Úterý 09.02.2016, 17:30Hokejová Liga mistrů • Finále

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost. (19:51:50)
    Kapitán Frölunda Indians v pohárem pro vítěze CHL!

Champions! ???? #Repost @frolunda_hc ・・・ Jaaaaaaaaa!!!!!

Fotka zveřejněná uživatelem Champions Hockey League (@championshockey),

Frölunda Indians zvedá trofej pro vítěze Hokejové Ligy mistrů. Je to pocit, který je dopřán málokomu.

Nejužitečnějším hráčem celé Hokejové Ligy mistrů 2015-2016 byl zvolen Ryan Lasch.
    Nejužitečnějším hráčem letošní sezóny CHL byl zvolen Ryan Lasch!

Winner of the NordicBet MVP Trophy for the 2015-16 #CHL season is RYAN LASCH (@lascher19) of @frolunda_hc! ???????? #CHLFinal #CHL #MVP

Keränen byl oceněn jako nejužitečnější hráč finálového utkání na straně domácích, z týmu hostů pak Lauridsen.

Frölunda Indians se stává vítězem Hokejové Ligy mistrů. Ve finále porazila Kärpät Oulu 2:1 a získává tak titul evropského šampiona.

59:59
    Vteřinu před koncem icing hostů. Buly v jejich obranném pásmu, domácí už ale nemají čas.

59:50
    Poslední deset sekund.

59:25
    Hosté nedokázali trefit odkrytou branku ze středního pásma.

59:12
    48 sekund dělí Frölundu od výhry.

59:12
    Oddechový čas pro domácí. Logicky, kdy jindy.

59:10
    Aittokallio opouští domácí branku, Kärpät to zkouší v šesti hráčích.

58:10
    Hostující hráči zašlápli kotouč ve středním pásmu u mantinelu. V této části kluziště se bude také vhazovat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
    Finále hokejové Ligy mistrů sleduje ve finském Oulu zaplněný stadion

57:15
    Keränenova střela míří o malý kousek vedle branky.

56:45
    Mashur ztratil kotouč za vlastní brankou, a tak se do šance dostal Rosseli-Olsen, který v dobré střelecké pozici, do níž se proháčkoval, selhal.

55:40
    Kärpät Oulu se snaží hrát aktivně v útočném pásmu, zároveň ale nesmí zapomínat na obranu, neboť jde domácím opravdu o hodně.

55:00
    Posledních pět minut hry v základní hrací době.

54:51
    Kotouč mimo hřiště. Následuje reklamní přestávka. Do konce třetí periody zbývá něco málo přes pět minut a Frölunda stále vede o gól.

54:13
    Po nevýraznější pasáži hry zahráli domácí na zakázané uvolnění.

53:00
    Domácí se snaží o vyrovnání, prohrávají o jednu branku a konec třetí třetiny se blíží. Hosté se nyní brání.

52:30
    Mashurova rána byla tečovaná, puk končí mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

51:45
    Pirnes našel dobrým pasem Junttilu, který to zkoušel bekhendovou stranou hole. Neuspěl.

50:01
    Dostáváme se do posledních deseti minut základní hrací části. Kärpät snížil na rozdíl jediné branky.

48:56
    Do rychlého protiútoku se dostali Lasu a Rosseli-Olsen. Ani jeden z nich nedokázal puk procpat za čáru.

48:25
    Frölunda po inkasované brance znovu začíná být aktivnějším týmem, domácí se snaží vyrovnat, střelecký úspěch jim pomohl.
    47:01 Juho KERÄNEN - 1:2

47:01
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    JUHO KERÄNEN nahodil kotouč na branku takřka z nulového úhlu a puk k radosti domácích hráčů i fanoušků končí za brankovou čárou. Asistence: Mashur, Suoranta.

47:00

45:38
    Kärpät přichází o útočné pásmo, střela od modré skončila na zadním mantinelu, a tak hrají hosté.

45:00
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Axelsson – 2 min., podražení).

44:35
    Gólman Johansson toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal zastavit letící kotouč.

44:18

43:25
    Domácí na modré udrželi vyhozený kotouč. Jejich pobyt pokračuje dál.

43:00
    Frölunda zatím v početní nevýhodě brání velmi dobře. Domácí se nemohou jednak stabilně dostat do pásma, ale ani ke střele.

42:18
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Lehkonen – 2 min., podražení).

41:28
    Domácí v plném počtu. Indiáni svou první přesilovou nedokázali využít.

41:24
    Lehkonen byl při zakončení důrazný, ale svou šanci nedokázal zakončit gólově. Konec přesilovky se blíží.

41:00
    Domácí se brání, hraje se v jejich obranném pásmu.

40:30
    Frölunda je nastěhovaná v útočném pásmu, ale k důraznější střele se nemůže dostat.

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, hosté mají stále k dispozici zbytek početní výhody.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak stále platí vedení hostujícího mužstva o dva góly.

40:00

39:28
    Vyloučení v týmu Kärpät Oulu (Huml – 2 min., vysoká hůl).

39:00
    Právě hlasatel oznámil poslední minuty hry v této třetině.

38:09
    Souboj o puk se odehrává v rohu v pásmu hostujícího celku.

37:50
    Domácí fanoušci své oblíbence stále podporují i za stavu 0:2. Kärpätu se nedaří přechod z obranného do útočného pásma.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

35:50
    Frölunda se rychle přes střední pásmo dostala do útočné třetiny a Aittokallio musel být pozorný, neboť se něho mířily hned dvě střely.

34:45
    Prostřední dějství se dostává do své finální fáze. Sledujeme spíše hru ve středním pásmu. Domácí se jen těžko dostávají za útočnou modrou.

33:58
    Po velmi dlouhé době se do útočného pásma dostal také Kärpät, který počastoval gólmana několika dobrými střelami. Jednu z nich vyslal Hakanpää.

33:38
    Johnson to zkusil střelou přes obránce. S ránou po ledě si brankář domácích poradil. Nebyla to těžká práce, střelec netrefil puk podle představ.

33:00
    Atmosféra v aréně není vůbec špatná, přispívá k tomu místní DJ i hlasatel.

32:28
    Následuje komerční přestávka.

32:15
    Domácí hrají nyní aktivně, snaží se snížit, ale narážejí na dobře postavenou obranu Indiánů.

31:29
    Hosté zahájili zajímavou akci, dostali puk do útočného pásma a u druhé vlny si najel Tömmernes, dostal přesný pas a vystřelil. Aittokallio měl čistý výhled, a tak v pohodě zasáhl.

29:59
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání. Domácí stále prohrávají o dvě branky. Náskok získala Frölunda v první třetině.

29:50
    Tak nyní to vypadalo, že se hosté provinili hrou v šesti, sudí pískají jen postavení mimo hru.
    Fotografie pořízené v průběhu první třetiny

29:15
    Huml se propracoval do zajímavé střelecké pozice, kterou nedokázal využít, jeho rána byla nepřesná.

27:50
    Hosté pokračují v aktivní hře, dostali se ke dvěma střelám od modré čáry. Brankář Aittokallio si s první ránou poradil, tu druhou zblokoval bek předním.

26:55
    Domácí se nyní museli bránit, jejich formace číslo čtyři se nedokázala dostat před obrannou modrou do středního pásma. Hosté další tlak v útočné třetiny nevyužili.

26:07
    Hostující brankář po ojedinělé střele na svou branku raději přerušuje hru. Oba týmy si na několik okamžiků odpočinou, probíhá totiž komerční přestávka.

25:35
    Nyní jsou hosté v útočném pásmu a snaží se přidat další branku. Domácí obrana nyní hraje zodpovědně.

25:10
    Z kruhu vystřelil Lauridsen, kotouč nepříjemně poskakoval před brankovištěm domácích. Nikdo z Indians nedokázal puk zasunout.

24:33
    Stålberg a jeho dobrá střela zápěstím, následuje ale ještě lepší zákrok Aittokallioa.

23:30
    Od obou týmů sledujeme rychlou hru, hosté stále vedou o dvě branky. Tento náskok získali v první třetině. Domácí se snaží s nepříznivým stavem něco udělat.

22:46
    Český zástupce v zápase Huml se dostal ke střele z křídla. Brankář Johansson dokázal zasáhnout rukavicí.

22:13

21:25
    Domácí hrají přesilovou hru dobře, dostávají se do střeleckých pozic, hostující defenziva se se štěstím brání.

20:39
    Puljujärvi výborně přihrál zpoza branku do dobré pozice, kde stál Kukkonen, hostující brankář tuto šanci dokázal zneškodnit.

20:13
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Tömmernes – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:01
    Domácí vyhrávají úvodní buly druhé třetiny.

20:01

Po první třetině vedou hosté o dvě branky, i přes nepříznivý stav je atmosféra v aréně velmi dobrá.

20:00

19:35
    Domácí se snaží před koncem třetiny snížit, na ledě je čtvrtá formace, ale hostující defenziva hraje velmi dobře.

18:49
    Puljujärvi posílal kotouč z rohu kluziště před branku na střelu, jeho spoluhráči puk netečovali, a tak celá akce končí zakázaným uvolněním.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny a nynější stav je ledovou sprchou pro domácí, kteří rozhodně nejsou horším týmem, tedy co se herního projevu týká.
    17:43 Spencer ABBOT - 0:2

17:43
    Frölunda právě vstřelila branku!
    SPENCER ABBOT se dostal k první střela, ta byla zblokovaná. Následně se k puku dostal Tömmernes, který puk do branky ještě nedostal, to se podařilo až Abbotovi. Asistence: Tömmernes, Sundström.
    16:50 Ryan LASCH - 0:1

16:50
    Z ničeho nic se dostávají hosté do vedení. Oscar Fantenberg vystřelil od modré čáry a v předbrankovém prostoru dobře tečoval puk RYAN LASCH. Asistence: Oscar Fantenberg.

15:42
    Hakanpää páli z kruhu do střelu branky, kde je připravený Johansson. Následně hosté vyhazují do středního pásma.

14:31
    Diváci reklamovali hlasitým pískotem hru hostujícího celku v šesti. Rozhodčí, mezi nimiž je i Lhotský, nechávají hru plynout.

14:25
    První třetina se dostává do své finální fáze, tempo hry neupadá. Oba týmy jsou aktivní.

13:23
    Po samostatné akci držel kotouč Pyörälä, ale v útočné zóně toho mnoho nevymyslel. Následně se hra přesunula do středního pásma.

12:10
    Z obou stran sledujeme velkou rychlost i nasazení. Úvod zápasu se rozhodně povedl.

11:57
    A znovu Kärpät v útočném pásmu, Kalapudas pálil od modré čáry mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

11:15
    Frölunda si vytvořila velkou šanci, ale gólman Aittokallio svůj tým drží.

10:30
    Rychlou akci hostujícího celku zneškodnil domácí brankář ve spolupráci se spoluhráči. Indians dost možná našli způsob, jak si s domácí defenzivou poradit.

09:59
    První třetina se dostává do své druhé poloviny, ani jeden z týmů nemá výraznější převahu.

09:15
    Frölunda se dostává do útočného pásma, ale do pozice zaručující dobrou střeleckou šanci se ne a ne dostat.

08:50
    Domácí Nutivaara poslal kotouč velmi vysoko nad branku. Jeho rána si s přesností rozhodně netykala.

08:42
    Následuje komerční přestávka. V probíhající deváté minutě stále platí bezbrankový stav.

07:45
    Hraje se zejména ve středním pásmu, pokyny pro oba týmy znějí od trenérů podobně, hlavně nechybovat.

07:30
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, oba týmy si zápas užívají a nechtějí udělat chybu, díky níž by se soupeř dostal do šance.

06:32

05:40
    Frölunda se dostala do zajímavé šance v oslabení. Domácí propadli v útočném pásmu a Lasu se řítil sám na brankáře. Svou šanci nedokázal proměnit.

04:50
    Kärpät se dostal rychle dostal do útočného pásma, ale čtveřice se brání zodpovědně.

04:32
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Sundström – 2 min., podražení).

02:59
    No a je tu velká šance domácích. Huml dokázal velmi dobře tečovat kotouč v předbrankovém prostoru, ale hostující brankář si i tentokrát dokázal poradit.

02:39
    Frölunda se nyní brání, brankář Johansson byl připravený a se střelou ze střední vzdálenosti si dokázal poradit, Měl čistý výhled, takže na střelu viděl.

02:00
    Domácí útočnou akci vedl Pyörälä a z hlediště se mu dostávalo velké podpory. Z atmosféry zápasu lze vyčíst, že se jedná o prestižní duel.

01:05
    Aittokallio musel nyní zasahovat proti střele jednoho z hostujících hráčů. Sledujeme aktivní hru z obou stran.

00:29
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde se pokoušeli o rozebrání domácí obrany. Výsledkem jejich snažení je střela Tömmernese od modré čáry. Puk míří mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

00:01
    Domácí vyhrávají úvodní buly tohoto finálového klání.

00:01

Česká republika má v tomto zápase dva krajany. V pruhovaném sudí Lhotský a v dresu domácích Huml.

Následují ceremonie před zápasem, hymny obou zastoupených států. Tedy Švédska a Finska.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu za skvělé atmosféry.
    Lars Johansson by měl nastoupit v brance Frölundy

Už se chystá na finále Ligy mistrů ???????????? #ccmhockey #ccmeurope #ccmgoalie #ccmczech #chl #hockey #player #fun #goalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Utkávají se spolu dva týmy, které dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy, které hrají evropské soutěže. Rovněž se tyto dvě mužstva utkala v loňském semifinále Hokejové Ligy mistrů a tehdy se v prodloužení radovali Indians.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Hokejové Ligy mistrů. Ve finále soutěže proti sobě nastoupí Kärpät Oulu a Frölunda Indian.
    O tento pohár se dnes bude hrát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 48. Keränen (Mashur, Suoranta) – 17. Lasch (Fantenberg), 18. Abbot (Tömmernes, Sundström)

Kärpät Oulu: Aittokallio (Rajaniemi) – Kukkonen, Mashur, Laatikainen, Nutivaara, Hakanpää, Pentikäinen, Ronkainen – Huml, Niemi, Ikonen, Pyörälä, Aho, Puljujärvi, Aaltonen, Pirnes, Junttila, Kalapuras, Keränen, Suoranta, Piispanen
    Frölunda HC: Johansson (Gustafsson) – Tömmernes, Nilsson, Larsson, Fantenberg, Lauridsen, Fälth, Persson – Axelsson, Lundqvist, Lasch, Abbott, Sundström, Johnson, Figren, Lehkonen, Carlsson, Stålberg, Ehn, Lasu, Rosseli-Olsen

Rozhodčí: Wehrli, Wiegand (oba Švýc.) – Lhotský (ČR), Kohlmuller (Něm.)