Jihlava – Kometa Brno 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 29.01.2016, 11:30 • Tréninková hala HZS, Jihlava • Žákovská liga - mladší žáci • 26. kolo

S konstatováním, že HC Kometa Brno poráží v souboji o první příčku tabulky Duklu Jihlava 4:2, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý. (13:29:04)

Ve třetí třetině jsme viděli po gólu. Kometu zachránil skvěle chytající gólman, hosté navíc sedm minut před koncem zvýšili své vedení na 4:1 po trefě Bronislava Daněčka v přesilové hře. Za Duklu pouze snížil dvě vteřiny před koncem po úniku Jonáš Jungwirth. Zápas o první místo tabulky tak dopadl lépe pro hosty.

59:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava ještě koriguje stav zápasu. Báťa vyslal do úniku JONÁŠE JUNGWIRTHA, který zamířil přesně pod beton k levé tyči gólmana Brna. Tento gól již na výhře Komety nemůže nic změnit. Asistence: Šimon Báťa.

59:00
    Už pouze minuta zbývá hostům k tomu, aby Duklu přeskočili o bod v tabulce.

58:35
    Slibnou šanci na skórování měl Matěj Zavřel, který si z levé strany najížděl před branku, ale Tesař uzavřel prostor u své pravé tyče a pokryl puk.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání.

57:51
    Střela Marečka z otočky neprošla na branku Tesaře, byla zablokována jihlavským obráncem Hrbkem.

57:29
    Útok hostí přerušuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:06
    Hosté mají v rohu za brankou Tesaře, což jim maximálně vyhovuje.

54:56
    Novák nepřihrál přes dva bránící hráče na Báťá s Křížem, kteří mu najížděli před brankou.

54:14
    Kometa brání vytěžené třígólové průběžné vítězství. Zdá se, že Jihlava se již na obrat nezmůže a Brňané půjdou na první místo tabulky.

52:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Využívání šancí je hlavním rozdílem dnešního zápasu. Jihlava své šance nevyužívá, Kometa ano. Linka přihrál kotouč na BRONISLAVA DANĚČKA, který zblízka z levé strany zamířil pod beton k bližší tyči gólmana. Asistence: Štěpán Linka.

52:36
    Báťa vybojoval puk na levém kruhu a sjel si blíže k brance, ovšem Schnattingera opět nepropálil.

52:24
    Domácím se daří vyhodit puk až na druhou stranu kluziště.

51:54
    Dva body pro Kometu se začínají rýsovat, neboť Michael Bačkovský (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 6-4.
    Vyšší tresty: 0-1.

51:25
    Kometa zakončila situaci tři na dva střelou Linky z pravého kruhu, která prolétla vedle levé tyče jihlavské svatyně.

50:42
    Po přihrávce Fabryho si na gólmana hostí zblízka nepřišel Andrej Fabry.

50:19
    Jakmile Kometa získá před vlastní brankou puk a cítí nebezpečí, bleskově jej vyhodí do středního pásma.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 38. Jungwirth (Fabry), 60. Jungwirth (Báťa) – 2. Nesvadba (Šalé), 23. Šrom (Šalé, Linka), 24. Linka, 53. Daněček (Linka)

HC Dukla Jihlava: Sigmund (32. Tesař) – Vovsík, Číhal, Augusta, Hrbek, Port – Jungwirth, Peš, Kudrna, Bačkovský, Machovský, Novák, Matějíček, Báťa, Kříž, Fabry. Trenér: Martin Pykal
    HC Kometa Brno: Schnattinger (Korček) – Mareček, Holec, Krásný, Cienciala, Zavřel, Roznos – Daněček, Nesvadba, Kutý, Oliva, Šalé, Mišiak, Linka, Šrom. Trenér: Roman Meluzín

Rozhodčí: A. Ryšavý – Paur