76:72 (18:20, 29:37, 51:57)
Orduspor
Čtvrtek 07.01.2016, 19:00Eurocup - ženy • Osmifinále

Ode mě je tu pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:48:24)

Skvěle zvládnutá koncovka z domácí strany! Hráčky Nymburka v podstatě celý zápas prohrávaly a musely dotahovat. Ještě pět minut před koncem byly -5 bodů. Ovšem závěr zvládly bravurně a do odvety jdou s čtyřbodovým náskokem. Odveta je na programu přesně za týden. Za zmínku stojí především výborný výkon Bortelové, která zaznamenala 20 bodů. Na hostující straně se potvrdilo, co jsem avizoval před zápasem, pouze šest hráček zasáhlo do tohoto zápasu. Například Ruffin-Prattová odehrála bez půlminuty celý zápas! Zaznamenala 23 bodů.

Konec zápasu. (76:72)

39:55
    Další výborný faul pět vteřin před koncem. Nebudou z toho totiž trestné hody, pět vteřin pro Orduspor na zakončení. (76:72)

39:30
    Hodně chytrý faul Bortelové, teprve třetí na nymburské straně v této čtvrtině. (76:72)

39:26
    Výborně! Kusterová doskočila neúspěšný pokus Khomenčukové, následně skóruje a Nymburk vede už o čtyři body. Parádně zvládnutá koncovka z domácí strany! (76:72)

38:33
    Khomenčuková stoprocentní na čáře trestného hodu! Výborně, Nymburk jde znovu do vedení! (74:72)

38:09
    Yildizová srovnává stav tohoto zápasu. Máme zaděláno na pořádné drama! (72:72)

37:50
    Ztrátu Eldebrinkové trestá úspěšným pokusem za dva body Bortelová! Hosté si berou oddechový čas! (72:70)

37:20
    Naprosto totožná situace jako před malou chvílí! Taylorová neúspěšná jen při druhé šestce, ovšem Siksniuteová doskakuje a srovnává stav zápasu! (70:70)

37:08
    Eldebrinková vzápětí přidává další dva body pro turecké hráčky. (67:70)

36:55
    Výborně! Faulovaná Khomenčuková proměnila pouze první trestný hod. Ovšem u druhého si český tým doskočil a Taylorová snižuje na rozdíl jednoho bodu! (67:68)

36:33
    Orduspor odskakuje na rozdíl čtyř bodů, Dumanová trefuje za dva body. (64:68)

36:15
    Výborný blok Khomenčukové, míč pro domácí. Hostující tým si vyžádal oddechový čas! (64:66)

35:45
    Důležitá trojka z rukou Veroniky Bortelové!!! Ta se trefuje po přihrávce Kusterové! (64:66)

35:17
    Khomenčuková snížila na rozdíl tří bodů, ovšem na druhé straně trefuje Eldebrinková dva body. (61:66)

34:55
    Krivačevičová faulovala, třetí týmový faul Ordusporu v této čtvrtině. U míče domácí hráčky, které jsou stále ve hře o lepší výsledek do odvety! (59:64)

34:01
    Nepřesnou střelu Ruffin-Prattové si doskočila Taylorová. Ta si doskočila i neúspěšný pokus na druhé straně a následně přidává dva body na nymburské konto! (59:64)

33:40
    Z rychlého brejku se prosazuje znovu Khomenčuková. A opět ze dva body. (57:64)

33:20
    Nepřesný pas Bortelové nenechal klidnou domácí lavičku. Time-out. (55:64)

32:56
    Český celek nyní nemůže najít cestu ke skórování, na druhé straně ji našla Kavurmaciogluová, která trefuje trojku! (55:64)

32:10
    Po dlouhé době o sobě dala znát Ruffin-Prattová, další dva body pro tuto Američanku. (55:61)

31:55
    Ztráta Bortelové, hostující hráčky po dlouhé době střídají. (55:59)

31:13
    Skvělé chvíle pro domácí Nymburk a především pro Khomenčukovou. Ta nejrpve individuální akci zaznamenala dva body, z dalšího útoku domácích se trefuje po přihrávce Bortelové. (55:59)

30:09
    První útok čtvrté čtvrtiny končí dvěma body pro Eldebrinkovou. (51:59)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (51:57)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (51:57)

29:44
    Kusterová se svým pokusem za dva body neuspěla a do posledního útoku jdou hostující basketbalistky. (51:57)

29:16
    Nepřesnosti na obou stranách. Hostující lavička si bere oddechový čas. (51:57)

28:45
    A proměňuje pouze jednu šestku. Orduspor vede o šest bodů. (51:57)

28:45
    Ofenzivní faul Kavurmaciogluové. Následně přišly tři neúspěšné střely domácích hráček. Jenže míč si vždy české basketbalistky doskočily. Faulovaná Khomenčuková míří na čáru trestného hodu. (50:57)

28:11
    Huňková se trefuje po přihrávce Bartákové za tři body! (50:57)

27:54
    V útoku se Šípová neprosadila a na druhé straně palubovky následně přichází její čtvrtá osobní chyba. Tentokráte už Krivačevičová nezaváhala a proměňuje obě šestky. (47:57)

27:16
    Šestý týmový faul nymburských basketbalistek v této čtvrtině. Krivačevičová ovšem neproměňuje ani jeden trestný hod. (47:55)

26:42
    Na jedné straně dva body pro Eldebrinkovou, na té druhé se z tříbodového oblouku prosazuje Hamplová! (47:55)

26:07
    Hamplová dává dva body, jenže rozdíl je stále devítibodový. (44:53)

25:22
    Český celek znovu neskóroval, Yildizová z rychlého brejku skóruje. (42:53)

25:03
    Pátý týmový faul domácích v této čtvrtině. Eldebrinková znovu stoprocentní. (42:51)

24:44
    Přišla další ztráta domácích, jenže domácí toho nevyužily. Poté faulovaly a Eldebrinková proměňuje obě šestky. (42:49)

23:58
    Výborná půlminuta na nymburské straně. Taylorová trefuje trojku!! Nymburk poté ubránil a z rychlého brejku dva body pro Bortelovou! Už je to jen o pět bodů! (42:47)

23:37
    Ruffin-Prattová znovu faulována při střelbě. To ani nemohlo dopadnout jinak, jsou z toho totiž další dva body. (37:47)

22:41
    To se bohužel nedaří, trefuje se Krivačevičová. Naštěstí z rychlého útoku dva body pro Taylorovou. (37:45)

22:23
    Bortelová trefuje další trojku! Chtělo by to už ale ubránit! (35:43)

22:09
    Eldebrinková se opět prosazuje za dva body a máme tu už dvouciferný rozdíl! (32:43)

21:46
    Ztráta Kusterové, dva body Eldebrinkové. Orduspor opět odskakuje. (32:41)

21:19
    Ruffin-Prattová si nyní došla pro faul a na čáře trestného hodu se dnes ještě nemýlila. (32:39)

20:55
    Veronika Bortelová trefuje trojku! Výborný vstup do třetí čtvrtiny! (32:37)

20:29
    Taylorová ani Kusterová neuspěly. Na druhé straně netrefuje ani Krivačevičová. Míč pro nymburské hráčky. (29:37)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (29:37)

První poločas je za námi a potvrdilo se, že Orduspor se rozhodně nesmí podceňovat. Jak jsem avizoval před zápasem, hostující hráčky v podstatě nestřídají, ovšem na výsledku to zatím není znát. I díky 17 bodům Ruffin-Prattové vedou basketbalistky z Turecka o osm bodů. Rozhodně ještě není nic ztraceno. Doufejme, že ve druhém poločase domácí přidají a do odvety půjdou s co nejlepším výsledkem.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (29:37)

19:47
    Třináct vteřin před koncem poločasu skóruje Kavurmaciogluová. (29:37)

19:36
    Huňková to zkoušela znovu za tři body. Tentokráte se její pokus s úspěchem nesetkal. Míč pro Orduspor. (29:35)

19:05
    Důležitý tříbodový pokus Huňkové!! Druhou asistenci si připisuje Bortelová. (29:35)

18:45
    Yildizová proměňuje pouze jednu šestku, rozdíl devíti bodů! (26:35)

18:45
    Šípová ztrácí míč a následně i fauluje. Budou z toho dva trestné hody. (26:34)

18:23
    Tři útoky v řadě, které končí nepřesnou střelou. Do postupného útoku nyní míří domácí hráčky. (26:34)

17:50
    Čtvrtý týmový faul nymburských hráček, druhý faul Šípové. Následně time-out i pro basketbalistky z Turecka. (26:34)

17:12
    Američanka Ruffin-Prattová trefuje trojku a na svém kontě má už obdivuhodných 17 bodů! (26:34)

16:49
    Pas Kusterové nenašel žádného adresáta a domácí lavička si bere oddechový čas. (26:31)

16:33
    Nejprve Kusterová neuspěla, ovšem doskočila si a následně snižuje. (26:31)

16:10
    Bohužel další trojka na hostující straně. Hráčky Ordusporu šly rychle dopředu, Dumanová našla Kavurmaciogluovou a ta trefuje! Turkyně vedou už o sedm bodů! (24:31)

15:34
    Šňůra neúspěšných střel na obou stranách. Až Bortelová přerušuje hru třetím nymburským faulem v této čtvrtině. (24:28)

14:43
    Hostující basketbalistky šly rychle dopředu a Ruffin-Prattová je k nezastavení. (24:28)

14:35
    Bortelová z postupného útoku skóruje za dva body. (24:26)

14:12
    Američanka znovu stoprocentní, proměňuje obě šestky. (22:26)

14:12
    Khomenčuková faulovala Ruffin-Prattovou a ta už míří na čáru trestného hodu. (22:24)

14:03
    Češky nyní doskočily dva nepřesné pokusy a následně skórují! (22:24)

13:24
    Ruffin-Prattová si doskočila nepřesnou střelu Yildizové a dává dva body. (20:24)

13:03
    Huňková to hned zkoušela za tři body, ovšem její pokus se do koše nevešel. Hostující hráčky doskakují. (20:22)

12:45
    Odpískány kroky Kavurmaciogluové, český celek střídá, přichází Huňková a Bortelová. (20:22)

11:56
    Dumanová využila přihrávky Ruffin-Prattové a z rychlého brejku posílá Turkyně znovu do vedení. (20:22)

11:16
    První faul v této čtvrtině pro nymburské basketbalistky a zároveň první osobní chyba pro Bartákovou. (20:20)

11:02
    Na obou stranách nyní nepřesné pokusy, u míče basketbalistky z Ordusporu. (20:20)

10:08
    První útok druhé čtvrtiny končí úspěšným dvoubodovým pokusem Taylorové. Srovnáno! (20:20)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:20)

10:00
    První čtvrtina skončila. (18:20)

09:59
    Krivačevičová šla do střelby hodně brzo a tak se naskytla šance ještě pro domácí. Ta ale zůstala nevyužita. (18:20)

09:37
    Na obou stranách nyní nepřesné střely. Tu poslední zaznamenala domácí Kusterová, čili poslední útok první čtvrtiny pro turecké basketbalistky. (18:20)

08:46
    Domácí Kusterová zahrávala dva trestné hody. Neproměnila ani jeden, naštěstí Hamplová doskočila a z následného útoku skóruje Khomenčuková. (18:20)

08:12
    Turecká hráčka proměňuje pouze druhou šestku. (16:20)

08:12
    První osobní faul Šípové, pátý nymburský. Dva trestné hody pro Kavurmaciogluovou. (16:19)

07:17
    Khomenčuková našla Šípovou a ta přidává dva body na konto českého celku. (16:19)

07:09
    Maďarská basketbalista proměňuje i trestný hod. (14:19)

07:09
    Ztráta na české straně, Krivačevičová využila chyby a následně skóruje za dva body. Navíc byla ještě k tomu faulována. (14:18)

06:51
    Eldebrinková strhává vedení opět na stranu Ordusporu. (14:16)

06:38
    Hodně dlouhý útok nymburských basketbalistek, Šípová nadvakrát, ale přeci. Srovnáno. (14:14)

05:52
    To netrvalo příliš dlouho. Nejprve dva body pro Krivačevičovou, poté pro Yildizovou. (12:14)

05:23
    Siksniuteová otáčí vývoj tohoto zápasu, hráčky Nymburka jdou poprvé do vedení. (12:10)

05:05
    Yildizová faulovala Kusterovou, jenže i ta pouze 50% úspěšnost na čáře trestného hodu. Turkyně už mají čtyři fauly! (10:10)

04:34
    Ruffin-Prattová opět skórovala. Český tým šel ale rychle dopředu a Bortelová opět snižuje na rozdíl jednoho bodu. (9:10)

04:07
    Sedmadvacetiletá Češka proměňuje pouze druhý trestný hod. (7:8)

04:07
    Turkyně znovu neúspěšné, následně to Bortelová zkoušela opět za tři body. Nedala, ovšem Šípová doskočila a při následné střele byla faulována. Dvě šestky. (6:8)

03:23
    Veronika Bortelová to zkusila z tříbodové hranice a trefuje!! Důležitá trojka! (6:8)

03:01
    První faul Siksniuteové, druhý nymburský. (3:8)

02:13
    Český celek nyní neuspěl, Eldebrinková doskakuje a Orduspor míří na útočnou polovinu. (3:8)

01:36
    Ruffin-Prattová si nyní dělá, co chce. Američanka nejprve zvýšila na tříbodový rozdíl, no z dalšího útoku si připisuje znovu dva body. (3:8)

01:07
    Následně proměněn i trestný hod a český celek snižuje na rozdíl jednoho bodu. (3:4)

01:07
    Kusterová zaznamenává dva body, navíc to bylo s faulem! (2:4)

00:57
    Hostující hráčky na útočné polovině znovu úspěšné. Dva body pro Kavurmaciogluovou. (0:4)

00:21
    Taylorová faulovala Ruffin-Prattovou, která následně proměnila obě šestky. (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Basketball Nymburk: Hamplová, Kusterová, Rybová, Bartáková, Siksniuteová, Bortelová, Šípová, Huňková, Verlíková, Hlaváčová, Khomenčuková, Taylorová

Orduspor:Dumanová, Eldebrinková, Yildizová, Kartalová, Akkayaová, Vuljovičová, Kavurmaciogluová, Krivačevičová, Ruffin-Prattová, Kaygisizová.

Hráčky Nymburka jsou ale mírným favoritem a do odvety by raději šly s výhrou – ideálně co nejvyšším bodovým rozdílem. Jak ale zápas skutečně dopadne? Sledujte náš online přenos.

Základní pětka hostujících basketbalistek bude silná, ovšem po prostřídání by měla být větší síla lavičky na straně Nymburka, prohlásil před zápasem trenér domácích Daniel Kurucz. Do posledního ligového zápasu Ordusporu proti Gelistirenleru zasáhlo pouze šest hráček.

Na druhé straně Orduspor Sportif Faaliyetler AS. Turecké hráčky skončily ve skupině "B" taktéž na druhém místě a rovněž s 10 body. Orduspor se v domácí soutěži nachází na spodních příčkách Hostující basketbalistky hrají bez pauzy, v Turecku se liga kolem Nového roku nepřerušuje. V hostujícím týmu došlo k velké obměně kádru, do týmy přišly Elin Eldebrinková nebo rozehrávačka Tierru Ruffin-Pratt.

Domácí Basketball Nymburk se v základní skupině "F" umístil na druhém místě s desíti body. Domácí jsou v optimální pohodě a v Bonver ŽBL se dělí o první místo. Poslední soutěžní utkání ale hráčky Nymburka odehrály 19. prosince loňského roku, což by mohl být problém.

Pěkný podvečer přeji všem příznivcům basketbalu. Ženský Eurocup pokračuje. Ve formátu soutěže čekají na hráčky po základní skupině už vyřazovací zápasy, které se hrají v každém kole pouze dva. Po utkáních doma/venku bude rozhodovat lepší skóre z obou utkání. Domácí Basketball Nymburk přivítá Orduspor Sportif Faaliyetler AS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Štěpán Slovák

Orduspor: Dumanová, Eldebrinková, Yildizová, Kartalová, Akkayaová, Vuljovičová, Kavurmaciogluová, Krivačevičová, Ruffin-Prattová, Kaygisizová
    Čtvrtiny: 18:20, 11:17, 22:20, 25:15