Jaroslavl – Chabarovsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:1 (kon.) | Čerepovec – Toljatti 4:3 (1:0 po s.n.)
Soči – Vladivostok 1:4 (kon.)
HK Soči
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Admiral Vladivostok
Středa 23.12.2015, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný, dobrý podvečer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes představí HK Soči, které na svém ledě přivítá Admiral Vladivostok. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30, tak u toho buďte s námi.

Domácí Soči se v této sezóně poměrně daří, když se ruskému celku podařilo z jednačtyřiceti utkání vytěžit celkem devětašedesát bodů za devatenáct výher a dvě výhry po samostatných nájezdech. Soči se momentálně nachází na čtvrté pozici západní konference.
    Také Admiral zažívá dobrou sezónu. Hokejisté Vladivostoku okupují páté místo východní konference se ziskem osmašedesáti bodů. Admiral dokázal devatenáctkrát zvítězit a přidat další čtyři výhry po samostatných nájezdech, Dvakrát po nájezdech hostující hráči padli a jednou prohráli také v prodloužení. V šestnácti případech našli hráči Vladivostoku svého přemožitele.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Soči: Barulin (Šikin) – Bernackij, Semenov, Paigin, Jalasvaara, Mamašev, Kuzněcov, Malevič – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Ščastlivij, Warn, Morozov – Kazionov Denis, Ščegolkov, Kazionov Dmitrij

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Blum, Bartulis, Zemčjonok, Lisov, Kosmačjov, Konev – Booth, Alexandrov, Dugin – Sajustov, Zemčjonok, Lisov – Kuzněcov, Kosmačev, Konev – Fisenko, Mamin, Voronin – Jakovlel

Rozhodčí: Bukin, Gusev – Aljošin, Ivanov.

Po úvodních ceremoniích budeme svědky úvodního vhazování.

Domácí Soči nastoupí v modrých dresech, oproti tomu hosté z Vladivostoku se představí v dresech bílých.

00:01

00:34
    Hosté se dostali po vhazování ke kotouči, který nastřelili za domácí branku. Tam se však hráči Vladivostoku nezdrželi příliš dlouho

01:08
    Skačkov se snažil ohrozit branku Nalimova. Hostující gólman byl však pozorný a kotouč schoval v lapačce.

01:23
    A opět musel být v akci Nalimov, který kryl střelu Maxwella z větší vzdálenosti. Kotouč vzal vyrazil pouze před sebe, kde však nikdo v modrém nebyl.

02:07
    Na druhé straně si přibrzdil Makarov, který pálil z první, ovšem jeho rána trefila pouze prvního bránícího hráče.

02:36
    Domácí mohli jít z ničeho nic do vedení. Před brankou byl Denis Kazionov, ke kterému se kotouč odrazil, ovšem domácí hráč byl lehce překvapen a kotouč nedokázal zvednout nad beton Nalimova.

03:49
    A o chvíli později nevyužili hráči Soči další velikou šanci. Po nádherné individuální akci se za obranu dostal jeden z domácích hráčů, který sám proti Nalimovovi neuspěl střelou k levé tyči.

04:30
    Na druhé straně se předvedl velmi tvrdou ránou Lugin. Jehož pokus lízl pravou tyč domácí branky. Tak to jsou velké šance v posledních chvílích na obou stranách.

05:11
    Dlouho se hrálo bez přerušení. To se mění až nyní, když Barulin raději podržel kotouč ve své rukavici.

05:48
    Hostující gólman přizvedl kotouč do ochranné sítě po střele Jalasvaary. Vhazovat se bude po pravé ruce Nalimova.

06:21
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Booth - 2 min., sekání).

06:45
    Skačkovovi se nepovedla přihrávka a hosté se bez potíží osvobozují.

07:22
    Kotouč je opět ve středním pásmu. Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.

08:04
    Nyní však domácí hokejisté rozjeli kolotoč, ve svém pásmu. Před brankou dorážel do odkryté klece Kazionov, jehož pokus ovšem nemířil do odkryté klece. To může domácí mrzet.

08:21
    Hosté hrají v plném počtu.

09:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (Morozov - 2 min., hákování).

09:58
    Také Admiral se nemůže dostat do vážnější šance.

11:01
    Morozov je zpět na ledové ploše a domácí hrají v plném počtu.

11:37
    Stále se hraje ve velkém tempu, ovšem v posledních minutách nám téměř ubyly střelecké pokusy na branku.

12:05
    Vyloučení v týmu HK Soči (Barulin - 2 min., podražení). Trest odpyká Kosticyn.
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Podšendjalov - 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

12:19
    Kuzněcov se dostal ke střele přes nohy hostujícího obránce, ovšem jeho rána nebyla přesná a Barulin tak nemusel nezasahovat.

12:59
    Je za námi první minuty hry ve čtyřech na obou stranách a zatím se hraje převážně ve středním pásmu. Ani jedno z mužstev v posledních minutách nedominuje.

14:05
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

15:06
    Maxwell se snažil natlačit mezi obránce. To se mu nakonec podařilo, ovšem ve finále se mu kotouč zamotal mezi nohy a domácí forward nestihl vůbec zakončit.

16:19
    Snaha Vladivostoku o založení útoku končí ve středním pásmu, které výborně střeží pětice domácích hokejistů.

17:19
    Lugin bojoval v rohu kluziště o kotouč se Semenovem. Domácí obránce byl úspěšnější a snažil se rychle založit protiútok Soči.

18:04
    Po jednom z nepovedených útočných akcí domácího mužstva se bude vhazovat po levé ruce Nalimova.

18:48
    Vyloučení v týmu HK Soči (Bernackij - 2 min., hákování).

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Domácí se brání tlaku Admiralu, který kombinuje před Barulinem. Ten musel hned dvakrát zasahovat proti pokusům hostujících hráčů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, která nám nenabídla žádnou gólovou akci. Domácí byli po čas první části mírně lepším celkem. Výraznější šance na obou stranách jsme viděli spíše z kraje utkání. Do druhé třetiny tak půjdeme za nerozhodného, bezbrankového stavu.

20:01

20:48
    Domácí hráči se úspěšně ubránili oslabení. Bernackij je zpět na ledové ploše.

20:59
    Booth obkroužil branku domácích a u levé tyče nahrával křížem přes brankoviště. Na druhé straně však nebyl nikdo v bílém, kdo by na jeho přihrávku reagoval.

21:38
    Na druhé straně se po rychlé akci dostal do zakončení Maxwell, který však našel pouze hruď připraveného Nalimova.

22:36
    Obě mužstva se soustředí především na defenzívu a tak proto jsme zatím ve druhé třetině neviděli příliš střeleckých pokusů.

23:42
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Voronin - 2 min., hákování).

24:02
    Paigin se opřel na modré do kotouče. Ránu domácího obránce vyrazil pravým betonem dnes velmi jistý Nalimov.

24:34
    Z pravé strany se odhodlal ke střele také Skačkov, jehož přízemní ránu tahem bez větších problémů zlikvidoval hostující brankář.

25:42
    Vladivostok je opět kompletní.

26:07
    Booth se zjevil osamocen za obranou Soči, avšak jeho pokus o zakončení do bekhendu Barulin přečetl.

27:33
    Je tu opět pasáž hry, ve které se již dlouho nepíská a hraje se ze strany na stranu. Oba gólmani se však nyní příliš nezapotí.

28:30
    Skačkov dostal kotouč na brusle. Touš si však výborně zpracoval a rychle vypálil, ovšem mířil nad branku Admiralu.

28:50
    Vyloučení v týmu HK Soči (Petersson - 2 min., podražení).

29:14
    Domácí obraně se podařilo kotouč dvakrát vyhodit na polovinu svého soupeře.

29:45
    A opět je kotouč za brankou Nalimova. Hosté se nemohou usadit v útočné třetině.

30:18
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Hosté udělali chybu v obraně a dopředu se dral JEVGENIJ SKAČKOV, který se efektní obratem zbavil obránce a zády k brance skóroval bekhendem. To byla krásná akce ve vlastním oslabení v podání domácího forwarda. Bez asistence.
    Jevgenij SKAČKOV - 1:0

30:50
    Domácí jsou kompletní.

31:39
    Hráči Admiralu se však snaží o rychlou odpověď. První formace hostů kombinuje v útočném pásmu, ale nikdo v bílém se ke střele zatím neodhodlal.

32:24
    K dorážce se mezi kruhy dostal jeden z hostujících hráčů, ovšem kotouč byl zablokován a tak nemusel Barulin ani zasahovat.

33:56
    Pokus Jakovleva z pravé strany byl zablokován jedním z hostujících obránců do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce Barulina.

34:45
    Hraje se opět ze strany na stranu. Oba brankáři si nyní nemohou stěžovat na nedostatek práce.

35:53
    Alexandrov přenechal Boothovi za útočnou modrou, ovšem americký hokejista o kotouč přišel.

36:55
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Rychlá akce hostujícího mužstva končí vyrovnávací brankou. Makarov se dostal z pravé strany ke střele. Jeho pokus Barulin vyrazil před sebe, kde byl ALEXANDR KUZNĚCOV, pro kterého nebyl problém zasunout do prázdné branky. Asistence: Konstantin Makarov, Arťom Podšendjalov.
    Alexandr KUZNĚCOV - 1:1

37:12
    Tak to je hororová chvíle pro domácí, kteří v krátkém časovém sledu podruhé inkasují. Barulin opět kotouč pouze vyrazil před sebe, kde se ocitl osamocený JEGOR JAKOVLEV, který se proti prázdné brance nemýlil. Asistence: Maxim Mamin, Kirill Voronin.
    Jegor JAKOVLEV - 1:2

37:29
    Vyloučení v týmu HK Soči (Kosticyn - 2 min., sekání).

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:33
    Tak to je opravdu studená sprcha pro domácí hráče, kteří potřetí inkasují. Kosticyn již naskočil do hry, ovšem to domácím nebylo nic platné, jelikož se ke kotouči dostal ARŤOM ZEMČJONOK, který posílá Vladivostok do vedení 3:1. Asistence: David Booth.
    Arťom ZEMČJONOK - 1:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí se dostali ve vlastním oslabení do vedení zásluhou Skačkova. Hosté tahali za kratší konec, ovšem třemi slepenými góly se jim podařilo výborně zaskočit domácí mužstvo, které dostalo po brankách Kuzněcova, Jakovleva a Zemčjonoka tvrdý direkt před koncem druhé periody.

40:01

40:01
    Do třetí periody nastoupil do domácí branky Šikin, který nahradil Barulina.

40:26
    Do třetí třetiny vstupují hostující hráči s dvoubrankovým vedením, které jistě nebudou chtít ztratit.

41:33
    Vyloučení v týmu HK Soči (Skačkov - 2 min., podražení).

42:42
    Je za námi více než polovina přesilové hry, ovšem hosté z Vladivostoku v ní zatím nic nepředvedli.

43:06
    Kotouč je opět ve středním pásmu. Šikin nemusel ani jednou zasahovat v tomto oslabení.

43:33
    Domácí hrají v plném počtu.

44:28
    Domácí se snaží produkovat útočný hokej, ale to se jim zatím příliš nedaří přes dobře pracující obranu Vladivostoku.

45:50
    Hraje se opět ze strany na stranu. Vladivostok se však snaží podržet kotouč na vlastních hokejkách a nikam s kotoučem příliš nespšchá.

46:19
    Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění Bernackije před domácím Šikinem.

47:30
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Lisov - 2 min., podražení).

48:21
    Domácí se usadili v pásmu, kde kombinují, ovšem nikdo v modrém se nedostává k přímému ohrožení hostující branky.

49:30

50:01
    Hrácí HK Soči mají posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li v dnešním utkání na nějaký bodový zisk.

51:02
    Hostující Lisov se snažil rychle rozehrát Sajustova, který však na přihrávku nedosáhl a kotouč skončil až na zakázaném uvolněním.

52:08
    Nyní jsou to paradoxně hostující hráči, kteří se usadili v útočném pásmu a šetří drahocenné vteřiny.

53:41
    Zdá se, že je rozhodnuto. Domácí obrana za sebou pozapomněla osamoceného DAVIDA BOOTHA, který jel sám na Šikina. Hostující útočník se trefil krásně pod horní tyčku. Asistence: Viktor Alexandrov.
    David BOOTH - 1:4

55:13
    Podšendjalov se snažil dostat na přihrávku od Koneva. To se mu nepovedlo a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Nalimovem.

55:56
    Hosté již nikam nespěchají, také nemají kam.

56:54
    Domácím čas rychle běží. Hráči Soči se sice snaží s výsledkem něco udělat, ovšem v cestě jim stojí pozorná obrana Admiralu v čele s Nalimovem.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:09
    Šikin se musel poroučet na zem po přízemním pokusu Kuzněcova z pravého kruhu. Vhazovat se bude po levé ruce domácího gólmana.

Je dobojováno. Domácí šli do třetí třetiny s vidinou vyrovnáno. To se jim nakonec nepodařilo a nakonec udeřili opět hosté po chybě v obraně Soči, když se dostal do samostatného úniku Booth, který se střelou pod horní tyč nemýlil. S konstatováním, že Soči doma podlehlo Vladivostoku 1:4, se s Vámi loučím. (19:44:45)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 31. Skačkov – 37. Kuzněcov (Makarov, Podšendjalov), 38. Jakovlev (Mamin, Voronin), 40. Zemčjonok (Booth), 54. Booth (Alexandrov)

HK Soči: Barulin (40. Šikin) – Bernackij, Semenov, Paigin, Jalasvaara, Mamašev, Kuzněcov, Malevič – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Ščastlivij, Warn, Morozov – Kazionov Denis, Ščegolkov, Kazionov Dmitrij

Rozhodčí: Bukin, Gusev – Aljošin, Ivanov