Srbsko – Slovinsko 5:1 (kon.) | Španělsko – Maďarsko 5:2 (kon.)
Srbsko
5:1 (1:1)
Slovinsko
Úterý 02.02.2016, 18:30 • Kombank Arena, Bělehrad, Srbsko (kapacita 25000 míst) • Mistrovství Evropy • Skupina A

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (20:18:45)

Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 15:10
    Střely mimo branku: 17:17
    Rohové kopy: 6:8
    Akumulované fauly: 7:10
    Žluté karty: 1:3

Úvodní zápas evropského šampionátu přinesl velmi zajímavou futsalovou podívanou. Domácí Srbové sice nezačali utkání zrovna dobře, když se Slovinci po aktivním vstupu do utkání hned ve 3. minutě prosadili dobře zahranou standardní situací. Trefil se kapitán Igor Osredkar.

Poté už ale Srbové převzali otěže zápasu na svou stranu, o vyrovnání se postaral ve 14. minutě Slobodan Janjić, který proměnil desetimetrový kop nařízený za šestý slovinský faul. Po poločase tak byl stav nerozhodný 1:1.

Vstup do druhé půle se ovšem Srbům povedl náramně, po dvou šancích se dokázali i prosadit zásluhou Mladena Kociće. O pár minut později se po další výborné práce domácího kapitána Periće prosadil Slobodan Rajčević.

Slovinci začali riskovat, více otevřeli hru, což se jim ale nevyplatilo. Ve 30. minutě přidal čtvrtou srbskou branku a svou druhou v zápase Mladen Kocić. Při slovinské hře bez brankáře se pak ještě prosadil Marko Pršić.

Srbsko tak na úvod turnaje zvládlo zápas se Slovinskem a po výhře 5:1 mají domácí slušně nakročeno na postup do čtvrtfinále.
    Domácí Srbové oslavují vysoké vítězství nad Slovinskem 5:1!

39:31
    Slobodan Janjić si ještě vytvořil obrovskou střeleckou příležitost, tváří v tvář Alenu Mordejovi ale neuspěl!

39:07
    Bělehradskou halou probíhá mexická vlna, Srbové si užívají vítězství v dnešním zápase.

38:56
    Rok Mordej ještě vyslal dobrou střelu z levé strany, míč proletěl vedle pravé tyče Aksentijevićovy branky.

38:41
    Po rohovém kopu se do zakončení dostal opět Gašper Vrhovec, střílel ale mimo branku.

38:27
    Slovinci opět pokračují v powerplay, za nějakých deset minut hry v pěti si ale ještě nedokázali vytvořit větší příležitost.

37:59
    Alen Fetič nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Igora Osredkara, míč získávají Srbové.

37:32
    Gašper Vrhovec pálil z levé strany jen do dobře blokujícího Rakiće, který si dobrý obranný zákrok náležitě užil s domácími fanoušky.

37:03
    Mladen Kocić málem překvapil Alena Mordeje střelou z autu, slovinský brankář vyrazil míč nohama.

36:36
    Srbové drží míč, tentokrát už je Slovinci neatakují tak zběsile jako ještě před pár minutami. Zřejmě při čtyřbrankovém manku to už i slovinští hráči zabalili.

36:00
    Přesně čtyři minuty před koncem dnešního zápasu si bere oddechový čas také srbský trenér Aca Kovačević.

36:00
    Alen Fetič si zběhl na přihrávku od Osredkara, ze středu hřiště ale v tísni zamířil nad branku.

35:25
    Srbové se výborně brání i vše čtyřech proti pěti, Slovince do žádných velkých šancí nepouští.

34:46
    Kristjan Čujec pěknou střílenou přihrávkou našel Gašpera Vrhovce, který ale nebyl dobře připravený na střelu a míč skončil hodně mimo tři tyče.

34:06
    Srbové opět a malou chvíli u míče, kterého si ale znovu moc dlouho neužili a Slovinci jdou opět do pěti.

Adam Lacek

Branky: 14. Janjić (10 m kop), 21. Kocić (Perić), 27. Rajčević (Perić), 30. Kocić (Stojković), 34. Pršić (Rajčević) – 3. Osredkar (Vrhovec)

Karty:   15. Kocić (SRB) – 8. Osredkar (SLO), 12. R. Mordej (SLO), 30. Čujec (SLO)

Srbsko: Aksentijević (Momčilović) – Perić (C), Janjić, Kocić, Rajčervić – Živanović, Lazić, Simić, Rakić, Radovanović, Milojević, Pršić, Stojković. Trenér: Aca Kovačević.
    Slovinsko: A. Mordej (Puškar) – R. Mordej, Osredkar (C), Čujec, Vrhovec – Kroflič, Hozjan, Štendler, Fideršek, Širok, Fetič, Sovdat. Trenér: Andrej Dobovičnik.

Rozhodčí: Ondřej Černý (ČR), Alessandro Malfer (Itálie)

Diváci: 11000