Murray, Soares – Nestor, Štěpánek 2:1 (kon.)

Daniel Nestor
Radek Štěpánek
1
6 4 5

Sobota 30.01.2016, 12:37 • Rod Laver Arena • Australian Open - čtyřhra mužů - Australian Open (tvrdý povrch) • Finále

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji vám hezký zbytek dne a těším se opět někdy u tenisu na počtenou. (15:05:37)
    Šampióni mužské čtyřhry Jamie Murray a Bruno Soares!

Dnešní utkání nabídlo čtyřhru nejvyšší světové kvality. V prvním setu na kurtu dominovali zkušenější hráči, kteří dokázali vyhrát oba gamy při servisu brazilského tenisty a radovali se tak z vítězství 6:2. Ve druhém setu se hra vyrovnala a rozhodlo jediné ztracené podání 5. gamu při servisu Daniela Nestora. V rozhodující třetí sadě jako první dokázali prorazit servis soupeřů Bruno Soares s Jamiem Murraym, ale když skotský tenista servíroval na turnajové vítězství, tak Štěpánek s Nestorem předvedli výborný výkon na returnu a dokázali si vzít podání zpět. To ale britsko-brazilskou dvojici nesrazilo, ta naopak zareagovala nejlepším možným způsobem, brejkem, a Bruno Soares již druhou možnost k doservírování zápasu využil.

Murray se Soaresem tak získali první grandslamový titul v mužské čtyřhře v kariéře, naopak velezkušení Štěpánek s Nestorem si budou muset na další přídavek do své bohaté sbírky počkat.

Konec zápasu
    Jamie Murray a Bruno Suares se stávají šampióny mužské čtyřhry! Pro oba dva je to první grandslamový titul v kariéře.
    Zveřejnil(a) Tomáš Reiner dne 30. leden 2016

7:5
    Nyní ale Bruno Soares vyslal ze své rakety parádní servis, který Radek Štěpánek přes veškerou snahu nedokázal odehrát lépe, než do sítě. Brazilsko-britský pár vítězí na Australian Open 2016!

40-15
    Opět neuvěřitelná hra Daniela Nestora na mečbol! Výborný return a ještě lepší vítězný forhend.

40-0
    Brazilec si došel na síť pro vítězný volej a jsou tu tři mečboly!

30-0
    Soares zahrál výborný druhý servis, který Nestor vrátil jen do poloviny sítě.

15-0
    A začíná dobrým servisem, na který Murray navázal vítězným volejem.

6:5
    Konec přestávky, Jamie Muray s Brunem Soaresem mají druhou příležitost ukončit utkání na vlastním servisu, tentokrát bude podávat brazilský hráč.

6:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:5
    Excelentní return Soarese a následná chyba Nestora z voleje znamená brejk pro brazilsko-britskou dvojici, která se dostává do vedení 6:5!

40-30
    První odvrací Štěpánek ve spolupráci s Nestorem výbornou hrou na síti.

40-15
    Brit nyní zahrál vítězný volej a jsou tu dva brejkboly při servisu Daniela Nestora!

30-15
    Return Murrayho zastavila síť.

30-0
    Return Soarese dopadl přesně do rohu dvorce a je tu nadějné vedení pro britsko-brazilský pár.

15-0
    Soares vstupuje do gamu vítězným volejem.

5:5
    Nestor zareturnoval velmi chytře křížem a Murray vyhazuje halfvolej mimo dvorec! Je srovnáno na 5:5 a podávat jde Daniel Nestor.