Washington – Montreal 3:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Buffalo 1:0 (kon.)
po s.n. (2:0)
Colorado Avalanche
4:3 (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
San Jose Sharks
Čtvrtek 25.02.2016, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Z mé strany to bude všechno, děkuji Vám za pozornost a někdy příště u přenosu na počtenou! (06:58:05)

Střely: 41:33 (11:9, 14:7, 11:15 – 5:2)

Hokejisté Colorada tedy na domácím ledě porazili Žraloky ze San Jose na samostatné nájezdy!

Napínavý zápas otevřel ve třetí minutě hostující Nick Spaling, jenž skóroval hned při svém debutu za San Jose. Poprvé v novém dresu během premiérového utkání se prosadil také domácí Shawn Matthias, první třetina tedy skončila za stavu 1:1.

Druhá nabídla dobrý hokej ze strany Lavin, nicméně branku jsme neviděli ani na jedné straně.

Do třetí části zápasu vstoupili lépe svěřenci kouče DeBoera, kteří se díky šťastnému odrazu od brusle obránce Johnsona dostali do vedení. Branka byla připsána Brentu Burnsovi, který touš před bránu nahazoval – byla to pro něj 20. trefa v sezoně. Avalanche ale díky brankám Jaromeho Iginly z přesilovky a Gabriela Landeskoga z 52. minuty zvrátili skóre ve svůj prospěch. Sharks posléze zkusili hru bez brankáře, která se jim vyplatila, když 91 sekund před koncem základní hrací doby srovnal Joel Ward.

Zápas dospěl do prodloužení, které branku nepřineslo. Samostatné nájezdy přinesly góly dva, postarali se o ně Nathan MacKinnon a Matt Duchene. Avalanche tedy vyhráli 2:0, celkově v utkání 4:3 po nájezdech!

Nathan MACKINNON - 4:3sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je NATHAN MACKINNON.
    Matt DUCHENE (nájezdy 2:0)

3. série
    2:0
    Matt Duchene mohl rozhodnout, což se mu střelou zápěstím podařilo! Je tohovo, bonusový bod získávají Avalanche!

2. série
    1:0
    Joe Pavelski toho moc nevymýšlel, udělal jednnu šikovnou kličku, kterou ovšem Calvin Pickard lapačkou vytěsnil nad.

2. série
    1:0
    Domácí kapitán Gabriel Landeskog jel velice pomalu a jeho následný bekhend zamířil mimo tři tyče.

1. série
    1:0
    Finský šikula Joonas Donskoi začal za Žraloky. Jeho kličku do forhendu ale betonem zlikvidoval Pickard!

1. série
    1:0
    Nathan MacKinnon se rozjel velice rychle a pěkným blafákem do bekhendu překonal Martina Jonese!

Jako první začne domácí tým.

Samostatné nájezdy začínají.

A jelikož nám ani prodloužení nepřineslo rozhodující branku, čekají nás samostatné nájezdy.

Střely v prodloužení: 5:2

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 14. Matthias (Söderberg, Beauchemin), 46. Iginla (Barrie, Landeskog), 52. Landeskog (Bodnarchuk, MacKinnon), rozh. náj. MacKinnon – 3. Spaling, 42. Burns (Hertl, Martin), 59. Ward (Thornton, Pavelski)