Bonusia Ostrava – Bohemians - NE 8:10 (kon.) | ELITE PRAHA – Vítkovice 3:5 (kon.) | Ne – Tatran 9:4 (kon.)
FBC ČPP Bonusia Ostrava
8:10 (3:1, 3:3, 2:6)
FbŠ pipni.cz Bohemians
Neděle 31.01.2016, 15:00 • ČPP Aréna Ostrava • ČEZ Extraliga žen • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké odpoledne všem příznivcům ženského florbalu! V rámci 18. kola ženské extraligy se spolu utkají FBC ČPP Bonusia Ostrava a FbŠ "pipni.cz" Bohemians. Onlajn přenosem z tohoto utkání Vás bude provázet Dominik Hrubý.

FbŠ Bohemians

Ženy v zelenobílém jsou zatím na 4. místě s 32 body a zejména odstup na první trojku je pro ně velkým zklamáním. Vedení Bohemians kvůli tomu nedávno udělalo výrazné změny v realizačním týmu – na lavičku přišli uznávaný odborník Jan Kratochvíl a kouč juniorek Michal Vojáček, kteří doplnili finského kouče Jaye Backmana. Nová trenérská trojice se bude spoléhat na ostřílené hráčky s reprezentačními zkušenostmi, Hanu Polákovou, Adélu Bočanovou nebo Ivetu Hyršlovou.

FBC ČPP Ostrava

Extrémně mladý ostravský tým si nevede zle, zejména díky skvělému začátku sezony je na 6. pozici a má 23 bodů. Naposledy ale svěřenkyně kouče Jakuba Robenka a schytaly debakl 5:17 v ostravském derby od Vítkovic. I proto v tomto duelu nejsou favoritkami, určitě ale mohou v domácím prostředí překvapit. Bohemians si budou muset dát pozor na střelkyni Veroniku Káčovou nebo na svou bývalou hráčku a nyní hrající asistentku trenéra Robenka Karin Vavrečkovou.

Rozhodčí utkání

Dnešní zápas budou řídit pan Zdeněk Cholek a paní Jana Cholková z Olomouce. Ti pískají extraligu stabilně druhou sezonu, nejdůležitějšími zápasy v jejich kariéře byli pravděpodobně duely semifinále loňského ročníku mezi Chodovem a Vítkovicemi a také Herbadentu proti Bohemians.

00:01

0:27
    Káčová v první šanci utkání balónek netrefila.

1:34
    Střela Pištěkové nemohla Kolaříkovou ohrozit.

2:11
    Pokus jedné z hráček hostů likviduje Holubová.

3:08
    Kolaříková s jistotou zasáhla proti Režnarové.

5:12
    Hráčky Bohemians byly hodně blízko první brance utkání, Kapcová ale nakonec odpálila míček z brankoviště.

6:15
    První přesilovku si zahrají hosté. Vyloučena je Markéta Režnarová (OST) na 2 minuty za sekání.

7:06
    Florbalistky v zelenobílém se usadily na polovině soupeře, zatím ale nevymyslely nic překvapivého.

7:34
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Šok pro Bohemians! Ve vlastním oslabení utekla VERONIKA KÁČOVÁ a otevírá skóre dnešního zápasu.
    Bez asistence.

8:11
    Podruhé během jednoho oslabení zahrozila Káčová, tentokrát jí vychytala Kolaříková.

9:49
    Do třetice Veronika Káčová, tentokrát po přihrávce Režnarové netrefila bránu.

12:05
    Oba týmy se střídají v držení míčku a v útočení, stav se ale nemění.

13:06
    Nela Kapcová (OST) odchází ven na 2 minuty za hrubost. Druhá přesilovka pro Bohemians, uvidíme zda se Pražankám povede léoe než ta první.

13:37
    Bohemians právě vstřelilo branku!
    Druhou početní výhodu hosté využili už za 21 vteřin! Trefuje se IVETA HYRŠLOVÁ a je vyrovnáno.
    Asistence: Lucie Veselá.

13:50
    Ostrava si bere vedení rychle zpět. Své předchozí vyloučení odčinila NELA KAPCOVÁ.
    Asistence: Markéta Režnarová.

16:05
    Bohemians v tlaku, vyrovnat se jim ale nedaří.

17:22
    Kolaříková si poradila se střelou Lichnové.

17:41
    FBC odskakuje o dvě branky! Svůj druhý gól v utkání slaví VERONIKA KÁČOVÁ.

18:27
    Střela Preisslerové zblokována, následně Pištěková vybojovala míček pro Ostravu.

19:11
    Obranu Bohemians zlobila Kapcová, hosté se ubránili.

19:50
    Viciánová postupovala v závěru sama na Kolaříkovou, gólmanka Bohemians drží šanci svého týmu na vítězství.

20:00

Po prvním dějství překvapivě vedou domácí hráčky, zejména zásluhou dvou branek Veroniky Káčové zatím na ukazately skóre svítí stav 3:1. Další třetina začne cca v 15:44.

20:01

20:15
    Šance Ostravy hned na začátku! Káčová ztroskotala na Kolaříková, Režnarová už poté byla v ostrém úhlu zblokována.

20:58
    Situaci 3 na 2 Bohemians překombinovalo, neujal se ani následný protiútok FBC.

22:23
    Kajfoszová vyvezla míček z obrany na polovinu soupeře, její střela mířila mimo.

22:53
    Preisslerová ve výborné střelecké pozici, po zákroku Holubové se míček vykutálel těsně vedle levé tyčky.

24:06
    Po dlouhé výhozu gólmanky HANA POLÁKOVÁ přehrála Kajfoszovou a se zakončením si poradila výborně.
    Asistence: Martina Kolaříková.

25:12
    První útočná formace Ostravy řádí dál! Káčové míček z hokejky utekl, na levém mantinelu si ho ale vzala NELA KAPCOVÁ a prostřeluje Kolaříkovou.
    Asistence: Veronika Káčová.

25:52
    Poláková při napadání zbořila Šuranyiovou.

26:53
    Závar před Holubovou, dorážet se neúspěšně pokoušela Kašparová.

27:04
    Polská obránkyně KATARZYNA CHLESTOWSKÁ propálila všechno před sebou a její střelu zastavuje až síť.
    Asistence: Eliška Reischlová.

27:40
    Další komplikace pro domácí. Podruhé v utkání je vyloučena Nela Kapcová, tentokrát za sekání.

28:24
    Před Veselou byla poloprázdná branka, útočnice Bohemians jí ale ránou z první netrefila.

29:39
    Poláková mohla přihrát volné spoluhráčce i druhé tyčky, rozhodla se ale zakončit sama a trefila Holubovou.

29:40

30:44
    Kotzurová přeběhla s míčkem tři čtvrtiny hřiště, nakonec z toho ale domácí hráčky nic nevytěžily.

31:34
    Kolaříková vyrazila míček mimo hřiště, hrát budou domácí.

32:26
    Benešová skončila po souboji s Lichnovou mimo hřiště, vylučovat se nebude.

32:54
    NELA KAPCOVÁ dostala z velkého brankoviště míček za Kolaříkovou a završuje hattrick!

33:44
    Nguyenová tvrdě odstavila od míčku Škopkovou, akce Ostravy ale pokračovala a nakonec musela zasáhnout Kolaříková.

34:30
    Střelu Nové měla Holubové zacloněnou, i tak jí ale vyráží do bezpečí.

34:45
    Vyloučení v týmu FbŠ pipni.cz Bohemians (Barbora Burdová – 2 minuty, Sekání).

35:20
    Veselá nechala míček za sebou a do dobré střelecké pozice se dostala Káčová, bránu ale netrefila.

35:37
    Ostrava přesilovku využívá. DENISA KOTZUROVÁ si připisuje první gól v ostravském tresu a také vůbec první trefu v extralize vůbec.
    Asistence: Eva Pištěková.

36:40
    Bohemians se po obdrženém gólu vrhli do útoku, už ale opět rozehrávají domácí.

37:15
    Nádherná akce první formace Ostravy, na jejím konci ale Režnarová při snaze vykličkovat Kolaříkovou poslala míček mimo.

38:13
    Pražanky si nyní neví v útoku rady, mladý tým Ostravy hraje výborně.

38:41
    Opět ostrý zákrok Lichnové, rozehrávat budou hosté.

38:44
    Po jednoduché rozehrávce končí v brance další střela KATARZYNY CHLESTOWSKÉ.
    Asistence: Petra Hnátová.

40:00

Ve druhém dějství měly více ze hry hráčky FBC a jejich útočnice Nela Kapcová už stihla nasázet favorizovanému soupeři hattrick! Bohemians se ale drží na dostřel, dva zásahy si v jejich dresu připsala reprezentantka Polska Katarzyna Chlestowská.

40:01

40:20
    Podobně jako ve druhé třetině, i tentokrát na začátku velká šance Ostravy. Režnarová utíkala sama na bránu, Kolaříková podržela svůj tým.

40:42
    Gól vzápětí padl na druhé straně. Kontaktní trefu má na svědomí EVA PREISSLEROVÁ.
    Asistence: Nai Ly Nguyenová.

43:13
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bonusia Ostrava (Eva Pištěková – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

43:39
    Pohotový pokus Polákové končí v dlaních gólmanky.

44:27
    Domácí chtěli v oslabení utíkat do útoku, zastavuje je ale přísně odpískaný faul na Hyršlovou.

45:00
    Přesně 15 minut před koncem je srovnáno. Přesilovku využívá LUCIE VESELÁ.
    Asistence: Iveta Hyršlová.

45:18
    Domácí jdou ale hned vzápětí znovu do vedení! Režnarová nadělala svou přihrávkou zmatek v obraně Bohemians a kapitánka PAVLA KAJFOSZOVÁ už si se zakončením věděla rady.
    Asitence: Markéta Režnarová.

45:39
    Přestřelka pokračuje dál... Čtvrtý gól během necelé minuty dává ADÉLA BOČANOVÁ.
    Asistence: Katarzyna Chlestowská.

47:10
    Hráčka Bohemians šla sama na bránu a podle názoru rozhodčího byla faulována, uvidíme trestné střílení! Pojede Iveta Hyršlová.

47:10
    Hosté jdou poprvé v utkání do vedení! IVETA HYRŠLOVÁ vymýchala Holubovou a trestné střílení zkušeně proměňuje.

48:33
    Preisslerová zakončovala z úhlu a navíc bekhendem. I když z toho byla rána jako z děla, gólem to skončit mohlo jen stěží.

50:08
    Bočanová dostala míček do brány, kvůli předchozímu sekání její spoluhráčky ale gól neplatí.

50:25
    Průnik Nguyenové k ohrožení ostravské branky nakonec nevedl, u zadního mantinelu navíc leží jedna z hostujících hráček a hra je přerušena.

50:46
    Režnarová přes Novou nevystřelila.

51:01
    Geniální přihrávku Chlestowské nezvládla zakončit gólově Veselá. Pak ale pohotově přihrála před prázdnou branku ADÉLE BOČANOVÉ a s Ostravou to nevypadá dobře.

51:43
    Další pas Chlestowské na Veselou, tentokrát byla střelkyně Klokanek v hodně těžké pozici.

53:21
    Do brankoviště Bohemians se odvážně vrhla Káčová, mezi přesilou se ale neprosadila.

54:45
    Hostující florbalistky zkušeně drží míček na hokejkách.

55:52
    To bude ještě zajímavé! Po skvělé práci Kajfoszové se dostala k míčku NELA KAPCOVÁ a dnes počtvrté mířila přesně.

56:10
    A další závar před Kolaříkovou, gólmanka Bohemians tentokrát své brankoviště uhájila.

57:08
    Nguyenová v tísni odhodila míček až do rohu u ostravské branky a oba týmy střídají.

58:02
    Kajfoszová z dálky netrefila bránu.

58:26
    Oddechový čas pro domácí.

58:44
    Holubová prchá z branky, Ostrava v šesti!

58:49
    Hned první rozehrávku při powerplay domácí pokazili a ADÉLA BOČANOVÁ zvyšuje na rozdíl dvou gólů.

59:31
    Holubová znovu na střídačce.

59:55
    Vyloučení v týmu FbŠ pipni.cz Bohemians (Petra Hnátová – 2 minuty, Bránění ve hře).

Ženy Bohemians ve třetí třetině otočily výsledek a poráží Ostravu na jejím hřišti 10:8. Od onlajnu se s Vámi loučím, přeji hezký zbytek neděle a těším se u dalších přenosů. (17:05:13)

Dominik Hrubý

Branky a nahrávky: 8. Káčová, 14. Kapcová (Režnarová), 18. Káčová (Režnarová), 26. Kapcová (Káčová), 33. Kapcová (Režnarová), 36. Kotzurová (Pištěková), 46. Kajfoszová (Režnarová), 56. Kapcová (Režnarová) – 14. Hyršlová (Veselá), 25. Poláková (Kolaříková), 28. Chlestowská (Reischlová), 39. Chlestowská (Hnátová), 41. Preisslerová (Nguyenová), 45. Veselá (Hyršlová), 46. Bočanová (Chlestowská), 48. Hyršlová (TS), 52. Bočanová (Veselá), 59. Bočanová

FBC ČPP Bonusia Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Kajfoszová, Kotzurová, Pištěková, Vavrečková.
    FbŠ pipni.cz Bohemians: Kolaříková (Zelená) – Chlestowská, Hyršlová, Preisslerová, Nguyenová, Kašparová, Šindelářová, Semeráková, Poláková, Reischlová, Divišová, Heralová, Benešová, Veselá, Nová, Jarešová, Burdová, Hnátová, Bočanová.

Rozhodčí: Zdeněk Cholek a Jana Cholková