Galatasaray – Košice 69:57 (kon.) | ZVVZ USK Praha – Naděžda Orenburg 67:59 (kon.)
ZVVZ USK Praha
67:59 (24:9, 38:28, 51:45)
Naděžda Orenburg
Středa 13.01.2016, 19:10Euroliga - ženy • Skupina B

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:07:50)

Utkání je u konce. Hráčky USK Praha si připisují velmi důležitou výhru nad Naděždou Orenburg a stále se nachází v horních patrech skupiny "B". Domácí byly po celý zápas lepším týmem a výhra je rozhodně zasloužená. Nejlepší střelkyní Pražanek byla Vaughnová s 22 body. Na druhé straně pak dvacetibodová Bonnerová.

Konec zápasu. (67:59)

39:50
    Nejspíše poslední střelecký pokus zápasu od McBrideové, ten doslova vypadl z koše a už se asi nic nestane. (67:59)

39:23
    Bonnerová netrefuje trojku, Palauová připisuje důležitý doskok. (67:59)

39:16
    Oddechový čas pro hosty. (67:59)

39:10
    Petrovićová se výborně uvolnila a zvyšuje na rozdíl osmi bodů! (67:59)

38:51
    Na druhé straně palubovky se za tři body prosazuje McBrideová, která ještě živí hostující naděje! (65:59)

38:21
    Domácí basketbalistka proměňuje obě nabídnuté šestky. (65:56)

38:21
    To se jen tak nevidí! Pražanky byly nyní dlouho v útoku, po neúspěšných střelách přišly útočné doskoky! Navíc faul hostů a trestné hody pro Vaughnovou. (63:56)

37:50
    Útočný faul Robinsonové, míč pro domácí! (63:56)

37:36
    Petrovićová skvěle doskočila a poté se z podkoše trefuje!! Hostující lavička si vyžádala time-out. (63:56)

37:01
    Faulovaná Robinsonová. Na čáře trestného hodu poté stoprocentní! (61:56)

36:48
    Vaughnová dostala výbornou přihrávku od Palauové a dokázala se prosadit! (61:54)

36:02
    Faulovaná Petrovićová proměňuje oba trestné hody. (59:54)

35:47
    Vaughnová se trefuje střelou o desku. Orenburg šel rychle dopředu a z těžké pozice kontruje Kirillová. (57:54)

35:05
    Oddechový čas pro hosty. (55:52)

34:39
    Palauová netrefuje trojku, Cruzová na druhé straně ztrácí míč. (55:52)

34:08
    Nájezd Cruzové do koše končí úspěšně. USK už vede pouze o tři body. (55:52)

33:11
    Střela Dupreeové se vešla do koše, pětibodový rozdíl. (55:50)

32:45
    To zavánělo kroky. Cruzová však skóruje za dva body. (53:50)

32:19
    Hodně těžká střela Petrovićové končí v koši, dva body pro domácí! (53:48)

31:59
    Hostující hráčka následně proměňuje i trestný hod. (51:48)

31:59
    Bonnerová to udělala výborně, postupovala sama na koš, ovšem ještě si počkala na Xargayovou, která ji fauluje. Bonnerová však stihla zakončit a trefuje. Koš s faulem. (51:47)

31:34
    Stále bez bodů, první faul pro Orenburg ve čtvrté čtvrtině. (51:45)

31:02
    Na první body v poslední čtvrtině zatím čekáme, neúspěšné střely na obou stranách, nyní hostující hráčky nedokázaly zakončit během 24 vteřin. (51:45)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (51:45)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (51:45)

29:59
    Výborně, domácí hráčky se dostaly ještě do útoku a Xargayová s klaksonem trefuje o desku! Důležité dva body! (51:45)

29:36
    Burgrová z podkoše trefuje dva body o desku. (49:45)

29:16
    Se štěstím se prosazuje i McBrideová, i její pokus končí košem. (47:45)

28:50
    Vaughnová se štěstím trefuje dva body, její střela teď poskakovala na obroučce, ovšem naštěstí sklouzla do koše. (47:43)

28:30
    Ztráta Bonnerové, jejíž přihrávka nenašla adresáta. Na druhé straně se ale netrefuje Burgrová a míč opět pro Orenburg. (45:43)

27:36
    Na čáru trestného hodu se dostala Petrovićová, která následně proměňuje obě šestky. (45:43)

27:17
    Hodně místa nyní dostala Šilová, která postupovala sama na koš a nakonec si připisuje lehké dva body. (43:43)

26:48
    Výborná přihrávka Palauové pod koš na Vaughnovou, která posílá USK znovu do vedení! (43:41)

26:21
    Faulovaná Xargayová proměňuje pouze druhý trestný hod. A nutno dodat, že se štěstím. (41:41)

25:57
    Bonnerová se skvěle zorientovala pod košem USK a vůbec poprvé posílá ruský tým do vedení! (40:41)

25:33
    Opět o jeden bod. Robinsonová skóruje za dva body. (40:39)

24:46
    Po téměř pěti minutách se trefuje i domácí celek, Palauová skvěle našla Vaughnovou a ta se nemýlí! (40:37)

24:23
    Robinsonová proměňuje a snižuje na rozdíl jednoho bodu! (38:37)

24:23
    Bohužel přichází koš Robinsonové s faulem domácí Xargayové. Domácí lavička si bere oddechový čas, po kterém bude hostující hráčka házet ještě jeden trestný hod. (38:36)

23:58
    Na jedné straně se neprosadila Palauová, na té druhé se svou střelou neuspěla ani Cruzová. (38:34)

23:12
    Už jen o čtyři! Úspěšnou střelkyní nyní Kirillová. (38:34)

23:05
    Hráčky USK nedokázaly zakončit během časového limito zakončit a přicházejí o míč! (38:32)

22:30
    Bonnerová proměňuje obě nabídnuté šestky. Rozdíl pouhých šesti bodů! (38:32)

22:22
    Petrovićová si doskočila a poté se dostala i k tříbodové střele. Jenže ta byla neúspěšná. (38:30)

21:47
    Dupreeová postupovala sama na koš. Ovšem trestuhodně nedala! To bylo hodně vlažné zakončení! (38:30)

21:06
    Nejprve dlouhý útok USK, který košem neskončil. Poté ztráta na straně Orenburgu. (38:30)

20:23
    McBrideová se trefuje za dva body a snižuje. (38:30)

20:13
    Domácí nezačaly dobře, začaly ztrátou. (38:28)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (38:28)

První poločas je za námi. Domácí hráčky USK vstoupily do utkání skvěle a brzy vedly 11:0. Podobný rozdíl si držely vesměs celý poločas, který vyhrály poměrem 38:28. Doufejme, že v podobném duchu se ponese i druhá půle.

Nejlepší střelkyně prvního poločasu na obou stranách:
    Dupreeová 12 bodů – Bonnerová 13 bodů

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (38:28)

19:55
    Dupreeová trefuje z obtížné pozice za dva body, znovu desetibodový rozdíl. (38:28)

19:34
    Cruzová netrefuje a poslední útok prvního poločasu tak bude nejspíše v domácí režii. (36:28)

18:45
    Vzápětí se po přihrávce Cruzové prosazuje Anojkinaová. (36:28)

18:27
    Skvělá obrana na jedné straně a na té druhé se trefuje Petrovićová. Znovu rozdíl desíti bodů! (36:26)

17:46
    Dlouhý pokus Palauové končí v koši. Rozhodčí však ukazují, že tam byl přešlap, takže nakonec dvoubodová střela. (34:26)

17:24
    Úplně volná McBrideová na tříbodové hranici. To znamenalo úspěšný pokus pro tuto vyhlášenou střelkyni a následně další time-out pro USK. (32:26)

16:29
    Teprve druhý faul Orenburgu v této čtvrtině a vůbec v celém zápase. Oba týmy střídají. (32:23)

15:54
    Domácí hráčky nechaly úplně volnou Bonnerovou na tříbodové hranici a ta trefuje. (32:23)

15:31
    Vaughnová na poslední chvíli trefuje z podkošového území o desku. (32:20)

14:57
    Ztráta Palauové, Naděžda míří do postupného útoku. (30:20)

14:10
    Hanušová faulovala Cruzovou, která se dnes zatím z pozice trestného hodu nemýlí. (30:20)

13:38
    Robinsonové odpískány kroky. Domácí trenérka si bere oddechový čas! (30:18)

13:29
    Naštěstí Vaughnová odpovídá za dva body. (30:18)

13:19
    Orenburg snižuje už na rozdíl desíti bodů. Bonnerová trefuje hodně těžkou trojku! (28:18)

12:56
    Hodně neurovnaná z obou stran, u míče domácí hráčky. (28:15)

11:47
    Nejprve úspěšný dvoubodový pokus pro Robinsonovou. Poté přišla nepřesná střela Elhotové a Bonnerová na druhé straně už trefuje. (28:15)

11:09
    Ztrátu hostujících basketbalistek trestná snadným košem Burgrová. (28:11)

10:59
    Dva body na druhé straně pro Dupreeovou, která hraje ve velké formě a z pole zatím ještě neminula. Má to 5/5. (26:11)

10:46
    Rychlý brejk hostů zakončuje Cruzová snadným dvojtaktem. (24:11)

10:31
    Nepřesnosti na obou stranách, ztráty jak na straně USK, tak na té ruské. (24:9)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (24:9)

10:00
    První čtvrtina skončila. (24:9)

09:59
    Výborná obrana českých basketbalistek, které nedaly žádnou šanci hostům dostat se do střely. (24:9)

09:41
    Petrovićová se výborně uvolnila a trefuje se za dva body! Patnáctibodový rozdíl! (24:9)

08:56
    Ztráta i na druhé straně palubovky, za chvíli se nám rozeběhne poslední minuta první čtvrtiny. (22:9)

08:22
    Orenburg ztrácí míč a USK střídá. (22:9)

08:01
    Neúspěšné střely na obou stranách. Nyní se prosazuje Dupreeová, která má už na svém kontě osm bodů. (22:9)

07:11
    Na druhé straně se prosazuje za dva body Bonnerová. (20:9)

06:59
    Rozdíl třinácti bodů! Dupreeová se znovu zapisuje mezi střelkyně. (20:7)

06:34
    Nesportovní faul Petrovićové. Hostující Bonnerová proměnila pouze jednu šestku. Míč však stále pro Orenburg. (18:7)

06:07
    Palauová našla Petrovićovou a ta přidává další trojku na konto hráček USK! (18:6)

05:47
    Dlouhá střela Kirillové končí v koši, první koš ze hry pro Orenburg. (15:6)

05:27
    Výborná přihrávka Palauové na Vaughnovou a další dva body pro domácí basketbalistky. (15:4)

05:13
    Bonnerová proměňuje oba trestné hody. Orenburg zatím čeká na koš ze hry. (13:4)

04:45
    Rychlý brejk nyní zakončila snadným dvojtaktem Petrovićová, rozdíl jedenácti bodů! (13:2)

04:11
    Hostující hráčky proměnila obě šestky. První body pro Naděždu. (11:2)

04:11
    Kateřina Elhotová faulovala při střele Cruzovou, která bude házet dva trestné hody. (11:0)

03:19
    Dobrá obrana a dlouhá úspěšná střela Vaughnové. Ovšem pouze za dva body. (11:0)

02:53
    Skvěle! Pražanky opět postupným útokem zlobí své soupeřky, Palauová střelou v časové tísni trefuje trojku! (9:0)

02:16
    Dupreeová trefuje otevřenou střelu a český celek vede o šest bodů! Hostující lavička reaguje oddechovým časem. (6:0)

02:00
    Kroky odpískány McBrideové, další ztráta hostů. (4:0)

01:36
    Hodně dlouhý útok českých basketbalistek. Hráčky USK několikrát doskočily, ovšem nyní už míč pro Naděždu. (4:0)

00:40
    Doskok na jedné straně, další dva body na straně druhé. Tentokráte se prosadila Petrovićová. (4:0)

00:18
    Do prvního útoku šly české hráčky, Dupreeová po asistenci Kateřiny Elhotové skóruje za dva body. (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Dupreeová, Petrovićová, Kateřina Elhotová, Hanušová, Burgrová, Paualová, Xargayová, Karolína Elhotová, Vyoralová, Ajdukovićová

Naděžda Orenburg: Robinsonová, Žedniková, Kirillová, Šilová, Beglová, Cruzová, McBrideová, Psarevová, Bonnerová, Maigaová, Anojkinaová.

První vzájemný duel ve skupině vyhrál Orenburg a to poměrem 58:54. Doufejme, že ve sportovní hale Královka to budou opět domácí hráčky, které se budou radovat z vítězství. Sledujte náš online přenos!

Oba celky za sebou mají devět zápasů. Domácí jsou zatím se 14 body na třetím místě. Ruský tým ve skupině "B" bojuje o první místo právě s Jekatěrinburgem. Oba se 16 body.

Pražanky na domácí palubovce narazí na silný celek z Orenburgu, který si v posledním kole připsal historické vítězství nad ruským gigantem UMMC Jekatěrinburg 84:74. Domácí celek má za sebou další vítězství v Bonver ŽBL. Svěřenkyně Natálie Hejkové si poradily s celkem DSK Basketball Nymburk.

Dobrý den přeji všem fanouškům basketbalu. Euroliga žen pokračuje dalšími zápasy skupiny "A" i "B". Hřáčky ZVVZ USK Praha přivítají celek Naděžda Orenburg v rámci skupiny "B".

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.

Štěpán Slovák

ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Dupreeová, Petrovićová, Kateřina Elhotová, Hanušová, Burgrová, Palauová, Xargayová, Karolína Elhotová, Vyoralová, Ajdukovićová
    Čtvrtiny: 24:9, 14:19, 13:17, 16:14