Lovosice – Jičín 28:23 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná 20:29 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
28:23 (16:10)
O2xyworld HBC Jičín
Středa 24.02.2016, 18:00 • SH Chemik • Český pohár mužů • Semifinále

To je ode mne s konstatováním vítězství a postupu do finále Lovosic vše. Lovosičtí si tak zahrají finále Českého poháru po druhé za sebou, kde se střetnou s celkem Karviné, kteří porazili celek Frýdku-Místku. Přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalšího nejen házenkářského on-line přenosu, na počtenou. (19:56:50)

David Krahulec – 4 branky

Komentář hostujícího trenéra, Aleše Babáka: "Věděli jsme, že favoritem utkání jsou Lovosice, i vzhledem k našim některým absencím a celkovému zdravotnímu stavu některých hráčů, kteří dnes nastoupili. Takže jsme z utkání měli trochu obavy, ty se vyplnily v první půli, kdy jsme nedokázali odolat lovosickému tlaku. Doplatili jsme možná na některé neproměněné šance, kdy byl poločas o šest branek, začátek druhé půle o sedm. Nevypadalo to s námi dobře, a oba trenéři musí před hráči smeknout, kdy utkání nezabalili a semkli se. Navíc jsme přišli v zápase o dalšího hráče, takže jsme utkání dohrávali v devíti lidech. Hráči se neskutečně semkli, předvedli poctivý výkon a začali pomalu umazávat náskok Lovosic. Dostali jsme se na dostřel jediné branky. I pak jsme měli šance pro srovnání stavu, nebo aby jsme se drželi na tom nejtěsnějším rozdílu. Bohužel jsme si vylámali zuby na brankáři Adamíkovi, navíc jsme udělali některé technické chyby a to nás stálo to, že jsme domácí mohli mnohem více potrápit. Bohužel jsme šli do rizika s dvěma osobkami, což byla "voda na mlýn" pro Lovosice, které zvítězily a gratulujeme k postupu."

Komentář domácího trenéra, Vladimíra Šumy: "Postoupili jsme do finále Českého poháru, domnívám se, že zaslouženě. Vidím nás aktuálně na té pohárové špičce. Sehráli jsme, na rozdíl od posledního utkání, kvalitně první poločas, ve kterém jsme se dostali až na náskok šesti branek. Soupeř nás následně zaskočil, měli jsme pár vyloučení a nedokázali jsme je ustát. Dnes jsme disponovali trochu širší lavičkou a to si myslím rozhodlo."

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín 28:23 (16:10)
    Nejvíce branek: Klimt 9, Malý 5, Jelínek 3 – Čurda 7, Groh 5, Krahulec 4. Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Delegát: Jiří Konečný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 0. Vyloučení: 5:2. ČK: Klimt (LOV).

Do druhého poločasu vstoupili lépe házenkáři Jičína, když se třemi brankami dostali na dostřel svému soupeři. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, v níž se domácí házenkáři dopustil pár chyb a hosté snížili stav na rozdíl jediné branky zhruba deset minut před koncem. Jenže závěr zápasu byl v režii domácích, když dokázali třemi brankami odskočit hostům a stejně jako minulý rok si zahrají finále Českého poháru.

Domácí házenkáři si teď užívají potlesk fanoušků a zpívají vítěznou hymnu.

Hráčem utkání byl zvolen lovosický Jiří Bouček.

Lovosice vítězí a postupují do finále Českého poháru!!!

Konec zápasu. (28:23)
    60
    Ivo Havel posledním střelcem dnešního zápasu. (28:23)

60
    Lovosičtí házenkáři už jen kontrolují hru. (27:23)

60
    Další povedený zákrok Adamíka a zřejmě je rozhodnuto. (27:23)
    59
    Ivo Havel zvyšuje na rozdíl čtyř branek minutu a půl před koncem zápasu. (27:23)

59
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu. (26:23)
    57
    Roman Jelínek střílí důležitou branku Lovosic, již při plném počtu. (26:23)

57
    Dva velmi důležité a výborné zákroky teď předvedl Artur Adamík proti Zemanovi. (25:23)

57
    Jiří Motl se dostal teď v oslabení sám před Veverku ale trefil hostujícího brankáře do rukou. (25:23)