Třinec – K. Vary 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Pardubice 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC VERVA Litvínov
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 29.01.2016, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 41. kolo

Utkání bylo jako na houpačce. Rozjeli ho lépe Liberečtí, kteří se díky Radivojevičovi dostali do vedení. Ve druhé třetině, která jasně patřila Litvínovu vyrovnal Pavelka. Na domácích byla vidět obrovská touha po bodech. Jenže v 45. minutě je zchladil Krenželok. To si ovšem mysleli pouze Bílí Tygři. Liberec se zatáhl a na poslední chvíli dokázal vyrovnat Robin Hanzl. Jelikož jsme v prodloužení gól neviděli, šlo se do samostatných nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem Řepík a vystřelil pro hosty bod navíc.

Hvězdy utkání: LIB – Michal Birner, LIT – Tomáš Pavelka

Konec zápasu. (20:37:37)
    Michal ŘEPÍK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Autorem vítězné branky je MICHAL ŘEPÍK.

3. série
    0:1
    Ani Robin Hanzl nedokázal Lašáka překonat a Liberec vítězí.

3. série
    0:1
    Petrásek si počkal než Bakoš zakončí, poté jeho pokus kryl.

2. série
    0:1
    František Lukeš míjí bránu.

2. série
    0:1
    Liberec se ujímá vedení. Petrásek se už přesouval ne druhou stranu, ale Řepík ho prostřelil.

1. série
    0:0
    Lašák zneškodnil blafák do forhendu Hübla.

1. série
    0:0
    Michal Birner neuspěl na nájezdu. Petrásek si na něj počkal a zneškodnil jeho pokus.

První pojede Liberec.

Samostatné nájezdy začínají.

V posledních sekundách zkusil Tomáš Pavelka ohrozit Lašáka. Více ze hry ale měli Liberečtí. Gólman Petrásek musel Litvínov několikrát zachraňovat. Čekají nás samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:33
    Viktor Hübl mohl jít do přečíslení, ale puk nechal za sebou.

64:10
    Kotouč na hokejkách hostů.

63:47
    Bakoš špatně přejel modrou čáru. Signalizovaný ofsajd.

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 26. Pavelka (Gula, Hübl), 60. Hanzl (Gerhát) – 7. Radivojevč (Bulíř, Mojžíš), 48. Krenželok (Birner), rozh. náj. Řepík