Mountfield HK – Kometa Brno 7:0 (kon.) | Liberec – Zlín 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 5:10 (kon.)
Chomutov – Slavia 6:1 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | HC Litvínov – Kladno 2:3 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 3:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:3 (5:0, 0:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 06.02.2016, 18:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z juniorského derby mezi Oceláři a Vítkovicemi. Utkání začíná na ledě staré třinecké Werk Arény v 18:00.

Tým okolo kapitána Stránského má za sebou dvě utkání na hřištích soupeřů. Ve čtvrtek zavítali mladí Oceláři do Zlína, kde sice ještě v padesáté minutě prohrávali o dvě branky, nakonec ale dokázali vyrovnat a duel urvali v prodloužení (3:2 pp). O dva dny později zavítali třinečtí junioři na led Olomouce, odkud si přivezli tři body za výhru 8:0. V tabulce Ocelářům patří s osmdesáti body druhé místo za vedoucí Spartou.

HC Vítkovice Steel
    Dařilo se také hostům. Ostravští junioři mají za sebou rovněž trip po venkovních kluzištích, na ledě Zlína i Olomouce se zápasy vyvíjely téměř totožně a oba skončily výhrou 6:3 pro Vítkovice. V tabulce patří hostujícímu týmu se sedmdesáti body aktuálně čtvrté místo.

Michal Wanecki – 20 zápasů, úspěšnost 91.09 %

HC Oceláři Třinec: Fendrich (Loubal) – Hrachovský, Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Michal Roman, Stránský, Heider, Haman – Petrák, Švaňa, Jašek, Flok, M. Kovařčík, Lacka, Miloš Roman, Christov, Murín, Lorek

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Ďurkáč, Charvát, Čechman, Gabrhelík, Štěpánek – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym

Rozhodčí: Mrkva – Vengřín, Gančarčík.

00:01

00:08
    Nebylo odehráno ani deset sekund, ale už se poprvé vylučuje. Jáchym zasáhl ve středním pásmu do obličeje jednoho z třineckých hráčů a protože to bylo s krvavým zraněním, je tu čtyřminutový trest pro vítkovického útočníka.

00:46
    Oceláři se tlačili za dorážkou, překonat Šimečka se jim ale nepodařilo.

01:25
    Zahradníček neuspěl od modré čáry ani napodruhé, Jaškovu ránu pak hostující gólman vyrazil do tyče.

02:04
    Vítkovice se osvobozují a vyhazují kotouč až za domácí branku.

02:51
    Proti ráně domácího kapitána si pak Šimeček připisuje další úspěšný zákrok.

03:05
    Ránu Jaška od modré čáry přizvedl jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě.

03:38
    Vítkovická branka vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

03:52
    Lacka byl velmi blízko dorážky, vítkovický bek jej ale dokázal ubránit.

04:08
    Jáchym si odpykal trest, jeho tým už je kompletní.

04:38
    Třinec právě vstřelil branku!
    Po skončení početní výhody už se ale domácí celek prosazuje. Na pravém kruhu se do kotouče opřel ALEX PISARIK a puk z jeho hole propadl Šimečkovi nad ramenem do sítě. Asistence: Robin Švaňa.

04:55
    Oceláři se ovšem provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje k Fendrichovi.

05:31
    Rána Zahradníčka hostujícímu gólmanovi vypadla, jeho beci ale dostali puk pryč z prostoru brankoviště.

06:03
    Kafkův průnik zastavil Zahradníček, puk se nakonec došoural k Fendrichovi, který jej schoval pod lapačku.

06:36
    O puk se velmi dlouho bojovalo za brankou Vítkovic, nakonec se s ním vymotal Michal Kovařčík, u levé tyče mu ale gólovou šanci sebral beton Šimečka.

06:39
    Další gól pro třineckého obránce. Na modré čáře napřáhl ONDŘEJ HRACHOVSKÝ a jeho rána se zastavuje až o síť vítkovické branky. Asistence: Michal Kovařčík, Lukáš Jašek.

07:22
    Od mantinelu to zkusil Švaňa, gólman hostů jeho pokus zvedl až do ochranné sítě.

08:04
    Petrák dovezl puk do útočného pásma, jeho nahození do brankoviště si ovšem Šimeček pohlídal.

09:02
    Lacka poslal puk do mezikruží MATEJI MURÍNOVI, třinecký útočník se neunáhlil, vymíchal vítkovického gólmana a pak už v poklidu zasunul puk do odkryté sítě. Asistence: Jakub Lacka.

09:48
    Michal Kovařčík to zkusil z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale postrádala přesnost.

10:18
    Ze stejného místa to zkusil také Švaňa, tento pokus už vypadal o něco nebezpečněji, směřoval ale přímo doprostřed branky, kde stál připravený Šimeček.

10:33
    Hrachovský nezachytil puk na modré čáře a jeho spoluhráči se tak pro něj musí vrátit za vlastní branku.

11:15
    Oceláři se dostali do potíží v obranném pásmu a celou situaci nakonec řeší vyhozením na zakázané uvolnění.

11:29
    Wróbel se pokusil překonat Fendricha rychlým vyjetím zpoza branky, puk mu ale z hole utekl a třinecký gólman jej včas ukryl pod lapačkou.

12:13
    Čechman to zkusil od modré čáry, jeho nahození si ovšem našel třinecký gólman a přerušil hru.

12:28
    Kafka nahodil puk do brankoviště, kde se k němu ale dostal jako první Pisarik a obloučkem jej vyhodil z pásma.

13:47
    Více ze hry teď mají hosté, hra se ovšem vrátí do jejich pásma pro zakázané uvolnění.

14:52
    Hrachovský nevyhodil puk z pásma a pokračuje se tak v útočném pásmu Vítkovic.

15:14
    Teď už Oceláři puk ze svého pásma dostali, ovšem pouze na zakázané uvolnění.

15:31
    Christov zavezl puk do útočného pásma a objel s ním branku, pak jej ale poslal na modrou čáru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

17:05
    Vyhození teď hostům nevyšlo zcela dle představ, Oceláři zametli puk zpátky do rohu kluziště, kde si jej vzal MILOŠ ROMAN, sjel k ním před branku a u levé tyče jej poslal do sítě. Bez asistence.

17:21
    Skupinka fanoušků se dožadovala pověstného "bůra" a dočkala se. Ránu Christova z mezikruží ještě Šimeček vychytal, na dorážku z hole MICHALA KOVAŘČÍKA už ale neměl nárok. Asistence: Vít Christov, Lukáš Jašek.

17:21
    Šimeček po tomto gólu opouští branku, mezi tři tyče se od této minuty staví Michal Wanecki.

18:54
    Hosté si zahrají přesilovku, Zahradníček oslabuje svůj tým a míří si odpykat dvě minuty za faul kolenem.

19:08
    Z blízkosti branky to zkusil Jáchym, Fendrich si ale svou bližší tyč pohlídal.

20:00

V úvodní třetině padlo hned pět gólů, o všechny úspěšné akce se postarali hráči v bílých dresech a mají tak k dispozici pětibrankový náskok.

Další třetina začne přibližně v 18:46 a Vítkovice ji zahájí v početní výhodě, z trestu Zahradníčka ještě zbývá třiapadesát sekund.

20:01

20:22
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté nakonec početní výhodu využívají. Jáchym vypálil od modré čáry, puk se dostal k DOMINIKU KAFKOVI a ten jej z levého kruhu napálil do domácí sítě. Asistence: Tomáš Jáchym, Adam Charvát.

21:23
    Teď se ovšem Vítkovice budou muset bránit, Kurovský je vyloučen za nedovolené bránění.

22:04
    Pisarik od modré čáry nastřelil jednoho z hráčů v modrém dresu, od kterého se puk odrazil k mantinelu.

22:16
    Další pokus třineckého beka pak likviduje připravený Wanecki.

22:39
    Přesilová hra Ocelářů končí předčasně po faulu Hamana, který si míří odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

23:13
    Lacka to zkusil z blízkosti branky, vítkovickou klec ale přestřelil.

23:23
    Kurovský se zapojil do hry, jeho tým je kompletní a čeká jej ještě jednasedmdesát sekund v početní výhodě.

24:14
    Žiak to zkusil od modré čáry, Fendrich jeho ránu betonem vyrazil až do ochranné sítě.

24:34
    Christov byl po přihrávce Michala Kovařčíka sám před Waneckim, třinecký hráč ale neuspěl s dorážkou ani nadvakrát.

24:39
    Haman je na ledě, jeho tým je v plném počtu.

25:58
    Heider objel branku, u mantinelu ale třinecký hráč o kotouč přišel.

26:31
    Kurovský se snažil protáhnout k třinecké brance, nakonec ale pouze nahodil puk na Fendricha, kde zasáhla domácí obrana.

27:08
    Po zaváhání domácí obrany se ostravští junioři dostali do přečíslení, které se změnilo v brejk SAMUELA OLLENDERA a vítkovický hráč jej úspěšně zakončil . Asistence: Daniel Kurovský.

27:52
    Zakázané uvolnění Ocelářů vrátí hru k Fendrichovi.

28:27
    Rozehrávka Ocelářům nevyšla ani tentokrát, puk z hole Michala Romana končí znovu až na icingu.

29:43
    Hosté měli puk za vlastní brankou, jejich rozehrávku ovšem získal Lacka, ten ale přestřelil.

30:26
    Za podražení putuje na trestnou lavici vítkovický obránce Čechman.

30:58
    Jašek dostal přihrávku na levý kruh, odtud ale minul.

31:33
    Miloš Roman to zkusil z první, z pravého kruhu ovšem nasměroval puk pouze mezi betony Waneckiho.

32:04
    Lacka se dle sudího provinil sekáním a přesilová hra domácího týmu tak znovu končí předčasně.

32:21
    Michal Roman se málem dostal do brejku, třinecký bek ale nakonec skončil u mantinelu.

32:26
    Čechman naskočil z trestné lavice a jeho tým je kompletní.

33:27
    Haman místo vyhození pouze poslal puk Kovařčíkovi a Oceláři se tak dostali do menších potíží, nakonec se ale domácí přece jen osvobozují.

34:04
    Lacka už je taky zpátky na ledě a pokračujeme ve hře v pěti proti pěti.

35:07
    Pokus Wróbela si domácí gólman pohlídal, Oceláři se ovšem nedokážou dostat ze svého pásma.

35:56
    Christov po přihrávce Heidera trefil v přečíslení pouze tyčku.

36:43
    Další střelu na třineckou branku vyslal Kafka, ten však mířil příliš vysoko.

37:08
    Přihrávka Lacky trefila Jaška pouze do bruslí a domácí útočník se tak k ohrožení branky vůbec nedostal.

38:18
    Pro ránu Pisarika od modré si lapačkou sáhl Wanecki a přerušil hru.

38:46
    Švaňa nahodil puk do brankoviště, ten jím nakonec pouze prolétl.

39:09
    Haman míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce se prosadili pouze hosté a snížili tak náskok domácího týmu na tříbrankový.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:09
    Vítkovice pokračují v početní výhodě, která by měla trvat ještě jednu minutu.

40:50
    Kafka dostal puk po přihrávce brankovištěm, u levé tyče jej ale netrefil ideálně.

41:09
    Haman se vrátil do hry, krušné chvíle jeho tým ustál.

41:39
    O puk se dlouho bojovalo v útočném pásmu Třince, nakonec jej hosté dostali alespoň do středního pásma.

42:44
    Přihrávku Jaška získali Vítkovice, které už se ženou do útočného pásma

43:34
    Teď si ovšem hosté nepohlídali LUDVÍKA PETRÁKA, který zůstal na levém kruhu sám a po přihrávce Heidera propálil Waneckiho. Asistence: Petr Heider.

44:29
    Murín neprošel přes dvojicí vítkovických obránců, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.

45:17
    Kmošek hledal Danielčaka před brankou Třince, domácí obrana ale dokázala přihrávku srazit.

45:56
    Žiak to zkusil od levého mantinelu a jeho střela zřejmě orazítkovala spojnici tyčí.

47:30
    Oceláři mají puk v útočném pásmu, zatím se jim ale nepodařilo vymotat od mantinelu.

47:49
    Žiak byl ve výborné pozici před Fendrichem, třinecký brankář se ale proti jeho střele vyznamenal, nedovolil kotouči projít mezi betony do sítě a podržel svůj tým.

49:20
    Zahradníček posílal přihrávku napříč pásmem Heiderovi, třinecký hráč ale puk nezpracoval.

49:48
    Kurovský teď prošel až k Fendrichovi, překonat domácího gólmana se mu ale nepodařilo.

50:37
    Přečíslení Vítkovic musel řešit až Fendrich, který zabránil dorážce jednoho z hostů.

51:14
    Švaňa přišel o puk, rychle tak míří na domácí střídačku a pouští do hry Murína.

52:25
    Oceláři mají puk ve svém pásmu a snaží se rozehrát.
    Tomuto se říká pěkná sbírka puků :)

Necessities. #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

52:50
    Teď už se hráči v bílých dresech dostali až k Waneckimu, ohrozit se jim jej ale nepodařilo.

53:20
    Hosté se dostali do přečíslení a po přihrávce Ďurkače uklidil puk do domácí sítě DANIEL KUROVSKÝ. Asistence: Jakub Ďurkač.

54:52
    Kafkovi vypíchl puk k mantinelu Michal Roman, hosté ale pokračují v útočném pásmu.

55:52
    Švaňa se dostal v mezikruží ke kotouči, střela ale domácímu útočníkovi vůbec nesedla.

56:25
    Hosté vytvořili závar před Fendrichem, třinecký gólman ale udržel puk před brankovou čárou.

57:08
    K závaru došlo také na opačné straně hřiště, skóre se ale nemění ani tentokrát.

58:48
    Švaňa se dostal k zakončení před brankou, puk ale zvedl až do ochranné sítě.

59:15
    Kotouč směřuje za branku Vítkovic, do konce třetí třetiny chybí necelá minuta.

59:43
    Wanecki vyjel proti Michalovi Kovařčíkovi až příliš, třinecký útočník ale nakonec prázdnou branku netrefil.

Juniorské derby končí vítězstvím domácího týmu. Svěřenci trenéra Varadi v úvodní třetině vstřelil hned pět branek a byť se pak Vítkovice snažily zápas zdramatizovat, hodně nepovedený začátek už se jim dohnat nepodařilo. (19:59:50)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 5. Pisarik (Švaňa), 7. Hrachovský (Kovařčík, Jašek), 10. Murín (Lacka), 18. Miloš Roman, 18. M. Kovařčík (Christov, Jašek), 44. Petrák (Heider) – 21. Kafka (Jáchym, Charvát), 28. Ollender (Kurovský), 54. Kurovský (Ďurkač)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (18. Wanecki) – Šendera, Ďurkáč, Charvát, Čechman, Gabrhelík, Štěpánek – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym

Rozhodčí: Mrkva – Vengřín, Gančarčík