po s.n. (1:0)
Steinbach Black Wings Linz
5:4 (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 29.01.2016, 19:15 • Keine Sorgen Eisarena Linz • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba ČR

Orli hostí v nedělním kole na domácím ledě v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5 Red Bull Salzburg, což bývá tradičně hokejový svátek a atraktivní hokej z obou stran. Buďte u toho. Do té doby nashledanou! (21:52:53)

Znojmo si domů na jih Moravy odváží nakonec jeden bod za porážku po nájezdech. Vzhledem k tříbrankovému vedení v první třetině to je asi zklamání, na druhou stranu i bod z venku může být v konečném účtování nadstavby důležitý.

Dnešní zápas rozhodly přesilovky. Můžeme spekulovat, v některých případech asi úspěšně, o oprávněnosti některých vyloučení, faktem ale zůstává, že Linz proměnil čtyři (!) z devíti početních výhod a dokázal, že jeho přesilovky jsou v EBEL jasně nejlepší.

V samostatných nájezdech zvítězil tým EHC Black Wings Linz.
    Autorem vítězné branky je JASON ULMER.
    ULMER - 5:4

3. série
    1:0
    Jason Ulmer vytáhl Nechvátala z branky a následně střelou pod břevno rozhoduje.
    PODEŠVA

3. série
    0:0
    Podešva rychle míchal s kotoučem, ale nestihl přesně zakončit.
    PICHE

2. série
    0:0
    Piche najížděl hodně zprava, zkusil blafák, ale Nechvátal byl dobře postaven a nedovolil gól.
    YELLOW HORN

2. série
    0:0
    Yellow Horn jel pomalu a svou střelou nepřekvapil Ouzase.
    KOZEK

1. série
    0:0
    Kozek zkusil Forsbergův blafák, ale neúspěšně.
    PUCHER

1. série
    0:0
    Pucher prostřelil Ouzase, jenže puk se odkutálel těsně mimo. Smůla pro hosty.

Samostatné nájezdy začínají.

O majiteli druhého bodu rozhodnou až nájezdy. Prodloužení tentokrát příliš šancí nepřineslo. Patrik Nechvátal se soustředí u znojemské střídačky.

67:00
    Prodloužení skončilo.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 16. Kozek (Piche, McLean), 23. Piche (Dorion, McLean), 40. McLean (Ulmer, Palin), 44. McLean, rozh. náj. Ulmer – 6. Špaček (Rehuš, Yellow Horn), 7. Tomas (Trivino, Fiala), 12. Fiala (Tomas, Pucher), 23. Číp (Šulák, Pucher)