Motor ČB – Kladno 6:2 (kon.) | Jihlava – Most 1:3 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 5:3 (kon.)
Šumperk – Prostějov 1:2 (po pr.) | Ústí n/L – Slavia 3:4 (0:2 po s.n.) | Litoměřice – Kadaň 3:2 (1:0 po s.n.)
Havířov – Třebíč 1:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 10.02.2016, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Chance liga • 50. kolo

Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu z 50. kola WSM ligy, ve kterém se střetnou týmy Salith Šumperk a LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Jestřábi obklopují v tabulce sedmé místo a pouze skóre je dělí od přímého postupu do čtvrtfinále, to zatím drží AZ Havířov. Prostějovští hráči mají před koncem základní části dobrou formu. Z posledních pěti utkání dokázali čtyři vyhrát. Naposledy Prostějov udolal na svém ledě celek z Ústí nad Labem 5:4 v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je Matouš Venkrbec, ten na své konto nastřádal třicet tři bodů za šestnáct branek a sedmnáct asistencí.
    Jedničkou mezi třemi tyčemi je Luboš Horčička. V sezóně odchytal již čtyřicet osm zápasů s úspěšností zákroků 92,13 %.

Do konce základní části zbývá svěřencům Kamila Přecechtěla odehrát čtyři utkání včetně toho dnešního. Prostějov ještě dále doma přivítá Přerov a Havířov. V posledním kole pak bude zajíždět na led Rytířů z Kladna.

Salith Šumperk
    Šumperští hokejisté se nachází na samém dně tabulky WSM ligy. Od předposledního Mostu je dělí pouze skóre. Draci v pondělním zápase dokázali přetrhnout šňůru čtyř proher v řadě a to když dokázali porazit Benátky na jejich ledě poměrem 0:3.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, který na své konto nastřádal již čtyřicet šest bodů za pětadvacet branek a jednadvacet asistencí. Mezi třemi tyčemi draků se již v sezóně prostřídalo šest brankářů. Nejvíce má odchytáno Daniel Zelenka a Miroslav Svoboda. Oba dva odchytali devatenáct zápasů s úspěšností zákroků přes devadesát procent.

Do konce základní části zbývá svěřenců Milana Mazance odehrát tři utkání včetně toho dnešního. Draci pak ještě budou zajíždět na led pražské Slávie a základní část pak ukončí na svém ledě proti celku z Kadaně.

Vzájemné zápasy ze sezóny 2015/2016:

7.10. 2015 Prostějov – Šumperk 3:4 pr.
    18.11. 2015 Šumperk – Prostějov 6:2
    4. 1. 2016 Prostějov – Šumperk 3:4 sn.

Salith Šumperk: Bartošák (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl – Novák, Moskal, Čuřík – Luňák, Volek, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:30
    Gewiese nepřesně přihrál, puku se tak ujímají hostující hráči.

00:38
    První střela prostějovských hráčů, Bartošák zasahovat nemusel.

01:01
    Na druhé straně pálil Milfait, také nepřesně.

01:38
    Drtina dostal nabito na modrou od Moskala, je tvrdý pokus vyrazil Patrik Bartošák betony.

02:10
    Zdráhal nahodil puk za bránu hostů, tam ho ale domácí tým nedokázal vybojovat na své hole.

02:41
    V dobré šanci Fořt, ten ale z těsné blízkosti trefuje pouze připraveného Horčičku.

03:09
    Patrik Husák (PRO) dostává dvě minuty za sekání.

03:20
    Sedlákova střela tahem z modré končí na betonech Horčičky.

03:45
    Prostějov vyhazuje puk do středního pásma a odjíždí střídat.

04:11
    Káňa vjel s pukem do útočného pásma jako uragán, jeho následný bekhendový pokus byl ale nepřesný.

04:21
    Ke střele se dostal Prokop, hostující brankář má puk ve své moci.

05:05
    Milfait nepřesně přihrával, hosté vyhazují.

05:09

05:18
    Miškovského pokus z prostoru mezi kruhy končí v lapačce Horčičky.

05:31
    Do dobré šance se mohl dostat Luňák, jenže rozhodčí ještě dříve odpískal ofsajd.

06:10
    Sedlák poslal krásnou přihrávku na Pláška, ten se mohl dostat do dobré šance, jenže nedokázal kotouč ideálně zpracovat.

06:18
    Odpískán ofsajd Jestřábů.

07:10
    Holík posílal puk před bránu, kde se nacházel Šimun, hostující obránce ale včas stihl zareagovat a dokázal puk odpálit do bezpečí.

07:24
    Tomáš Fořt se dostal do zakončení, hostující brankář proti jeho střele zasahoval betony.

08:03
    Sedlák viděl najíždějícího si Brunce, ten se ale na poslední chvíli vydal jiným směrem a domácí tak přišli o kotouč.

08:55
    Krejčíkova střela z mezikruží postrádala přesnost i razanci.

09:54
    Horynova střela tahem z modré mířila vedle pravé tyče Luboše Horčičky.

10:22
    Ofsajd Šumperka.

11:03
    Miškovský to zkusil z otočky, jeho pokus byl ale nepřesný.

11:28
    Jakub Šlahař (PRO) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

11:30
    Draci kombinují v obraném pásmu Jestřábů...

12:01
    Jenže nepřesná rozehrávka je vyhání až za vlastní bránu.

12:21
    Prokopova střela z modré byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazuje se před Horčičkou.

12:59
    Miškovská měl dostatek času ke střele, nakonec ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

13:28

13:33
    Po střele Jana Káni drží puk ve své lapačce Luboš Horčička.

14:10
    Puk od Krejčíka dostal na modrou Illéš, jeho následný pokus skončil na hrudi Patrika Bartošáka.

14:18
    Moskal zpoza branky poslal puk na Nováka, ten bekhendem nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

14:21
    Z modré pálil Drtina, domácí brankář má puk ve své lapačce.

14:30
    Puk znovu v lapačce Bartošáka, tentokrát po střele Husáka.

15:10
    Miškovský přenechal puk Haasovi, ten těsně minul levou tyčku Horčičkovy brány.

15:50
    Prostějov si zahraje první přesilovou hru, Josef Horyna (SUM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    Šumperk zatím hraje s Jestřáby 0:0

Prostějovští hráči střílí branky s hokejkami #CCMTacks a #CCMRibcor #wsmliga

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

16:05
    Dělovka vzešla z hole Luňáka, Bartošák byl připraven a puk vyrazil.

16:32
    Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.

17:10
    Prostějov se nemůže dostat do útočného pásma, Šumperk teď třikrát v krátkém sledu dokázal kotouč vyhodit.

17:43

18:06
    Šimunovi nevyšla stahovačka, k puku se dostávají hosté.

18:41
    Ostřanský nabil puk Prokopovi na modrou, po jeho dělovce se chvíli nevědělo kde se puk nachází, nakonec ale vypadl z výstroje jednoho z hostujících hráčů.

18:52
    Puk v ochranné síti, vhazuje se před Bartošákem.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:10
    Tvrdá střela v podání Jakuba Čuříka končí vedle levé tyčky domácí svatyně.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. Branku jsme zatím neviděli ani na jedné straně. Více práce měl v první třetině Luboš Horčička, ten si ale se všemi pokusy šumperských hráčů dokázal poradit.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:16
    Tomáš Sedlák (SUM) dvě minuty za podražení.

20:20
    Dominik Volek jel sám na Bartošáka, jeho bekhendový blafák mu ale nevyšel.

21:10
    Šumperk dokázal dvakrát po sobě vyhodit, Prostějov se nedokáže udržet v útočném pásmu.

22:16

22:25
    Sedlák se vracel z trestné lavice a hned se vydal podpořit útok. Jeho střela končí na vyrážečce Luboše Horčičky.

23:25
    Bail nepřesně přihrával to samé ale ihned zopakoval na druhé straně Moskal a tak i nadále Šumperk zůstává u puku.

23:38
    Sedlákovo nahození ze středního pásma si ponechal hostující brankář ve své lapačce.

23:45
    Střela Tomáše Fořta končí na vyrážečce Horčičky.

24:20
    Haas poslal puk před bránu na Miškovského, tomu na poslední chvíli zablokoval hůl Mojžíš.

25:00
    Velký tlak Šumperka řeší hosté nedovoleným zákrokem. Patrik Husák dostává dvě plus deset minut za vražení zezadu. Dvouminutový trest odpykává Augustin.

25:30
    Fořtova střela sražena do ochranné sítě.

26:10
    Prostějov se dvakrát v krátké době dokázal osvobodit.

26:50
    O ostrého úhlu to zkusil Miškovský, Horčička byl ale pozorný a puk vyrazil.

27:00

27:04
    Zdráhal poslal puk přímo do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:45
    Jakub Čuřík střílel ihned po buly, Bartošák drží puk ve své lapačce.

28:06
    Jan Milfait (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za hákování.

28:21
    Holík vyhodil puk až za bránu Horčičky.

28:32
    Luňák poslal puk na modrou na Drtinu, ten svou střelou vyprášil lapačku Patrika Bartošáka.

28:55
    Miškovský drží puk na své holi a šetří tak čas pro draky.

30:00
    V oslabení se ve velké šanci ocitl Gewiese, jeho pokus vyrazil Horčička před sebe a následně ještě musel čelit dorážce od Staňka. I s touto střelou si ale dokázal poradit.

30:06

30:15
    Sedlák posílal puk na Milfaita, který zrovna opouštěl trestnou lavici. Ve velké šanci však Jan Milfait nedokázal trefit ani prostor mezi třemi tyčemi.

31:33
    Ofsajd Prostějova.

32:11
    Haas si s pukem vybruslil před bránu, jeho následný pokus pouze projel brankovištěm.

32:41
    Z modré pálil Drtina, domácí brankář má puk na své hrudi.

33:02
    Ostřanský dobře prostrčil puk na Staňka, ten těsně minul hostující svatyni.

33:18
    Dominik Rudl (PRO) si jede odsedět dvě minuty za držení protihráče.

34:01
    Holíkova střela z modré se k bráně nedostala, hosté vyhazují kotouč.

34:39
    Sedlákova střela byla zblokovaná Novákem.

35:01
    Hosté se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. Illéš posílal puk na Šlahaře, ten ale nedokázal trefit poloprázdnou bránu.

35:18
    Tvrdá střela z hole Prokopa končí nad bránou Luboše Horčičky.

35:18

36:10
    Šimunovu střelu vychytal Horčička svým ramenem.

36:40
    Fořt dostal nabito, jeho pokus byl sražen až nad ochrannou síť.

36:40
    Jakub Čuřík (PRO) dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

36:55
    Odpískaná přihrávka rukou, hra se stěhuje do středního pásma.

37:18
    Jakub Šlahař (PRO) si jede odpykat dvě minuty za krosček. Šumperk se naskytá dvouminutová přesilovka pět na tři.

37:31
    Hosté chtěli za každou cenu vyhodit puk, jenže zapomněli na volného Fořta, který tak od svých spoluhráčů dostal puk. Ve velké šanci ovšem trefil pouze připraveného Horčičku.

37:35
    Holíkova střela minula levou tyč hostující brány.

37:45
    Sedlák pálil z modré, Horčičkovi vypadl puk z lapačky, ale toto zaváhání dokázal rychle napravit.

38:02
    Káňa nabil puk Holíkovi, ten svou dělovkou minul levou tyčku hostující svatyně.

38:11
    Šumperk kombinuje v obraném pásmu Prostějova ...

38:30
    Nabito dostal Holík, jeho střela končí vedle levé tyčky.

39:00
    Fořt poslal puk na Holíka, ten ale promáchnul.

39:18
    Hosté jsou již ve čtyřech.

39:28
    Káňa poslal puk na Sedláka, ten trefil betony Horčičky.

39:29
    Krejčík zůstal po zásahu pukem ležet na zemi. Rozhodčí přerušil hru. Hostující hráč s bolestivou grimasou zamířil rovnou do kabin.

40:00

Ani druhá třetina nám nenabídla žádnou branku. Nejblíže k ní měl Šumperk, který měl ke konci druhé třetiny možnost hrát celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Luboš Horčička ovšem v bráně předváděl krásné zákroky a nedovolil tak domácím hráčům skórovat.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:40

40:43
    Fořtovu střelu z modré drží Horčička ve své náruči.

41:43
    Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.

42:16
    Střelu Dominika Rudla přizvedl Jan Zdráhal až nad ochrannou síť.

42:32
    Moskal poslal puk zpoza branky před Bartošáka, ten kus černé gumy rychle lapil puk do své lapačky.

42:45
    Moskal se snažil puk poslat před domácí bránu, v tom mu ale zamezil Aleš Holík, který do jeho přihrávky vložil hůl.

42:57
    Odpískán ofsajd draků.

43:23
    Marek Haas (SUM) potrestán dvěma minutami za sekání.

43:30
    Šumperk se rychle osvobozuje.

44:01
    Staněk vyváží puk daleko od šumperské brány.

44:39
    Z modré pálil Kaluža, Patrik Bartošák má puk ve své výstroji.

44:51
    Luňák nabil puk na modrou Drtinovi, jeho pokus lapil Bartošák do své lapačky.

45:15
    Drtina poslal puk na Cetkovského ten před odkrytou bránou promáchl.

45:23

46:06
    Staňkova střela se zastavila o tyč hostující brány.

46:41
    Zdráhal si s pukem vybruslil do střelecké pozice, jeho následný pokus skončil na betonech Horčičky.

47:06
    Moskal se hnal do dobré šance, nejprve si před něj lehl Tomáš Prokop a tak hostujícímu hráči nezbylo nic jiného než vyslat střelu do horní části brány. Tam už byl ale připraven Bartošák se svou lapačkou.

47:55
    Nejdříve pálil Gewiese, jeho střelu vyrazil Horčička před sebe, kde stál na dorážku připravený Káňa, ale i s touto střelou si hostující brankář poradil.

48:22
    Krejčík si dokázal vybruslit s pukem až před Bartošáka, ten ho ale skvělým zákrokem dokázal zastavit. Následně musel ale ještě čelit dorážce z hole Illéše, lapačka domácího brankáře byla ovšem včas na svém místě.

49:26
    Čuříkovu střelu lapil Bartošák do své lapačky.

49:27
    Aleš Holík (SUM) si jede odsedět dvě minuty za držení protihráče.

49:40
    Cetkovského střela končí na hrudi domácího strážce svatyně.

49:51
    Domácí brána posunuta, rozhodčí přerušuje hru.

50:10
    Bail vyhazuje kotouč až za bránu Luboše Horčičky.

50:37
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu. V přesilové hře se dokázal prosadit LUKÁŠ KREJČÍK, který dokázal puk umístit přesně k pravé tyči Bartošákovy brány. Asistence: Pavel Mojžíš, Jakub Šlahař.
    50:37 LUKÁŠ KREJČÍK - 0:1

51:59
    Holík přenechal puk Káňovi, ten následnou střelou orazítkoval betony Luboše Horčičky.

52:17
    Čuřík pálil vysoko nad bránu Bartošáka.

52:40
    Novák si s pukem vybruslil mezi kruhy, následnou střelu vyslal přímo do lapačky domácího brankáře.

53:05
    Zdráhal poslal kotouč na Haase, ten si s ním najel až na útočnou modrou čáru, odkud také vyslal svou střelu do betonů Luboše Horčičky.

54:51
    Holík dokázal obrat hostujícího hráče o puk, který následně poslal na hůl Jana Káni, ten se poté snažil objet bránu a zakončit.

55:01
    Zakázané uvolnění Šumperka.

55:10
    Tomáš Fořt se ve vlastním pásmu zmocnil puku, s ním dokázal projet celé kluziště a nakonec se dostal i do zakončení, Horčička je ale stále bezchybný.

55:30
    Prostějov v šanci dva na jednoho. Novák poslal puk na hůl Čuříka, toho skvěle vychytal Bartošák.

56:30
    Hosté posílají kotouč do středního pásma a odjíždí střídat.

56:45
    Cetkovský vyslal dělovku na bránu domácích. Bartošák zasahuje levým betonem.

56:55
    Hostující brankář má puk ve své lapačce po střele Zdráhala.

57:26
    Moskal dostal dlouhou přihrávku, následně se napřáhl ke střele, která skončila na betonech domácího strážce svatyně.

57:42
    Zakázané uvolnění hostů.

57:42
    Oddechový čas pro domácí.

57:42
    Bartošák zůstává na střídačce Šumperk to zkouší v šesti.

58:16
    Domácí hráči se radují, puk zapadl do sítě hostů. Jenže rozhodčí branku nejspíše neviděl a tak si na pomoc volá ještě brankového rozhodčího. Uvidíme zda ten gól potvrdí.

58:16
    Draci právě vstřelili branku!
    Gól je uznán. V hloučku těl se nejlépe zorientoval TOMÁŠ SEDLÁK, který dokázal puk usměrnit k pravé tyči Horčičkovy brány. Bez asistence.
    58:16 Tomáš SEDLÁK - 1:1

58:53
    Moskal těsně minul domácí svatyni.

59:10
    Miškovský při pokusu o kličku podklouzl, puku se tak ujímají hosté.

59:49
    Gewiese vyslal nepřesnou rozehrávku, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

60:00

60:01

60:28
    Fořt s Milfaitem v šanci dva na jednoho. Prvně jmenovaný chtěl puk z otočky poslal právě na Milfaita, bohužel pro Šumperk nepřesně.

60:51
    Illéš pálil do Bartošákových betonů.

61:15
    Střelu Jakuba Illéše vyrazil Bartošák před sebe kde byl nikým nehlídaný JAKUB ŠLAHAŘ,který bez problémů dorazil puk do odkryté domácí klece. Asistence: Jakub Illéš.
    61:15 Jakub ŠLAHAŘ - 1:2

Ve třetí třetině dokázal každý tým vstřelit po jednom gólu a tak se dostal zápas až do prodloužení, kde vítěznou branku dokázal vstřelit Jakub Šlahař.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Patrik Bartošák
    LHK Jestřábi Prostějov – Luboš Horčička (20:26:07)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 59. Sedlák – 51. Krejčík (Mojžíš, Šlahař), 62. Šlahař (Illéš)

DRACI PARS ŠUMPERK: Bartošák (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír