), 23. Pletka (Plodek, Stránský), 28. Plodek (Stránský, Říha), 46. Ulrych (Pletka, Stránský) – 16. Merta (Křivohlávek, Gengel), 24. Křivohlávek (Merta, Bernad), 24. Roubík (Tenkrát, Kloz), 38. Kloz (Pohl, Sobotka), 47. Tenkrát (Sobotka), 60. Kloz (Roubík, Tenkrát)

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Hosnedl) – Říha, Hubáček, Kalina, Vitásek, Kajínek, Ulrych, Pabiška – Stránský, Plodek, Pletka – Jonák, Havlas, Špaček – Havel, Kuťák, Dlouhý – Ďurač, Svoboda
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Sobotka, Pohl, Hes, Brož, Holomek, Bernad, Smetana – Kloz, Roubík, Tenkrát – Kuchler, Melka, Rys – Merta, Andres, Dalecký – Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír