Rusko – Slovensko 2:1 (kon.) | Dánsko – USA 1:4 (kon.) | Finsko – Česko 5:4 (kon.)
Kanada – Švédsko 2:5 (kon.)
Rusko
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Slovensko
Čtvrtek 31.12.2015, 13:07 • Hartwall Arena, Helsinki • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:22:44)

Utkání sledovalo 6 497 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 27:21
    Zásahy brankářů: 20:25
    Úspěšnost brankářů: 95,24 % : 92,59 %
    Trestné minuty: 14:8

Utkání je u konce a Rusko si připsalo další výhru. Ve třetí třetině si Rusové náskok zkušeně hlídali a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Po výsledku 2:1 si Rusko pojistilo první příčku ve skupině a ve čtvrtfinále se utká s Dánskem. Slovensko je ve skupině čtvrté a v souboji o semifinále vyzve Švédsko.

59:45
    Tohle už Rusko dohraje v klidu, puk je totiž v pásmu před Húskou.

59:30
    Trenér Slovenska si vybral oddechový čas.

59:11
    Hraje se v útočném pásmu Ruska, o power-play Slovenska nemůže být řeči.

58:36
    Šance Slovenska na bod se snižují, neboť přichází vyloučení. Dvě minuty za podražení obdržel Adrian Sloboda.

58:27
    Sergejev vystřelil od modré, puk byl tečován a málem skončil za Húskou. Nakonec se střela otřela o horní tyč.

58:14
    Lešťanovu byl odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Zatím se tak odkládá případná power-play Slovenska.

57:20
    Koch je sice silně otřesený, ale už je na střídačce a vypadá to, že bude moci v závěru pokračovat.

57:20
    Koch se srazil s Černákem a oba chvíli zůstali ležet na ledové ploše. Zatímco Černák se poté zvedl, Kochovi vyrazil na pomoc týmový lékař.

57:09
    Rusko je v plném počtu.

56:58
    Puk je znovu u Húsky a přesilovka se chýlí ke konci.

56:35
    Sukeľ chtěl přihrát přes celé pásmo na Jaroše, Rusové tuto přihrávku zvládli zblokovat.

56:09
    Rusové vyhodili přes všechny čáry, novou akci rozjíždí Húska.

55:09
    Maxim Lazarev vyhodil puk mimo hrací plochu a už zamířil na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry.

54:55
    Svěčnikovova rána zápěstím byla sražena, puk skončil mimo ledovou plochu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. Lauta (Mikulovič, Provorov), 30. Rykov – 36. Jaroš (Sukeľ)

Rusko: Georgijev (Samsonov) – Rykov, Žuľdikov, Bojkov, Provorov, Sergejev, Šaripzjanov, Mikulovič, Voronkov – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Svěčnikov, Lazarev, Kameněv (C) – Světlakov, Kaprizov, Kuzmenko – Fazlejev, Lauta, Dergačjov. Trenér: Valerij Bragin.
    Slovensko: Húska (Škorvánek) – Sloboda, Jaroš (C), Koch, Černák, Moravčík, Ivanič, Romančík, Maier – Paločko, Milý, Sukeľ – Šiška, Hrušík, Lešťan – Briestenský, Huňa, Surový – Bondra, Pospíšil. Trenér: Ernest Bokroš.

Rozhodčí: Nord (SWE), Sylvain (CAN) – Kaderli (SUI), Sormunen (FIN)

Diváci: 6 497