Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:5 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Vítkovice 9:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
Středa 17.02.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 45. kolo

52:39
    Hosté teď navíc budou mít dobrou příležitost, jak zdramatizovat klání. Dvě minuty za napadení obdržel Leoš Čermák.

50:10
    Další přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Rudolf Červený.

47:00
    Přesilovou hru ale budou hrát domácí. Lukáš Vantuch trochu zbytečně krosčekoval v útočném pásmu, za což obdržel od rozhodčího dvouminutový trest.

25:56
    Přesilová hra pro Hradec. Vilém Burian fauloval u střídačky Knotka, za což obdržel dvouminutový trest. Konkrétně za hru vysokou holí.

13:23
    Domácí si zahrají první přesilovou hru v zápase. Dvě minuty za podražení obdržel Stanislav Dietz, který u mantinelu fauloval Rastislava Špirka.

05:11
    Hosté si jako první v dnešním utkání zahrají přesilovou hru. Vilém Burian vyhodil puk z vlastního obranného pásma do hlediště, za což od rozhodčího dostal dvouminutový trest.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 37. R. Zohorna (Kováčik, Hanzlík), 44. Ton (Koreis, Burian), 60. Koreis (Káňa, Hanzlík)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Štindl, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák – Ton, Hruška, Ostřížek – Špirko, Němec, Káňa – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – R. Zohorna, Koreis, Burian – F. Dvořák.
    Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Plášil, Pláněk, Čáp,K.Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Knotek, Bednář (C) – Červený, Ihnačák, Honejsek – Šimánek, R.Pilař, Kudrna – Courchaine, Vantuch, Köhler.

Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SVK) – Zíka, Jindra