Obří slalom žen, 1. kolo, Maribor Vítěz: E. M. Bremová (AUT) (kon.) | Sjezd mužů - Ga-Pa Vítěz: A. Kilde (NOR) (kon.)
Obří slalom žen, 2. kolo, Maribor Vítěz: V. Rebensburgová (GER) (kon.)
SP - obří slalom žen, 2. kolo, Maribor

Vítěz: V. Rebensburgová (GER)

Sobota 30.01.2016, 13:00Sjezdové lyžování

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (14:04:19)

Lara Gutová (SUI) DNF

Dvě velké favoritky Eva-Maria Bremová (AUT) a Lara Gutová (SUI) ve 2. kole pokazily, druhá jmenová dokonce ani nedojela do cíle, a tak vítězství opět připadlo německé závodnici. Viktoria Rebensburgová (GER) stejně jako naposledy v rakouském Flachau ovládla obří slalom. Druhá skončila domácí Ana Drevová (SLO), třetí pak Tina Weiratherová (LIE).

2. kolo skončilo.

30
    Těžko říci, kde se opravdu stala chyba. Eva-Maria Bremová (AUT) byla po celou dobu v zelených číslech, jenže v cíli se nakonec ukázalo, že byla horší o 41 setin sekundy. Nejenže přišla o vedení, ale i o stupně vítězů. Je totiž bramborová.

29
    Hlavně na začátku Viktoria Rebensburgová (GER) dost chybovala, celkově nejela úplně čistě. Ale nakonec svůj náskok dokázala udržet. Byla lepší než Drevová o 32 setin sekundy.

28
    Lara Gutová (SUI) odmítla možnost v celkovém pořadí SP překonat Vonnovou, která ve 2. kole upadla, a stejně jako Američanka i ona na trati chybovala. Velké zklamání pro Švýcarku. Měla to po 1. kole rozjeté velmi slušně. Vede jinak stále Drevová a už teď je jisté, že skončí na bedně.

27
    Nina Lösethová (NOR) dost pokazila dvě třetiny trati a ve finiši nemohla být se svým výkonem spokojená. Celkově totiž ztratila 72 setin sekundy a nebude zřejmě na stupních vítězů, i když je aktuálně třetí. Na startu jsou totiž ještě nejlepší tři.

26
    Tak to je velký pech pro tuhle lichtenštejnskou závodnici. Tina Weiratherová (LIE) totiž byla pomalejší než Drevová o pouhé dvě setinky sekundy. Nedá se jí nic vyčítat, někdy o pořadí v alpském lyžování rozhodují prostě maličkosti.

25
    S tímhle časem rozhodně zaútočila na stupně vítězů! Ana Drevová (SLO) zajela druhé kolo fantasticky. Bez chyby, jistá jízda, dobré paralerní vedení lyží, zdravě agresivní... To jsou jen některé superlativy. Celkově je na prvním místě o 88 setin sekundy! Domácí publikum je nadšené.

24
    Tessa Worleyová (FRA) si při průjezdu jedné z branek dokonce sáhla loktem na sníh, nakonec se ale po velké chybě dokázala vrátit na trať a alespoň dojela do cíle. Přesto pro Francouzku jenom další zklamání, ztratila totiž celkově 1,55 sekundy a je až na 15. místě.

23
    Dá se říci, že rozhodující chybu udělala Frida Hansdotterová (SWE) tam, kde Vonnová. Upadla a její šance na dobré umístění jsou u konce. Přitom po 1. kole měla tahle spíše slalomářka rozjeté vše skvěle.

22
    Těsně před krátkou reklamní přestávkou se nám změnilo pořadí ve vedení. Maria Pietiläová-Holmnerová (SWE) to ovšem měla opravdu o prsa. Pouhé dvě setiny sekundy, to je rozdíl, který aktuálně dělí jí a druhou Kirchgasserovou.

21
    Je z toho až šesté místo. Manuela Mölggová (ITA) druhé kolo opravdu dost pokazila, ujížděly jí lyže, neprojížděla branky nejkratší možnou trasou, byla si nejistá. Celkově ztratila 52 setin sekundy.

20
    Irene Curtoniová (ITA) neměla na čas vedoucí Kirchgasserové. Postupně ztrácela na trati, chybiček jsme v jejím podání viděli celkem dost, takže se nemohla v cílovém prostoru divit, že její ztráta činila 66 setin sekundy. Kirchgasserová stále vede.

19
    Lindsey Vonnová (USA) končí! Nebyl to pro ní vůbec příjemný pád, uhýbat jí totiž musel u ochranných sítí jak pořadatel, tak i přítomný fotograf. Nevypadá to však, že by Američanka utrpěla nějaké zranění. To je pro ní vůbec to nejdůležitější.

18
    Marta Bassinová (ITA) útočila tak na druhou až třetí pozici, byla to v jejím podání velmi slušná jízda. Přesto svůj náskok ztratila, pomalejší než vedoucí Kirchgasserová byla o 38 setin sekundy. Je třetí.

17
    Jela sice agresivně, o to víc se ale chyby kupily. Už po polovině trati bylo jisté, že na nejlepší umístění nedosáhne. Její ztráta 1,64 sekundy jí určuje až 11. pozici.