Nymburk – Lukoil Academic 85:78 (kon.)
ERA Basketball Nymburk
85:78 (20:22, 42:39, 69:53)
PBC Lukoil Academic
Středa 27.01.2016, 18:30 • ČEZ Sportovní Hala, Nymburk (kapacita: 2.000) • FIBA Europe Cup • Skupina P

Já se s vámi tedy pro dnešek loučím a budu se na vás těšit u dalších on-line přenosů. Nashledanou! (20:30:18)

SKUPINA P

1. Antwerp Giants (4-0-0-1) 406:390 9 b.
    2. Ventspils (3-0-0-2) 388:386 8 b.
    3. Nymburk (2-0-0-3) 383:371 7 b.
    4. Lukoil Academic (1-0-0-4) 359:389 6 b.

Body hráčů z lavičky: 53 – 20

Veledůležitý zápas Nymburku je u konce a český mistr slaví sedmibodové vítězství 85:78. Rozhodující náskok si Nymburk vypracoval ve skvělé třetí třetině a utkání dotáhl do zdárného konce i přes výborný závěr Lukoil Academic.

39:43
    Michael Dixon pečetil výhru českého mistra. Dvoubodový hod proměněn a je definitivně rozhodnuto! (85:78)

39:25
    Hosté okamžitě faulovali a věnovali Sant-Rossovi dva trestné hody. Američan proměnil jen jeden. (83:78)

39:24
    Ani jednomu z týmů se nepodařilo proměnit rychlý brejk a vše ukončil až faul na Dimitrova. Ten proměnil jen jeden trestný hod a Lukoil Academic tak stále ztrácí dva koše. Dramatická koncovka, ale Nymburk by to měl ustát. (82:78)

38:48
    Ještě je tady menší drama. Trojku zaznamenal Ivanov, který má na kontě 13 bodů. (82:77)

38:31
    Hruban byl v další akci faulován a proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Tohle u domácí zvládnou. (82:74)

38:00
    Velmi důležité body přidává Vojtěch Hruban. Dvě minuty do konce a Nymburk vede o sedm bodů. (81:74)

37:36
    Tentokrát si ale Šakić poradil i s druhou šestkou a opět je tady jen pětibodový rozdíl. (79:74)

37:36
    Šakić opět faulován a přidává bod z prvního trestného hodu. (79:73)

37:23
    Po téměř čtyřech minutách se prosazuje český celek. Dva body dává Dixon. (79:72)

37:03
    K vidění byly další trestné hody Šakiće. Opět však hostující hráč proměnil jen jeden. (77:72)

36:41
    Jenže Nymburku se v ofenzívě vůbec nedaří a Donell Taylor přidává trojku! Hodně těžká chvilka pro český tým. (77:71)

36:14
    Željko Šakić proměnil naštěstí jen jeden ze dvou trestných hodů. (77:68)

36:14
    Nymburku se nedaří a bere si oddechový čas. Po něm budou mít hosté dva trestné hody. (77:67)

35:44
    Lukoil Academic se nevzdává! Ivanov si odskočil od obránce a přesnou trojkou snižuje na rozdíl deseti bodů. (77:67)

35:12
    Poměrně dlouhá pasáž bez bodu končí až dvojkou v podání Taylora. (77:64)

33:48
    Velmi rychle se Šakićovi podařilo snížit, ale Nymburk může být stále v pohodě. (77:62)

33:33
    Dixon přidává další dva body. Jeden bod chybí Dixonovi k dvacetibodové hranici. (77:60)

33:00
    Oddechový čas Nymburku pomohl a Vojtěch Hruban přidává dva body. (75:60)

32:44
    Ale pozor. Je tady další snížení! Trojkou náskok Nymburku stahuje Taylor. (73:60)

32:13
    Po delší době zaznamenává Lukoil Academic dva koše v řadě. O snížení se postaral Barović. (73:57)

31:41
    Aspoň malou útěchu bulharskému celku přináší Taylor, který skóruje za dva body. (73:55)

31:27
    Další rychlý protiútok proměnil Randle a Češi vedou už od dvacet bodů. (73:53)

30:58
    Howard Sant-Ross využil bleskového protiútoku a v pohodě zasmečoval. (71:53)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (69:53)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (69:53)

29:54
    Již sedmnáct bodů má na svém kontě Michael Taylor, který přidal úspěšný pokus za tři body! (69:53)

29:33
    Až nyní se hostům daří snížit. Dva body na konto bulharského týmu přidal Taylor. (66:53)

28:57
    Nymburk je nezastavitelný a odskakuje už na rozdíl 15 bodů! Posledním úspěšným střelcem byl Sant-Ross. (66:51)

28:21
    Jenže Nymburk pokračuje v efektivní střelbě. Jagodić-Kuridza má již dvanáct bodů. (64:51)

27:49
    Po oddechovém času se hostům podařilo snížit. Koš Baroviće však znamená pouhé stažení na jedenáctibodový rozdíl. (62:51)

27:31
    Oddechový čas pro hosty. (62:49)

27:26
    Jagodić-Kuridza se rozjel a po ztrátě hostů přidal smečí další dva body! (62:49)

26:28
    Željko Šakić minul dvoubodovou střelou a Jagodić-Kuridza z protiútoku zařídil jedenáctibodový náskok Nymburku. (60:49)

26:10
    Howard Sant-Ross potvrdil svůj koš i šestkou. Tato čtvrtina je zatím jasně v režii českého týmu. (58:49)

26:10
    Skvěle to nyní udělal Sant-Ross, který trefil dvoubodový koš a navíc vybojoval jeden trestný hod. (57:49)

25:48
    Po oddechovém času se hostům podařilo snížit. Největší zásluhu na tom má Ivanov, který vsítil trojku. (55:49)

25:35
    Čtrnáct bodů! To je aktuálně bodový zisk Michaela Dixona, který soupeře donutil k timeoutu. (55:46)

24:53
    Dva body na své a nymburské konto přidává Peterka. Český mistr znovu odskakuje. (53:46)

24:05
    Důležité dva body zaznamenává Vojtěch Hruban. Český hráč má na kontě již deset bodů. (51:46)

23:34
    A jsou tady další dva body Lukoil Academic. Rozdíl je už jen tříbodový. Úspěšným střelcem Taylor. (49:46)

22:50
    Hosté reagují úspěšnou trojkou Šakiće. (49:44)

22:30
    Více než minutu bez bodu narušil až Vaughn, který přidal dva body na konto českého mistra. (49:41)

21:12
    Výborný vstup do třetí třetiny v podání Nymburku! Jagodić-Kuridza dává trojku. (47:41)

20:51
    Barović minul oba trestné hody. Nejlepší střelec hostujícího týmu teď naprosto zklamal. (44:41)

20:44
    Howard Sant-Ross dává v pohodě za dva body a Nymburk má tříbodové vedení zpět. (44:41)

20:22
    Nymburk sice výborně bránil, ale Ivanov se nakonec přeci jenom dostal ke střele, kterou poslal do koše. (42:41)

Body hráčů z lavičky: 27 – 8

První polovina utkání je za námi a Nymburk se nakonec v závěru druhé čtvrtiny dokázal dostat do vedení. Od páté minuty sice domácí dotahovali, ale hostující celek se postupně začal trápit a Hruban trojkou v osmé minutě druhé čtvrtiny převrátil skóre na stranu českého mistra. Rozdíl je však pouze tříbodový.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (42:39)

19:57
    Také druhý trestné hody Dixon zvládl a Nymburk ukončí druhou čtvrtinu s tříbodovým vedením. (42:39)

19:57
    Dixon úspěšný prvním trestným hodem. Jak naloží s druhým? (41:39)

19:57
    Skvěle to nyní udělal Michael Dixon, který už neměl moc času, ale přeci jenom zvolil nájezd a vybojoval dva trestné hody. (40:39)

18:47
    To je škoda. Domácí neuhlídali Grozeva a ten zaznamenává úspěšný trojkový pokus. (40:39)

18:38
    Jen jeden trestný hod proměňuje Vaughn. Nymburk odskakuje. (40:36)

17:57
    Oddechový čas pro PBC Lukoil Academic. (39:36)

17:54
    Velmi rychlý protiútok zakončil Vojtěch Hruban trojkou! Nymburk je poprvé od páté minuty ve vedení! (39:36)

17:33
    Martin Peterka je úspěšný i podruhé a Nymburk vyrovnává. (36:36)

17:33
    Hostující Taylor fauloval a Peterka si po předchozí dvojce připisuje bod z prvního trestného hodu. (35:36)

16:44
    První body v utkání zaznamenal Martin Peterka, který si poradil s dvoubodovým pokusem. (34:36)

16:32
    Také druhý trestný hod Baroviće zamířil do koše. (32:36)

16:32
    Pátý týmový faul, který obstaral Hruban přináší dva trestné hody pro Baroviće. První je využit. (32:35)

15:56
    Až nyní se za dva body prosazuje Ratkovica a skóre se opět trochu posunulo. (32:34)

15:40
    Už více než minutu a půl jsme neviděli úspěšný střelecký pokus. Skóre zůstává na stavu 32:32 a do útoku se derou hráči Lukoil Academic. (32:32)

14:09
    Výborně! Náskok hostů definitivně zlikvidován. Přesnou trojkou se o to postaral Randle. (32:32)

13:57
    I z druhé šestky byl Barović úspěšný. Rozdíl mezi týmy je však stále jen jeden koš. (29:32)

13:57
    Na druhé straně si ale první trestný hod připisuje také Barović. (29:31)

13:39
    ...a třetí rovněž. Po delší době je Nymburk pouze na jeden bod od svého soupeře. (29:30)

13:39
    Druhý trestný hod také úspěšný... (28:30)

13:39
    Dixon faulován při trojce a jsou tady tři trestné hody. První využit! (27:30)

13:25
    Na druhé straně zamířil přesně Ivanov. Nymburk se ne a ne dostat k vyrovnání. (26:30)

13:06
    Jagodić-Kuridza přidává i druhou šestku. Dvoubodový rozdíl! (26:28)

13:06
    Jeden ze dvou trestných hodů nyní proměnil Jagodić-Kuridza. Uvidíme, jak dopadne ten druhý. (25:28)

12:44
    Až nyní domácí snižují. Šestý a sedmý bod zaznamenal Dixon. (24:28)

11:24
    Nepovedený úvod druhé čtvrtiny z pohledu Nymburku pokračuje. Velikovovy první body zvyšují rozdíl. (22:28)

11:01
    Dimitrov si připisuje další dva body a hosté odskakují na čtyři body. (22:26)

10:44
    Vypadalo na trojku, ale nakonec jsou Dixonovi připsány jen dva body. (22:24)

10:27
    První útok druhé čtvrtiny sice obstarali domácí, ale první body této části si po nájezdu Dimitrova připisují hosté. (20:24)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:22)

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:22)

09:59
    V závěru první čtvrtiny hosté minuli trojku, ale dalekonosný hod jednoho z domácích neměl šanci na úspěch. (20:22)

09:31
    I s druhou šestkou si domácí hráč poradil a rozdíl je už jen dvoubodový. (20:22)

09:31
    První trestný hod Randle využil. Co ten druhý? (19:22)

08:58
    Bohužel i na druhé straně zůstal jeden trestný hod v podání Jagodiće-Kuridzy nevyužit. (18:22)

08:45
    Po faulu Welsche házel Taylor dva trestné hody. Využil jen jeden. (17:22)

08:40
    Hosté minuli, ale Dixon zazdil rychlý protiútok špatnou přihrávkou, která končí v autu. (17:21)

08:18
    Trápení v koncovce svého týmu chce ukončit hostující trenér, jenž si bere timeout. (17:21)

08:15
    Tohle domácí potřebovali! Dixon zaznamenává své první body, když proměnil tříbodový pokus. (17:21)

08:02
    Oba celky se nyní v koncovce lehce trápí. Míč získává Nymburk. (14:21)

07:13
    Randle dokázal zablokovat Koleva, ale následný rychlý útok českého mistra byl zastaven faulem. (14:21)

06:45
    Lukoil Academic výborně rozhýbal obranu Nymmburku a Ratovica si připisuje trojku! Sedmibodový náskok hostů. (14:21)

06:21
    Vaughn byl při úspěšném pokusu za dva body faulován, ale z trestného hodu už neuspěl. (14:18)

06:14
    Jeden z hostů mířil nepřesně, avšak Barović uspěl z doskoku. (12:18)

05:56
    Výborná obrana hostujícího týmu, ale Nymburk nakonec zůstane u míče. Na útok má jen dvě vteřiny. (12:16)

05:31
    Domácí trenér si vzal oddechový čas. Poslendí pasáž Nymburku byla velmi nepovedená. (12:16)

05:27
    Barović dává další dvoubodový koš. Hosté odskakují. (12:16)

04:57
    Hosté pokračují v obratu. Tři body přidává Taylor! (12:14)

04:30
    Nymburk v útok neuspěl a Željko Šakic dává své první body zápase. (12:11)

04:09
    Rychlý útok bulharského týmu, Ratkovica našel Baroviće a ten byl přesný. (12:9)

03:47
    A Hruban záhy přidává tři body. Nymburk odskakuje na pětibodový rozdíl. (12:7)

03:18
    Do střelecké listiny se úspěšným dvoubodovým pokusem zapisuje i Vojtěch Hruban. (9:7)

03:05
    Barović byl při dvoubodové střele faulován, avšak i přesto vsítil koš. Následný trestný hod však neproměnil. (7:7)

01:45
    Pavel Benda měl dostatek prostoru a přidal úspěšný pokus za dva body. (7:5)

01:17
    Lukoil Academic srovnává. Svůj druhý koš dneška přidal Ratkovica. (5:5)

00:48
    De Zeeuw našel opět Sant-Roose a Nymburk jde po trojce tohoto hráče opět do vedení. (5:3)

00:30
    Jenže na druhé straně registrujme první úspěšný pokus za tři body. Obstaral ho Ratkovica. (2:3)

00:14
    Sant-Roos se jako první dostal do střelecké pozice a nezaváhal. (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vítejte u on-line přenosu ze zápasu FIBA Europe Cupu, ve kterém se střetne několikanásobný český mistr ČEZ Basketball Nymburk s týmem z hlavního města Bulharska, PBC Lukoil Academic. Utkání začne zhruba za pět minut.

ČEZ Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch, Houška, Dixon, Peterka, De Zeeuw, Vaughn, Jagodić-Kuridza, Sant-Roos, Kříž

PBC Lukoil Academic: Taylor, Šakić, Videnov, Ratkovica, Kolev, Velikov, Ivanov, Barović, Grozev, Dimitrov.

SKUPINA P

3. NYMBURK (1-0-0-3) 298:293 5 b.
    4. LUKOIL ACADEMIC (1-0-0-3) 281:304 5 b.

Domácímu Nymburku včera vůbec nepomohl lotyšský Ventspils, který prohrál na palubovce Antwerp Giants a právě belgický tým si tak zajistil postup. I v případě dnešní výhry tak český mistr nemá vše ve svých rukou, protože k postupu by v dalším kole potřeboval porazit Antwerpy a doufat v prohru Ventspilsu v bulharské Sofii.

MINULÝ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

6.1.2016
    Lukoil Academic – Nymburk 76:62 (22:12; 17:18; 21:18; 16:14)

Nejlepší střelci
    Filip Barović (PBC) – 13 bodů
    Vojtěch Hruban (NYM) – 9 bodů

PBC LUKOIL ACADEMIC

Hosté ze Sofie jsou na tom úplně stejně a dnes také potřebují naplno bodovat. Dosud totiž v rámci FIBA Europe Cupu porazili na domácí půdě pouze právě Nymburk a vinou nejhoršího skóre se krčí na čtvrté pozici skupiny P. Na rozdíl od Nymburku hraje PBC Lukoil Academic jen nejvyšší domácí soutěž a tu s patnácti vítězstvími ovládá. Na evropské scéně jsou však výsledky bulharského týmu především venku tristní a dnes nebude favoritem.

Posledních pět utkání

22.1.2016
    Černomorec – Lukoil Academic 62:82
    19.1.2016
    Lukoil Academic – Antwerp Giants 63:57 (FIBA)
    16.1.2016
    Lukoil Academic – Rilski Sportist 91:88
    13.1.2016
    Ventspils – Lukoil Academic 77:69 (FIBA)
    9.1.2016
    Lukoil Academic – Jambol 107:75

ČEZ BASKETBALL NYMBURK

Nejlepší český basketbalový celek neprožívá zrovna ideální období letošní sezóny. Z posledních osmi utkání v rámci VTB ligy či FIBA Europe Cupu totiž Nymburk zvítězil jen dvakrát a právě v pohárové soutěži si značně zkomplikoval postup ze skupiny P. Po čtrnáctibodové prohře v Sofii totiž nymburští basketbalisté těsně prohráli v Antwerpách a Ventspilsu, kvůli čemuž se propadli na třetí příčku. Dnes tedy musí nutně zvítězit neboť případná prohra by znamenala konečnou.

Nymburk – Nižnij Novgorod 76:70 (VTB)

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu FIBA Europe Cupu, ve kterém ČEZ Basketball Nymburk přivítá bulharský celek PBC Lukoil Academic. Utkání začíná v 18:30.

Lukáš Podleśny

ERA Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch, Houška, Dixon, Peterka, De Zeeuw, Vaughn, Jagodić-Kuridza, Sant-Roos, Kříž
    Čtvrtiny: 20:22, 22:17, 27:14, 16:25