Motor ČB – Kladno 6:2 (kon.) | Jihlava – Most 1:3 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 5:3 (kon.)
Šumperk – Prostějov 1:2 (po pr.) | Ústí n/L – Slavia 3:4 (0:2 po s.n.) | Litoměřice – Kadaň 3:2 (1:0 po s.n.)
Havířov – Třebíč 1:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Stadion Litoměřice
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Sportovní klub Kadaň
Středa 10.02.2016, 18:00 • Kalich Arena • Chance liga • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kališníci z posledních tří utkání vybojovali celkem dva body. V Benátkách nad Jizerou litoměřičtí hokejisté dvakrát dorovnávali gólový náskok domácích a dostalo se až na prodloužení a následné samostatné nájezdy. V nájezdech ale Stadion už druhý bod nevybojoval. Na řadu tak přišlo domácí utkání proti prostějovským Jestřábům, kde severočeský tým získal v první periodě gólový náskok. Na ten ale Prostějov odpověděl hned dvakrát. Domácí sice stihli vyrovnat, ale Jestřábi znovu dvojnásobně potrestali domácí dvěma góly za sebou a nakonec výhru potvrdili gólem do prázdné brány. V posledním zápase se Litoměřice vydaly do Edenu bojovat o body s pražskou Slávií. Kališníci se dostali do dvojitého vedení, ale poté pro ně přišla dvakrát taková rána. Sešívaní celkem čtyřikrát během jedné třetiny skórovali a průběh utkání se tak rapidně změnil. Stadion ale nakonec stihl vyrovnat a o utkání rozhodovaly opět nájezdy. V nich sice Litoměřice padly, ale z utkání si odvezly těžce vybojovaný bod.

SK Kadaň

Kadaň zrovna trápí série šesti proher, v níž vybojoval tým jeden bod v zápase proti Slavii, kde rozhodlo ve prospěch sešívaných prodloužení. Domácí utkání proti Motoru přineslo těsnou porážku za stavu 3:4. V následujícím utkání proti Třebíčí se právě Horácké Slavii povedla první třetina, kterou už Kadaň špatně doháněla. Po prohrách s Mostem a Jihlavou přijel do Kadaně Havířov, se kterým Kadaň dlouho hrála gólově vyrovnaný hokej. Havířov se dvakrát dostal do vedení o pouhý jeden gól a v obou případech Kadaň odpověděla vlastním gólem. V poslední třetině ale Havířov skóroval dvakrát v řadě a na to již Kadaň našla odpověď jen jednou. Kadaň tak v posledním utkání těsně padla za stavu 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Svoboda (Pavelka) – Plášil, Toman, Piegl, Pavlas, Šulc, Jebavý, Bažant, Mikliš – Horna, Kalla, Švagrovský – Vantuch, Nedvídek, Kopta – Přeučil, Doležal, Beránek – Berger, Racek, Valášek

Sportovní klub Kadaň: Čech (Dvořák) – Trefný, Černý, Tejnor, Kolařík, Drobný, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chlouba – Koblasa, Vrána, Vaněk – Veselý, Šťovíček, Ringler – Deveri

Rozhodčí: Petružálek – Bosák, Coubal.

Rozbruslení se chýlí ke konci, hráči se na posledních pár minut vrací do kabin.

Kališníci již vyjíždí na led, čekáme pouze na hosty.

00:01

00:01
    První vhazování vyhrávají hosté.

00:28
    Ti se také hned vrhají do útoku a ohrožují Svobodovu klec.

00:47
    Nyní své ofenzivní schopnosti předvedli také kališníci. Vantuch si z pravého křídla vyjel před Čecha, který jeho střelu chytil do lapačky.

01:34
    Útočnou akci Kadaně brzdí ofsajd.

01:51
    Vrána chtěl poslat kotouč do středního pásma na Vaňka, jeho nabídka však zasáhla pouze hůl Jiřího Jebavého. Stadion míří do útočného pásma.

03:14
    Kverka s Tejnorem se dostali do přečíslení, se kterým si však Adam Svoboda bez obtíží poradil.

04:20
    Více ze hry mají momentálně kadaňští, Litoměřice mají problém se usadit v útočném pásmu.

05:04
    Vyloučení v týmu Sportovní klub Kadaň (Lukáš Vrána – 2 min., podražení).

05:15
    Pozor, Kadaň jde do tří! Dvě minuty za zdržování hry dostává Petr Kolbasa.

05:34
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Bleskové využití dvojnásobné přesilovky! Milan Toman našel volného LUKÁŠE NEDVÍDKA, který z bezprostřední blízkosti poslal kotouč za Čechova záda. Asistence: Milan Toman, Jaroslav Kalla.

05:15
    Kališníci kombinují v útočném pásmu, početní výhodu budou mít ještě minutu.

06:46
    Kotouč se dostal na hůl Radka Veselého, který vyhazuje. Kadaňští si mohou na chvíli odpočinout.

07:04
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Vantuch – 2 min., vysoká hůl).

07:15

07:18
    Litoměřičtí se okamžitě osvobozují.

07:39
    Kadaň je rázem zpět v útočném pásmu a kuje pikle.

08:06
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Trochu smolná branka. ROBERT ČERNÝ sice trefil tyčku, ale nakonec se mu povedlo z posledních sil puk za Svobodu doklepnout. Asistence: Jakub Trefný, Martin Kadlec.

09:06
    Svoboda rozehrál kotouč přímo do náručí Vrány, který se hned rozhodl reflexy domácího brankáře vyzkoušet.

09:24
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Kopta – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

09:30
    Kadaň kombinuje.

09:49
    Stále sledujeme pouze jednu dlouhou kombinaci, hosté zatím na Svobodu nevystřelili.

10:20
    Šulc vyhazuje.

10:43
    Kolaříkův projektil od modré končí v rukavici Adama Svobody.

11:24

12:13
    Šulc poslal přesnou přihrávkou do útoku Doležala, který zakončil přímo na vyrážečku Jakuba Čecha.

13:06
    Roman Chlouba se dostal do úniku a pokusil se zasunout puk k levé tyči, Svobodův beton byl ale rychlejší!

13:26
    Berger se ocitl v ideální střelecké pozici v pravém kruhu pro vhazování. Před zakončením mu nakonec zabránil Jakub Meliško.

14:23
    Toman drží kotouč za domácí svatyní a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

15:18
    Švagrovský nedokázal prokličkovat mezi třemi hráči Kadaně a útočná akce kališníků tak nabyla rychlého konce.

16:00
    Vyloučení v týmu Sportovní klub Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., sekání).

16:13
    Sportovní Klub se okamžitě osvobozuje.

16:37
    Šulcova střela od modré čáry prošla skrz chumel hráčů před domácí svatyní a zastavit jí tak musel až Čech.

16:57
    Švagrovský zasáhl prudkou střelou z mezikruží pouze rameno maskovaného muže v kadaňské svatyni. Jeden z žlutočerných hokejistů okamžitě poté vyhazuje.

18:00

18:44
    Hosté se usadili v pásmu kališníků a snaží se domácím znepříjemnit život.

19:39
    Další únik Kadaně! Svoboda si tentokrát musel poradit se střelou a následnou dorážkou Dareka Hejcmana.

19:55
    Pět sekund před první sirénou se litoměřičtí dopouštějí zakázaného uvolnění.

20:00

Máme za sebou úvodních dvacet minut, které přinesly poměrně vyrovnaný výkon na obou stranách kluziště. Kadaň se dostala do dvou přečíslení, Stadion ale zase několikrát vážně zahrozil v přesilovkách. Uvidíme stejnou hru i v druhé třetině? Ta začne v 18:51.

Hráči obou týmu již krouží po ledě, druhá část začne co nevidět.

20:01

20:03
    Úvodní vhazování druhé části vyhráli kališníci.

20:53
    Tomáš Horna mířil přímo na Čechovu svatyni, avšak na poslední chvíli ho zastavil jeden z kadaňských obránců.

21:28
    Icing kališníků posílá hru zpět před Svobodu.

21:43
    Hosté jsou aktivnější, litoměřičtí si na kotouč v druhé části zatím moc nesáhli...

21:56
    Další icing, tentokrát na straně hostů.

22:00
    Ofsajd Stadionu.

22:12
    Hosté jdou do vedení! Z pravého křídla před Svobodu projel LUKÁŠ VRÁNA, který domácího gólmana překonal pozemní střelou. Asistence: Petr Koblasa, Jakub Trefný

22:49
    Vyloučení v týmu Sportovní klub Kadaň (Václav Kolařík – 2 min., krosček).

23:10
    Vyloučení v týmu Sportovní klub Kadaň (Jaromír Kverka – 2 min., vysoká hůl).

23:37
    Kališníci si snaží kombinacemi vypěstovat dobrou střeleckou příležitost.

24:26
    Plášilovu přihrávku zachytil Roman Chlouba, který okamžitě vyhazuje.

24:49
    Hosté jsou ve čtyřech.

25:10
    A teď už i v plném počtu.

26:14
    Hraje se z jedné strany na druhou, ani jeden z celků si zatím nedokázal kotouč na delší dobu přivlastnit.

27:16
    Po levé straně hřiště se před Čecha probojoval Tomáš Horna, který zakončil do betonu gólmana hostí.

27:46
    Litoměřičtí si mohou v druhé třetině připsat druhé zakázané uvolnění.

28:05
    A třetí.

28:50
    Kadaňští jsou v útočném pásmu jako doma a snaží se Svobodu překonat střelami z blízka.
    Litoměřice dohání jednobrankové manko.

Mladík Ondřej Kopta z Litoměřic. O čem s rozhodčím asi diskutuje? ???????? #ccmhockey #ccm #wsmliga #hockey #ice #player

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

30:03
    Berger se pokusil z levého kruhu pro vhazování vyrovnat, Čechova vyrážečka byla ale o něco málo rychlejší.

30:43
    Hejcman se šikovně obtočil kolem domácí svatyně a snažil se zasunout kotouč k tyčce. Tam už ale ležel Svobodův beton.

31:08
    Ofsajd kališníků byl čárovým rozhodčím posouzen jako úmyslný, vhazovat se bude po Svobodově pravici.

31:36
    Berger se pokusil poslat kotouč do mezikruží na Valáška, našel však pouze Tejnora.

32:48
    Další icing Litoměřic.

33:47
    Vantuch vyrazil bleskovou rychlosti do obranného pásma Kadaně a obral Ringlera o puk! Řízný litoměřický útočník se následně pokusil i zakončit, avšak Čech byl připraven.

34:22
    Domácí publikum žene kališníky kupředu, ale kadaňští mají více méně hru pod kontrolou.

35:46
    Všechny útočné akce domácích končí hned ve středním pásmu, kadaňští brání velmi důsledně.

36:42
    Vrána prudkou střelou rozvlnil boční síť litoměřické branky.

38:55
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min., sekání).

39:09
    Vaňkův projektil se od Svobodovy vyrážečky odrazil za branku.

40:00

Po čtyřiceti minutách hry vedou hosté z Kadaně. Ti byli v druhé třetině mnohem aktivnější než domácí a do kabin si zaslouženě odnáší jednobrankový náskok. Otočí v poslední periodě kališníci skóre, nebo si hosté pohlídají jednobrankový náskok? Poslední část začne přibližně v 19:41.

40:01

40:13
    Kadaň začíná poslední část v početní výhodě, hosté se okamžitě přesouvají do útočného pásma. Následuje krátká kombinace.

40:51
    Stadion se osvobozuje.

40:55

41:10
    Doležal se protlačil do útočného pásma a rychlou střelou minul Čechovu branku.

42:03
    Beránek poslal kus pryže z mezikruží do lapačky Jakuba Čecha.

42:51
    Do útočného pásma po delší době míří i hosté. Uvidíme, co vymyslí.

43:05
    Vyloučení v týmu Sportovní klub Kadaň (Darek Hejcman – 2 min., hrubost).

43:05
    Litoměřické publikum se probralo, tohle by mohla být šance vyrovnat.

43:11
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Zdeněk Doležal – 2 min., podražení).

44:20
    U kotouče jsou až na krátké výjimky pouze kališníci, na Čecha si zatím ale vystřelit nedovolili.

45:05

45:11

46:18
    Svoboda se teď musel hodně otáčet! Nejprve pokryl střelu Romana Chlouby, následně i dvě dorážky Jakuba Vrány!

46:59
    Začínáme od začátku! Po přihrávce Lukáše Nedvídka se kotouče ujal LUKÁŠ VANTUCH, který Jakuba Čecha prostřelil z mezikruží. Asistence: Lukáš Nedvídek, Ondřej Kopta

48:31
    Doležal s Kallou se dostali do přečíslení a první jmenovaný se pokusil zakončit, avšak jeho střela zmizela v Čechově lapačce.

48:48
    Stadionu dodala vyrovnávací branka notnou dávku energie, momentálně je na ledě aktivnějším týmem.

49:53
    Icing Litoměřic.

50:25
    Nyní se zase v útočném pásmu usadili hosté, kteří se snaží znovu nabýt ztraceného náskoku.

51:26
    Z rohu kluziště si před Svobodu vybruslil Kadlec. Následně si domácího gólmana položil a snažil se zakončit, ale kotouč mu na poslední chvíli z hole ujel.

52:39
    Domácí Lukáš Vantuch se otočil kolem kadaňské svatyně a bekhendem trefil břevno!

54:37
    Litoměřickou přihrávku zachytil v útočném pásmu Dominik Vaněk, který na nic nečekal a pokusil se Svobodu prostřelit. Kotouč trefil domácího brankáře do prsou.

56:58
    Další šanci hostů měl na svědomí Kadlec. Jeho střela se od Svobody odrazila na hranici brankoviště, kde jí strážce litoměřické svatyně následně ukryl do lapačky.

58:00
    Z poslední třetiny zbývají už pouhopouhé dvě minuty.

58:49
    Svoboda si ani tentokrát nemohl odpočinout. Do útočného pásma se probojoval Martin Kadlec, na jehož střelu odpověděl brankář Stadionu betonem.

60:00

Šedesát minut o vítězi dnešního souboje nerozhodlo, následuje pětiminutové prodloužení.

60:01

60:23
    Kadaňští neotálejí a míří do útočného pásma.

61:15
    Šulcovo nahození zblokoval jeden z obránců Kadaně, protiútok je ten tam.

62:20
    Tejnor neudržel balanc a místo střely tak o puk v pádu přišel.

62:57
    V prodloužení jsou vidět obzvláště hosté, Stadionu se nedaří se probojovat ven z obranného pásma.

64:00
    Je před námi poslední minuta nastaveného času. Uvidíme nájezdy?

64:38
    Doležal se ujal puku a kališníci míří do pravděpodobně poslední útočné akce dnešního zápasu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na led Kalich Areny míří červená rolba, po úpravě ledové plochy uvidíme samostatné nájezdy.