Saint-Malo – GFC Ajaccio 1:2 (kon.) | Granvillaise – FBBP 01 1:0 (po pr.) | Sochaux – Monaco 2:1 (kon.)
FC Sochaux
2:1 (1:1)
AS Monaco
Úterý 09.02.2016, 21:00 • Stade Auguste-Bonal (Montbéliard). • Francouzský pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den, francouzský pohár má dne na pořadu tři osmifinálové zápasy, do hry o postup zasáhne možná nejvěhlasnější tým ze všech dnešních mužstev, který v roli favorita zajíždí na hřiště Sochaux.

Sochaux

Domácí se do osmifinále probojovali, když postupně porazili Štrasburk 2:1, Nancy 1:0 (v obou případech v prodloužení), poté Pagny 2:0 a prvoligovou Bastii 2:1. Ve druhé francouzské nejvyšší soutěži je Sochaux ohroženo sestupem, když pobývá na předposlední 19. pozici s 22 body, na záchranu ovšem ztrácí dva body. Na svém trávníku z třinácti utkání vyhrálo třikrát, pětkrát remizovalo a stejný počet duelů prohrálo, vstřelilo dvanáct branek a o dvě víc inkasovalo. Nejlepšími střelci týmu jsou S. Cisse z Pobřeží Slonoviny a Francouz K. Elambi, oba mají na kontě sedm gólů.

Monaco

Hosté nejprve deklasovali Saint Jean Beaulieu 10:2 a poté porazili Evian 3:1 v prodloužení. Jiné zápasy v Poháru zatím neodehráli. Ve francouzské nejvyšší soutěži jim patří druhá příčka za suverénním PSG. Mimo svůj stadion odehrálo Monaco dvanáct zápasů, polovinu z nich vyhrálo, čtyřikrát bralo bod za remízu a dvakrát soupeři podlehlo, skórovalo devatenáctkrát a v sedmnácti případech inkasovalo. Nejlepším střelcem mužstva je pětigólový Portugalec B. Silva.

Posledních pět vzájemných zápasů

Monaco – Sochaux 2:1
    Sochaux – Monaco 2:2
    Sochaux – Monaco 3:0
    Monaco – Sochaux 4:3 pr. (Pohár)
    Hráči Monaka si trávník důkladně prohlédli a vypadá to, že hřiště je skvěle připraveno.

FC Sochaux: Werner – Faussurier, Fuchs, Teikeu "C", Gibaud, Tardieu, Sacko, Ilaimaharitra, Mbombo, Martin, Thuram.
    Náhradníci: Prévot – Toko Ekambi, Caceres, Cissé, Daham, Guerbert, Robinet.

AS Monaco FC: Nardi – Fabinho, Wallace, Raggi, Jemerson, Touré, Bakayoko, Moutinho, Costa, Silva, Carrillo.
    Náhradníci: Subašić – Tirard, Chaïbi, Pašalić, Carvalho, Lemar, Vágner Love.

Rozhodčí: B. Varela – D. Benech, E. Danizan.

1

4
    Costa se snažil přihrávkou vyslat do šance svého spoluhráče, ale míč byl včas zastaven.

10
    Žlutou kartu dostává Teikeu (FC Sochaux).

16
    Domácí se dostali do šance, centr z dálky ale Nardi bez problémů pokryl.

17
    Další možnost domácích, tentokrát Nardi rychle vyběhl a míč schoval do rukavic.

18
    Carrillo si vyskočil na centrovaný míč, hlavou nechal jen vyniknout Wernera, vzápětí míč orazítkoval levou tyč domácí svatyně.
    18. Carrillo (ASM)

19
    Sochaux vstřelilo branku!
    Po velké hrubici v obraně hostů, kdy hráči Monaca nedokázali odkopnout lehký míč, se k balónu dostal na levé straně osamocený FLORIAN MARTIN a zamířil na pravou stranu, kde byla brána soupeře volná.
    19. MARTIN - 1:0

22
    Werner schovává letící míč do rukou a uklidňuje hru, je jasné, že hosté budou útočit.

23
    Mbombo mohl přidat další gól, také on se ocitl po chybě soupeře sám před brankářem, ale mířil pouze do vyběhnutého Nardiho.

24
    Jeden z hráčů Monaca zahrál rukou, hosté tak přichází o míč na polovině soupeře.

27
    Bakayoko míč pro své barvy nevybojoval a rozehrávat od brány tak bude Werner.

29
    To Mbombo na druhé straně si vynutil faul a jeho tým tak bude rozehrávat zajímavou standardku.

29
    Centr před bránu však hosté odvrací do bezpečné vzdálenosti.

30
    Rohový kop pro Sochaux.

30
    Rozehrávka na krátko domácím vůbec nevyšla.

32
    Nepřesná přihrávka končí u Nardiho. Domácí jsou v posledních minutách aktivnější.

34
    Werner v klidu kontroloval míč v cestě do zámezí a s rozehrávkou nepospíchá.

35
    Touré se hezky uvolnil a poté mířil nebezpečně ke vzdálenější tyči, kterou o kousek minul. Velká škoda pro domácí.

38
    Akce na jeden dotek hostům nevyšla, ale vybojovali aspoň faul.

38
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Po rozehrávce přišel centr, na který si vyskočil TIEMOUE BAKAYOKO a hlavou ztečoval balón do horní části domácí svatyně.
    38. Bakayoko T. - 1:1

41
    Domácí se dostali do situace tři na tři, k šanci to ale nevedlo.

42
    Další centr před bránu Sochaux nikdo z hráčů Monaca netečoval, třebaže si nabíhali hned dva.

44
    Žlutou kartu dostává Fuchs (FC Sochaux).

45
    První půle se už jen dohrává, nevypadá to, že by se mělo skóre ještě měnit.

45+1

Domácí se v první půli docela překvapivě dostali do vedení, ovšem favorizovaní hosté přeci jen před koncem první půle srovnali a před druhým poločasem je tak vše otevřené. Kdo se bude nakonec radovat? A rozhodne se v základní hrací době nebo až v prodloužení, případně na penalty?

46

49
    Míč mají na kopačkách především hosté, ale šanci jsme zatím neviděli.

55
    HAIDI SACKO si posunul míč na levou nohu a přesnou ranou do horní části brány vrací vedení zpátky na stranu domácího mužstva. Nardi byl proti tomuto pokusu zcela bezmocný.
    55. SACKO - 2:1

55
    Žlutou kartu dostává Sacko (FC Sochaux).

57
    Žlutou kartu dostává Jemerson (AS Monaco FC).

59
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Mbombo, přichází Cisse.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Touré, přichází Vágner Love.

61
    Costa si faul u pokutového území soupeře nevymodlil a musí rychle zpátky na svou stranu.

62
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Silva, přichází Lemar.

64
    Žlutou kartu dostává Carrillo (FC Sochaux).

65
    Faulem se provinili hosté, domácí budou zahrávat volný přímý kop.

65
    Ten se jim nezdařil a míče se zmocnil soupeř.

69
    Málem se hosté dostali do šance, Costova přihrávka před bránu však byla zblokována.

70
    Moutinho vyslal před bránu soupeře nepřesný centr, Werner chytá míč do rukou.

71
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Thuram, přichází Ekambi.

73
    Držení míče: 43 % – 57 %.

76
    Domácí se spíše jen brání, což se jim daří. Soupeř nedokáže přes jejich pevnou obranu projít.

80
    Hosté se přes obranu soupeře nemohou prosadit a spíš si přihrávají u středové lajny, nyní se navíc provinili faulem, takže musí míč odevzdat.

81
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Bakayoko T., přichází Pašalić.

82
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Ilaimaharitra, přichází Daham.

82
    O střelu z dálky se pokusil jeden z hráčů Sochaux, mířil však vysoko nad.

84
    Domácí drží míč na kopačkách a soupeři jej odmítají dát.

84
    Nyní se dostali do šance, ale po hodně špatné přihrávce Cisseho se musí stáhnout zpátky, Nardi ani nemusel zasahovat.

85
    Další možnost Sochaux, Cisse a po něm Martin se ale ke střele nakonec nedostali.

86
    Nepříjemná situace pro žlutý tým, ten se bude bránit zajímavé standardce soupeře, ten bude rozehrávat v podstatě od rohového praporku.

87
    Domácí odvrátili míč do bezpečí a drží těsný náskok.

89
    Míč končí až u Nardiho, jenž rychle rozehrává.

90
    Teď pro změnu balón skončil u Wernera, který počkal, až k němu přiběhne někdo z protihráčů, teprve potom jej sebral do rukavic.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+1
    Domácí mohou v klidu šetřit čas, nyní rozehrají rohový kop.

90+1
    Jejich nepřesná akce sice končí u hostujícího gólmana, ale nějaký čas přeci jen ubyl.

90+2
    Roh pro Monaco.

90+2
    Dvakrát za sebou se podařilo hráčům Sochaux balón odkopnout až na polovinu soupeře. Hra je nyní přerušena, dva hráči, po jednom z každého celku, zůstávají ležet na trávníku.

90+4
    Stále se nehraje a už běží přesčas.

90+5
    Až nyní se může pokračovat, oba fotbalisté rovněž.

90+6
    Cisse se ještě v posledních vteřinách hnal sám na brankáře, neměl ale dostatečnou rychlost, bránící protihráč jej doběhl a o míč připravil. Domácího hráče to ale nemusí vůbec mrzet. Utkání totiž končí.

90+6

Sochaux to opravdu dokázal, tým, který je v tabulce druhý od konce a bojuje o udržení v druhé nejvyšší francouzské fotbalové lize porazil Monaco, celek, který je v tabulce druhý odshora a jenž bude pravděpodobně příští rok hrát milionářskou Ligu mistrů. Domácí postupují zaslouženě, podali velice dobrý výkon s dobře organizovanou obranou, na kterou nenalezli hosté recept.

S konstatováním, že druholigový Sochaux postupuje do čtvrtfinále Francouzského poháru se s vámi loučím a přeji příjemnou dobrou noc. Na shledanou. (23:12:15)