Motor ČB – Kladno 6:2 (kon.) | Jihlava – Most 1:3 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 5:3 (kon.)
Šumperk – Prostějov 1:2 (po pr.) | Ústí n/L – Slavia 3:4 (0:2 po s.n.) | Litoměřice – Kadaň 3:2 (1:0 po s.n.)
Havířov – Třebíč 1:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
HC Slavia Praha
Středa 10.02.2016, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 50. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Příjemný středeční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 50. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí HC Slavia Praha.

Letošní bilance obou týmů v letošní sezóně:

HC Slovan Ústí nad Labem:

49 zápasů: 19 výher, 3 výhry po základní hrací době, 5 proher po základní hrací době, 22 porážky; skóre 166:170, 68 bodů, v tabulce 9. místo; aktuální forma:
    Šumperk – Ústí nad Labem 3:4 sn
    Ústí nad Labem – Přerov 2:3
    Kladno – Ústí nad Labem 2:3 pp
    Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 4:0
    Prostějov – Ústí nad Labem 5:4 pp

HC Slavia Praha:
    49 zápasů: 22 výhry, 7 výher po základní hrací době, 6 proher po základní hrací době, 14 porážek; skóre 160:126, 86 bodů, v tabulce 4. místo; aktuální forma:
    Slavia Praha – Třebíč 4:2
    Most – Slavia Praha 6:5 sn
    Slavia Praha – Jihlava 1:3
    Havířov – Slavia Praha 3:0
    Slavia Praha – Litoměřice 5:4 sn

Mírným favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří HC Slavia Praha.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

7 zápasů: 1 výhra, 6 porážek, skóre 11:28.

Nejčetnějším výsledkem v historii je prohra Slovanu 1:2 (2x).

Poslední vzájemný duel (37. kolo WSM Ligy,
    4. 1. 2016):

HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem

2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 36. Pavlin (Vas, Robinson), 60. Robinson (Markovič) – 15. J. Kloz (Roubík, D. Tůma), 22. Tenkrát (D. Merta, Melka), 45. D. Tůma (Skočovský, Smetana), 59. Holomek (D. Merta).
    Rozhodčí: Škrobák – T. Svoboda, Maštalíř.
    Vyloučení: 4:4.
    Využití: 1:0.
    Diváci: 990.
    Střely na branku: 42:34 (13:8, 16:14, 13:12).
    Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Slovan se po celou letošní sezónu prezentuje výkony jako na houpačce. Výhry střídají prohry a naopak. V současnosti bojuje Ústí nad Labem o play-off, k úplné jistotě do vyřazovacích bojů schází nyní Severočechům šest bodů. Slovan od lepšího umístění v tabulce ve WSM Lize brzdí špatná obrana, kdy svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše mají v soutěži třetí nejlepší ofenzivu, avšak třetí nejhorší defenzivu.

Slavii se v současnosti příliš nedaří, tříbodový zisk brali Pražané naposledy v rámci domácího utkání 45. kola WSM Ligy proti Třebíči. V minulém kole zvítězil celek pod vedením Milana Razýma a Jana Srdínka proti Litoměřicím až po samostatných nájezdech. Na rozdíl od Ústí nad Labem má Slavia play-off jisté, na třetí Jihlavu ztrácí hokejisté z hlavního města České republiky šest bodů, před pátým Přerovem mají naopak náskok pět bodů.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Chalupa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Holomek, D. Sobotka – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Gengel, Kuchler – Křivohlávek, Melka, D. Merta – Janák, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Andrlík, Krstev, Pavlin, M. Hruška, Přindiš, Hraško – D. Hruška, Tuominen, Mikulík – Markovič, Šafránek, Robinson – Tejral, Kašpařík, Bahenský – M. Čermák, Andres, M. Ondráček. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Rozhodčí: Škrobák – Jílek, Šperl.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Michal Škrobák.
    Čároví rozhodčí: Michal Jílek, Martin Šperl.

Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté v červenobílých.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (42 zápasy; 21 výhra; 126 inkasovaných gólů; 3 shut-outy; úspěšnost zákroků 91,19 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,02; 2 trestné minuty).

Alexandr Hylák (43 zápasy; 27 výher; 97 inkasovaných gólů; 3 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,86 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,32; 4 trestné minuty).

Před začátkem střetnutí je předán šek Šimonovi Rostislavovi Janušovi, který trpí centrální svalovou hypotonií s mitochondriálním onemocněním. Hráči Slovanu darováním plazmy vybrali 26 000,- Kč.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování zvítězili hosté.

00:24
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané těží z první šance a jdou brzy do vedení! David Hruška (11+15) přihrál z pravého kruhu k opačné tyči MILANU MIKULÍKOVI (10+9), který se z bezprostřední blízkosti do odkryté branky nemýlil. Asistence: David Hruška (11+15), David Šafránek (12+9).

00:36
    Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 1:0).

01:55
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Rychlá odpověď v podání Slovanu! Jan Křivohlávek (4+6) využil přečíslení dva na jednoho a z pravé strany servíroval finální přihrávku ANTONÍNU MELKOVI (8+18), který střelou do odkryté branky vyrovnal. Asistence: Jan Křivohlávek (4+6), David Merta (6+7).

02:49
    Hra se po dvou rychlých gólech uklidnila.

03:23
    Početní výhoda pro domácí. Nathan Robinson (SLA) si počínal za hranicí pravidel v útočném pásmu, za což mu hlavní rozhodčí Michal Škrobák vyměřil menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 52.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

04:28
    V dobré střelecké pozici se octl Chalupa, Hylák připraven.

05:05
    Slovan kombinuje v útočném pásmu, schází ale střelba.

05:23

06:14
    Ondráček pouze nahodil za branku Soukupa a míří se svou formací střídat.

06:51
    Janák z mezikruží pálil do výstroje Hyláka.

07:12
    Další brankovou příležitost si připravil Kloz, hostující brankář kotouč vyrazil.

07:27
    Markovič z levého kruhu vystřelil na domácího hájce svatyně. Komerční přestávka.

08:31
    Andres hledal zpoza branky na hranici ofenzivní části hřiště Hraška, jehož pokus gólman Slovanu zneškodnil.

08:57
    Hosté pokračují v tlaku.

09:35
    David Hruška neprošel přes dobře hlídané střední pásmo.

10:02
    Gengel nemířil z levé strany přesně.

10:58
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři příliš práce nemají.

11:43
    Tenkrát od útočné modré čáry přestřelil.

11:55
    Brož neprostřelil obranný val soupeře.

12:41
    David Hruška si vybruslil do pravého kruhu, odkud nevystřelil mezi tři tyče.

13:49
    Robinsonova střela skončila v ochranné síti. Komerční přestávka.

13:54
    Druhá přesilová hra pro Ústí nad Labem. Zdeněk Bahenský (SLA) inkasoval dvě minuty za napadení.

Celkem TM v letošním ročníku: 46.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

14:55
    Slavii se podařilo vyhodit.
    Slavia otevřela skóre zápasu, záhy ale o vedení přišla.

Spojení @hcslavia a @ccmhockeyczechrepublic funguje dokonale! ????#ccm #wsmliga

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

15:32
    Vágnerova přízemní střela neslavila úspěch, Hylák pouze posunul puk do rohu.

15:54

16:29
    Křivohlávek si zblízka s gólmanem Slavie neporadil.

16:35
    Druhý ofsajd domácích (na ofsajdy 2:0).

16:51
    Tůma prošel obranou hostů, dostal se až před brankoviště Hyláka. Maskovaný muž Slavie připraven.

17:35
    Po delší době v šanci znovu Slavia, David Hruška si ale druhý kanadský bod v dnešním střetnutí nepřipsal.

18:29
    Střelecký pokus Andrlíka tečoval Touminen pouze do Soukupa.

19:00
    Milan Hruška z prostoru mezi kruhy se svou střelou neúspěšný.

19:11
    Třetí přesilová hra pro Slovan. Martin Ondráček (SLA) obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:3.

19:54
    Využitá přesilovka! Gól do šatny! Obrat! Jan Kloz (21+29) zahlédl na hranici útočného pásma DANIELA SOBOTKU (4+6), který si mírně sjel směrem k brance a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Kloz (21+29), David Tůma (22+21).

19:59
    Vágner ze středové čáry prověřil pozornost Hyláka.

20:00

Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek), 20. Sobotka (Kloz, Tůma) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek).
    Vyloučení: 0:3.
    V oslabení: 0:0.
    Zakázaná uvolnění: 0:0.
    Ofsajdy: 2:0.
    Vyhraná vhazování: 9:9.

Další třetina začne přibližně v 18:51 hod.

Lepší vstup do zápasu zažila Slavia, která šla po dvaceti čtyř sekundách zásluhou Milana Mikulíka do vedení. Exústecký forvard skóroval do odkryté branky po přihrávce Davida Hrušky. Slovan potřeboval na vyrovnání devadesát jednu vteřinu, když Jan Křivohlávek z přečíslení dva na jednoho nalezl Antonína Melku, který poslal puk za záda Alexandra Hyláka. Po rychlé odpovědi se diváci na severu Čech dočkali další branky až šest sekund před přestávkou, když Daniel Sobotka svou nechytatelnou ránou zužitkoval přesilovou hru a zároveň gólem do šatny dokonal obrat skóre. Nechme se překvapit, kolik přesných zásahů nabídne druhá třetina.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
    – 13;
    Alexandr Hylák – 13.

Byla doplněna druhá asistence u prvního gólu domácích!

20:01

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.

20:36
    Roubík se zmohl pouze na nahození touše k brance hostů.

21:27
    Střela Tenkráta zblokována.

22:46
    Tůma z levého kruhu Hyláka nepřekonal.

23:06
    Čtvrtá přesilovka ve prospěch Severočechů. Žiga Pavlin (SLA) si musí jít odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 50.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:4.

23:27
    Vágner trefil pouze Bahenského hůl, kterou levý křídelní útočník zlomil a míří rychle střídat.

24:19
    Kloz měl na čepeli třetí gól Slovanu, na poslední chvíli ale fantasticky zasáhl ležící Hylák, který do dráhy kotouče vložil ruku a zabránil tak domácím ve skórování.

24:59
    Tůma adresoval v předbrankovém prostoru černou gumu Roubíkovi, který z pravé strany neuspěl.

25:06

25:39
    Dělovku Davida Bernada nepropustil k vlastní svatyni Milan Hruška.

26:13
    Po faulu Ondřeje Holomka, hákování, bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch hostů.

26:13
    Trestné střílení provede Milan Hruška.

26:13
    Milan Hruška se snažil uspět blafákem do forhendu, který neslavil úspěch. Touš skončil na pravém betonu Jakuba Soukupa.

26:39
    Mikulík z ostrého úhlu nevystřelil podle svých představ.

27:06
    Na ledě zůstal ležet David Hruška, rozhodčí přerušili hru.

27:06
    David Hruška odjel na střídačku po svých, v utkání bude pravděpodobně pokračovat.

27:38
    Kuchler v mezikruží skákající puk promáchl.

27:54
    Tenkrát se pokoušel najít v předbrankovém prostoru Gengela, který měl zakončení na dlouhou hůl.

28:30
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0).

29:23
    Sobotkova jedovka od pravého mantinelu skončila v náruči Hyláka.

29:29
    Pátá početní výhoda pro domácí. Dvid Hruška (SLA) potrestán menším trestem za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:5, navíc Holomek (UNL) TS [HÁK].

30:21
    Využitá přesilovka! Lukáš Chalupa (2+3) nalezl v mezikruží nikým neobsazeného DAVIDA TŮMU (23+21; dnes 1+1), který přízemní střelou k pravé tyči navyšuje vedení Slovanu. Asistence: Lukáš Chalupa (2+3), Daniel Sobotka (4+7; dnes 1+1).

31:45
    Hosté si vytvořili tlak.

32:00
    David Bernad zůstal ležet bezmocně v rohu, rozhodčí přerušil hru.

32:00
    Na ledovou plochu okamžitě přispěchal lékař, přinášena jsou i nosítka.

32:00
    Martin Ondráček (SLA) inkasoval za ošklivý faul na Davida Bernada trest ve hře za naražení zezadu. Pětiminutový trest odpyká Petr Tejral.

Celkem TM v dnešním utkání: 27.
    Celkem TM v letošním ročníku: 27.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček (SLA) TH [NARZ].

32:00
    David Bernad ukázal fanouškům z nosítek palec, že je v pořádku. Slovan čeká pětiminutová přesilovka.

32:32
    Sobotka pouze ohrozil brankáře hostů.

33:33
    Brož od útočné modré čáry mířil mezi betony Hyláka, gólman Pražanů připraven.

34:35
    Holomek zůstal ležet na ledě po střetu s Pavlinem, hra přerušena.

34:35
    Vylučovat se nebude, Holomek odjíždí na střídačku po svých.

35:05
    V šanci znovu Brož, jenž nevyzrál na defenzivu Slavie.

35:48
    Poměr sil na ledě se srovná. Lukáš Chalupa (UNL) míří za katr na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].

36:06
    Postavení mimo hru v podání hostů (na ofsajdy 2:1).

36:58
    Slavia znovu v ofsajdovém postavení (na ofsajdy 2:2).

37:00

37:35
    Pražané kombinují v útočné třetině.

37:48

38:41
    Slovan se usadil u branky Slavie, svatyni Hyláka neohrozil.

39:38
    Druhá část se dohrává v obranném pásmu Slovanu.

40:00

Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek).
    Vyloučení: 1:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
    Využití: 2:0.
    Zakázaná uvolnění: 0:0, 1:0.
    Ofsajdy: 2:0, 0:2.
    Vyhraná vhazování: 9:9, 13:13.

Další třetina začne přibližně v 19:48 hod.

Druhá třetina nabídla pouze jeden gól na straně Slovanu, přesto bylo k vidění několik důležitých momentů. Gólovou šanci nejprve zahodil v pětadvacáté minutě Jan Kloz, trestné střílení o necelé dvě minuty nevyužil Milan Hruška. Ze zápasu ve třicáté druhé minutě musel po faulu Martina Ondráčka odstoupit David Bernad, jenž musel opustit ledovou plochu na nosítkách. Zanedlouho uvidíme, jak si Slavia dokáže poradit s dvoubrankovým mankem.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 12;
    Alexandr Hylák – 14.

40:01

40:01
    Na zahajovacím vhazování zvítězil David Šafránek.

40:58
    Slovan pozorně brání a k ničemu výraznějšímu nechce soupeře pustit.

41:24
    Druhý icing Ústí nad Labem (na icingy 2:0).

41:40
    Důraz Bahenského po střele Přindiše nestačil na překonání Soukupa.

42:35
    Melka pálil mimo.

43:10
    První zakázané uvolnění také v podání Slavie (na icingy 2:1).

43:41
    Markovič z pravé strany přestřelil.

44:20
    Ladislav Gengel prošel obranou hostů jako nůž máslem a octl se rázem v samostatném úniku. Ve finální fázi volil centr druhé formace bekhendový blafák, úmysly ústeckého útočníka přečetl Alexandr Hylák.

45:10
    Proti ráně Melky se nemusel hostující brankář ani nyní natahovat.

45:10
    Melka byl rozjetý a ze svého postavení dostal i Hylákovu svatyni. Na ledovou plochu přivolán ledař s vrtačkou.

45:58
    Přindiš neprostřel přes střední pásmo, které dobře bránil Melka.

46:44
    Komerční přestávka.

47:11
    Šance v podobě přesilovky pro hosty. Jiří Kuchler (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 30.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].

47:15
    Sobotkovi se podařilo vyhodit.

47:50
    Puk poskakoval po brankovišti Soukupa, kde se ho snažili z bezprostřední blízkosti dorážet Tuominen a Pavlin. Ústecký gólman udržel kotouč před brankovou čárou.

48:42
    Čermák se dostal do brejku, ze kterého si na Soukupa nepřišel. Brankář Slovanu sklízí obdiv v podobě velkého potlesku.

49:11

49:35
    Laxní pokus Pavlina zamířil vedle.

50:14
    Pražané pokračují v popřesilovkovém tlaku, Ústí nad Labem pouze brání.

celkem TM v dnešním utkání: 4, celkem TM v letošním ročníku: 54;
    Petr Tenkrát (UNL) – menší trest za hákování, celkem TM v letošním ročníku: 18.

Vyloučení celkem v zápase: 3:6, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].

53:03
    Slavia bude hrát přesilovou hru čtyři na tři. Lukáš Chalupa (UNL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním ročníku: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:6, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].

53:35
    David Hruška vysněný cíl přestřelil.

54:51
    Využitá přesilovka! Jaroslav Markovič (17+22) adresoval křižnou přihrávku ŽIGOVI PAVLINOVI (7+21), který neměl potíže s trefením odkryté branky. Asistence: Jaroslav Markovič (17+22), Milan Hruška (5+13).

55:05
    Ofsajd Slavie (na ofsajdy 2:3).

56:44
    David Hruška domácího brankáře nepřekonal.

56:53
    Pro změnu postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 3:3).

57:20
    Zakázané uvolnění domácích (na icingy 3:1).

57:57
    Oddechový čas pro hosty.

57:57
    Pražané budou riskovat hru bez brankáře!

58:04
    Gól při hře bez brankáře! Po nacvičeném signálu přihrál Nathan Robinson (14+29) na střed volnému JAROSLAVU MARKOVIČOVI (18+21), který se štěstím srovnává skóre. Asistence: Nathan Robinson (14+29), Milan Hruška (5+14; dnes 0+2).

59:10
    Čtvrté zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 4:1).

59:58
    Melka ještě vybojoval buly v útočné třetině.

60:00

Statistiky základní hrací doby:

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek), 55. Pavlin (Markovič, M. Hruška), 59. Markovič (Robinson, M. Hruška).
    Vyloučení: 4:6, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
    Využití: 2:1.
    Zakázaná uvolnění: 0:0, 1:0, 3:1.
    Ofsajdy: 2:0, 0:2, 1:1.
    Vyhraná vhazování: 9:9, 13:13, 7:13.

Prodloužení začne po tříminutové přestávce, tj. přibližně ve 20:29 hod.

Slavia v přesilové hře v pětapadesáté minutě nejprve snížila, když se prosadil Žiga Pavlin. Po oddechovém čase a následné power-play si nastavený čas vynutil Jaroslav Markovič.

Prodloužení bude trvat pět minut, a to hracím systémem čtyři na čtyři.

60:01

60:01
    Na zahajovacím vhazování prodloužení šťastnější Slavia.

60:37
    Tůma zpoza branky Hyláka nepřekvapil.

60:48
    Vágner tečoval nahození spoluhráče mimo.

61:51
    Robinsonova střela neprošla přes obranný val domácích.

62:00
    Sobotka nevystřelil podle svých představ.

62:12
    Druhé zakázané uvolnění hostů (na icingy 4:2).

62:33
    Bahenského ránu z pravé strany chytá Soukup.

62:41
    Pokus Milana Hrušky gólman domácích neviděl, se štěstím puk vyrazil před sebe.

63:38
    Přindišova střela byla několikrát tečována, naštěstí pro domácí mimo Soukupovu klec.

64:18
    Chalupa z pravého kruhu neúspěšný.

64:58
    Prodloužení se dohrává ve střední třetině.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nastavený čas vítěze neurčil, a tak budeme svědky loterie zvané samostatné nájezdy.

Po úpravě ledové plochy budou následovat samostatné nájezdy po třech.

Statistiky prodloužení:

Zakázaná uvolnění: 1:0.
    Ofsajdy: 0:0.
    Vyhraná vhazování: 1:2.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy zahájí domácí, jmenovitě Jan Křivohlávek.

1. série
    0:0
    Jan Křivohlávek s přízemní střelou k tyči neuspěl – 0:0.

Za hosty pojede Nathan Robinson.

1. série
    0:1
    Nathan Robinson uspěl bekhendovým blafákem – 0:1.

Druhý nájezd za Slovan provede Jan Kloz.

2. série
    0:1
    Jan Kloz vystřelil pouze do brankáře – 0:1.

Druhou sérii za hosty dokončí exústecký Miloslav Čermák.

2. série
    0:2
    Miloslav Čermák (SLA) uspěl rovněž bekhendovým blafákem – 0:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je NATHAN ROBINSON.

Nejlepší hráči:

Martin Vágner (0+0)
    HC Slavia Praha: Jaroslav Markovič (1+1)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
    2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek), 55. Pavlin (Markovič, M. Hruška), 59. Markovič (Robinson, M. Hruška), rozhodující nájezd Robinson.
    Diváci: 2 485.
    Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
    Zakázaná uvolnění: 4:2.
    Ofsajdy: 3:3.
    Vyhraná vhazování: 30:37 (9:9, 13:13, 7:13 – 1:2).
    Nejlepší hráči: Martin Vágner – Jaroslav Markovič.

Utkání 50. kola WSM Ligy mezi Slovanem a Slavií Praha musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na první branku střetnutí čekalo 2 485 diváků pouhé dvacet čtyři sekundy, když skóre otevřel Milan Mikulík. Ústí nad Labem se podařilo otočit zápas ve svůj prospěch, když se prosadili Antonín Melka a v přesilových hrách Daniel Sobotka a David Tůma. Ve třetí části zaúřadovali hosté, když v početní převaze nejprve snížil Žiga Pavlin, v padesáté deváté minutě si při power-play po oddechovém čase vynutil prodloužení Jaroslav Markovič. V loterii zvané nájezdy neuspěli za Slovan Jan Křivohlávek ani Jan Kloz, zatímco Pražané, jmenovitě Nathan Robinson i Miloslav Čermák, byli stoprocentní. Severočeši budou věřit v brzké uzdravení obránce Davida Bernada, který opustil ledovou plochu ve 32. minutě na nosítkách.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:54:23)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek), 55. Pavlin (Markovič, M. Hruška), 59. Markovič (Robinson, M. Hruška), rozh. náj. Robinson