Chabarovsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 5:1 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Soči 3:6 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 0:1 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Neděle 31.01.2016, 12:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

58:50
    Tak to bude pořádné drama! Maxim Ignatovič (SIB) vyhodil puk na tribunu a poslal svůj tým do čtyř!

53:22
    Domácí jdou ale znovu do čtyř! Taková nedisciplinovanost by se jim mohla vymstít, na dvě minuty za vysokou hůl jde pykat Šumakov (SIB).

50:53
    Šance pro hosty! Jakovlev (SIB) vyfasoval dvě minuty za sekání, tak se nechme překvapit, zdali belasí přesilovku využijí.

47:19
    Sibir si zahraje další přesilovku, Tomáš Kundrátek (SBA) vyfasoval dvě minuty za hákování.

45:00
    Michal Sersen (SBA) vyfasoval dvě minuty za krosček, Kopejkin (SIB) mu to ale oplatil a půjde pykat za sekání.

39:17
    David Ullström (SIB) naprosto zbytečně atakoval hostujícího gólmana Brusta a vyfasoval za to dvouminutový trest.

36:43
    Skalický to "koupil" zásahem vysokou holí Maxima Ignatoviče (SIB), hráči ze slovenské metropole si tak znovu zahrají v početní výhodě.

32:52
    Damir Žafjarov (SIB) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, hosté si zahrají další přesilovku.

29:45
    Bratislavští zbytečně nabídli svému sokovi přesilovou hru, nepohlídali si totiž střídání a chvilku hráli v šesti.

25:49
    Michal Sersen (SBA) to teď však se zmiňovaným důrazem přehnal a půjde pykat na dvě minuty za podražení.

19:59
    Slovan ale začne druhou třetinu v početní výhodě, jelikož za hákování putuje za katr Stěpan Sannikov (SIB).

17:45
    Hosté se dožadují přesilové hry za Mezsárošův zákrok na Žigu Jegliče u hrazení, ale skutečnost je nakonec úplně jiná. Jeglič (SBA) vyfasoval dvě minuty za hrubost, Šalunov (SIB) dvě minuty za nedovolené bránění. Tomu nerozumím. Rusko...

17:03
    Marek Viedenský (SBA) omylem trefil holí do obličeje Okulova, který se už ale zvedl a vypadá to, že bude v pořádku. Vyfasoval za to dvouminutový trest.

11:13
    Sibir si navíc znovu zahraje v počerní výhodě, Vladimír Mihalik (SBA) půjde pykat na dvě minuty za vražení na hrazení.

06:06
    Slovan si ale zahraje přesilovku, na dvě minuty za hákování půjde pykat Sergej Šumakov (SIB).

03:20
    Sibir si zahraje svou první přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Tomáš Kundrátek (SBA).

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Ullström (Mišarin), 33. Šalunov (Ignatovič), 55. Šalunov (Sannikov) – 22. Kašpar (Barker), 23. Šťastný (Surový)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Alexejev, Meňšikov, Meszároš, Ignatovič, Vereščagin, Beljakov, Naumov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Vorošilo, Butuzov, Ullström – Okulov, Fefelov, Jakovlev – Žafjarov, Gubin, Kopejkin.
    HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Sersen, Mihalik, Rosandič – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Súrový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy – Šiška.

Rozhodčí: Buturlin, Oskirko – Litvinov, Misjur