Schmiedlová – Vichljancevová 0:0 (zruš.) | Strýcová – Baindlová 0:2 (kon.)
Siniaková – Babosová 0:2 (kon.) | Koukalová – Pavljučenkovová 1:2 (kon.)
Kateryna Baindlová
Kateryna Baindlová (Q)
2
6 6
Úterý 09.02.2016, 12:22WTA Petrohrad - St. Petersburg Ladies Trophy (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

V zápase, kde bylo podání spíše nevýhodu se může radovat z výhry mladá Ukrajinka. V prvním setu byla jasně lepší hráčkou, i když set nedokázala doservírovat, tak měla dostatečný náskok a set ukončila za stavu 6:3. Druhý set byl už vyrovnanější, ale znovu rozhodly chyby české reprezentantky v závěru zápasu a musí se tak s turnajem v Petrohradu rozloučit.

Kateryna Kozlovová se utká ve druhém kole s vítězkou duelu Cornetová – Vesninová.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (13:56:07)

Konec zápasu

4:6
    Je konec. Ukrajinka využívá hned první mečbol a postupuje do druhého kola. Strýcová zariskovala, ale její úder po lajně končí jen deset centimetrů za lajnou.

15-40
    Dva mečboly! Strýcová returnuje daleko od dvorce a dává soupeřce dvě šance na ukončení celého zápasu.

15-30
    Znovu až druhý servis. Kozlovová si ale pomohla povedeným úderem z bekhendu a jde znovu do vedení a je dva fiftýny od vítězství.

15-15
    Kozlovová musela přes druhý servis. Return Strýcové končí u lajnu a soupeřka na to nemá odpověď.

0-15
    Ve velmi důležitém gemu začíná Kozlovová povedeným servisem. Strýcová se ale ubránila a přešla do útoku. Také Ukrajinka zachovala klid a nakonec ukončuje výměnu až chyba české hráčky.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude Kateryna Kozlovová.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Strýcová zase vsadila na servis – síť, ale nyní její volej končí v síti a přichází tak o svůj servis. Kozlovová půjde podávat a na ukončení celého zápasu.

15-40
    Kozlovová rozběhala českou hráčku a to bylo klíčové. Strýcová nedoběhla úder soupeřky a jsou tu dva brejkboly.

15-30
    Strýcová znovu nalákala soupeřku k síti a poté zakončuje do volného kurtu. Důležitý fiftýn pro Barboru.

0-30
    První dvojchyba české hráčky.

0-15
    Strýcová musela přes druhý servis a to začalo celou výměnu, když return Kozlovové končí přesně na lajně.

4:4
    Ukrajinka zakončuje svůj gem úderem přesně k lajně za který se Češka jen ohlédla.

40-A
    Kozlovová si také vynutila chybu soupeřky, když každý její úder končil v blízkosti základní lajny.

40-40
    Shoda! Strýcová zatlačila soupeřku do defenzivy a donutila jí k chybě do autu.

30-40
    Kozlovová si výborně našla úder k zakončení, ale posílá ho mimo kurt.

15-40
    A další chyba do sítě. Return české hráčky forhendu se nedostal na polovinu soupeřky.