Boston – Buffalo 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:1 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
St. Louis – Minnesota 4:1 (kon.) | Nashville – San Jose 6:2 (kon.) | Dallas – Chicago 1:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 2:4 (kon.) | Vancouver – Calgary 1:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 3:2 (kon.)
Montreal – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Edmonton 8:1 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Philadelphia Flyers
Neděle 07.02.2016, 18:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, další zápas Metropolitní divize. Do hlavního města USA přijede Philadelphia Flyers. Washington Capitals disponuje v divizi i konferenci pohodlným náskokem. To Flyers takový komfort nemají, ty musí o body pořádně bojovat. Včera přišli o vítězství s Rangers v samotném závěru, dnes budou mít hosté o to větší motivaci.

Oba týmy se ve svých včerejších zápasech dostali do nájezdů. Washington dokázal zápas dostat do nájezdů, ve kterých zvítězil díky úspěšným pokusům Oshieho a Ovečkina.

Letci doma přišli o 2 body až 13 sekund před koncem. Za Rangers vyrovnal Yandle. V prodloužení byla Philadelphie lepší, branky se nedočkala. V nájezdech už hosté.

Oba týmy se potkávají ve třetím vzájemném zápase této sezony. Ten první v listopadu hostila Philadelphia, radoval se však Washington. A to z výhry 5:2. Druhý vzájemný zápas se hrál na konci ledna ve Washingtonu. Dospěl až do prodloužení, kde v první minutě rozhodl Voráček.
    Dokáže dnes tento mladík rekord zlepšit?

Radko Gudas se obléká na rozbruslení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V domácí brance Holtby. Za hosty nastoupí Mason.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson (A), Schmidt, Chorney, Orlov – Oshie, Bäckström(A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Richards, Chimera – Latta, Carey, Laich

Philadelphia Flyers: Mason (Stolarz) – Gostisbehere, Del Zotto, Streit (A), Schultz, Gudas, Medveděv – Simmonds (A), Giroux (C), Voráček – Schenn, Cousins, Gagner – White, Bellemare, VandeVelde – Read, Laughton, Raffl

Rozhodčí: Lewis, Rooney – Kovachik, Devorski.
    Buly se blíží. Za několik minut začínáme.

00:01

00:11
    Zápas začíná rychlých icingem hostů.

00:52
    Ovečkin ve dvou šancích. Po druhé schovává odražený puk Mason do lapačky.

01:10
    Ofsajd Letců.

01:58
    Hostům se stále nedaří dostat do útočného pásma. Opět ofsajd.

02:18
    Nyní už se to Flyers povedlo. Holtby chytá tvrdou střelu Medveděva od modré. Hosté se následně snažili dorážet a budou hrát přesilovku.

02:18
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alzner – 2 min., hákování).

03:00
    Sami se hosté připravili o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

03:33
    U puku je ale stále Philadelphie. Holtby raději chytil puk po dorážce Simmondse.

04:18

04:26
    Alzner se opět vrací na trestnou lavici. Nešikovně srazil Gudase. Odpyká si 2 minuty za nedovolené bránění. Českého obránce navíc naštval.

04:42
    Druhá přesilovka vypadá ještě lépe. Voráček trefuje tyč.

05:24
    Až nyní se Washingtonu daří vyhodit a přerušit tlak soupeře.

06:02
    Další ofsajd hostů.

06:26
    Washington přežil i druhé oslabení. Alzner se vrací na led.

07:27
    A konečně mohl Washington zaútočit. I Mason tasí skvělý zákrok. Tlak domácích bude nejspíš pokračovat.

07:35
    A i Washington si zahraje přesilovku. White bude nejspíš hříšníkem.

07:43
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (White – 2 min., sekání).

08:31
    Domácím se zatím přesilovka nedaří. Nyní se dopustili zakázaného uvolnění.

09:22
    Takhle přesilovka asi nebude patřit do kategorie povedených.

09:43

09:55
    Šance přihází až po přesilovce. Po hitu Gudase branku netrefuje Kuzněcov.

10:18
    Wilson dohrál Voráčka. Takže musí čelit slovním útokům soupeře. Komerční přestávka.

11:14
    Zakázané uvolnění domácího Washingtonu.

11:23
    Laughton dorážel z blízkosti. Holtby jeho dorážce odolal.

12:00
    Philadelphie je zatím střelecky aktivnější. Svůj podíl na tom měli i přesilové hry.

12:55
    Del Zotto střílí. Jeho pokus Holtby vyráží do rohu kluziště, kde puk přebírají jeho spoluhráči.

13:45
    Hosté stále aktivnější, jen se jim nyní nedaří Holtbyho více ohrozit.

14:24
    Williams a Burakovsky zaměstnali Masona. Ten při chycení puku vyjel hodně z branky. Ale svůj úkol splnil na výbornou.

15:10
    Opět vidíme hluché místo ve hře. O puk se bojuje hlavně u mantinelu.

15:48
    Holtby měl teď práci po ataku Girouxe a spoluhráčů. S celou akcí si nakonec poradil.

16:40
    První třetina se nám pomalu blíží ke svému konci.

17:52
    Tvrdý hit Gudase zvedl diváky ze sedadel.

18:21
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    MICHAEL DEL ZOTTO propálil vše, co mu stálo v cestě. Zpoza levého kruhu napřáhl ke střele, která prošla až do branky.
    Asistence: Shyne Gostisbehere, Nick Cousins
    18:21 Michael Del ZOTTO - 0:1

19:10
    Vypadá to, že už v první třetině šanci neuvidíme.

19:55
    Tak přeci jen ano. Niskanen se nakonec dostal k odraženému puku. Ten ale nenasměroval mezi tři tyče.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nakonec nekončí nerozhodně. Po ráně Del Zotta ji vyhrává Philadelphia. Ta byla v prvních dvaceti minutách lepší. Svůj podíl na tom měla i početní výhoda, vlastně dvě v krátkém sledu. Při nich Voráček trefil tyč. Na šance vyhráli určitě Letci, byť i Caps měli pár šancí. Ale můžeme říct, že Flyers po první třetině vedou celkem zaslouženě.

Druhá třetina začne přibližně v 19:05.
    Kladně zatím hodnotí zápas hlavně příznivci hostů.

20:01

20:45
    Vlažný start do třetiny z obou stran.

21:40
    V útoku hlavně Philadelphia. Na první střelu druhé třetiny ale zatím čekáme.

22:13
    První střelu měl na svědomí Washington. Mason vyráží. Následně raději podržel puk po protiútoku Holtby.

22:47
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (White – 2 min.).

23:00
    V posledních minutách se zlepšuje domácí Washington. Nyní má navíc k dispozici přesilovku.

23:50
    Útočné pásmo drží, střela ale nepřichází.

24:47
    Gudas nyní výrazně pomohl ubránit poslední útok v oslabení. White se vrací na led.

25:28
    Richards poslal pěknou přihrávku zpoza branky na Carlsona, ten na Masona nevyzrál.

26:10
    Mason chytá několik střel i přes zakrytý výhled.

26:19
    Z protiútoku nachází Schenn volného Cousinse. Holtby zachraňuje svůj tým a chytá.

26:40
    Chimera ujel hostující obraně. Branku ovšem z nájezdu netrefil.

26:56
    Následně pěknou šanci chytá Mason. Konkrétně střelu Wilsona do lapačky.

27:50
    Tlak domácích pokračuje.

28:47
    Vysokou holí hrál Medveděv. Přerušuje se.

29:11
    Mason opět čaruje. Oshie a Carlson byli nejblíže skórování.

29:59
    Mason si bere nahození Niskanena do lapačky. Jeho tým to ocení. Dostává se nyní pod tlak.

30:13
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Wilson – 2 min., nedovolené bránění). Wilson do hry zapojil až příliš ruce. Hosté si zahrají přesilovou hru.

31:15
    Williams skoro ujel v oslabení. Celou situaci hasil Gostisbehere.

31:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (2 min., příliš mnoho hráčů). Týmový trest jde odpykat Ovečkin.

31:30
    Philadelphie sice hraje 5 na 3, ale zatím se jí nedaří usadit v útočném pásmu.

32:13
    Wilson se vrací. Pokračovat bude ještě přesilovka 5 na 4.

32:32
    Simmonds nahrává na Streita, který nedává gól z obrovské šance. Holtby jeho střelu lapačkou vyráží.

33:20

34:00
    Gudas zablokoval střelu Gudase.

34:23
    Holtby raději nechává puk ukrytý v rukavici. Nyní potřebuje v klidu vystřídat domácí tým.

35:27
    Giroux svižnou střelou z otočky Holtbyho nenachytal.

35:56
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEXANDR OVEČKIN tečuje střelu Alznera po vhazování. Washington se dočkává vyrovnání.
    Asistence: Karl Alzner
    35:56 Alexandr OVEČKIN - 1:1

36:45
    Po vstřeleném gólu je domácí tým stále u puku.

37:05
    To je obrat. DMITRIJ ORLOV si nyní počínal jako zkušený útočník. Obránce dává pátý gól sezony a otáčí skóre ve prospěch svého týmu.
    Asistence: Andre Burakovsky, Jevgenij Kuzněcov
    37:05 Dmitrij ORLOV - 2:1

37:40
    Verizon Center pochopitelně slaví.

38:20
    Už to vypadalo, že Letci nic nepředvedou. Voráček vybojoval ale puk. A nakonec i díky jeho útoku faul. Domácí hráč půjde na trestnou lavici.

38:43
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Niskanen – 2 min., sekání).

39:40
    Přesilovka hostů není špatná. Skóre už se ale měnit nejspíš měnit v této třetině nebude.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině se nakonec může radovat domácí tým. Washington zlepšoval svou hru, ale následně přišla série oslabení, Philadelphia hrála dokonce 5 na 3. Ani této početní výhody však nevyužila. Konec třetiny patřil domácím. Nejprve vyrovnal Ovečkin, o chvilku později následovala pěkná akce Orlova. Do třetí třetiny půjde Washington jako vedoucí tým.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:03.

40:01

40:44
    Holtby vychytává Simmondse. Washington následně vyhazuje na icing.

40:51
    Po vyhraném vhazování NICK SCHULTZ propálil vše, co mu stálo v cestě. Na jeho dělovku byl krátký i Holtby. Na začátku třetí třetiny je vyrovnáno.
    Asistence: Pierre-Edouard Bellemare
    40:51 Nick SCHULTZ - 2:2

41:40
    Vstup do třetiny se povedl hostům. Domácí tým jakoby úvod třetiny zaspal.

42:48
    Až nyní se Washington dostává do útoku. Schmidt netrefuje branku.

43:40
    Oshie a Niskanen neúspěšně zaváželi puk do útočného pásma.

44:12
    Až Ovečkin ho úspěšně dostal do útočného pásma. Carlson následně trefil Cousinse. Ten bude jeho střelu asi chvíli rozdýchávat.

45:24
    Nyní si s obranou Philadelphie poradil MATT NISKANEN. Domácí obránce vrací svému týmu vedení.
    Asistence: bez asistence
    45:24 Matt NISKANEN - 3:2

46:20
    Voráček se snažil svým tradičním stylem prosadit v útoku.

47:27
    Ovečkin se nakonec nebráněný dostal k zakončení. Mason měl včas betony u ledu.

48:30
    Více času na puku se snaží trávit domácí Washington.

49:02
    A vypracoval si díky tomu i tlak. Mason musí schovat puk ve výstroji.

50:00
    Do konce základní hrací doby 10 minut. Bude růst tlak Philadelphie?

50:40
    Zatím to tak nevypadá. Útočí Washington.

51:02
    Ale i Philadelphie útočí. Odražený puk posílá na Holtbyho Gudas. Domácí brankář jeho tvrdé ráně odolává.

52:00
    Giroux zaměstnal domácí obranu. Washington se ale nakonec osvobozuje.

52:40
    Washington nyní napadá rozehrávku Philadelphie.

52:54
    Holtby raději schovává puk před Readem. Následuje poslední komerční přestávka.

54:00
    Philadelphie se snaží. Washington ale dobrým napadáním soupeři hodně znepříjemňuje hru.

54:50
    Burakovsky tvrdě vystřelil. Jeho rána šla lehce nad.

56:06
    Mason si připisuje další zákrok. Po něm se dvojice hráčů začínají postrkovat. Hlavně hosté jsou podrážděni.

56:33
    Elitní útok Letců opět pořádně zaměstnal Holtbyho.

56:55
    Gostisbehere pálí od modré. Holtby chytá.

57:22
    Chimera pro změnu mohl rozhodnout.

57:41
    A nyní mohl vyrovnat Raffl, kterému skvěle přihrál Laughton.

57:56
    Vhazování před Holtbym. Mason už je na cestě z branky, jen počká, jak dopadne vhazování.

58:04
    Philadelphie vyhrála vhazování, ale Voráček hned vystřelil, takže Mason nemohl z branky.

58:20
    Nyní Mason nevěděl, kde má puk po střele Ovečkina. Ten se naštěstí pro něj odrazil k zadnímu mantinelu.

58:32
    A Mason opouští branku. Philadelphie to zkusí se šesti hráči v poli.

59:07
    Ovečkin netrefil prázdnou branku. Hosté stále mají šanci.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Posledních 20 sekund. Vymyslí něco hosté. Jsou na puku.

59:54
    Richard to zkoušel přes celé hřiště do prázdné branky. Trefuje tyč. Je to zakázané uvolnění.

Radovat se může Washington Capitals. Hostům z Philadelphie se v úvodu třetí třetiny podařilo vyrovnat. Přesto nakonec vyhrává po individuální akci Niskanena domácí tým. Závěr zápasů byl zajímavý. Šance na obou stranách, Washington nedal nakonec gól do prázdné branky a o výsledek se musel strachovat až do úplného konce.

Jakub Voráček (PHI) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:56
    Radko Gudas (PHI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:54

1. Matt Niskanen (WSH) 1+0
    2. Branden Holtby (WSH) 33 zák., 2 góly, 94,3%
    3. Michael Del Zotto (PHI) 1+0 (20:58:14)

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 36. Ovečkin (Alzner), 38. Orlov (Burakovsky, Kuzněcov), 46. Niskanen – 19. Zotto (Gostisbehere, Cousins), 41. Schultz (Bellemare)

Rozhodčí: Lewis, Rooney – Kovachik, Devorski