Skoky HS130, Lahti Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | Běh 10 km, Lahti Vítěz: E. Frenzel (GER) (kon.)
SP - běh 10 km, Lahti

Vítěz: E. Frenzel (GER)

Pátek 19.02.2016, 15:15Severská kombinace

Po dojetí závodu byl původně vítězný Nor Riiber diskvalifikován pro zkrácení trati. Na první místo se tak posouvá původně druhé Eric Frenzel z Německa. (18:12:49)

42. Petr Kutal (CZE) +4:59

Překvapivým vítězem dnešního závodu se stává Nor Jarl Magnus Riiber. Ten byl kilometr a půl před cílem dojet Frenzelem a Akitem Watabem, ovšem oba dva nakonec v cílové rovince přesprintoval. Vedoucí muž SP Frenzel skončil druhý a třetí příčku obsadil druhý muž průběžného pořadí SP Watabe. Na své první body v letošní sezóně dosáhl Miroslav Dvořák. Po skoku byl dvanáctý a v běhu skončil na stejné pozici, dvanáctá příčka je opravdu skvělým výsledkem. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Dnešní závod právě skončil.

CÍL
    Nyní se do cíle dostal Petr Kutal na 42. pozici s mankem téměř pěti minut.

CÍL
    Miroslav Dvořák končí na famózním dvanáctém místě! Odpoutal se sice od něj jedenáctý Braud, ovšem v cílové rovince porazil Laheurteho i skvělé norské běžce Moana, Kroga a Gräabaka. První body pro českého sdruženáře, který se pomalu vrací do bývalé formy!

CÍL
    Čtvrý končí Schmid, pátý Klemetsen a šestý Rydzek. Sedmý je Riessle, osmý Gruber, devátý Ilkka Herola a desátý Klapfer.

CÍL
    Tak to je obrovské překvapení! Riiber nakonec o sekundu porazil Frenzela, třetí dojíždí Akito Watabe!

9,7
    Vedoucí trojice se dostává do cílové rovinky!

8,5 KM
    Čtvrtý Schmid ztrácí už 14 sekund, Klemetsen s Klapferem ztrácí o 20 sekund více. Za nimi jede o dalších deset sekund skupinka okolo Grubera. Miroslav Dvořák jede na čtrnácté pozici společně s Laheurtem a Braudem se ztrátou 1:09, Denifl odpadl.

8,5KM
    Vedoucí muž SP Eric Frenzel útočí na další výhru! Nyní dojel Riibera společně s Watabem, tato trojce si zřejmě rozdělí pódiové umístění!

7,5 KM
    Za vedoucími závodníky se utvořily dvě čtyřčlenné skupiny. V té první je Gruber a Herola, ztráta se dostala pod minutu. Miroslav Dvořák je v té druhé společně s Deniflem, Braudem a Laheurtem.

7,5 KM
    Ve třech čtvrtinách trati sice stále vede Riiber, ale už jen o 11 sekund před Frenzelem, Akitem Watabem a Scmidem. Klapfer s Klemetsenem ztrácejí zhruba 24 sekund.

5,0 KM
    Petr Kutal se posunul na 39. místo s mankem 4:18.

6,0 KM
    Z následné skupiny vypadl Miroslav Dvořák, sedm běžců ztrácí okolo minuty deset. Český sdruženář jede společně s Braudem a má manko na tuto skupinu okolo deseti sekund.

6,0 KM
    Riiber stále vede, jeho náskok se ztenčil na 23 sekund. Pětičlenná skupinka stále spolupracuje.

5,0 KM
    Následující osmičlenná skupina ztrácí minutu a čtvrt, je vedená Gruberem. Stále se v ní drží Miroslav Dvořák, který je třináctý.

5,0 KM
    Riiber v polovině trati vede o zhruba půl minuty před pětičlennou skupinou, která zvyšuje své tempo.

3,5KM
    Denifl také nestíhá tempo a připojuje se do početné skupiny. V ní je nyní osm závodníků včetně Miroslava Dvořáka, který je třináctý. Zezadu se už dotáhl skvělý Riessle. Další skupina okolo Huga ztrácí dalších deset sekund navíc.