Kladno – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – Olomouc 4:3 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 2:6 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Zlín 2:4 (kon.)
HC Litvínov – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 3:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Berani Zlín
Sobota 16.01.2016, 15:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Dobrý den, ještě jednou vítejte 34. DHL Extraligy juniorů, ve kterém se proti sobě postaví domácí HC Dukla Jihlava proti týmu PSG Zlín. Utkání tabulkových sousedů startuje na Horáckém zimním stadionu v sobotu 16. ledna 2016 v 15:15.

HC Dukla Jihlava:
    Jihlavští hokejisté včera sehráli veledůležitý zápas s Olomoucí. Hanáci jsou totiž na posledním osmnáctém místě tabulky se ziskem 27 bodů a Jihlava byla před vzájemným zápasem šestnáctá, což je poslední postupové místo do play-off, s 33 body. Utkání o šest bodů Dukla nejenže zvládla, když jej vyhrála 3:1 a zvýšila náskok před soupeřem na devět bodů, ale také poprvé po pěti prohrách v řadě zvítězila.

Navíc se Jihlavští dotáhli na patnáctý Zlín na rozdíl jediného bodu a na jedenácté Pardubice ztrácejí bodů pouze šest, což není nic nestáhnutelného.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly a zároveň jejím nejlepším střelcem je Pavel Kousal (16+14).

PSG Zlín:
    Zlínští junioři zatím neprožívají zcela povedenou sezonu. Ta tam je poměrně úspěšná šňůra šesti výher v sedmi zápasech, kterou Zlín odehrál deset kol zpět. V dalších jedenácti kolech totiž PSG vyhrálo čtyřikrát a kleslo na patnácté místo tabulky.

Se sedmatřiceti body mají Zlínští stejný zisk jako čtrnáctý Liberec, na poslední postupovou šestnáctou Jihlavu drží náskok čtyř bodů.

Berani nemají žádného výrazného kanonýra, na střeleckém čele jsou osmigóloví Jan Karafiát a Michal Gago. Druhý jmenovaný je s bilanci 8+11 nejproduktivnějším mužem týmu.

Letošní vzájemné zápasy:
    Na Zlínské narazila Dukla již třikrát (v prvním zápase srovnala 8,5 vteřiny před koncem) a brala zatím pouze tři body:

Zlín – Jihlava 4:2.
    Zlín – Jihlava 3:4 sn.
    Jihlava – Zlín 4:5 sn.

HC Dukla Jihlava: Kořenář – Váňa, Pospíchal, Vlček, Půža, Kadlec, Hohl – Dufek, Kousal, Najman – Bambula, Dvořák, Vala – Balaštík, Kolouch, Mejzlík – Peschout

PSG Zlín: Haloda – Stuchlík, Kobylík, Sirota, Schmied, Gazda, Váňa – Hořanský, Fryšara, Vyoral – Dalajka, Karafiát, Gago – Miko, Lainka, Peška – Strmiska, Kolařík, Stiksa

Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel.

00:01

0:05
    A Dukla si zahraje blesku rychle svoji přesilovou hru. Za vysokou hůl se jede posadit Stiksa. Dočkáme se úvodní trefy zápasu?

0:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak to je start od domácích ve velkém stylu! Dukla to sehrála náramně a na konci akce byl ALEŠ DUFEK, která vymetl roh Halodovi brány. Asistence: Pavel Kousal a Ladislav Pospíchal.

0:48
    A Jihlava měla další slibnou šanci. Tentokrát však dával hostující gólman pozor a vše zachraňuje.

1:42
    Zlín se po inkasované brance snaží o rychlou odpověď. Nyní zaváží kotouč do útočného pásma, kde kombinuje.

2:47
    Kořenář si připisuje úvodní zákrok zápasu,když chytá střelu od modré čáry. Následuje buly v obranném pásmu Jihlavy.

3:23
    Další úspěšný zákrok Kořenáře a hra je tak opět přerušena.

3:39
    A Zlín bude mít také možnost přesilové hry. Vlček si ve středním pásmu přidržel soupeře a jede si na dvě minuty odpočinout. Podaří se Zlínu vyrovnat?

4:16
    Jihlava vyhazuje přes všechny čáry a Zlín bude muset znovu založit akci.

5:05
    Zlínu se nedaří na delší dobu usadit před Kořenářem. Jihlava opět vyhazuje.

5:37
    Haloda musel nyní dokonce chytat ránu z mezikruží a následuje buly po jeho pravici.

5:39
    Jihlava hraje v plném počtu.

6:57
    Zlín právě vstřelil branku!
    A máme opět vyrovnaný stav zápasu! Zlín sevřel Duklu v jejím vlastním pásmu, když se ke střele dostal JIŘÍ KARAFIÁT, který s pomocí tyče překonává Kořenáře. Asistence: Patrik Dalajka.

8:39
    Bambulova rána skončila pouze na mantinelu za bránou. Jihlava zůstává i nadále u kotouče.

8:50
    Haloda měl problémy chytit prudší střelu od modré čáry, ale nakonec vše zvládá a Zlín může vystřídat.

9:25
    Zakázané uvolnění Zlína a hra se stěhuje zpět do jejich obranného pásma.

9:46
    Hosté po druhé v krátké době vyhazují na zakázané uvolnění.

10:01
    Dukla kombinuje v útočném pásmu a hledá pozici k ohrožení brány soupeře.

10:35
    Dukla nepřesně rozehrála a u kotouče jsou hráči Zlínu, kteří spěchají do útoku.

11:27
    Dvořák ve slibné pozici vypálil na Halodu, který naštěstí pro něj nemusel zasahovat.

11:50
    Je pískána přihrávka rukou.

12:25
    A je tu další možnost pro hráče Zlína na vstřelení gólu. Mejzlík si v souboji pomohl hákováním a jede pykat.

12:42
    A hosté otáčí vývoj utkání! Hned po začátku početní výhody využívají přesilovou hru a jdou do vedení díky gólu PATRIKA DALAJKY. Asistence: Petr Miko.

13:50
    Kořenář kryje nahození od modré ve své náruči.

14:11
    Jihlava se nemůže dostat k brance Zlína, aby nějakým způsobem vyrovnala nepříznivý stav.

14:44
    Ránu Kousala vyráží Haloda do bezpečí do rohu kluziště.

15:02
    Dukla nastřelila břevno!

15:47
    Sledujeme pasáž hry, kdy se hraje nahoru a dolu.

16:06
    Haloda si připisuje další úspěšný zákrok. Následuje vhazování po jeho pravici.

16:32
    Balaštík pálil z kruhu jen o kousek vedle zlínské brány.

17:03
    Kořenář našel přes celé kluziště svého spoluhráče na útočné modré, který spěchá dopředu.

17:20
    Ofsajd PSG.

18:02
    Zásah střídaček. Buly ve středním pásmu.

18:34
    Dukla nahodila kotouč za bránu Zlína, kde o něj bojuje.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:13
    Kořenář přerušil hru a oba celky můžou jet vystřídat. Vhazování v obranném pásmu Jihlavy.

19:35
    Přesilová hra pro Duklu. Dalajka je vyloučen na dvě minuty za sekání + dostává desetiminutový osobní trest.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli tři branky. Nejprve se bleskurychle prosadila Dukla, ale poté dvěma brankami otočil Zlín vývoj zápasu. Následující třetina začne přibližně v 16:00.

20:01

20:12
    Dukla má stále k dispozici přesilovou hru a tak ihned zaváží kotouč do útočného pásma.

20:43
    Zlín vyhazuje až ke Kořenářovi a může jet vystřídat.

21:35
    Zlín už je kompletní.

22:09
    Zlín vyzkoušel pozornost Kořenáře, který musel zasahovat po střele z bezprostřední blízkosti.

22:32
    I na druhé straně musel zasahovat Haloda. Následuje buly po jeho levici.

22:52
    Zlín přihrál nepřesně až na zakázané uvolnění.

23:12
    Hořanskému uskočil kotouč z čepele a málem toho využil jeden z hráčů soupeře. Naštěstí pro něj byl Haloda pozorný.

23:57
    Jihlava je v úvodu třetiny aktivnějším týmem a snaží se o vyrovnání.

24:28
    Zlín pouze nahodil na bránu Jihlavu a jede vystřídat.

24:47
    Kořenář kryje nahození od modré čáry ve své náruči.

25:15
    Zlín ztratil v útočném pásmu kotouč a do rychlého protiútoku už se žene Jihlava.

25:59
    Na ledové ploše zůstal ležet jeden z hráčů Zlína a je pískáno. Zdá se však, že bude v pořádku.

26:44
    Váňa vyzkoušel pozornost domácího brankáře, když vypálil od modré čáry. Gólman Jihlavy neměl s nahozením problémy.

26:55
    A je tu možnost na srovnání por Jihlavu! Za podražení jede na trestnou lavici Fryšara.

27:38
    Jihlavě se nedaří usadit v útočném pásmu.

28:09
    Až nyní jsou hráči Jihlavy v útočném pásmu, kde zaujímají přesilovkové postavení.

28:27
    Kotouč v ochranné síti a hra je přerušena.

28:42
    Zlín vyhodil až za bránu Dukly a Jihlava zakládá další útok od své brány.

28:55
    Zlín hraje v plném počtu.

28:56
    A přesilová hra i na druhé straně. Za vysokou hůl jede pykat Kolouch.

29:11
    A PSG využívají další přesilovou hru! Tentokrát se prosazuje ADAM HOŘANSKÝ. Asistence: Michal Stuchlík.

30:20
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen Schmied. Podaří se Jihlavě snížit?

31:24
    Velký závar před brankou Zlína! Kotouč se nacházel zcela volný na brankovišti, ale žádný z hráčů nedokázala dotlačit puk za záda Halody!