Alkmaar – Feyenoord 4:2 (kon.) | Utrecht – Zwolle 1:0 (kon.) | Eindhoven – Twente 4:2 (kon.)
Den Haag – Cambuur 2:1 (kon.)
PSV Eindhoven
4:2 (3:1)
FC Twente
Neděle 24.01.2016, 14:30 • Philips Stadion (Eindhoven) [Kapacita: 35 292] • Nizozemská Eredivisie • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 19. kola nizozemské Eredivisie mezi PSV Eindhoven a FC Twente.

PSV se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce s jednačtyřiceti body. Po osmnácti odehraných zápasech mají na svém kontě 12 výher, 5 remíz a 1 porážku. Na domácí půdě zatím odehráli osm zápasů, ze kterých 6x vyhráli a 2x remizovali.

FC Twente

Twente se momentálně nachází v tabulce až na šestnácté příčce se šestnácti body. Po osmnácti odehraných zápasech mají na svém kontě 4 výhry, 4 remízy a 10 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli devět zápasů, ze kterých 3x remizovali a 6x prohráli.

Nejlepší střelci obou mužstev

PSV Eindhoven – Na domácí straně to je nizozemský útočník Luuk de Jong, který má na svém kontě momentálně 14 branek a je také zároveň nejlepším střelcem ligy.

FC Twente – Na druhé straně to je marocký útočník Hakim Ziyech, který má na svém kontě momentálně 11 branek.

Marodka obou týmů

Maxime Lestienne
    Simon Poulsen
    Santiago Arias (Vykartován)

Torgeir Børven
    Giorgos Katsikas
    Kabina domácích je perfektně připravena.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Isimat-Mirin, H. Moreno – D. Pröpper, Hendrix, Guardado – L. Narsingh, L. de Jong, Locadia.
    Náhradníci: Pasveer – Pereiro, Schaars, Maher, Willems, Jozefzoon, De Wijs.

FC Twente: Marsman – ter Avest, Tapia, Uvini, Schilder – Mokotjo, Ziyech, Gutiérrez – Ede, Oosterwijk, Cabral.
    Náhradníci: Drommel – Agyepong, Hölscher, van der Heyden, Bijen, van der Lely, El Azzouzi.

Rozhodčí: van Boekel – Goossens, van Dongen – Lindhout.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních červeno-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se ženou s míčem směrem dopředu.

2
    Narsingh si nyní skvěle vyměnil míč poblíž hranice vápna soupeře s Hendrixem, ten mu však míč vrátil na paty a z této akce tak nic nebude.

3
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

3
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze k jednomu z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

4
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

4
    Nyní si však mezi sebou nerozuměli a o míč tak přišli.

5
    De Jong nyní dostal příliš dlouhou přihrávku do vápna od Hendrixe a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

6
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

6
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

7
    Ziyech se nyní skvěle prokličkoval na levé straně přes dva obránce, poté se s míčem dostal do vápna, ale jeho následná střela skončila pouze v boční síti.

8
    Twente právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Ede poslal do vápna centr z pravé strany, na hranici malého vápna se dostal k hlavičce JARI OOSTERWIJK a míč po jeho hlavičce skončil u vzdálenější tyče. Zoet neměl žádnou šanci proti této povedené hlavičce.
    8. Jari OOSTERWIJK - 0:1

9
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

10
    Cabral si nyní skvěle vyměnil míč poblíž hranice vápna soupeře s Oosterwijkem, ten mu následně poslal do vápna přihrávku patičkou, u míče však byl následně dříve brankář Zoet.

11
    Ter Avest poslal do vápna příliš přetažený centr z pravé strany a míč tak skončil v zámezí.

12
    Locadia se nyní dopustil útočného faulu ve vápně soupeře a hrát tak můžou hosté.

13
    Do Philips Stadion dnes dorazil i tehdejší hráč PSV Memphis Depay, který momentálně hájí barvy Manchesteru United.

14

14
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu de Jonga, ten míč následně poslal do pravé poloviny branky, Marsman však proti této hlavičce předvedl skvělý zákrok a drží tak svému týmu vedení 0:1.
    14. Zákrok Marsmana po hlavičce de Jonga

15
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak získávají na své kopačky domácí.

16
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

17
    Guardado nyní poslal příliš nepřesný pas na hranici vápna soupeře k Hendrixovi a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

18
    De Jong nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Marsmana.

19
    Locadia byl nyní faulován zhruba pětadvacet metrů od branky soupeře poblíž levé postranní čáry a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

19
    Pröpper poslal do vápna z tohoto přímého kopu centr, míč se však dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, a ten už neměl problém ho poslat mimo vápno.

20
    Ziyech nyní zahrál poblíž hranice vlastního vápna rukou a domácí tak budou zahrávat slibný přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

21
    PSV právě vstřelilo branku!
    Domácí vyrovnávají! Guardado poslal míč z tohoto přímého kopu do vápna na hlavu HÉCTORA MORENY, a ten míč poslal hlavou přesně k pravé tyči. Marsman bez šance.
    21. Héctor MORENO - 1:1

22
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

23
    Brenet nyní napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus však dokázal jeden z obránců ztečovat do zámezí.

23
    Domácí otáčejí vývoj utkání! Míč se z následného rohového kopu dostal ve vápně na hlavu HÉCTORA MORENY, a ten dnes již podruhé poslal míč za záda bezmocného Marsmana.
    23. Héctor MORENO - 2:1

24
    Narsingh nyní fauloval jednoho z protihráčů poblíž hranice vlastního vápna a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

25
    Ziyech poslal míč z tohoto přímého kopu do vápna pouze k Brumovi, ten si však málem vstřelil vlastní branku! Naštěstí míč skončil těsně vedle pravé tyče.

26
    Z následného rohového kopu se prosadil ve vápně k hlavičce Oosterwijk, míč však poslal zhruba metr vedle pravé tyče.

27
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

28
    Ziyech se nyní dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, jeho následná střela z poměrně velkého úhlu však skončila daleko vedle pravé tyče.

29
    Cabral poslal do vápna centr z levé strany, míč se však nakonec stočil do zámezí.

30
    Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

31
    Cabral poslal do vápna centr z levé strany, míč se však dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z obránců.

32
    Hosté nyní opět kombinují s míčem na polovině soupeře.

33
    Locadia poslal do vápna přízemní centr z levé strany, míč se však dostal ve vápně pouze k jednomu z obránců.

33
    Locadia byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

34
    Míč se však z tohoto přímého kopu dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.

34
    Locadia napřáhl ke střele z velké dálky, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

35
    Domácí jsou nyní v držení míče.

36
    Domácí jsou stále u míče a kombinují s ním na polovině soupeře.

37
    Domácí vedou již o dvě branky! LUCIANO NARSINGH nyní dostal brilantní pas za obránce od Guardada, následně se s míčem řítil sám na branku a Marsmana i s menším štěstím dokázal prostřelit.
    37. Luciano NARSINGH - 3:1

38
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.

39
    Ziyech nyní dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře. Následně ještě frustrovaně odkopl míč po odpískání, ale rozhodčí mu prozatím odpustil žlutou kartu.

40

41
    Cabral poslal do vápna centr z levé strany, míč se však ve vápně dostal pouze k Brumovi, a ten ho následně poslal daleko od své branky.

42
    Oosterwijk nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce a u míče tak byl dříve jeden z obránců.

43
    Pröpper poslal do vápna centr z pravé strany, u vzdálenější tyče se dostal k míči de Jong, jeho následný střelecký pokus však dokázal ztečovat do zámezí jeden z obránců.
    43. Luuk de Jong (PSV)

43
    Z následného rohového kopu nevzniklo ve vápně hostů nějaké větší nebezpečí.

44
    Narsingh poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se dostal k hlavičce osamocený de Jong, jeho hlavičkový pokus však dokázal Marsman skvěle chytit!

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím lepším týmem a zaslouženě tak vedou 3:1. Hosté se však ihned v 8. minutě dostali do vedení zásluhou Oosterwijka. Domácí však dokázali ve 21. minutě vyrovnat, a to když se dokázal prosadit Moreno. O dvě minuty později to bylo už 2:1, a to když se dokázal prosadit opět Moreno. Na 3:1 poté zvyšoval ve 37. minutě Narsingh a domácí si tak do druhého poločasu přinesou slušný dvougólový náskok.

Držení míče: 56% – 44%
    Střely celkem: 8 – 6
    Střely na branku: 4 – 1

Druhý poločas začne přibližně v 15:31.

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

47
    Brenet poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však dostal ve vápně pouze na hlavu Uviniho, a ten ho následně poslal mimo vápno.

48
    Narsingh nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce od Locadii a míč tak skončil pouze v zámezí.

49

49
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu Isimata-Mirina, a ten ho následně poslal mimo vápno.

50
    Cabral poslal do vápna příliš nepovedený centr z levé strany a u míče tak jsou nyní domácí.

51
    Domácí budou zahrávat rohový kop po zblokovaném centru Morena z levé strany.

52
    Míč se od rohového praporku dostal po odrazech ve vápně na hranici vápna k volnému Narsinghovi, ten však míč nedokázal z první trefit.

53

53

54
    Narsingh nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, následně s ocitl s míčem tváří tvář brankáři, toho však následnou střelou k bližší tyči nedokázal překonat.
    54. Luciano Narsingh (PSV)

54
    Další velká šance domácích! Tapia chyboval ve vlastním vápně, k míči se tak dostal Locadia, ten ještě dokázal obejít vyběhnutvšího brankáře, ale jeho následná střela skončila pouze v boční síti! Někteří diváci už zvedali ruce nad hlavu, gól z této obrovské šance však nepadl.

55
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

56
    Pröpper napřáhl ke střele zhruba z pětatřiceti metrů, jeho pokus však skončil zhruba dva metry vedle pravé tyče.

57
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich v zámezí.

58
    Locadia se nyní dostal s míčem do vápna po levé straně hřiště, jeho následný střelecký pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

59
    Cabral byl nyní faulován na vlastní polovině a k míči se tak dostávají hosté.

60
    Ziyech nyní poslal nepřesnou přihrávku na levou stranu hřiště ke Cabralovi a míč tak získávají opět domácí.

61

61
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu Guardada, a ten ho následně poslal mimo vápno.

62
    Domácí se nyní dostali do rychlého protiútoku po chybě jednoho z hostujících hráčů na polovině soupeře, ten však následně ztroskotal na nepřesné přihrávce jednoho z domácích hráčů.

63
    Ziyech napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus však skončil zhruba metr vedle levé tyče.

64
    Locadia se dostal ke střele zhruba ze třiceti metrů, jeho pokus však skončil mimo branku.

65
    Oosterwijk nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od Ziyecha a míč tak skončil pouze v zámezí.

65
    Guardado nyní poslal příliš dlouhý pas za obránce na de Jonga a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Marsmana.

66

67
    Cabral se dopustil faulu na polovině soupeře a míč tak získávají na své kopačky domácí.

68
    Schilder poslal do vápna centr z levé strany, ve vápně se dostal k hlavičce Oosterwijk, míč však poslal daleko vedle pravé tyče.

69
    Tapia nyní zahrál ve vlastním vápně jasně rukou, rozhodčí to však nepostřehl a pokutový kop tak neodpískal.

69
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky! CHINEDU EDE dostal skvělou přihrávku za obránce, následně si s míčem obešel i vyběhnutvšího brankáře, a poté už neměl problém míč poslat do odkryté branky.
    69. Chinedu EDE - 3:2

70
    Hosté jsou nyní u míče a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

71
    Chinedu Ede nyní nedovoleně zastavil zhruba na polovině hřiště jednoho z protihráčů a rozhodčí mu za tento faul udělil žlutou kartu.

72
    Domácí byli nyní donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal do hry dlouhým odkopem.

73
    Oosterwijk se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak můžou domácí.

74

75
    Na domácí straně se schyluje ke dvojnásobnému střídání, na hřiště přijdou Jozefzoon a Willems.

76
    Cabral napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus mířený doprostřed branky však dokázal Zoet v pohodě chytit.

77
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.

78
    Domácí střídají hned dva hráče! Ze hřiště odchází Jorrit Hendrix a místo něj nastupuje Jetro Willems, hřiště opouští také Luciano Narsingh a místo něj nastupuje Florian Jozefzoon.

79
    Domácí zvyšují své vedení na 4:2! FLORIAN JOZEFZOON se na hřišti nezahřál ani minutu a už dokázal vstřelit branku! JOZEFZOON dostal skvělou přihrávku za obránce, následně dokázal dloubáčkem přehodit Marsmana a poslat tak svůj tým do dvoubrankového vedení!
    79. Florian JOZEFZOON - 4:2

80
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Chinedu Ede a místo něj nastupuje Thomas Agyepong.

80

81
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

82
    Domácí si nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak získávají hosté.

83
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Jürgen Locadia a místo něj nastupuje Gaston Pereiro.

84
    Hosté se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

85
    Agyepong si nyní nerozuměl s jedním ze svých spoluhráčů poblíž hranice vápna soupeře a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

86
    Domácí nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

87
    Pereiro nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, následně však k němu přistoupil Tapia a od míče ho odstavil.

88
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Jari Oosterwijk a místo něj nastupuje Zakaria El Azzouzi.

89
    Pröpper nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, Cabral se však stihl vrátit a Pröppera dokonce předběhnout.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90+2
    Gutiérrez nyní poslal příliš dlouhý pas na El Azzouziho a míč tak končí pouze u brankáře Zoeta.

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka zápasu a rozhodčí tak za malou chvíli zápas ukončí.

90+3
    Výhru sledoval z tribuny Depay. Odchovanec PSV.

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 4:2! Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 8. minutě trefil Oosterwijk. Domácím se podařilo vyrovnat ve 21. minutě zásluhou Morena, tentýž hráč přidal další branku ihned o dvě minuty později a domácí tak rázem vedli 2:1. Na 3:1 poté zvyšoval ve 37. minutě Narsingh a s hostujícím celkem to tak nevypadalo vůbec dobře. Hostům se však podařilo snížit v 69. minutě, a to když se dokázal prosadit Ede. Domácím se však ještě podařilo vstřelit do konce utkání jednu branku, a to když se dokázal v 79. minutě prosadit Jozefzoon, který v 78. minutě přišel na hřiště. Domácí si tak připisují do tabulky další důležité tři body.

Držení míče: 54% – 46%
    Střely celkem: 18 – 14
    Střely na branku: 8 – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou. (16:23:39)

Martin Penker

Branky: 21. H. Moreno, 23. H. Moreno, 37. L. Narsingh, 79. Jozefzoon – 8. Oosterwijk, 69. Ede

Karty:   71. Ede (TWE)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:9.
    PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Isimat-Mirin, H. Moreno – D. Pröpper, Hendrix (78. Willems), Guardado – L. Narsingh (78. Jozefzoon), L. de Jong, Locadia (83. Pereiro).

FC Twente: Marsman – ter Avest, Tapia, Uvini, Schilder – Mokotjo, Ziyech, Gutiérrez – Ede (80. Agyepong), Oosterwijk (88. El Azzouzi), Cabral.

Rozhodčí: van Boekel – Goossens, van Dongen – Lindhout