CSKA Moskva – HC Slovan 3:2 (po pr.) | Jaroslavl – Petrohrad 2:3 (kon.) | Soči – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Jokerit – N.Novgorod 4:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HC SLOVAN Bratislava
Úterý 23.02.2016, 15:00 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

Hráči Slovanu jsou jistě velmi smutní, ale s poraženeckou náladou rozhodně z Moskvy odjíždět nemusejí. Pokud totiž zopakují podobný výkon, jako dnes, i v domácích zápasech, bez šance rozhodně nejsou. Já se s Vámi pro dnešek loučím. Napočtenou! (17:59:41)

Česká stopa:

Tomáš Kundrátek (SBA) 0+0
    Václav Nedorost (SBA) 1+0
    Lukáš Kašpar (SBA) 0+1

Prodloužení nabralo poměrně rychlý konec. V čase 62:31 rozhodl Antti Pihlström a CSKA tak pocestuje do Bratislavy s vedením 2:0 na zápasy. Pro Slovan je to krutá porážka. Hosté totiž vedli po dvou třetinách 0:2, ovšem nadějný náskok neudrželi a nakonec v prodloužení padli.

Střely na branku v prodloužení – 3:1, celkem – 33:31.

62:31 Antti PIHLSTRÖM - 3:2

62:31
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Po pravé straně pláchl obraně Slovanu Sergej Andronov. Jeho bekhendové zakončení prošlo Brustovi mezi betony a zastavilo se před brankovištěm. U volného kotouče byl jako první ANTTI PIHLSTRÖM, který ho dorazil do prázdné svatyně Belasích. CSKA tak vítězí i ve druhém utkání série. Asistence: Sergej Andronov.

62:08
    Dalekonosná střela Surového skončila vedle tyčky.

60:43
    Blažjevskij zkusil překvapit Brusta téměř z rohu kluziště a málem se mu to povedlo. Hostující brankář s problémy vyráží.

60:01

Připomeňme si, že v play-off KHL se prodlužuje do rozhodnutí. Každá část prodloužení trvá 20 minut.
    Tohle je střelec vyrovnávacího gólu. Utkání poslal do prodloužení Stephane Da Costa.

Prodloužení začne přibližně v 17:44.

Ve třetí třetině nedokázali hosté udržet nadějné dvoubrankové vedení a tak se bude prodlužovat. CSKA vrátil do hry Kirill Petrov, jenž po objetí branky šťastně propasíroval kotouč za brankovou čáru. Vyrovnání přišlo v čase 51:53, kdy po obrovském závaru doklepl puk do sítě Stephane Da Costa.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:10, celkem – 30:30.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Ještě chyba Sersena, po které se řítil na Brusta jeden z domácích hráčů. Višňovský ho stačil vytlačit z ideální pozice a o zbytek se postaral Brust.

59:46
    Posledních 15 sekund, bojuje se v rohu za brankou Slovanu.

58:54
    Belasí jsou kompletní, vypadá to na prodloužení!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Petrov, 52. Da Costa (Tělegin, Radulov), 63. Pihlström (Andronov) – 14. Nedorost (Kašpar, Barker), 40. Starosta (Surový)

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev (A), Kiselevič, Denisov (C), Naumenkov, Kutuzov, Blažjevskij, Panin – Platt, Radulov (A), Svetlakov – Muršak, Ljubimov, Tělegin – Petrov, Da Costa, Pihlström – Mamin, Andronov, Žarkov – Stoljarov.
    HC SLOVAN Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Kundrátek, Višňovský, Starosta, Sersen (A), Mihálik, Švarný, Šiška – Viedenský, Nedorost, Kašpar – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový (C), Miklík, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy (A).

Rozhodčí: Bondar, Sidorenko – Kučava, Novikov