Kortrijk – Club Bruggy 1:4 (kon.) | Charleroi – Genk 1:0 (kon.) | Mechelen – Gent 2:0 (kon.)
Waasland-Beveren – Lokeren 2:3 (kon.) | Sint-Truiden – Leuven 2:2 (kon.)
Sint-Truiden VV
2:2 (0:1)
Oud-Heverlee Leuven
Sobota 26.12.2015, 20:30 • Stayen (Sint-Truiden) • Belgická Jupiler Pro League • 21. kolo

Je tu konec zápasu 21. kola belgické ligy mezi domácím celkem Sint-Truiden VV a hostujícím Oud-Heverlee Leuven. Velká část zápasu nebyla nijak dramatická, avšak v závěru se děly velké věci. Domácí dokázali otočit vývoj zápasu a zdálo se, že dokráčejí k vítězství, avšak tři minuty po gólu na 2:1 dokázal na 2:2 srovnat Ngawa a zápas tak končí dělbou bodů. (22:24:03)

90+2

90+2
    V dramatickém závěru se do zakončení ještě dostávali hosté, míč ale do brány dotlačit nedokázali.

90
    S přetaženým centrem si poradila hostující defenziva.

90
    Již probíhá poslední minuta normální hrací doby. Je tu rohový kop pro domácí celek.

89
    Závěr zápasu je hodně hektický, oba celky očividně chtějí vyhrát a hraje se od vápna k vápnu.

88
    A další žlutou teď dostal za další faul Romain Reynaud.

86
    Domácí Cristian Cuevas dostal za faul na polovině hřiště žlutou kartu.
    85. Pierre NGAWA - 2:2

85
    Leuven právě vstřelilo branku!
    Po přímém kopu z pravé strany poslal Houdret míč jen do břevna, avšak k dorážce se dostal PIERRE YVES NGAWA, který dorazil míč do odkryté brány.
    82. May MAHLANGU - 2:1

82
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    MAY MAHLANGU si ve vápně naskočil ideálně na centr z levé strany a hlavičkou překonal brankáře Rioua! Ten si na balon sice sáhl, mimo tři tyče ho ale vytěsnit nedokázal.

80
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Croizet, přichází Houdret.

79
    Domácí v závěru zápasu svého soupeře tlačí. Hosté se ale zatím srdnatě brání, i když hrají o deseti.

77
    Na trávníku zůstal sedět hostující Croizet a zdá se, že má problémy se svalem. Asi nebude moci pokračovat ve hře, což signalizuje i lékař týmu.

75
    Erichot fauloval na polovině hřiště a balon budou mít teď hosté.

74
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Jordan Remacle, přichází Alessandro Cerigioni.
    72. Gaetan HENDRICKX - 1:1

72
    GAETAN HENDRICKX nevěděl co s míčem, a tak vystřelil z nějakých dvaceti metrů. Jeho tvrdá rána se od břevna odrazila až za záda brankáře Rioua!

69
    Domácí se stále snaží, zatím se ale k zakončení nedostávají.
    67. Ngawa a jeho centr do vápna

67
    Střílený centr do vápna poslal Ngawa a míč z jeho kopačky prolétl jen těsně vedle tyče!

66
    Žlutou kartu za faul u postranní čáry dostal domácí Erichot.

64
    Čas pomalu plyne a hosté nadále bez větších problémů drží své vedení.
    62. Schoofs a jeho střela

62
    Schoofs vypálil doprostřed brány, gólman Riou v pohodě zasáhl.

61
    Po faulu hostujícího Bostocka tady bude další standardka pro domácí.

61
    Domácí jsou stále více aktivnější. Jenže do žádné velké šance se stále nedostali.
    59. Střílený centr Schoofse

59
    Schoofs poslal do vápna střílený centr, který nikdo netečoval. Gólman Riou musel ale u tyče zasahovat, protože balon by patrně doputoval do brány.

58
    Po dalším faulu hostů se domácí nyní výrazně přiblížili bráně soupeře. Budou kopat přímý kop, při kterém může Schoofs přímo ohrozit bránu soupeře.

58
    Za faul ještě hluboko na polovině soupeře dostal žlutou kartu tentokrát hostující stoper Volovyk.

56
    Domácí kapitán Schoofs nyní neudržel nervy na uzdě a po odpískaném faulu na polovině hřiště zlostně odhodil balon a dostává žlutou kartu.

54
    Domácí nyní kopali rohový kop, centr do vápna vyboxoval na brankové čáře Riou a navíc byl odpískaný útočný faul.

52
    Na druhé straně domácí dělali vše pro to, aby se dostali do zakončení. Ani nabídnutá standardní situace ale šanci nepřinesla.

50
    Hosté se už už dostávali do velké šance. Po rychlém protiútoku Remaclea ale přišla špatná přihrávka a hosté akci do zakončení nedotáhli.

48
    Domácím se ani v úvodu druhého poločasu nedaří. Více u balonu jsou stále hosté.

46
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Yuji Ono, přichází Faycal Rherras.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, zápas může pokračovat druhým poločasem.

První poločas zápasu mezi Sint-Truiden a Leuvenem přinesl velmi průměrný fotbal. K vidění nebyly prakticky žádné šance a je až zázrak, že hosté vedou. Nutno ale dodat, že jedinou branku jim domácí doslova darovali.

45+1

45
    Již se hraje poslední minuta první půle. Nastavovat se bude obligátní jedna minuta.

44
    Domácím se stále nedaří cokoliv vymyslet. Zápas rychle spěje k poločasové pauze a zatím to na žádné drama nevypadá.
    42. Brankář Riou v pohodě zakročil.

42
    Z levé strany zkoušel do vápna centrovat Hendrickx, gólman Riou ale opět ve velké pohodě zasáhl.

40
    Ani další střela z velké dálky hostujícího brankáře příliš nezaměstnala, domácím se stála nedaří.

39
    První poločas pomalu spěje ke svému konci a hosté zatím bez větších problémů drží své jednobrankové vedení.

37
    Domácí nyní svého soupeře tlačí, jenže pozorný gólman Riou je zatím do větších šancí nepouští.

35
    Croizet nyní zbytečně prošlápl Hendrickxe a dostává žlutou kartu.

33
    Hodně se nyní na rozhodčího zlobí Croizet, kterému byl odpískaný útočný faul.

31
    Domácí se pokusili odpovědět střelou Mahlangua, ta měla dobré parametry, přesto ale mířila těsně mimo.
    29. Samuel ASAMOAH - 0:1

29
    A je postaráno o zápletku! Po nákopu do vápna domácího celku se gólman De Winter nedohodl se svým stoperem, čehož využil SAMUEL ASAMOAH, který se lehko dostal k míči a poté do odkryté brány otevřel skóre zápasu!

26
    Zaplněný stadion v Sint-Truiden sleduje poklidnou podívanou, ze které nevybočila ani hodně nepřesná dalekonosná střela Mahlangua.

24
    Máme za sebou prakticky polovinu prvního poločasu, ve které jsme žádnou vážnější šanci na jedné nebo druhé straně neviděli.

22
    Po faulu na Ona kopali domácí další standardku, Schoofsovi se ale centr do vápna hodně nepovedl.

21
    Schoofs kopal další rohový kop domácího celku, znovu se ale hráči Sint-Truiden až k zakončení nedostali.

20
    Domácí kopali roh a gólman Riou měl co dělat, aby míč na malém vápně rukou prodloužil za sebe do míst, kde nebyl žádný z protihráčů.

19
    Hra je plná nepřesností, stále se míč pohybuje nejčastěji ve středu pole.

17
    Na polovině soupeře se nyní faulu dopustil domácí Ono a je opět pískáno.

15
    Další pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem, ve kterém byl na hřiště se vracející Remacle.

14
    Tempo hry není nijak závratné. Hraje se hlavně ve středu hřiště. Na obou týmech je vidět, že si uvědomují důležitost zápasu.

12
    Po hlavičkovém souboji s Cuevasem zůstal na trávníku ležet otřesený Remacle. Musí být ošetřený, ale bude pravděpodobně pokračovat ve hře.

11
    Po centru Trossarda se nikdo z hostujících hráčů k zakončení nedostal.

10
    Hosté nyní dokázali vybojovat roh. Fouká ale silný vítr a Trossard má problémy postavit balon do vyznačeného prostoru.

8
    Teď jsou pro změnu u míče hosté, zatím se ale pohybují ve středu pole okolo půlící čáry.

7
    Zatím sledujeme boj o každý metr hřiště. Oba celky se od úvodních minut snaží hrát aktivně.

5
    Po faulu na Asamoaha budou rozehrávat hosté. Je to ale daleko na přímé ohrožení brány soupeře.

5
    Domácí útočník Ono se na levé straně dostával k balonu, byl mu ale odpískaný ofsajd.

4
    Problémy s levou rukou má domácí útočník Tchité, po krátkém ošetření u lajny bude ale pokračovat ve hře.

3
    Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější, až do zakončení se ale zatím nedostávají.

2
    Už se zdálo, že se do šance dostane hostující Remacle, míč mu ale trochu uskočil a patrně fauloval.

1
    O výkop se postarali domácí, kteří budou hrát v tradičních žlutomodrých dresech. Hosté jsou celí v červeném.

1

Vše je již přpaveno, zápas může začít.

Hráči jsou již na trávníku. Je jasné, že utkání začne s lehkým zpožděním, už se ale bude hrát.
    Sestavy týmů v grafické podobě

De ploegopstelling van vanavond. Dutoit heeft griep en zal niet onder de latten staan. #stvvohl

Zveřejnil(a) STVV dne 26. prosinec 2015

Sint-Truiden VV: De Winter – Ruben Fernandes, Bagayoko, Erichot, Schils, Mahlangu, Ono, Cuevas, Schoofs, Hendrickx, Tchité
    Náhradníci: Vanwelkenhuysen – Rherras, Nirisarike, Gerits, Swers, De Norre, Kynigopoulos

Oud-Heverlee Leuven: Riou – Monteyne, Volovyk, Reynaud, Ngawa, Le Postollec, Bostock, Croizet, Remacle, Trossard, Asamoah
    Náhradníci: Lenaerts – Calvé, Cerigioni, Houdret, Azevedo, Rougkalas, Urošević

Rozhodčí: Visser – Hutsebaut, Ponsar.

Ani jedno mužstvo se v závěru kalendářního roku nenachází v nijak oslnivé formě. Domácí fotbalisté z posledních pěti zápasů získali pouhé tři body za výhru na hřišti KV Oostende, hosté uhráli ve stejném období bodů šest za výhry nad Westerlo a Mechelenem.

Hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 21. kola belgické Jupiler Pro League mezi domácím celkem Sint-Truiden VV a hostujícím Oud-Heverlee Leuven. Čeká nás souboj dvou celků z dolní poloviny tabulky. Lépe jsou na tom domácí, kteří jsou se čtyřiadvaceti body na dvanáctém místě tabulky. Hosté mají o šest bodů méně a jsou až patnáctí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.