Detroit – Boston 6:5 (kon.) | Tampa – St. Louis 1:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 3:1 (kon.)
NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Calgary – Anaheim 4:6 (kon.)
Calgary Flames
4:6 (3:2, 1:3, 0:1)
Anaheim Ducks
Pondělí 15.02.2016, 22:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary (kapacita 19289 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (00:54:24)

Největší čas na ledě: Giordano 27:37 – Lindholm 22:11

Branky a nahrávky: 6. Gaudreau (Monahan, Hudler), 12. Hamilton (Monahan), 18. Hudler (Gaudreau, Hamilton), 40. Hudler (Gaudreau, Monahan) – 10. Lindholm, 14. Santorelli (Fowler, Bieksa), 23. Perry (Fowler, Getzlaf), 24. Vatanen (Perron, Fowler), 33. Rakell (Perry, Despres), 41. Santorelli (Kesler, Manson). Rozhodčí: Pollock, Meier – Gibbons, Wheler. Diváci: 19289 (vyprodáno).

Ve velkou přestřelku se strhlo dnešní utkání mezi Calgary a Anaheimem. Diváci ve Scotiabank Saddledome viděli celkem deset branek, z toho hned pět padlo v přesilových hrách. Třemi body se předvedl Jiří Hudler, větší porci minut dostal konečně také Jakub Nakládal.

Skóre dnešního zápasu otevřel v 6. minutě Johnny Gaudreau. Hosté ovšem přišli s rychlou odpovědí, když přesilovou hru využil Hampus Lindholm. O dalších pár minut později vrátil vedení na stranu Flames Dougie Hamilton.

Domácí ale opět nevydrželo vedení příliš dlouho a ve 14. minutě znovu srovnal Mike Santorelli. V závěru první části hry ale potřetí v zápase poslal Calgary do vedení Jiří Hudler.

Start do prostředního dějství se ale výrazně povedl Anaheimu. Během 65 vteřin obrátili skóre zápasu na stranu Ducks dvěma slepenými góly Corey Perry a Sami Vatanen. Ve 33. minutě pak přidal pátou branku hostů Rickard Rakell.

Šest vteřin před sirénou ukončující druhou třetinu ale snížil zpátky na rozdíl jediného gólu Jiří Hudler, který tak zaznamenal svou druhou trefu večera a celkově už třetí bod. Konečnou podobu výsledku dal ale pouhých 51 vteřin po začátku třetí třetiny Mike Santorelli.

Anaheim tak zvítězil na ledě Calgary vysoko 6:4 a upevnil si pozici na místech zaručujících postup do play off v Západní konferenci.

59:37
    Na branku neprošla ani střela Dougieho Hamiltona a Ducks vyhazují šikovně, že z toho nebude ani zakázané uvolnění.

59:15
    Frederik Andersen dokázal zakročit proti nahození Marka Giordana od modré čáry.

58:56
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Andersenem. Flames ale mají na vyrovnání už pouze minutu a čtyři vteřiny.

58:36
    Dougie Hamilton se dostal k odraženému kotouči, jeho střela zápěstím ovšem končí nad brankou.

58:13
    Domácí trenér Bob Hartley si pochopitelně bere před závěrečnými minutami oddechový čas.

58:13
    Hráči Calgary se opět usadili s pukem v útočném pásmu, Andersen pokryl tvrdou ránu Mikaela Backlunda.

57:36
    Hosté dokázali dostat kotouč z vlastního pásma, oba týmy střídají, na led naskakuje elitní řada Flames.

57:09
    Joni Ortio míří z branky a domácí zkusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!

56:42
    Johnny Gaudreau už neměl sílu něco vymyslet s pukem v útočném pásmu a rychle o něj přišel.

56:08
    Mark Giordano se vydal na útočný výlet, v útočném pásmu si vyměnil kotouč s Hudlerem a jeho následná střela skončila vedle branky.

55:35
    Frederik Andersen vyrážečkou zasáhl proti střele Mikaela Backlunda z levé strany.

55:06
    Po další Keslerově akci byla vychýlena ze své pozice domácí branka. Následuje poslední komerční přestávka v dnešním zápase, po níž se bude vhazovat před Ortiovou brankou.

54:50
    Domácím hokejistům už moc času na případné vyrovnání nezbývá, ve třetí třetině se nepřerušuje tak často jako v prvních čtyřiceti minutách.

Adam Lacek

Calgary Flames: Hiller (od 24. Ortio) – Giordano (C), Hamilton, Engelland, Brodie, Šmíd, Nakládal – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Ferland – Jooris, Colborne, Frolík – Bollig, Granlund, Bouma. Trenér: Bob Hartley.
    Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Despres, Vatanen – Perron, Getzlaf (C), Santorelli – Maroon, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Garbutt, Thompson, Ritchie. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Pollock, Meier – Gibbons, Wheler

Diváci: 19289 (vyprodáno)