Montreal – New Jersey 2:1 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:3 (po pr.)
Vancouver – Carolina 3:2 (kon.) | Anaheim – Toronto 0:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 07.01.2016, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám Vás u našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes nás čeká pět zápasů a my zde se zaměříme na duel, ve kterém budou hokejisté Blackhawks hostit ve své aréně hráče Penguins. Tímto zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
    Ve včerejším duelu se sice Crosby radoval z gólu, na vítězství to ale nestačilo. Jak si povede tentokrát?

Oba celky se spolu utkaly včera a odehrály pro diváky velice atraktivní duel. Ten skončil po šedesáti minutách výsledkem 2:2 a rozhodnout tedy muselo prodloužení. V něm se krásně trefil Panarin a z vítězství se radovalo Chicago. Vrátí Tučňáci dnes svému soupeři včerejší porážku?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Gustafsson, Van Riemsdyk, Scuderi – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Domoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Cullen – Hörnqvist, Bonino, Sheary – Plotnikov, Fehr, Porter

Rozhodčí: O'Rourke, Lemelin – Henderson, Cormier.

Zápas za malý okamžik začne.

00:01

00:26
    Domácí se po vyhraném vhazování natlačili do útočného pásma, ale ze své aktivity střelu na branku vytěžit nedokázali.

01:02
    Hned v úvodu utkání musel Fleury vytáhnout skvělý zákrok! Z levého kruhu se k dorážce dostal Gustafsson a Fleury tygřím skokem zamezil brance.

02:13
    Bonino dlouho jezdil s kotoučem za brankou Darlinga, až se o něj téměř sám připravil.

02:38
    Shaw dostal nabito na vrchol pravého kruhu, ale při střele mu kotouč přeskočil hůl a Fleury tak vůbec zasahovat nemusel, protože se žádná střela nekonala.

03:31
    Oba týmy hrají v úvodu střetnutí opatrně, nikdo nechce být tím týmem, který udělá chybu.

04:00
    Hossa se zničehonic dostal okolo levého kruhu ke kotouči a se střelou neotálel. Fleury musel zasahovat betonem.

05:13
    Kane se na modré čáře uvolnil a našel na druhé straně Keitha. Obránce Blackhawks vystřelil, ale jeho pokus k brance nedolétl.

06:01
    Kotouč se ocitl v hledišti a hra je kvůli tomu přerušena. Následuje komerční přestávka.

06:30
    Chicago je v úvodu zápasu lepším týmem, Penguins ještě nemají ani jednu střelu na branku.

06:45
    Fleury se zapojil do hry, když zastavil nahozený kotouč ze středního pásma a přerušil raději hru.

07:16
    Crosby se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma, kde se na pravém kruhu zasekl a hledal Kunitze. Toho také našel, ale Kunitz nedokázal kotouč zpracovat a přišel o něj.

08:03
    Domoulin se vydal na útočný výlet a snažil se po objetí branky zakončit. Obranou Blackhawks byl však okamžitě zastaven.

09:09
    Garbutt od levého mantinelu nenápadně vystřelil a Fleury jeho střelu uschoval do své lapačky.

10:10
    Shaw si najel za obranu Penguins a uháněl sám na Fleuryho. Útočník Chicaga však při zakončení selhal, když zamířil pouze do betonů Fleuryho.

11:33
    Do podobné šance se dostal na druhé straně Bonino, ale ani on nedokázal ideálně zakončit. Útočník Penguins dobruslil jeden z obránců a střelu mu téměř znemožnil.

12:33
    Druhá formace Chicaga je znovu natlačena v útočném pásmu. Kane krouží s kotoučem a snaží se něco vymyslet.

13:05
    Dlouhé kombinování k ničemu nevedlo. Penguins se dostali ke kotouči a ten poslali do středního pásma. Hostující pětka uhání na střídačku.

14:14
    Hokejisté Penguins vypadají zakřiknutě, domácí jsou jasně lepší. Po Hossově přihrávce střílel od modré čáry Seabrook, ale branku těsně minul.

15:12
    První branka duelu nyní visela ve vzduchu. Anisimov vystřelil z levého kruhu a Fleury jeho pokus vyrazil na horní síťku branky.

15:58
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tlak Chicaga vyústil v úvodní branku utkání! ARTĚMIJ PANARIN se s kotoučem na holi projel téměř celým útočným pásmem, aby mohl posléze z levého kruhu nekompromisně prostřelit Fleuryho. Asistence: Arťjom Anisimov, Patrick Kane.
    15:58 Artěmij PANARIN - 1:0

16:53
    Silný tlak čtvrté formace Blackhawks! Rasmussen střílel z levého kruhu, ale tento pokus Fleury bez problémů vyrazil. K dorážce se dostal Garbutt a tady již měl hostující brankář namále. Ovšem i tady dokázal zasáhnout.

16:53
    Následuje komerční přestávka.

17:04
    Hossa přenechal na levém kruhu kotouč Toewsovi a ten vystřelil z otočky. Fleury si tuto střelu po ledě pohlídal.

18:22
    Malkin si za brankou Darlinga nepočínal dobře, když nedokázal zpracovat přihrávku od Hörnqvista a domácí mohli rozjet protiútok.

19:33
    Tučňákům není v této třetině přáno. Obrana Blackhawks vytlačila jejich útok do středního pásma a hosté se dopustili postavení mimo hru.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vedou hokejisté Chicaga 1:0 a nutno dodat, že zaslouženě. Penguins v první třetině nepředvedli vůbec nic a téměř po celou dobu byli pod tlakem. Nechme se překvapit, jakým směrem se bude vyvíjet hra ve druhé třetině.

Střely na branku: 15 – 3.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.
    Shaw se očividně umí fotit.

20:01

20:42
    Panarin mohl zkraje druhé třetiny vstřelit druhou branku, ale tentokrát proti jeho střele z mezikruží dokázal Fleury zasáhnout.

21:39
    Chicago začalo druhou třetinu v podobném tempu, jako končilo tu první a kombinuje v útočném pásmu.

22:06
    Tučňáci ovšem rychleji bruslí a domácí nemají tolik prostoru pro kombinaci.

23:01
    Perron to udělal v útočném pásmu velmi chytře. Útočník Penguins naznačil přihrávku a okamžitě vypálil. Darling jeho pokus s problémy vyrazil.

23:35
    Krásná akce v podání Chicaga! Panarin našel od pravého mantinelu v útočném pásmu na středu Anisimova, jenž se dokázal dostat před Fleuryho a po kličce do bekhendu poslat kotouč za jeho záda. Ten však proletěl těsně vedle branky.

24:40
    Fehr to přehnal s dohráním soupeře a Garbutta postrčil do branky. Útočník Penguins je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

25:28
    Chicago rychlými pasy v útočné třetině rozebralo obranu Penguins a toho se snažil využít Kane, jehož střela z pravého kruhu málem skončila v brance.

26:07
    Toews v útočném pásmu zasáhl holí do obličeje jednoho z hráčů Penguins a je vyloučen na dvě minuty.

26:40
    Fehr naskočil na led a to znamená jediné, Pittsburgh začíná hrát přesilovou hru.

27:01
    Crosby se prokličkoval ke střele bekhendem a Darling musel předvést parádní zákrok ramenem.

27:33
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh nabídnutou přesilovou hru využívá! JEVGENIJ MALKIN napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Phil Kessel, Kris Letang.
    27:33 Jevgenij MALKIN - 1:1

28:28
    Na řadu přichází komerční přestávka.

28:54
    Hossa nabral ve středním pásmu rychlost, prohnal se okolo Letanga a nebezpečně vystřelil. Fleury na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou.

29:48
    Chicago začíná být zase aktivnějším týmem a touží se dostat zpátky do vedení.

30:29
    Chicago si zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Bonino.

30:46
    Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se znovu dostat do vedení. Budou úspěšní?

31:01
    Seabrook tvrdou střelou prověřil Fleury. Ten kotouč vyrazil a jeden z obránců Penguins poslal kotouč k brance Darlinga.

31:29
    Kane se prokličkoval až před samotného Fleuryho, ale se zakončením si neporadil. Domácí však drží útočné pásmo.

31:58
    Lovejoy dokázal v rohu vybojovat kotouč a ten poslal do středního pásma. Pittsburgh oslabení zvládá.

32:29

33:14
    Crosbyho nahození od modré čáry bylo nebezpečné, protože Darling toho moc neviděl. Kdyby kotouč letěl na branku, mohl z toho být gól.

34:27
    Kane se na pravém kruhu elegantně uvolnil a snažil se Fleuryho překonat střelou k bližší tyči, brankář Penguins kotouč vyrazil ramenem.

34:41
    Hjalmarsson to zkusil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho pokus jeden z obránců zablokoval.

35:47
    Letang nahodil kotouč na branku a byla z toho zajímavá příležitost. Kotouč totiž za letu jemně tečoval Kunitz a Darling musel být pozorný.

36:43
    Tučňáci dávají svému soupeři další příležitost vstřelit branku. Perron je zbytečně vyloučen na dvě minuty za podražení.

37:00
    Pittsburgh se zkraje oslabení osvobozuje. Chicago bude zakládat útok od vlastní branky.

37:33
    Tato přesilová hra se nedaří Chicagu podle plánu. Kotouč je znovu u Darlinga.

38:00
    Penguins hrají velmi aktivně a vyhazují se svého pásma jeden kotouč za druhým.

38:34
    Kane se na to nemohl dívat a tak si řekl ve středním pásmu o kotouče a dostal se až na pravý kruh, odkud vystřelil. Jeho rána nebyla příliš přesná, Fleury nemusel zasahovat.

39:12
    Hörnqvist to zkoušel podobně jako Kane, ale Darling jeho svižný pokus do branky nepustil.

39:32
    Pittsburgh hrál nyní dlouho v šesti, ovšem rozhodčí si tohoto prohřešku nevšimli.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Pittsburgh se ve druhé třetině herně zvedl a ve zkrácené přesilové hře dokázal vyrovnat, když se přesně trefil Malkin. Chicago je však i nadále lepším týmem, ale ztroskotává na zákrocích Fleuryho, který se na tento duel velmi dobře připravil.

Střely na branku: 25 – 11.

Další třetina začne přibližně v 4:02.
    Sidney Crosby není nominován na letošní All-Star Game.

Co říkáte na tuto výměnu mezi Nashvillem a Columbusem?

Další výměna!Daleko větší pecku přichystaly celky Columbus Blue Jackets a Nashville Predators Hockey Team. Centr Ryan...

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 6. leden 2016

40:01

40:35
    Hossa se rozjel a vystřelil přes obránce. Fleury musel zasáhnout levým betonem.

40:53
    Na druhé straně to zkusil podobně Cullen, ale branku těsně přestřelil. Poslední třetina začala ve velmi slušném tempu.

41:42
    Malkin hledal zpoza branky před brankovištěm stojícího Kessela, ale přihrávka byla zablokována.

42:29
    Zajímavá situace před brankou Penguins. Hossa z pravé strany našel u brankoviště Toewse, jenž pohotovou střelou trefil Fleuryho. Ten svůj tým drží nad vodou.

43:55
    Oba týmy hrají velmi aktivně a chtějí se dostat do vedení. Komu se to povede, tak bude mít velkou výhodu pro závěrečné minuty.

44:47
    I Darling podržel svůj tým. Brankář Chicaga byl nucen vyrazit kvalitní pokus Kunitze.

44:50
    Pittsburgh si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Hossa.

44:59
    Nepříjemná chvilka pro Anisimova, který se dostal v oslabení před Fleuryho, ale v plné rychlosti upadl a narazil do tyčky.

45:30
    Chicago zatím zvládá oslabení na výbornou, když svému soupeře ještě téměř nepůjčilo kotouč.

46:12
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.

46:30
    Ovšem než se dostali ke střele na branku, tak budou znovu zakládat útok až do Fleuryho branky.

46:50

47:43
    Tučňáci se teprve po skončení přesilové hry usadili v útočném pásmu, ale hrají převážně kolem mantinelů.

48:11
    Crosby překvapivě vystřelil z levé strany, ale branku těsně minul.

48:46
    Komerční přestávka.

48:56
    Chicago se podruhé v tomto utkání dostává do vedení a znovu po brance ARTĚMIJE PANARINA. Ruský útočník se ihned po vhazování dostal ke střele a trefil se přesně nad Fleuryho rameno! Bez asistence.
    48:56 Artěmij PANARIN - 2:1

50:00
    Na Pittsburgh nyní čeká velice těžká úloha a to podruhé v duelu vyrovnat. Podaří se to Tučňákům?

50:17
    A dostávají k tomu ideální příležitost! Keith je vyloučen na dvě minuty za držení.

50:46
    Pittsburgh se usadil v útočném pásmu, Darling ovšem ještě nemusel zasahovat.

51:12
    Seabrook dokázal vyhodit kotouč do středního pásma. Domácí uhání střídat.

52:00
    Tentokrát výborně zabojoval v rohu kluziště Toews a i on posílá kotouč do středního pásma.

52:17

52:52
    Hokejisté Chicaga se po ubráněném oslabení nikam zbytečně netlačí. Hosté se marně pokouší dostat do tlaku.

53:36
    Kessel z těžkého úhlu posílal kotouč na branku, ale trefil pouze ležícího obránce.

54:28
    Kunitz po ledě nahodil kotouč branku a Crosby se dostal k teči. Darling dokázal včas zareagovat.

55:23
    Závěrečné minuty se velmi rychle blíží a nic nenapovídá tomu, že by měl Pittsburgh vyrovnat. V hokeji ovšem stačí málo.

56:13
    Domácí velice rychle napadají a hosté s tím mají problémy. Kotouč je převážně ve středním pásmu.

56:57
    Kotouč se ocitl na střídačce. Hra je přerušena.

57:36
    Hosté se pomalu začínají chystat na hru bez brankáře. Dočkáme se vyrovnání?

58:15
    A je to opravdu tak! Branka Penguins je prázdná.

58:54
    Domácí jsou velice blízko vítězství. Lovejoy chyboval na modré čáře a toho dokázal využít TEUVO TERAVAINEN, který se dostal ke kotouči a pohodlně jej dovezl až do prázdné branky. Bez asistence.
    58:54 Teuvo TERAVAINEN - 3:1

59:03
    Fleury znovu prchá na střídačku.

59:25
    Ve středním pásmu vznikla hromadná potyčka, hra je přerušena.

59:25
    Za hrubost jsou současně vyloučeni Toews a Letang. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

59:46
    Panarin se pokusil trefil z téměř přes celé hřiště prázdnou branku, ale tu těsně minul. Je z toho zakázané uvolnění.

Chicago poráží Pittsburgh i tentokrát! Domácí byli téměř po celý duel jasně lepším týmem a jejich vítězství se dá prohlásit za zasloužené. Tučňáci tedy odchází s prázdnou.

Dnešní utkání sledovalo 21 908 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den. (04:54:00)
    Ani neskutečný zákrok Flueryho Pittsburghu k bodům nestačil.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 16. Panarin (Anisimov, Kane), 49. Panarin, 59. Teravainen – 28. Malkin (Kessel, Letang)

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Gustafsson, Van Riemsdyk, Rozsíval – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Domoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Cullen – Hörnqvist, Bonino, Wilson – Plotnikov, Fehr, Porter

Rozhodčí: O'Rourke, Lemelin – Henderson, Cormier

Diváci: 21 908