Sokolov – Jablonec n/N 4:5 (po pr.) | Žďár n/S – Klášterec nO 7:4 (kon.) | Kobra – Písek 8:2 (kon.)
Tábor – Jindř. Hradec 7:3 (kon.) | Nymburk – Havlíčkův Brod 0:6 (kon.) | Bílina – Trutnov 6:5 (1:0 po s.n.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Břeclav – Mor. Budějovice 2:3 (kon.) | Kopřivnice – Opava 5:1 (kon.)
Frýdek-M. – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 6:5 (2:1 po s.n.) | SK Karviná – Technika Brno 4:3 (1:0 po s.n.)
Řisuty – Kolín 2:9 (kon.)
HC Řisuty
2:9 (1:3, 1:4, 0:2)
SC Marimex Kolín
Středa 27.01.2016, 18:072. liga skupina Západ • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný středeční večer ze slánského zimního stadionu, kde se dns v rámci 30. kola 2. ligy utkají domácí HC Řisuty a SC Kolín.

Hostující tým přijíždí coby vedoucí tým celé západní části s osmibodovým náskokem na druhý Tábor a jako jediný má zatím zajištěné play off.

Do vyřazovacích bojů se budou chtít podívat také Řisuty, které jsou momentálně třinácté a na předkolo ztrácí opět osm bodů. Pokud chtějí pomýšlet na play off, musí dnes bezpodmínečně vyhrát.

Vzájemné zápasy

Všechny tři dosavadní duely ale vyhrál Kolín. Doma 4:2 a 8:1 a na ledě Řisut 6:0.

Ve Slaném je problém s rolbou. Začátek zápasu tak bude opožděn.

00:01

00:31
    Domácí vyhodili v útočném pásmu puk do hlediště. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:10
    Ke střele se dostal Morkes z kruhu. Ilašenko vyráží do rohu.

02:10
    Na druhé straně pálil těsně za modrou Kalla. Jeho pokus ale zamířil vysoko nad.

02:45
    Stejně tak z otočky i Náprstek.

03:27
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Hodně smolný gól nyní dostávají Řisuty. PETR MORKES dostal puk do jízdy ve středním pásmu a těsně za modrou vystřelil zápěstím. Ani on sám ale netušil, že jeho střelu zápěstím nejen, že Ilašenko neudrží, ale hodí si jí sám do branky. Asistence: Josef Malý.

04:02
    Tlak hostů bude pokračovat, poněvadž za sekání je vyloučen domácí Šilhavý.

04:30
    Semirád nebezpečně tečoval před Ilašenkem. Puk ale do domácí branky nenasměroval.

05:08
    Domácí gólman si zvedá sebevědomí zákroky po inkasovaném gólu, který byl dosti hloupý.

05:53
    Nyní už ale kapituluje. Nahození Morkese od modré v brance ještě neskončilo, ale dorážka VÁCLAVA JARKOVSKÉHO již ano a Kolín se tak brzy dostává do vedení 2:0. Asistence: Petr Morkes.

07:16
    Útočnou akci ŘIsut zastavuje postavení mimo hru.

07:50
    Přesilovku si zahrají i domácí. Zatím mají ponechanou výhodu.

08:20
    Malý (KOL) se provinil hákováním a bude si muset odsedět dvě minuty.

08:33
    Hostům se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

09:12
    Do šance se navíc dostal kolínský Kadlec a Ilašenko měl opět potíže, aby zkrotil puk.

09:45
    Hosté jdou do tří. Za držení obdržel menší trest Morkes.

10:00
    I tak se ale daří Kolínu osvobodit.

10:29
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Domácímu celku se daří využít alespoň klasickou přesilovku. Z bezprostřední blízkosti skrz Sejpala procedil kotouč ŠIMON NÁPRSTEK. Asistence: Ondřej Krpata, Matěj Kos.

11:25
    Navrátil mohl navrátit hostům dvoubrankové vedení. Mezírku mezi betony Ilašenka ale nenašel.

12:39
    Hosté mají více ze hry a Ilašenko se musí hodně ohánět, aby znovu neinkasoval.

14:20
    Nyní se ale tak děje, PETR MORKES dostal trestuhodně mnoho prostoru a tak se od modré napřáhl a touš poslal přesně k tyči, od které se poté černá guma odrazila za branku. Asistence: Josef Malý.

15:30
    Od mantinelu pálil Veselý. Jeho pokus ale Ilašenko zneškodnil.

16:28
    Zumr hledal své spoluhráče před brankou. Našel ale pouze hráče v bílých dresech.

17:08
    Proti střele Ježka se dokázal Ilašenko přemístit včas.

17:30
    Domácí gólman teď vyřešil zapeklitou situaci před vlastní brankou přikrytím kotouče.

18:30
    Nahození Slavíčka pouze proletělo křižmo útočným pásmem.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:18
    Morkes mohl zkompletovat hattrick, ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě.

19:31
    Domácí útok zastavuje postavení mimo hru.

19:40
    Sejpal raději přikryl kotouč před dotírajícím Záleským.

20:00

Hosté potvrzují roli favorita a lídra západní části druhé ligy. Nad Řisutami vedou již 3:1 po úvodních dvaceti minutách a pouze dokazují, že tento celek patří mezi jejich oblíbené. Morkes se trefil hned dvakrát a prakticky on zařídil náskok do přestávky. Za domácí korigoval pouze Náprstek v početní výhodě. Druhá třetina začne v 18:53.

20:01

20:52
    Hanzl podrazil Sladkého v úniku a domácí útočník bude mít k dispozici trestné střílení.

20:52
    Sladký ale nebyl úspěšný forhendovým blafákem proti Sejpalovi.

21:35
    Voženílek nenašel mezírku mezi Ilašenkovými betony.

23:34
    Hosté přidávají další branku. Po krásné kombinaci se gólem do prázdné branky trefil RADOVAN CHVOJKA. Asistence: Jan Hanzl, Antonín Jelínek.

24:52
    PETR MORKES se vzápětí dočkává hattricku a i na slánském zimním staidonu padají na led kšiltovky. Asistence: Josef Malý.

24:52
    Pátý gól už byl konečnou pro Ilašenka, kterého nahrazuje v domácí brance Škubal.

25:29
    Ježek (KOL) vyhodil puk do hlediště a dostává za to dvě minuty.

26:37
    Domácímu celku se ale zatím početní výhoda nedaří.

26:50
    Kolín bude hrát i ve druhé třetině ve třech. K Ježkovi usedá Veselý za podražení.

27:15
    A domácí dvojnásobnou početní převahu proměňují v gól, o který se postaral TOBIÁŠ SLAVÍČEK, jenž dorazil Sedláčkovu střelu. Asistence: Jakub Sedláček.

28:34
    Hostům se daří vyhodit puk přes všechny čáry.

28:50
    A nyní jsou v plném počtu.

29:31
    Domácí se rázem sami dostávají pod tlak.

31:00
    Řisuty dlouho drží kotouč v útočném pásmu. Hrají s ním ale pouze v rohu a odtud Sejpala ohrozí těžko.

31:51
    Náprstek se prokličkoval až ke střele. Z otočky ale Sejpala nezaměstnal.

32:22
    Za podražení putuje na trestnou lavici tentokrát hostující Semirád.

32:39
    Sladký si najížděl před branku, kam dostal puk. Jeho teč ale zamířila místo do branky do ochranné sítě.

33:39
    Od modré pálil Kužel, ale při střele zlomil hůl a puk neletěl na kolínskou branku takovou rychlostí, jakou by řisutský obránce potřeboval.

34:09
    Sejpal si nyní poradil i s dvojnásobnou tečí domácích hokejistů.

34:22
    Semirád se vrací zpátky na led.

34:35
    Hráči Kolína se ale dopouštějí zakázaného uvolnění.

35:00
    Nyní si vyzkouší přesilovku Kolín. Má zatím odloženou výhodu.

35:31
    Na trestnou lavici již usedá Fortelka (RIS), jenž se provinil podražením.

36:00
    Hosté využívají rychle přesilovou hru a navyšují svůj náskok již na 6:2 zásluhou MARTINA JEŽKA. Asistence: Jakub Semirád.

37:17
    V bráně mají navíc Kozli jistého Sejpala.

37:45
    Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění.

38:11
    Zumr hledal před brankou Řisut své spoluhráče. Domácí beci se ale stihli vrátit a odvrátili tak další gólovou pohromu.

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

39:23
    Těsně před sirénou se prosazuje JAKUB SEMIRÁD a pouze podtrhává dominanci hostů v dnešním zápase. Asistence: Jiří Kadlec.
    Zahráli byste si někdy hokej pod mostem na zamrzlé řece? :)

Zahrát si hokej pod mostem ,,, to nemusí být úplně špatný nápad :)

Zveřejnil(a) Hokej dne 27. leden 2016

40:00

Kolín ve druhé třetině navýšil svůj náskok a vyhrál ji tentokrát 4:1. Celkově už vedou 7:2. Řisuty nestíhají při hře pět na pět a skórují pouze při přesilovkách a ještě těch dvojnásobných, jinak je zatím jejich koncovka mizerná. Třetí třetina začne v 19:43.

40:01

40:55
    První útočnou akcí závěrečné části zastavuje ofsajd.

41:45
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Raclavský – 2 min., podražení).

42:53
    Do samostatného úniku se dostal Kos, jeho blafák ale skončil mezi betony Sejpala.

43:45
    Domácí jsou v plném počtu hráčů.

44:35
    Hosté se opět dostali do ofsajdu.

45:13
    Kolín uklidňuje hru a kombinuje za svou brankou.

46:08
    Morkes se šikovně prokličkoval mezi tři protihráče. Puk mu ale na poslední chvíli ujel do rohu a nemohl tak zakončit.

47:00
    Na obou týmech je ale vidět, že už se zápas spíše dohrává a na ledě tak panuje hodně uvolněná atmosféra.

47:45
    I rozhodčí pouští zcela jasné zakázané uvolnění domácích a nechávají hru plynout.

48:37
    Až nyní pískají hostům nedovolené vyhození přes všechny čáry.

49:05
    Kužel se pokoušel od modré nahodit puk na bránu, trefil ale před sebou stojícího obránce.

49:38
    Je tu další icing hostů.

50:05
    Vedení hostů mohl navýšit Semirád. Z mezikruží ale trestuhodně přestřelil domácí klec vysoko nad.

50:36
    Škubal drží ve výstroji nahození Jankovského.

51:40
    Kolínští se opět zatahují za vlastní branku a šetří čas.

52:36
    Voženílek našel přihrávkou přes celé střední pásmo MARTINA JEŽKA. Ten se s ničím nepáral a přímo od modré prostřelil střelou příklepem Škubala. Asistence: Marek Voženílek, Jiří Kadlec.

54:17
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně domácích.

55:00
    Kalla našel na středu hřiště Raclavského. Ten ale poslal puk pouze na připraveného Sejpala.

55:54
    Šilhavý bekhendem nepřekvapil Sejpala z ostrého úhlu.

57:20
    Hosté opět kombinují zejména ve vlastním pásmu a moc asi nesplní přání vlastních fanoušků, aby dali svému soupeři "desítku".

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:04
    Morkes byl faulován v brejku a v závěru zápasu dostane možnost ještě trestného střílení.

59:04
    A střelou na lapačku se PETR MORKES prosazuje dnes počtvrté a pouze tak podtrhává jak výkon svůj, tak i celého Kolína v dnešním utkání.

Hosté z Kolína zcela ovládli dnešní zápas. Vyhráli všechny tři třetiny a pouze upevnili vedoucí pozici ve 2. lize – Západ. Řisutům si naopak po dnešní vysoké porážce zmenšila naděje na případné play off a mohou být rádi, že dnes neodešli z ledu s deseti inkasovanými góly. (20:12:00)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 11. Náprstek (Krpata, Kos), 28. Slavíček (Sedláček) – 4. Morkes (Malý), 6. Jankovský (Morkes), 15. Morkes (Malý), 24. Chvojka (Hanzl, Jelínek), 25. Morkes (Malý), 36. Ježek (Semirád), 40. Semirád (Kadlec), 53. Ježek (Voženílek, Kadlec), 60. Morkes (TS)

HC Řisuty: Ilašenko (25. Škubal) – Kašák, Kužel, Babický, Bílek, Kolářík, Raclavský, Dostál, Sedláček – Sladký, Kalla, Kos (C) – Krpata, Záleský, Fortelka – Náprstek, Slavíček, Šilhavý.
    SC Marimex Kolín: Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina, Suchý – Veselý, Semirád, Zumr – Jankovský, Morkes, Malý (C) – Navrátil, Kadlec, Ježek – Jelínek, Chvojka.